Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by StopBup »

Prvo zelim da posaljem veliki pozdrav svima koji se bore protiv bilo kog oblika zavisnosti, da istraju u tome i da ne posustanu. Kratak sazetak mog celokupnog drogiranja mozete, ukoliko vas ne mrzi i hocete, da procitate na poglavlju "Suptitucijska terapija", tema "Skidanje sa buprenorfina - pravilan nacin", na stranici "342". Naime, dugo sam bio narkofil, interesovala me je droga, isprobavao sam je, ali sam svakoj koju sam probavao, prilazio sa tako reci strahopostovanjem, raspitivao se, citao, posmatrao ljude koji je koriste, pa tek onda probao. Jedino sam jos kao adolescent pao na travi, navukao se, pusio nenormalne kolicine, znao sam i da se ispovracam zbog predoziranja travom, jer sam u startu pogresio misleci da trava uopste nije opasna, ili da tek-tek moze da bude opasna. Od najboljeg ucenika u osnovnoj, koji je isao na sva moguca takmicenja u znanju, u gimnaziji sam postao onaj kome je bilo bitno samo da ne ponavlja razred, i ne ide na popravni ispit, na polugodistima su bila obavezna 2-3 keca, koja sam kasnije popravljao, samo da ne idem na popravni. Necu puno da palamudim, nego da predjem na stvar. Heroin sam probao sa 18 godina, to mi je bila predposlednja droga koju sam probao. Prisao sam mu sa ogromnim respektom i strahopostovanjem, vec uveliko videvsi sta moze da uradi od ljudi. Video sam kako ljudi mole za dozu, kako se izuvaju i idu bosi od dilera itd, ali ja sam jednostavno hteo i njega da probam. Svestan sam da nije moralo da ispadne kako sam ja razmisljao, da sam se pored sveg predznanja mogao ipak navuci, ali nisam, ispalo je da sam ipak toliko poznavao sebe, sto nije razlog da ga neko mladji, ko razmislja slicno kao ja, ipak proba, zna se sta se ne dira, niko ga nije probao sa ciljem da postane narkoman. Uzimao ga povremeno 10 godina, u retkim situacijama, u proseku 10-ak puta godisnje, ukupno uzevsi ga oko 100 puta. Naravno, nikad nisam imao povecanu teleranciju na njega, ali ja sam hteo da probam i u venu. Video mnogo puta kako to rade stariji, odlucio da probam i ja. Imao sam kod babe sav potreban pribor, jer je njoj ostalo u kutiji mnogo spriceva i igala jer su vec dobili one penkale za ubrizgavanje insulina. 3 puta sam heroin uzeo intravenski, ali ni tada nisam pao, tome sam prisao sa najvecim strahopostovanjem od svih prethodnih droga i nacina konzumiranja. Generalno, bio sam "brzinski tip" sto se tice droge, vise mi je odgovaralo dejstvo "dizaica" nego dejstvo "spustalica". Uzimao sam povremeno kokain, spid, ekstazi, a najvise sam voleo dejstvo MDMA iliti ekstazija, ali nikad nisam preterao, moze se reci da sam znao granicu. Krajem 2013.-e cujem za buprenorfin, mnogi su ga dizali u nebesa, i tada niko nije prijavljivao nikakve probleme sa njim, bar u mojoj blizini. Ubrzo sam ga probao sa jednim drugom, nabavili smo "osmicu", a moja reakcija cim sam ga video je bila:"Sta, od ovog malog govneta ti i ja da se uradimo?!" U startu je bilo bez onog strahopostovanja pri ranijem isprobavanju bilo koje droge. Uradim se ja od njega naravno, ne kao od heroina, ali prilicno, pomislim:"Vid' mali, a cupa." Tada je ulicni heroin bio loseg kvaliteta, i ja to moje retko uzimanje heroina, zamenim buprenorfinom. Ljudi na njemu su mi delovali mnogo normalnije od onih na heroinu, a da ne pominjem od onih na metadonu. Bez uvrede za bilo koga, samo ja cega sam se nagledao u svetu droge, ljudi na metadonu su mi delovali najgore. Ne znam, to se verovatno odnosi na te koji ga zlouptrebljavaju. U tome lezi ja mislim najveca zamka sto se tice buprenorfina. Ni malo se nisam uplasio da ga uzimam. U pocetku sam ga uzimao jako retko, kao i heroin, pa posle sve cesce, a promicala mi je jedna jako bitna stvar, a ta stvar je bila da je buprenorfin od ljudi koji su bili teski heroinski i metadonski zavisnici, napravio "normalne" ljude i ja sam se na kraju posle duzeg vremana navukao. Necu sad da duzim, nego da skratim pricu. Dva puta sam se skinuo na suvo, sa velikih doza(jednom sa 4mg, durgi put sa 8mg), ali sam ostavljao rezervu za spid, znaci nisam hteo jos da zavrsim kompletno pricu sa drogama, i na kraju se vracao buprenorfinu. Konacno sam shvatio da je "malo govno" izuzetno opasna droga. Ovo je moje trece skidanje, ali je sada problemu pristupljeno mnooogo ozbiljnije. Reako sam i roditeljima. Necu bas da detaljisem sada svoje smanjvanje doza, samo cu naglasiti da sam poslednja 3 meseca smanjivao,a danas sam resio da se upustam u totalnu apstinenciju, zadnja doza mi je bila prekjuce, a ovde cu dolaziti uvek kad mogu i pisati, deliti iskustvo sa vama. Naravno, sada nema nikakve rezerve za spid, konkretno, nema trazenja zivota tamo gde ga nema! Pisite, dajte neki savet, kritiku, svi ste dobrodosli! :!:
P.s. Svi pred neku veliku odluku, moramo pre nje da imamo ogroman motiv! Moj motiv je ZIVOT, SRECA, PORODICA, pre svega, onda dug prema samom sebi, prema roditeljima, prema Bogu! Duboko znam i verujem da sam na ovaj svet dosao da budem mnogo bolji nego sto sam sada!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by Swan »

