Moje prvo iskustvo....iskreno se nadam i poslednje!!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

joker021
Posts: 4
Joined: Sun May 15, 2005 12:57 am

Moje prvo iskustvo....iskreno se nadam i poslednje!!!

Post by joker021 »

Cao svima!!!
Nisam slucajno nabasao na ovaj forum. Trazio sam ga, i na srecu veoma brzo ga i pronasao. google je cudo :D
Pre nego sto pocnem, zelim da izrazim divljanje svima vama. Divljenje na vasoj iskrenosti, nesebicnom pomaganju i sto je najvaznije medjusobnom razumevanju. Shvatio sam da jedino sa vama dragi ljudi mogu da podelim i iskreno pricam o svojim razmisljanjima i trenutnoj borbi.
Kako sam ja poceo da koristim dop. Samo da vas informisem, do pre mesec dana pojma nisam imao sta je dop, sta je horse, sta je speed...Jedini termini koje sam poznavao u vezi tog zla je kokain, heroin, marihuana, hasis i extazi. Prilicno sam neobavesten po tom pitanju jer sam u poslednjih mesec dana saznao i vise nego sto sam zeleo. "Saznao" sam da su dop, horse i heroin jedno te isto...wow...covek svaki dan nesto novo nauci ;-)
Elem, razlog moje neinformisanosti je taj sto me u zivotu droga nije apslutno zanimala. Sta vise, kad mi se spomene rec droga, uvek sam se zgrazavao i nikad nisam mogao da razumem ljude koji je uzimaju. Zasto bi pobogu neko uneo u svoje telo to zlo kad zna da je time zapecatio svoju sudbinu i da ce u vecini slucajeva zauvek biti rob te nesnosne zveri koja je uvek gladna i nikad ne spava. Ali, na moju nesrecu, stvari su se promenile...Imam 29 godina, zavrsen fakultet, svoj stan, svoj auto, iskrene prijatelje koje sam samo u snovima mogao da pozelim. Ali onda se u meni nesto promenilo. Ocajnicki trazim posao, naravno bezuspesno. U septembru 2003 sam otisao u vojsku i od onda do danasnjeg dana ceo dan sedim i blejim...Blejim u neku buducnost koja mi izgleda sve bledja i bledja i polako nestaje u nekoj izmaglici koja je nazalost zastrasujuce stvarna. Tako sam iz dosade poceo da se javljam na neke oglase intimne prirode, ono, parovi traze pojedinca i te stvari. Posle par iskustava kontaktirao me je jedan par pre nekoliko meseci i nasli smo se i sve je bilo ok dok riba nije izvadila kutijicu i prosula bao prah na sto i pocela da izvlaci crte. Meni je malo duze trebalo da shvatim da je to kokain i ja sam u tom trenutku osetio neverovatno uzbudjenje i bez razmisljanja uzeo slamku i povukao dve crte...pa jos dve, pa jos....ludilo. Bez ikakve grize savesti sam zaboravio sve svoje stavove o drogi i prepustio se....bilo je fenomenalno. No, to se zavrsilo na tom jednom susretu, ja sam posle odredjeog vremena tu epizodu zaboravio i nastavio normalno. Cak sam posle toga bio u Amsterdamu dve nedelje i nije mi na pamet palo bilo sta da uzmem. Vratio sam se, dosada me je neizmerno ubijala i okrenuo sam broj jedne agencije za poslovnu pratnju. Otisao, bio sa devojkom koja mi je dala broj telefona za neko privatno druzenje. I tu pocinje...Nazva sam je, otisli smo na kafu, zezali se i posle otisli kod mene. Kad ono opet...Paketic na sto, izvlace se crte. Ona i ja...samo, ovaj put nije bilo belo nego braonkasto...Pitao sam je sta je to, rekla je dop. Dop? What a fuck is dop pitao sam se...Povucem ja dve crte tog dopa i shvatim da su sve praznine u mom zivotu ispunjene. Onaj osecaj koji sam celog zivota trazio sad je bio tu...u meni. Misticno me je obuzimao i rekao sam sebi to je to...ali jos uvek nisam imao pojma sta je dop. Kad mi je rekla da je to heroin, na svoje zaprepascenje ja sam rekao cool...odlican je :!:
Poceo sam da ga uzimam dok smao se vidjali, jednom nedeljno, pa kao sto pretpostavljate, dva put, pa tri put dok ga nisam uzeo 4 dana za redom. Srecom, shvatio sam sta mi se desava i prekinuo svaki kontakt sa tom devojkom. nismo se culi neke dve nedelje, ali je meni dop non stop bio u glavi...kljuca, kljuca i kljuca....Nisam imao nikakvu krizu, nisam bio nervozan, nista me nije bolelo nego mi je bilo jos vise dosadno. I one stvari koje su mi bile zanimljive kao sto je nalazenje sa prijateljima, ispijanje piva u omiljenom kaficu, gledanje filmova, igranje igrica, muvanje riba...Nista...Sve mi je to postalo prazno, sve sam to radio kao normalno, ali nisam to i osecao. I opet sam je nazvao i ovog puta sam ja kupio dva-tri paketica dopa i jedva sam docekao da povucem crtu i sve je opet bilo tako lepo. Posle toga smo zauvek prekinuli, ali meni djavo nije dao mira i pronadjem(ne slucajno) jednu devojku za koju sam znao da se puca, i sa njom sam prvi i poslednji put probao spric. Ne moram da vam opusujem kako sam leteo i u kojim sam sve svetovima bio. Ostale su mi bile dve polutke(eto, sad vec i zargon znam) koje sam uzeo na nos prosle nedelje. Odlucio sam da stanem, ne smem sebi da dozvolim da se navucem...Sve ove godine koje sam se borio za nesto otisle bi u nepovrat. Svestan sam toga, izbrisao sam brojeve telefona i sad mi je ok...Ali, pustio sam gospodina u svoj mozak i on se tamo veoma lepo snasao i nastanio...I non stop me zove..."Mogli bi se ti i ja ponovo malo druziti..." Uzasno se osecam. Razum mi govori ne, ne i ne...ali nesto drugo mi govori da. Sta ce biti ako opet dodjem u dodir sa dopom. Plasim se jer mislim da ce mi razum u tom trenutku nestati i da ce me zver uzeti pod svoje za sva vremena....Sva sreca sto niko iz mog drustva, blizeg i sireg ne koristi nikakve droge. Pojma nemaju za ovo moje iskustvo, pasim se da im kazem. I sva sreca sto nemam broj nijednog dilara...ALi, taj broj se moze veoma lako naci...trenutak slabosti i vecnoast pakla ce biti na mom pragu
All the things that don't kill you makes you stronger! Do they?
tamara
Posts: 13
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:58 pm

