Ne znam kako dalje.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Ne znam kako dalje.

Post by licaninsasela »

Humanerror wrote: Sun Feb 28, 2021 8:50 am Procitala sam par puta komentar, čak i prespavala da mi ne zvuci isto, ipak isto zvuci.Meni bi trebao jako dobar razlog da budem neiskrena , jos prema sebi najvise, pogoto na stranici na kojoj me nitko ne zna, niti ikoga znam.Kakvu ja svrhu od toga svega imam, nemam.Tako da sam i iskrena prema sebi, a ozbiljna mogu biti kada trebam, ne trebaju mi godine "narkomanskog staza" da bi imala pojma o zivotu, dovoljno mi je i ovo.Ne vidim di spominjem dop i da ga uzimam i da mi je to problem.Cak sam napisala da me ne privlaci dop, tocnije nisam ga takla 7 godina tako da nema mi smisla ovo sta ce ti pare, da ides uzeti dop.Pa valjda sam ga i do sada onda mogla uzimati i kada sam imala para, ali eto nisam.Najmanji problem u cjeloj prici je dop, u biti nije ni problem uopce.To sto sam ja spomenula bivseg i brata i uz to da je Pula mala i da se svi znaju, nisam ja napisala da je ista od toga kumovalo dopu.Onda da necu proci dobro u Vrapću, ne vidim razlog zasto ne, ako idem tamo da se skinem sa suba, za nista drugo ja Vrapce ne trazim pomoc, tako da da pomoci ce mi u onom zbog cega jedino i idem tamo.Zasto mislim raditi, novci ti ne trebaju, stan ti nista ne znaci? Ne vidim smisao u toj recenici nikako.Ja sam zivjela sasvim normalan zivot, uvjek sam imala posao,stan i maloga, do prije godinu dana, tako da Stan me sspavasa naravno, ne moram placati stanarinu, itekako je veliki spas.A zasto mislim raditi, ne znam mozda kako bi mogla zivjeti od necega?Jer su eto to ujedno i uslovi da vratim djete? Nije meni mali oduzet za stalno, a odlazak u neku komunu u kojoj cu biti godinama ,bez nekog specificnog razloga meni nije cilj.Niti mi je cilj zivjeti s djetetom u komuni ako imam svoj stan i ako mogu normalno funkcionirati kao sto i jesam sve ove godine do eto ovog puta kad mi se desilo sve ovo.Nista ja ne celofaniram , za koga? Ljudi to ovdje osjete.O kojim ljudima pricamo, ljude koje ne znam uopce.Ne moze da mi ne zvuci kao da se obracas balavici koja pojma nema o nicemu i zivi u nekom mjehuru. O imam pojma i ne ,ne trebam imati 40+ narkomanskog staza da bi bila iskrena prema sebi i ozbiljna, uz to naravno kompetentna za iznosenje svog misljenja negdje, i di me zanima kakvi su ljudi i kako ce me gledati ti ljudi.O kako mi je drago da to nisu stvari o kojima razmisljam kada se budim ujutro , onda bi bila jos sjebanija nego sto jesam.Bas izgleda jako da isto tumacis sve ljude ili sve ovisnike i tek tako donosis zakljucke o istima, na temelju dvije ispisane stranice.Ok, svakom svoje.Meni je drago da to ne radim.Jedini problem je sto ja eto nemam potrebu ici u neku komunu i nemam potrebu razgovarati sa bivsim ovisnicima koji imaju ok zivot, da imam potrebu vec bi to i radila, na kraju krajeva zivim u ovom gradu pa ih i znam.
Ah, da mozda sam ja opet premlada, jer je to slamka , pa ne mislim da je pogresno imati svoj stav i svoje misljenje, a isto tako postovati tudje.Mozda kad skupim "staza" nadem taj veliki problem koji se stavlja oko toga i odmah okrenem pricu samo zato jer se netko ne slaze sa mnom i ima svoj stav o stvarima.
