Kako je spid unisto snove

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Draga moja Katarina, zelim ti od srca da se iscupas, jer vidim da si dobra osoba.
Svakom jednom dođe iz dupeta u glavu, da skonta da pre svega sebe unistava, pa onda i nas koji ih volimo.
Ja sam za ovih mesec i nešto smrsala 10 kg od muke i šoka. Gutala bromanzepane...
Sebe unistavam zbog idijota koji je u 36 godini nacisto poludeo...
Najgore je što mu je to otišlo u mozak, pa je druga ličnost, ne vidi šta radi, ne vidi koliko će izgubiti sve zbog ovoga, nego se kurči, i onda traži pare.
On želi da se vidimo i da popricamo, ali ja ne zelim da ga vidim više jer je u tren oka sve srusio...
Moram da mislim na sebe, i da ga zaboravim.
A vama dragi ljudi, koji ste bili hrabri i pogledali istini u oči, zelim da uspete da se izlecite, jer to je najbitnije da pogledate istini u oči i priznate problem. To je prvi korak ka ozdravljenju.
Lemoncello
Posts: 1
Joined: Sun Jun 27, 2021 1:57 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Lemoncello »

Nazalost malo se prica o tome, ali i od samo jednog uzimanja neke sinteticke droge, ljudi znaju imati posljedice godinama poslije. Ko je voljan, moze naci na internetu. Isto tako, ako boravis u prostoru di se pusi trava, napusit ces se, i to se moze detektirati kasnije u tvom urinu, dakle indirektno si pusila travu i napusila se.
Da li tvoj momak povremeno, cesto ili kako vuce speed, to nitko od nas ne moze znati.
Ono sto ti ja mogu reci da okrenes novu stranicu u zivotu. Ako ne zelis to onda se zajebavaj iz dana u dan i godine u godinu sa svojim covjekom, tucite se volite se jer to je ljubav kao jeli u ovom kontekstu, imaj poluretardiranu djecu i kasnije se zajebavaj s poluretardiranom djecom itd. Nevjerojatno mi je da ti netko toliko puta proda pricu za pare a ti je popusis, znaci tu mi je sumnjivo nesto isto, al dobro, prihvacam da su ljudi naivni, narocito ako su zaljubljeni.
Ti mozes sad njega htjeti mijenjati koliko god zelis, ali vrijeme leti, danas dan sutra drugi, uskoro godina, dvi, i di si bija sto si radija.
Dakle moj savjet je da prekines to u korijenu odma i nadjes normalnog momka s kojim mozes zasnovati obitelj i imati djecicu. Ne treba ti takva osoba u zivotu.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Lemoncello wrote: Sun Jun 27, 2021 2:05 pm Nazalost malo se prica o tome, ali i od samo jednog uzimanja neke sinteticke droge, ljudi znaju imati posljedice godinama poslije. Ko je voljan, moze naci na internetu. Isto tako, ako boravis u prostoru di se pusi trava, napusit ces se, i to se moze detektirati kasnije u tvom urinu, dakle indirektno si pusila travu i napusila se.
Da li tvoj momak povremeno, cesto ili kako vuce speed, to nitko od nas ne moze znati.
Ono sto ti ja mogu reci da okrenes novu stranicu u zivotu. Ako ne zelis to onda se zajebavaj iz dana u dan i godine u godinu sa svojim covjekom, tucite se volite se jer to je ljubav kao jeli u ovom kontekstu, imaj poluretardiranu djecu i kasnije se zajebavaj s poluretardiranom djecom itd. Nevjerojatno mi je da ti netko toliko puta proda pricu za pare a ti je popusis, znaci tu mi je sumnjivo nesto isto, al dobro, prihvacam da su ljudi naivni, narocito ako su zaljubljeni.
Ti mozes sad njega htjeti mijenjati koliko god zelis, ali vrijeme leti, danas dan sutra drugi, uskoro godina, dvi, i di si bija sto si radija.
Dakle moj savjet je da prekines to u korijenu odma i nadjes normalnog momka s kojim mozes zasnovati obitelj i imati djecicu. Ne treba ti takva osoba u zivotu.
Naravno da si sve u pravu. I, razmisljala sam mnogo zadnjih dana i ukapirala da meni to ne treba u životu. Priznajem da me jos uvek uhvati neka tuga i ona nervoza u stomaku, i da roknem i dalje bromanzepan, jer ne mogu protiv te nervoze u stomaku.
Grozan je to osećaj i samo se smirim sa brom.
Kad me uhvati nedostajanje ili tuga za njim, nateram se da mislim
Ej, bre zar bi imala neku budućnost sa njim?
I, ceo zivot bi zivela u strahu da kad izađe, da li je otišao da kocka ili da se drogira..
To nije zivot.
Izgubio je ili prodao nov telefon uzet u februaru ove godine. Rata mu je 4100 din.
Znači, najnoviji je bio u februaru.
Nema mu ruksaka, nema mu duksa...
Sve sam to primetila...
Otisao je totalno sa glavom. Mene mrzi a do juce me je voleo...
Tako da od njega nema nista.
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by dumpY »

