Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Heda
Posts: 1
Joined: Sun Mar 22, 2015 11:43 am

Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Post by Heda »

Cao, cao kako ste?
E ovako, davne 2008 sam prvi put došla na forum kao gost, samo sam čitala... za mene je forum postao kao neka serija,čim bih uhvatila vremena počela bih sa čitanjem. Sve te vaše price ispovijesti su me se toliko dojmile. Većina njih me rastužilo.. a ponajviše kada bi vidjela da korisnik nije već nekoliko godina online..

Evo ove zime sam se opet vratila forumu, pitam se gdje li su svi ti ljudi.. dark angel, lilith,Sasa-ex,zvrky,Ivano, rajouno,cupcake, Yugo... sigurno sam neke zaboravila.

Jako bi me usrećilo kada bi znala sa su svi danas dobro, poslije toliko godina. Ja se nadam da jesu.

Ja sam uvijek bila posmatrač/čitač i nikad nisam ništa pisala ali to sto sam čitala mi je u životu pomoglo jako puno.. ali o tome bih nekom drugom prilikom..

Pozdrav za sve koji čitaju ..

Šteta sa forum vise nije sto je bio.. čini mi se nitko vise ne tipka ... ;)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Post by sanela »

Pozdrav, sad su neki drugi ljudi ovdje i tipkaju.
Od ovih za koje pitaš znam da su dobro Saša ex, rajouno I zvrky. Yugo je umro. :cry: Za ostale ne znam šta je s njima...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Post by ziki »

Ovo je tema na kojoj bih mogao i ja da se nadovezem malo.
Mada sam ja dosao nesto kasnije na forum..tacnije 2011 godine, sto je bilo takodje ihaaaa...ali u stvari sve to prodje za cas.
Sve ono sto sam pisao je u stvari najvise pomoglo meni samom, na nacin da sam kroz sve to mogao da spoznam i uocim svoje promene misljenja, ponasanja, reagovanja i sve to kroz periode upotrebe razlicitih supstanci.
Droga je definitvno jedno od najvecih zala kod coveka, ali je na zalost nekako postala u skladu sa ostalim losim stvarima 21-og veka.
Danas je zlo isplivalo u mnogim oblastima zivota, tako da je droga samo jedno od onih pratecih svakodnevnih.
Sto se tice foruma, kada bih se vratio unazad mislim da bih se najvise posvetio onoj temi opste diskusije, ili inspirativne misli i izreke..sto takodje govori o meni danas.
Ne mislim da je pogresno biti na nekim temama gde se dele tehnicki saveti o uzimanju terapije, ili ukidanju itd..vec sam danas vise sklon da mislim da coveku treba nekako prici blize i uci u sistem, odnosno dusu, i tu poraditi na donosenju odluka o vracanju u neku normalu, motivaciji itd.
Takodje podrska je neizostavni deo svega, posto znamo da zavisnici upadaju u problem izolacije ili dolaze na marginu drustvenog i socijalnog zivota.
Pomoci nekome je verovatno najbolje ako pogledamo svoje unutrasnje potrebe, odnosno ono sto bi ocekivali da nama drugi pomognu na taj nacin pomoci i drugome.
I ovo bi bilo otprilike to sto bih mogao da napisem danas.
Ako se budem ubuduce pojavio, kao sto rekoh verovatno cu uci da procitam neciji stih, ili misao...
Pozdraaav !
...
Annaiva
Posts: 7
Joined: Mon Dec 07, 2020 9:43 pm

Re: Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Post by Annaiva »

"Ziki" je jedini iz ekipe od pre nekoliko godina a da je bio aktivan ove godine. Svsi ostali su davno otisli sa foruma.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vrijeme leti a kako ste mi vi ?

Post by Akkasha Come Back »

Ja kasnim, ali evo 2020 post napisan, što je "skoro" u odnosu na 2005/6 kad sam došla ovde.
I ja sam pitala za Dark Angel i Zvrky, još za XXXXXXX (Big mama), Pandoru iz NS, Ramonu (XXXXXXX), još neke ljude iz Splita...a da Sašu ex znam lično, preko njega sam se povezala sa ženskom komunom to beše valjda 2008. Ali nisam uspela da izdržim, samo mesec dana sam bila i odabrala sam zatvor.
2009. sam otišla u zatvor, bila 6 meseci i izašla. Ništa se nisam promenila jer su uslovi u CZu D- odeljenja mnogo blagi (ustaješ kad hoćeš, sve radiš kad hoćeš, ako uopšte hoćeš...komuna je 10000 puta strožija, tu svako jutro ustaješ rano, brišeš prašinu, čistiš podove, rmbačiš po ceo dan a ni u toalet ne smeš sama, uvek svaki dan imaš drugu dodeljenu "senku".
Ali vrhunac je tuširanje, samo jednom sedmično u prisustvu te druge devojke i plus još jednom sedmično sa šampionom gde je dozvoljeno i pranje kose.
Posle ONOGA svako bi se skinuo, evo ja ne bih ni kafu više popila ako bih zbog toga TAMO završila, zatvor je obdanište
Saša ex izvini, ali na mene je ostavilo takav utisak.

A baš sad se malo i čudim koliko sam se vezala za neke ljude odavde a eto ni imena ne znam...Dark Angel na primer.
Ne mogu da se setim kako se zove. Znam samo da je iz Niša i da su ona i Zvrky super bile.

Pozdrav svima...
Post Reply