Post by tamara »

Sta ce biti ako opet dodes u dodir sa dopom? Bit ce ti tako lijepo kao sto ti je do sada bilo jos koji puta, nakon toga ce car poceti da se gubi da bi se jednoga dana probudio i vidio da nema vise uzitka, samo navika (nesto kao ljubav, hah).
Znas sta ce biti? Postat ces kao jedan od nas. Klisej koji prica pricu koja je vec hiljadu puta ispricana. Ako mislis da ces ti biti iznimka varas se. Ali nista sto ja ili bilo tko drugi kaze nece te sprijeciti da ucinis sto si naumio, jel tako? ;-)
Nego, mala napomena, ne gledaj sve tako crno-bijelo. Nije droga apsolutno zlo niti jednosmjerna karta za pakao. Bas. Stvari nisu niti dobre niti lose same po sebi, sve ovisi o tome kako ih koristimo, da li za dobro, da li za zlo. Mislim da je vazno da to zapamtis. Demonizacijom i mistifikacijom droge ucinjeno je mnogo zla.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

joker

Post by katarinadimedici »

Ti si zaista izvukao ''Jokera''!Šta tražiš ovde na ovom forumu?Bolje bi ti bilo da zaboraviš na sve što ima veze sa dopom,jer očigledno je da si izabranik njegovog srca!Ništa se u životu ne dešava slučajno,nešto što se zove sudbina upravlja našim životom umesto nas.Svi smo počeli kao ti,na neki sličan način!I svima nam je nedostajalo to što tebi nedostaje,to nešto u šta se heroin,savršeno uklapa.To je ono najopasnije.Proklet je onaj ko ga proba,pa mu se još svidi!Ništa te više neće ispuniti kao dotični!Nemoj ni da tražiš zamenu,samo beži!Nek ti od sada zadatak bude da se lečiš od dopa!Bolje sada nego kasnije!
Pozdrav
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

bolje nemoj cekati da ponovo sasvim utihne 'glas razunma' koji ti govori 'NE'.Zasto ne pokusas sa blokatorima,bar za pocetak?to bi ti dobro doslo da ti skrene misli sa dopa i malo povrati psihicku stabilnost.
kazes da te vise ne ispunjavaju zadovoljstvom stvari koje si radio ranije,dobro je da ih jos uvek radis jer ako upadnes u zacarani krug navike vise nista ni neces raditi(osim vijanja love i dopa),zelis li to sebi da napravis od zivota?Kazes verovatno,;''ma ne,MENI se to nece desiti..''
Veruj,ako sad krenes da se resavas toga lakse ce ti biti da se ponovo vratis svojim predjasnjim zadovoljstvima i uzivas u stvarima koje nemaju veze sa dopom.
za blokatore ti kazem zato sto se pitas;''sta ako ponovo dodjem u dodir sa dopom?''jer tada ces znati da iako mozda pozelis da ga uzmes-neces moci.
nadam se da se neces puno premisljati u donosenju odluke za koju mislis da je za tebe manje stetna.(ili si vec doneo odluku;jel' kreces u 'borbu' ili sta? 'ajde obavesti nas,vazi?)
dakle,srecno,sugradjanine :wink: (=pretpostavljam da ovo 021 znaci da si iz Novog Sada?)
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