Poznajem mnogo njih na amfetaminima koji su bukvalno izgorili, trajne promjene ličnosti dozivili, isti oni koji su se rugali meni i ovoj mojoj malobrojnoj ekipi koji smo tada furali hors u venu, na kraju evo ja se izvukoh iz ovisnosti o heroinu metadonu koja je trajala duze od 10 godina a oni nazalost za ne prepoznati, rasturenih psiha, sa tikovima i sl...
Poenta : Amfetamin pravi jako veliku štetu za mozak i neurone....
POZZ
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako je spid unisto snove

Post by sanela »

dumpY wrote: Sat Jul 24, 2021 12:24 am Poznajem mnogo njih na amfetaminima koji su bukvalno izgorili, trajne promjene ličnosti dozivili, isti oni koji su se rugali meni i ovoj mojoj malobrojnoj ekipi koji smo tada furali hors u venu, na kraju evo ja se izvukoh iz ovisnosti o heroinu metadonu koja je trajala duze od 10 godina a oni nazalost za ne prepoznati, rasturenih psiha, sa tikovima i sl...
Poenta : Amfetamin pravi jako veliku štetu za mozak i neurone....
POZZ
Svaka cast!
I ovo sto si napisao je 100% istina. Speed rasturi osobu u svakom smislu puno gore nego heroin.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Pozdrav ljudi.

Nije me bilo mesec dana.

Nemam nekih srećnih vesti, ali viđala sam ga još par puta, posle zadnjeg javljanja ovde.
Iaoko treba da ga prezirem zbog svega što je uradio, opet mu ili s vremena na vreme, pustim poruku da vidim kako je, ili odem do njega. Mada, uvek se bojim nekako da odem kod njega, jer ne znam u kakvom je stanju.
Ovih dva meseca mi je stalno pricao kako radi kod nekog kod koga je radio kad je bio normalan, i kao Evo, da vidis da mi salju poruke da dođem na posao. Ja približim glavu da vidim te poruke, a on u tom trenutku odmakne telefon, i kao stigla mu je poruka, a nista nije zapistalo.
Stalno je nosio opremu za posao i ja sam kapirala pa mozda stvarno radi.
I, stalno mi je pisao poruke tipa Ej evo dosao sam sa posla itd.
Pre desetak dana sam bila nesto poslom u nekom objektu, i silazim iz busa i idem prema tom objektu, i zamislite vi tu sudbinu da sretnem tog njegovog poslodavca, gde on tvrdi da radi.
Njegov poslodavac me odmah pita za njega, kaže da ga nije video dva meseca.
Ja mu priznam sve sta se s njim dešava...
I, meni on kaže kako je primetio zadnjih puta dok je radio, da se nešto dešava sa njim, i kao bio je čudan.
Rekao mi je i to kako mu da dnevnicu, i moj ex mu trazi jos 1000 din.
Kaže dalje da ga je moj ex jednom zvao i rekao da mu pozajmi pare da mora hitno u Bosnu, kao majka mu je bolesna.
A sve vreme je bio ovde.
Ja sam mislila da samo mene laze, i da samo sa mnom moze tako, jer sam mu bila devojka, ali on je čim sam mu rekla da mu više ne dam pare, odmah našao drugu žrtvu.
I, ja ne bi bila ja da to saznanje ne natrljam njemu na nos.
Jedno popodne mu posaljem poruku kako je i kako je na poslu?
On mi odgovara evo bas se sad vraća kući, svaki dan rade itd.
I, ja mu na to: Ej, znas koga sam srela?
Tvog bivseg poslodavca.
I, čujem da si bio u Bosni i da ti je majka bolesna, baš čudno posto sam te videla da si ovde. Nisam mogla da mu precutim to.
Opet sam mu rekla da mora podhitno otvoriti oči, i promeniti se iz korena, jer nije još kasno, nudim mu opet i pomoć, ali ne vredi.
Pa me je blokirao svuda, pa priča neke gluposti kako cu mu napraviti problem, ako mu saljem običan sms, pa me odblokira...
Na kraju sam mu rekla da radi sa svojim životom sta hoće, jer ja ne mogu vise da se borim i crpim svoju energiju na nekog ko ne želi pomoć.
Ali, sam mu naglasila da ako nekad bude zeleo pomoć i prizna da ima problem, da ako nekad bude hteo da iskreno da pricamo, bez laži, bez kurcenja, neka mi se javi, i uvek cu mu pomoći. Ovako, ne vredi.
Ko zna u šta se on upetljao i još treba ja da nadrljam zbog njega...
Kako ste vi ljudi?
Jel sve ok?
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

