15 Mjeseci čistoće

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

15 Mjeseci čistoće

Post by dumpY »

Pozdrav svima, naime pratim dugo ovaj forum, bio sam većinom hajmo reći u ulozi posmatrača.
Naime evo slavim 15 mjeseci totalne čistoće pa sam odlučio da se pohvalim a istovremeno i da ohrabrim druge na život bez ovisnosti.
Muško, 28 godina, Centralna Bosna, probao sve, počeo sa Tramadolom 11-12 godina unazad a završih na horsu i metadonu + mnoštvu tableta.
Moja priča počinje nekako čudno, imao sam 15 godina, moram reći da sam alkohol i travu povremeno koristio još u osnovnoj školi ali bez posljedica. Zub me bolio i jedan poznanik iz mahale ( stariji džaner ) me pitao šta mi je, ja sam mu odgovorio da me zub muči na što mi je on rekao : Imam ti ja rješenje za to, ne samo da će te proći zub nego i sve ostalo, dao mi je 2 žute kapsule iz staklene bočice, poslije saznajem da je to Boldol (Tramadol) - Bilo mi je nestvarno dobro, ma euforija u fullu, spavao dobro, ma sve najj... Odmah nakon toga istog poznanika tražim i pitam ga moze li se kupiti to igdje, on mi govori da ima jedna apoteka u susjednom manjem gradiću koja daje bez recepta, ulazim u šemu, svaki dan kupujem bocu ili kutiju i to mi traje u početku 4-5 dana. Nakon toga diže se frka, Maltra se više ne moze dobiti bez recepta, padam u krizu, pitam ove starije kazu mi kriziras. Jao, kontam, sta sada da radim? Isti onaj lik koji mi je dao Tramal sada mi kaze moze ti ovo pomoci, iz torbe vadi pakovanje od CDa i istresa na nju zuti prah, pravi 2 kamarice i daje mi slamku da potegnem što i činim. Koja "ljepota" ne mogu da vjerujem, pa ovo je stvoreno za mene, nema ništa bolje od ovoga, navlačim se ekspresno, nakon par ušmrkavanja i 2-3 folijanja obraćam se poznaniku sa riječima: Mozes li mi nabaviti spricu i iglu ali da je novo zapakovano? On mi donosi to i već isti dan se pucam u venu, znate šta i kako, u početku je još bilo dobro jer iskreno uzmem si paket od 20-25 marki i traje mi 2 dana a poslije sam znao da ne pretjerujem dati i po 200 km i sve ode za dan i opet nije to to. 2013 se prijavljujem na metadonsku terapiju i kontam riješio sam se muka, istina jedino čega sam se riješio bio je heroin, ali drogirao sam se metadonom i enormnm količinom benzodiazepina + antipsihotika na kraju i dvogodišnje svakodnevno cuganje. Doktor mi daje 30mg na šta mu ja dižem frku i kazem da mi je malo jer uzimao sam heptanon i prije, ponovo mi piše nalaz na 45 mg kod njih pijem tu dozu od 45 mg i izganjam nekako da dobijem jos za 2 dana za ponijeti, te 2 boce naravno guram u venu i dobro mi je 2 dana, sljedeća kontrola dize mi dozu na 60mg zatim na 75, pa 80, 85, 90 i konačnih 100mg na kojoj cu biti vecinu moga vremena koje sam proveo na odrzavanju Metadonom od 2013-2020. Zloupotrebljavam metadon ali 2017 mi se dešava nešto čudno, dobijam neku čudnu motivaciju da budem bolj, mjenjam stil odjevanja, frizuru, trazim djevojke, nalazim ih, iste godine se "ženim", dovodim kući roditeljima na teret ženu sa djetetom od prije, zajednica ne funkcioniše, to traje godinu dana, nakon toga radim transfer na BUP, 36 dana sam na detoxu, uspješno sam prebačen na 12 mg suboxona, pronalazim posao, ide mi stvarno dobro, redovno uzimam 2-4mg suboxona pod jezik, pijem Esram a 10 mg, Q-Pin 100mg za spavanje i Lorsilan tbl a 2,5mg 3x1, nakon izvjesnog vremena dolaze problemi, ne mogu da spavam, napet sam, neka praznina me dere, opet se vraćam alkoholu, svaki dan pri povratku sa posla uzmem sebi 1 litar zestokog i na sve to popijem taj litar sam kod kuce, zatvaram se u sebe, donosim zaključak da sub ni malo ne šlagira, ne odgovara mi taj osjećaj normalnosti, vraćam se na metadon, ovaj put na 120mg, dajem otkaz na poslu, svađam se sa roditeljima, imam novca kod sebe pravim se pametan, zelim se osamostaliti, to i radim ali kratko to traje, nakon par noći prespavanih na klupi ili u haostorima zgrada, pronalazim napuštenu kucu u koju se "useljavam" ali od strane komšija bivam provaljen i nakon toga obijam napustenu kucu u koju se stacioniram, okupljam tu narkomane i alkose, tu se pije i roka non-stop, policija dolazi vise puta ali nikome ništa, u tom perioudu činim 5-6 krivičnih djela (sve krađe) a imao sam i prije toga 5 uslovnih presuda za raznorazna k.d , uzimam po prvi put u zivotu tuđu iglu na jednom narkomanskom okupljalistu jer nisam mogao doci do nove, nakon 15 dana znam da sam popušio Hepatitis C iz razloga što osjetim na sebi da nisam dobar, oči žute, koža žuta, mučnine konstantne, žiganje u leđima i u rebarnom luku, temperatura, tamna mokraća, konstantna nemoć i umor. 2020 godine mi i jeste konstatovan Hepatitis viralis chr. C B18.2 kao i masna infiltracija jetre i pankreasa, povišeni trigliceridi, a samo 1 god unazad imao sam perfekt, lab . nalaze, helem da ne duljim, odlazim u komunu tu ostajem 5 dana i ne mogu izdrzati krizu Metadona, BZDiazepina, Lyrice, Antipsihotika, nakon toga spustam metadon do 15 mg, odlazim na detox, 38 dana sam tu i uspjesno me nuliraju, imam krize ali nista kao prije, 3 mjeseca trosim samo BZD, Antipsihotike i odlazim u drugu komunu JU Crops Smoluća, tu dijelim svoju terapiju, ijemo alkohol pušimo vutru, 3 moja druga bivaju izbačeni a ja dobijam predisključenje, sutradan i ja napuštam komunu nakon ukupno 18 dana, boravim par dana kod kuce i odlazim opet u CSI (bivši Ilijaš) gdje sam evo Bogu hvala zavrsšio program i evo već 15 mjeseci sam čist, ama baš ništa nisam uzeo i namjeravam da tako i ostane. Četiri komune nisu pomogle prije ove jer nisam istinski zelio to.
Pozdrav i ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte,
Veliki pozz iz SBK...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by sanela »