Daj aj si truda i procitataj kod par puta clanačk.Nije mi te u cilju obeshrabriti ali jedno liječenje od 21 ili mjesec dana nije po meni dosta sto Ce tebi rijesiti problem jer narkomanija nije gripa. Mazda dop nisi ticala godinama ali eto spid je bio. Koje su to poveznice ne znam ali očito je da su dop spis ili sub ili hept sasvim različite droge. Znaci poradi majcinske ljubavi udes u vrapce da bi napokon bila sa svojim djetetom. Vjerovatno sam ja retardiran kad pod pojammajcinske ljubavi stavljam i ovo vrijeme uračunato dok ne počne raditi majcinska ljubav. Ako vrijeme do nemanja u taoce dozivljavas također akcijskom ljubavlju onda ja negdje brijesim.Gledaj to tako hoces ali dok ne dodje do cinjenjice zasto si se činila dopom spidom teorija pa subom ne bitno tim redom riješiti problem ovisnosti neces. Da je to tako lako i da pobjedujel akcijska ljubav bila prva i najbolja metoda liječenja ovisnika i vjerjuj da dankija vese ne bi bilo. Je. Prednost je imat svoj stan u Puli isto koji u bilo kojem drugom gradu ili selu. Tebi treba podrška koju nemas ni od koga. Kazaliste pa cak ni od Slavice ovdje izliječenih koji ti tako zdušno svi odreda odgovaraju. Sto nisi poslušala savjet i pitala Sanski stan ona misli o tvom problemu i siguran sam da sam detox ne bi bio jedino rješenje. Ovisnost je malo jednina bolest od gripe. Razmisli malo. Ima toliko puno mogućnosti ali ni jedan nije kratkoročan od po par mjeseci. Traži prvo pomoć odsanele ako već u druge nekad povjerenja. A i osoba je koja se susretala sa takvima svucajevima nebrojeno puta i sigurno je vidjela kako majci ska ljubav pada brzo u zaborav kada isplivaju pravi problemi drogiranja. Nistazlonamjerno.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Ne znam kako dalje.

Post by đondo »

Humanerror wrote: Sun Feb 28, 2021 8:50 am Procitala sam par puta komentar, čak i prespavala da mi ne zvuci isto, ipak isto zvuci.Meni bi trebao jako dobar razlog da budem neiskrena , jos prema sebi najvise, pogoto na stranici na kojoj me nitko ne zna, niti ikoga znam.Kakvu ja svrhu od toga svega imam, nemam.Tako da sam i iskrena prema sebi, a ozbiljna mogu biti kada trebam, ne trebaju mi godine "narkomanskog staza" da bi imala pojma o zivotu, dovoljno mi je i ovo.Ne vidim di spominjem dop i da ga uzimam i da mi je to problem.Cak sam napisala da me ne privlaci dop, tocnije nisam ga takla 7 godina tako da nema mi smisla ovo sta ce ti pare, da ides uzeti dop.Pa valjda sam ga i do sada onda mogla uzimati i kada sam imala para, ali eto nisam.Najmanji problem u cjeloj prici je dop, u biti nije ni problem uopce.To sto sam ja spomenula bivseg i brata i uz to da je Pula mala i da se svi znaju, nisam ja napisala da je ista od toga kumovalo dopu.Onda da necu proci dobro u Vrapću, ne vidim razlog zasto ne, ako idem tamo da se skinem sa suba, za nista drugo ja Vrapce ne trazim pomoc, tako da da pomoci ce mi u onom zbog cega jedino i idem tamo.Zasto mislim raditi, novci ti ne trebaju, stan ti nista ne znaci? Ne vidim smisao u toj recenici nikako.Ja sam zivjela sasvim normalan zivot, uvjek sam imala posao,stan i maloga, do prije godinu dana, tako da Stan me sspavasa naravno, ne moram placati stanarinu, itekako je veliki spas.A zasto mislim raditi, ne znam mozda kako bi mogla zivjeti od necega?Jer su eto to ujedno i uslovi da vratim djete? Nije meni mali oduzet za stalno, a odlazak u neku komunu u kojoj cu biti godinama ,bez nekog specificnog razloga meni nije cilj.Niti mi je cilj zivjeti s djetetom u komuni ako imam svoj stan i ako mogu normalno funkcionirati kao sto i jesam sve ove godine do eto ovog puta kad mi se desilo sve ovo.Nista ja ne celofaniram , za koga? Ljudi to ovdje osjete.O kojim ljudima pricamo, ljude koje ne znam uopce.Ne moze da mi ne zvuci kao da se obracas balavici koja pojma nema o nicemu i zivi u nekom mjehuru. O imam pojma i ne ,ne trebam imati 40+ narkomanskog staza da bi bila iskrena prema sebi i ozbiljna, uz to naravno kompetentna za iznosenje svog misljenja negdje, i di me zanima kakvi su ljudi i kako ce me gledati ti ljudi.O kako mi je drago da to nisu stvari o kojima razmisljam kada se budim ujutro , onda bi bila jos sjebanija nego sto jesam.Bas izgleda jako da isto tumacis sve ljude ili sve ovisnike i tek tako donosis zakljucke o istima, na temelju dvije ispisane stranice.Ok, svakom svoje.Meni je drago da to ne radim.Jedini problem je sto ja eto nemam potrebu ici u neku komunu i nemam potrebu razgovarati sa bivsim ovisnicima koji imaju ok zivot, da imam potrebu vec bi to i radila, na kraju krajeva zivim u ovom gradu pa ih i znam.