dumpY wrote: Sat Jul 24, 2021 12:24 am Poznajem mnogo njih na amfetaminima koji su bukvalno izgorili, trajne promjene ličnosti dozivili, isti oni koji su se rugali meni i ovoj mojoj malobrojnoj ekipi koji smo tada furali hors u venu, na kraju evo ja se izvukoh iz ovisnosti o heroinu metadonu koja je trajala duze od 10 godina a oni nazalost za ne prepoznati, rasturenih psiha, sa tikovima i sl...
Poenta : Amfetamin pravi jako veliku štetu za mozak i neurone....
POZZ
Znaš šta ja mislim, ja koja nikad nisam bila u tom svetu.
Svi smo mi kad smo bili klinci, uvek smo mislili da je heroin najgori.
A ovo sve drugo tabletice itd, da to nije ništa jer ne stvara fizičku zavisnost.
Koliko puta sam čula ma te tabletice ti ne mogu ništa, to te malo digne itd, e kao ali heroin je jeben...
I, evo mom ex momku je otišao mozak, glava zbog tih neopasnih stvari.
Ljudi uopšte nisu edukovani o tim stvarima sto je mnogo tuzno, i znas ono sve je ok samo ne heroin. Sve drugo nije opasno.
Ja sam ga baš pitala jednim...
Jel tebi super sada kada se pogledas u ogledalo i vidis momka u 36 godini, koji nema zube, i koji je pukao sa glavom?
Naravno kao i svaka kukavica, ne može da se suoci sa istinom, nego vredja.
A o lečenju da ne govorim, nema šanse, uvredi se kad sam mu par puta pomenula.
Zato sto je uvek mislio da je u pravu i da je najpametniji, zato će dotaci dno kad tad.
Ja bi verujte najviše volela da dolija pajkanima, pa da malo leži na psihijatriji, jer bi mu to pomoglo...
On ovako sam da prizna i da prihvati strucnu pomoć...
To nikada.
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by dumpY »