Svaka cast!
Hvala sto si podijelio svoje iskustvo, da ljudi vide da je izlazak iz ovisnosti moguc i da ne treba odustati od cilja koliko god puta pao.
Zelim ti da istrajes u novom zivotu!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by dina_d »

Srecno i molim te ni kap alkohola
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by dumpY »

sanela wrote: Mon May 24, 2021 4:46 pm Svaka cast!
Hvala sto si podijelio svoje iskustvo, da ljudi vide da je izlazak iz ovisnosti moguc i da ne treba odustati od cilja koliko god puta pao.
Zelim ti da istrajes u novom zivotu!
Hvala Vam Sanela
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by Dorat »

Bravo majstore i svako dobro.
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by dumpY »

Hvala od srca, evo prije 6 dana dobih i terapiju za HCV, ova nova je u pitanju, Daclatasvir + Sofosbuvir, sve extra, zivot nikad bolje :) Pozzzzzzzzzz
Black_rose
Posts: 2
Joined: Wed Apr 28, 2021 12:43 pm

Re: 15 Mjeseci čistoće

Post by Black_rose »

Samo ostani ustrajan u svojoj novoj prilici za životom! Nikada nemoj dozvoliti da te ikakav loš dan, misao, događaj vrati na put ka ovisnosti koji je popločen alkoholom, tabletama i ostalim glupostima. Kad god osjetiš prazninu u sebi , obrati se nekome od povjerenja i pričajte. Ako imas curu,ženu, neka ti ona bude najbolji prijatelj, nemoj od nje skrivati niti jedan loš dan.... Nemoj biežati od nje, idi joj u susret.
Samo se nedaj smesti u svome putu ka boljem zivotu!!
Govorim ti ovo kao djevojka bivšeg narkomana,koji je bio čist 3 i pol godine , pa je popustio unatoč svojoj želji za normalnim životom. Ponovno je čist , 5 mjeseci, i nadam se zauvijek.
Želim ti svu sreću ovoga svijeta i hrabrost. 🙂🙂
Post Reply