Buprenorfin..koristi se uglavnom za skidanje, ali moze biti jaaaako zajeban, sto si nazalost iskusio...Kako ide? Jel napredujes? Kako se osecas? Svaka ti cast sto si rekao roditeljima, mislim da je to ozbiljan korak ka izlecenju. Ja imam fantastican odnos sa majkom, ali se ne usudjujem...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by StopBup »

Swan wrote: Tue Jun 25, 2019 1:58 am Buprenorfin..koristi se uglavnom za skidanje, ali moze biti jaaaako zajeban, sto si nazalost iskusio...Kako ide? Jel napredujes? Kako se osecas? Svaka ti cast sto si rekao roditeljima, mislim da je to ozbiljan korak ka izlecenju. Ja imam fantastican odnos sa majkom, ali se ne usudjujem...
Sada kad sam procitao ponovo ovu svoju ispovest, sam se podestio da mi je zadnja doza bila 30.-og maja. Od tada sam cist, samo sam prvih 15-ak dana pusio travu neposredno pred leganje u krevet, ili vec u krevetu, znaci, tako reci u medicinske svrhe, kao droga, trava je prestala daaavno da mi odgovara, tablete nikakve nisam pio. Preselio sam se na selo, dao otkaz u firmi, radim samo pravatni posao, guram odlucno i istrajno, da dok sam jos mlad i jak zavrsim sa sranjima i sacuvam zdravlje i vratim se na kolosek u zivotu. Ono, nisam bas u cvetu mladosti, rodjen sam 1986.-e, ali snage i volje imam kao nikad pre u zivotu, i dodatno me inspirise sto me je sam Bog sacuvao, izgledam mladoliko i sveze, ko me ne zna, kada se upoznamo, niko mi ne da vise od 25 godina, sada je vreme da sacuvam i sam sebe. Nemam sad vremena na zalost vise da pisem, moram da idem, kada se vratim, pisem ponovo na tvoju ispovest. Puno zdravlja i srece ti zelim, i da se manes spida, imam iskustvo i sa njim, pisacu, samo ne mogu sada...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Swan
Posts: 7
Joined: Wed Jan 16, 2019 1:08 am

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by Swan »

Ja sam 85. godiste. Nisam eksperimentisala do skoro, ali me jede taj crv od kad znam za sebe. Kako god,probala sam kao zrela i normalna devojka (ili sam mislila da sam to)... Zelim ti puno srece i zdravlja, samo napred.. Ne znam sta je sa mnom, sto vise pisem i citam na ovom forumu sve mi se vise uzima.. opet... Nije ohrabrujuci post, ali je iskren...Nisam se bzv registrovala i to sa pitanjem "Sta je ovo?" Bas katastrofa... ono i dalje sam u nekom cudu, sta mi se desilo....Totalni sam kreten. A sve sto mi se desilo i sto se i dalje desava je totalni apsurd...Sta god (da ne kazem WTF da ne pomislis da sam iz USA :D )... Srecno tebi i nastavi tako i pisi i sta da ti kazem...Pozdrav!
GoranCGGC
Posts: 2
Joined: Wed Dec 25, 2019 12:57 am

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by GoranCGGC »