Ah, da mozda sam ja opet premlada, jer je to slamka , pa ne mislim da je pogresno imati svoj stav i svoje misljenje, a isto tako postovati tudje.Mozda kad skupim "staza" nadem taj veliki problem koji se stavlja oko toga i odmah okrenem pricu samo zato jer se netko ne slaze sa mnom i ima svoj stav o stvarima.
Humanerror, mislim da ti ličan pokušava pokazati pravi smjer kojim bi trebalo krenuti i to radi iz dobre namjere jer ti samo želi pomoći da se snađeš u životu i dobiješ svoje dijete nazad.
Svaka osoba je drugačija, svaki narkomanski pakao je koliko sličan ipak specifičan, i isto tako svako micanje od narkomanskog života je individualno. Znači, nemoj čitati doslovno što ti on preporučuje nego to preoblikuj u ono što tebi odgovara i kako bi se ti sigurno i zauvijek maknula iz toga i napravila si lijep i ugodan život za sebe i maloga.
Pretpostavljam da ti je problem otići u komunu na 2,3 g. a mali će već krenuti u školu negdje pa su tu veće komplikacije. Ali nije samo komuna
izlaz iz narkomanskog pakla, niti je sigurno da ćeš se tamo spasiti. Moje mišljenje je da ti je onda jedini način STVARNO odlučiti u svojoj glavi da ćeš to sve ostaviti i zaboraviti što je bilo prije i gledati samo naprijed prema svome cilju a neću ga opet ponavljati. Nema onda još ću malo, samo ću jednom malo povući, popiti ću 2 apaša da budem cool...
Potrudi se da u očima svih o kojima ovisi tvoj cilj sve izgleda maksimalno dobro koliko je to već u hr moguće.
Moraš naći posao i imati barem 3,4,5,6 mjeseci stalna primanja da bi uopće mogla pokazati socijalnim službama da si situirana i da možeš financirati malog i sebe. Obećaj im da ćeš ići na redovna testiranja ako treba mjesečna da dokažeš da si čista i da ništa ne uzimaš. Obećaj im zapravo sve što oni traže od tebe i onda se toga pridržavaj. Uvijek imaj taj svoj cilj pred očima, kad ti je najteže ali i kad ti je najljepše i drži ga se slijepo.
Mlada si dovoljno da nađeš neki posao, ne znam šta si radila ili šta bi htjela raditi ali još jedan savjet koji ti mogu dati je da nađeš bilo koji posao koji trenutno možeš a onda možeš potražiti nešto što bi htjela, voljela ili si uvijek htjela ali nisi uspjela i pokušaš sa prekvalifikacijom, doškolovanjem... Imaš toga dosta i online, tako da možeš npr. završiti neki tečaj iz Pule bilo gdje u HR pa i šire. U današnje vrijeme to više nije ništa posebno da u 30-im, 40-im, 50-im, godinama ljudi to rade.
Ovo sve neće biti lako ali čini mi se iz tvojih postova da imaš želju i volju za tim pa onda to i napravi. Nitko ti drugi neće pomoći dok se sama na pokreneš i prvo ti samu sebe izvedeš na pravi put. Ali nije ni sve tako mračno i strašno kako to tebi sada možda izgleda.
Post Reply