Mala pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Hallucinogen
Posts: 2
Joined: Sun May 31, 2020 12:42 pm

Mala pomoc

Post by Hallucinogen »

Novi sam na forumu ne bi puno da davim ukratko imam f.23.1 dijagnozu . bio sam na zyprexi , aripiprazolu , kventiaxu , clonazepamu , apaurinima , xanaxima , esramu , seroxaut ,, zyprexa me iz mrtvih izvukla proslo je 2 godine ja msm jos uvijek sam na zyprexi ..
prije 2 dana sam bio na kontroli i prepisali su mi opet zyprexu , haldol , akinetone i apaurine , a moje pitanje ide za akinetone , ne kontam se oko njih nikad ih uzimao nisam citam da su protiv kontra efekata antipsihotika da sprejcavaju . ali pise PP na akinetonu (po potrebi) to me malo zbunjuje jel ako budem imao nekih kontra efekata od haldola popijem akineton ? da li akineton moze sam od sebe da pomogne u smislu da mi pomogne da se osjecam bolje i toga slicno , da li neko zna da mi pojasni , kontam za kontra efekte ali da li ima smisla uzeti ga samog hoce li ista pomoci da se osjecam bolje , tipa toga
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Mala pomoc

Post by sanela »

Dobrodošao na forum.
Zbog čega nisi to pitao dr koji ti je dao terapiju?
markomarkoni
Posts: 1
Joined: Wed Sep 16, 2020 8:15 pm

Re: Mala pomoc

Post by markomarkoni »

Pozdrav,
I ja sam prvi put na formu bar sto se pisanja tice.
Imam par reci i molbu ako ima ljudi koji znaju kako i sta je bolje.
Na bupu sam 5 godina punih. Odavnozaboravio sta je hors i slicno. Ksalol i bup,kombinacija ne daj Boze!
Ksalol mozda najgori lek ikada. Nego, dosao je momenat kada ili daj otkaz-resavaj problem, a taman usao u dobru firmu i kao jurim ugovor za stalno ILI
trazi lekara i privatno resavaj polako-ima nade :(..... Ali para sve manje a depresija i tenzija,jurnjava za lekovima sve veca! Ne znam vise kada sam bio srecan i opusten kao nekada. Pa mesec dana posle horsa je bolji osecaj nego ovaj kad juris Bup i opet znas da nisi pomogao sebi a radis za lek.
Moje pitanje je dobri ljudi, znam da me neki razumeju potpuno! Da li iko ima dobrog lekara da preporuci, koji nije skup i kome bih se mogao obratiti.
Lekove tj. bup uzimam na crno i ne mogu vise da izdrzim. Ima par mesta ali nemam kontakt,gde mogu otici i resiti problem terapije za pocetak i onda polako smanjivati kako sam citao na forumu. Ne smem u Drajz jer mi je posao takav da bi odmah saznali a para i zdravlja sve manje. Unapred hvala na pomoci i nadam se da i ja mogu uzvratiti savetom ili na bilo koji nacin pomoci svakome ko ovde pise jer znam da mu je pomoc zaista potrebna. Ako sam pogresio negde izvinjavam se unapred na glupostima ali izbora nemam vise, zivot kratak a ja u teskoj depresiji zbog situacije u kojoj sam sada. Molim Vas sve za savet i pomoc! Zelim dete setati a ne ove osmice da jurim po ulici :(
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Mala pomoc

Post by Akkasha Come Back »

markomarkoni wrote: Wed Sep 16, 2020 8:42 pm Pozdrav,
I ja sam prvi put na formu bar sto se pisanja tice.
Imam par reci i molbu ako ima ljudi koji znaju kako i sta je bolje.
Na bupu sam 5 godina punih. Odavnozaboravio sta je hors i slicno. Ksalol i bup,kombinacija ne daj Boze!
Ksalol mozda najgori lek ikada. Nego, dosao je momenat kada ili daj otkaz-resavaj problem, a taman usao u dobru firmu i kao jurim ugovor za stalno ILI
trazi lekara i privatno resavaj polako-ima nade :(..... Ali para sve manje a depresija i tenzija,jurnjava za lekovima sve veca! Ne znam vise kada sam bio srecan i opusten kao nekada. Pa mesec dana posle horsa je bolji osecaj nego ovaj kad juris Bup i opet znas da nisi pomogao sebi a radis za lek.
Moje pitanje je dobri ljudi, znam da me neki razumeju potpuno! Da li iko ima dobrog lekara da preporuci, koji nije skup i kome bih se mogao obratiti.
Lekove tj. bup uzimam na crno i ne mogu vise da izdrzim. Ima par mesta ali nemam kontakt,gde mogu otici i resiti problem terapije za pocetak i onda polako smanjivati kako sam citao na forumu. Ne smem u Drajz jer mi je posao takav da bi odmah saznali a para i zdravlja sve manje. Unapred hvala na pomoci i nadam se da i ja mogu uzvratiti savetom ili na bilo koji nacin pomoci svakome ko ovde pise jer znam da mu je pomoc zaista potrebna. Ako sam pogresio negde izvinjavam se unapred na glupostima ali izbora nemam vise, zivot kratak a ja u teskoj depresiji zbog situacije u kojoj sam sada. Molim Vas sve za savet i pomoc! Zelim dete setati a ne ove osmice da jurim po ulici :(
Idi kod bilo kog privatnog psihijatra. Meni žena napisala izveštaj, onaj što važi 6 meseci isti kakav bi dobio i od državnih doktora, jedina je razlika što ti državni daju mogućnost hoćeš li recept( neki lekovi se ne plaćaju a neki upola manje itd)
Ja lično i kod državnih doktora nisam htela da se maltretiran da idem po recepte svaki mesec, nego plaćala lekove.
Ne brini, to uopšte nije problem, ti ionako kupuješ na crno, dakle plaćaš- koliko sam shvatila, nisu ti problem pare nego jurnjava.
Odeš lepo kod bilo kog privatnika, 2500 dinara je pregled, kaži iskreno šta uzimaš i šta hoćeš, ovi privatni pišu sve, samo diktiraj.
Pozdrav.
Post Reply