Adrijana wrote: Mon Jul 26, 2021 1:46 pm
dumpY wrote: Sat Jul 24, 2021 12:24 am Poznajem mnogo njih na amfetaminima koji su bukvalno izgorili, trajne promjene ličnosti dozivili, isti oni koji su se rugali meni i ovoj mojoj malobrojnoj ekipi koji smo tada furali hors u venu, na kraju evo ja se izvukoh iz ovisnosti o heroinu metadonu koja je trajala duze od 10 godina a oni nazalost za ne prepoznati, rasturenih psiha, sa tikovima i sl...
Poenta : Amfetamin pravi jako veliku štetu za mozak i neurone....
POZZ
Znaš šta ja mislim, ja koja nikad nisam bila u tom svetu.
Svi smo mi kad smo bili klinci, uvek smo mislili da je heroin najgori.
A ovo sve drugo tabletice itd, da to nije ništa jer ne stvara fizičku zavisnost.
Koliko puta sam čula ma te tabletice ti ne mogu ništa, to te malo digne itd, e kao ali heroin je jeben...
I, evo mom ex momku je otišao mozak, glava zbog tih neopasnih stvari.
Ljudi uopšte nisu edukovani o tim stvarima sto je mnogo tuzno, i znas ono sve je ok samo ne heroin. Sve drugo nije opasno.
Ja sam ga baš pitala jednim...
Jel tebi super sada kada se pogledas u ogledalo i vidis momka u 36 godini, koji nema zube, i koji je pukao sa glavom?
Naravno kao i svaka kukavica, ne može da se suoci sa istinom, nego vredja.
A o lečenju da ne govorim, nema šanse, uvredi se kad sam mu par puta pomenula.
Zato sto je uvek mislio da je u pravu i da je najpametniji, zato će dotaci dno kad tad.
Ja bi verujte najviše volela da dolija pajkanima, pa da malo leži na psihijatriji, jer bi mu to pomoglo...
On ovako sam da prizna i da prihvati strucnu pomoć...
To nikada.
Razumijem u potpunosti, u mom gradu ovdje je to tako, mnogo vise ih je rastureno psihički zbog amfetamina i MDMA, a nazalost opijatski ovisnici ili umiru ili se izvuku. Ali oni koji se izvuku ne vidim na njima bas neke velike psihicke promjene kao kod ovih "speedaša" kako ih mi ovdje zovemo.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Znaš zašto sam to rekla?
Poznavala sam decka koji je bio na heroinu, isao je na lečenje (neuspešno). I, kad sam uporedila sa ovim zlom od čoveka koji se razneo sa speedom, ogromna je razlika, iako imaju svi narkomani iste fore, na speedu je od dobrog momka, postao zlo. Neko mi je ovde rekao da ne može tako da se promeni od jednog uzimanja. Sad verujem u to. Ko zna od kad je to opet počelo kod njega.
Ljudi moji, posle cetiri meseca, ja se vracam u normalu...
Par puta smo se culi, on, em sto je narkoman, i dilerise. To sam skontala, pa i posto je to već radio, skontala sam po tome, sto mi nije dozvoljavao da mu saljem obican sms. A ja namerno mu slala...
Pa vas pitam zasto ne sme obična sms poruka da se posalje kad covek dilerise?
Ma svašta se desavalo, pretio mi je...
I, kad se cujemo, zvuci tako poremeceno i konfuzno, prica neke stvari koje nemaju smisla...
Kao da nije normalan. Paranoise i umislja...
Neki nasi zajednički poznanici su primetili, pa me pitaju, a mene iskreno sramota.
Ma, katastrofa...
Samo kad sam se ja iscupala iz te veze, a o neka se unistava, i neka dilerise.
To mu jedino ide od ruke.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Akkasha Come Back »

I ja sam milion puta čula "sve samo ne dop", čak su me izbacili iz tadašnje "ekipe" sa kojima sam se družila i išla po rejvovima zato što sam jednom u Barutani uzela dop.
Bukvalno su me "šutnuli" uz rečenicu da je za dop "jednom mnogo" i verovala sam i sama da je dop najgori, otkud znam, valjda strašno izgleda špric i igla u veni.

Bila je jednom žurka u hali "Pionir" 2004. i tada je unutra bilo loše jednom dečku. Bukvalno se ukočio, ali videla sam to i ranije jednom, u "Mondu", mrtvačka ukočenost, znači nemoguće mu mali prst pomeriti, dvojica iz obezbeđenja ga iznose napolje i ok, međutim ovaj iz "Pionira" nam je umro pred očima, hitna pomoć je došla i samo su stajali oko njega.
Ja sam pokušavala da vilicu "otkočim", bojala sam se, ma UŽAS...
Dečko je umro, ukočen i ...tad sam poslednji put uzela spid i eksere.

Nije pohvalno preći na heroin, ali vi ste u pravu da su amfetamini mnogo gori, eto taj over ispred hale "Pionir" ne mogu zaboraviti nikad, posledice u mozgu, eto čak i sama smrt je gora, agonija jebote, dok od dopa bukvalno samo utoneš u san i to je to, mada je u suštini over od dopa gušenje, nisi svestan toga.

Ja stigla do smrti. Pa i neka sam, jer ste dobro rekli da se pajdomani ili izvuku ili umru.
Post Reply