pusti gospodina da polako i tiho nestane iz tvog mozga,dok je to josh moguce....nemoj da se tripujesh kao mogu jednom nedeljno,jednom meseceno,nije to toliko loshe kao shto pricaju.To shto kazesh da se uzasno osecash,to nije nishta u poredjenju sa tim kako bi mogao da se osecash ako nastavish.Ne zelish da znash,veruj mi.Jednostavno zaboravi.....nije vredno.......
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Znam u kakvoj si ti situaciji. I ja sam bila u toj istoj kao i svi mi. Na pocetku je sve super, feeling je ono wow, slucajnosti se desavaju non stop, sve dok te zvjer ne uzme u svoje kandze. Tad nema vise slucajnosti.
Uvijek mislis da si jaci od ostalih i da se tebi to ne moze desiti sto se desilo svim narkomanima svjeta. Ali to je najveca laz i prevara samog sebe. Vidis da si i ti izabranik Gospodina Velikog i da te je uzeo na prvu u svoje ruke. Bolje ti je da se okrenes od njega i da ga nikad vise ne pogledas, jer ako mu se sad odas bice ti kao i svima nama. Znam da je to lako receno, ali lakse je sad nego da se poslije godinama mucis i patis.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ovome čovjeku trebamo svi nekako objasniti ili već ako hoce da nas slusa,da mu objasnimo sta ce biti i kako ce se ponasati,da ce postati lazov,lopov,kradljivac,prevarant AKO NASTAVI DA UZIMA HEROIN.MORAŠ KUME PRESTAT,ODMAH,SAD.
Uzmi nesto,bilo što samo nemoj Heroin.Ne znas ni koliko TI JE TOLERANCIJA,MOŽEŠ OWERIT SAD PO SAD.
RAZMISLI ČOVJEĆE ŠTA RADIŠ MALO!!!!!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

ode on

Post by katarinadimedici »

Gospodina vise nema,mozemo mu mi objasnjavati do sutra,on je odluku doneo!Ne javlja se sa komentarom na nase vapaje,pa sta sad?
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Post by LuLu »

Svi su ti rekli sta da radis ... na tebi je! Javi nam se u svakom slucaju :)! Pozdrav!
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
joker021
Posts: 4
Joined: Sun May 15, 2005 12:57 am

Post by joker021 »

Cao svima...
Ovaj forum je stvarno nesto sto mi stvarno puno pomaze u mojoj trenutnoj borbi. Iako jos uvek stalno razmisljam o dopu, cak sam ga i sanjao par puta, cvrsto sam odlucio da ga vise nikad ne uzmem. Moram da vam kazem da su mi vasi komentari od velike pomoci. Vi ste sve to prosli i jedino vi znate i mozete da razumete kroz sta ja prolazim. PUNO VAM HVALA !!!
Takodje, citajuci vase price na ovom i onom starom forumu sam shvatio da su svi u principu isto poceli. I ja sam bio ubedjen da nema ni teoretske sanse da se navucem na dop, ali ipak je ispalo malo drugacije...Linija koja me razdvaja od svega toga jos uvek je jako tanka i ja jos uvek balansiram po njoj iako sam dop uzeo desetak puta u poslednjih mesec ipo. Poslednji put pre tacno 8 dana. Citajuci vase price shvatio sam neke stvari kojih sam i sam bio svestan ali nisam zeleo da ih prihvatim. Kao sto rekoh, mislio sam da sam jaci i da mi se nece stvoriti neka zelja. Sad vidim koliko sam bio blizu, i koliko sam jos uvek blizu ali sam zaista cvrsto odlucio da se borim i nadam se da cu vremenom zaboraviti na ovu epizodu mog zivota. Devojka sa kojom sam probao iglu me je zvala sinoc i rekla mi je da bi se mogli videti, da nesto odradimo...Znao sam sta je to nesto i iako mi je zelja za tim necim jos uvek velika rekao sam joj da idem da spavam i da me vise ne zove(na lep nacin, nisam bio grub) i opet izbrisao njen broj mobilnog sa identifikacije. To mi je dalo novu snagu, jer, ipak sam uspeo to prvo iskusenje da prebrodim.
Katarina, ti si spomenula da bih trebao da idem vec sad na lecenje. Znam da bi mi to bilo mozda i najpametnije, ali kako da odem i kazem? Dispanzer za pbolesti zavisnosti, ili kako li se vec zove, je na 5min od mog stana. Bio sam tamo nekoliko puta, odnosno vodio sam oca koji je alkos. Vidjao sam puno narkomana tamo i video kako se lekari i sestre ophode prema njima...uzas. Video sam kako su se ophodili prema mom caletu posto sam bio sa njim. Kome oni mogu da pomognu pitam se? Ako odem , da li cu biti registrovan kao narkoman?
I moj sugradjan, ili sugradjanka :D NS....ti spomenula blokatore. Pojma nemam sta je to i da li oni imaju nekih negativnih posledica?
Jos jednom , svima sam veoma zahvalan i izvestavacu vas kako napredujem 8)
All the things that don't kill you makes you stronger! Do they?
Post Reply