Imamo isti.problem,sad sam "post-ovao" nesto i nadam se bilo kom savjetu,ja sam sam se totalno sj...o na taj nacin sto sam poceo uporedo uzimati oboje a razlog je taj sto sam navucen na dop i ujutru imam buprenorfina koji mi "otvori oci" dok se ne snadjem za dop i tako u krug treca godina...Sve sam smanjio i jedno i drugo i sebe ostavljam da kriziram sto duze i ako imam sve oko sebe,razlog je sto ne zelim vise nista od toga zelim samo da ponovo budem zdrav...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Sat Jun 01, 2019 6:28 pm Prvo zelim da posaljem veliki pozdrav svima koji se bore protiv bilo kog oblika zavisnosti, da istraju u tome i da ne posustanu. Kratak sazetak mog celokupnog drogiranja mozete, ukoliko vas ne mrzi i hocete, da procitate na poglavlju "Suptitucijska terapija", tema "Skidanje sa buprenorfina - pravilan nacin", na stranici "342". Naime, dugo sam bio narkofil, interesovala me je droga, isprobavao sam je, ali sam svakoj koju sam probavao, prilazio sa tako reci strahopostovanjem, raspitivao se, citao, posmatrao ljude koji je koriste, pa tek onda probao. Jedino sam jos kao adolescent pao na travi, navukao se, pusio nenormalne kolicine, znao sam i da se ispovracam zbog predoziranja travom, jer sam u startu pogresio misleci da trava uopste nije opasna, ili da tek-tek moze da bude opasna. Od najboljeg ucenika u osnovnoj, koji je isao na sva moguca takmicenja u znanju, u gimnaziji sam postao onaj kome je bilo bitno samo da ne ponavlja razred, i ne ide na popravni ispit, na polugodistima su bila obavezna 2-3 keca, koja sam kasnije popravljao, samo da ne idem na popravni. Necu puno da palamudim, nego da predjem na stvar. Heroin sam probao sa 18 godina, to mi je bila predposlednja droga koju sam probao. Prisao sam mu sa ogromnim respektom i strahopostovanjem, vec uveliko videvsi sta moze da uradi od ljudi. Video sam kako ljudi mole za dozu, kako se izuvaju i idu bosi od dilera itd, ali ja sam jednostavno hteo i njega da probam. Svestan sam da nije moralo da ispadne kako sam ja razmisljao, da sam se pored sveg predznanja mogao ipak navuci, ali nisam, ispalo je da sam ipak toliko poznavao sebe, sto nije razlog da ga neko mladji, ko razmislja slicno kao ja, ipak proba, zna se sta se ne dira, niko ga nije probao sa ciljem da postane narkoman. Uzimao ga povremeno 10 godina, u retkim situacijama, u proseku 10-ak puta godisnje, ukupno uzevsi ga oko 100 puta. Naravno, nikad nisam imao povecanu teleranciju na njega, ali ja sam hteo da probam i u venu. Video mnogo puta kako to rade stariji, odlucio da probam i ja. Imao sam kod babe sav potreban pribor, jer je njoj ostalo u kutiji mnogo spriceva i igala jer su vec dobili one penkale za ubrizgavanje insulina. 3 puta sam heroin uzeo intravenski, ali ni tada nisam pao, tome sam prisao sa najvecim strahopostovanjem od svih prethodnih droga i nacina konzumiranja. Generalno, bio sam "brzinski tip" sto se tice droge, vise mi je odgovaralo dejstvo "dizaica" nego dejstvo "spustalica". Uzimao sam povremeno kokain, spid, ekstazi, a najvise sam voleo dejstvo MDMA iliti ekstazija, ali nikad nisam preterao, moze se reci da sam znao granicu. Krajem 2013.-e cujem za buprenorfin, mnogi su ga dizali u nebesa, i tada niko nije prijavljivao nikakve probleme sa njim, bar u mojoj blizini. Ubrzo sam ga probao sa jednim drugom, nabavili smo "osmicu", a moja reakcija cim sam ga video je bila:"Sta, od ovog malog govneta ti i ja da se uradimo?!" U startu je bilo bez onog strahopostovanja pri ranijem isprobavanju bilo koje droge. Uradim se ja od njega naravno, ne kao od heroina, ali prilicno, pomislim:"Vid' mali, a cupa." Tada je ulicni heroin bio loseg kvaliteta, i ja to moje retko uzimanje heroina, zamenim buprenorfinom. Ljudi na njemu su mi delovali mnogo normalnije od onih na heroinu, a da ne pominjem od onih na metadonu. Bez uvrede za bilo koga, samo ja cega sam se nagledao u svetu droge, ljudi na metadonu su mi delovali najgore. Ne znam, to se verovatno odnosi na te koji ga zlouptrebljavaju. U tome lezi ja mislim najveca zamka sto se tice buprenorfina. Ni malo se nisam uplasio da ga uzimam. U pocetku sam ga uzimao jako retko, kao i heroin, pa posle sve cesce, a promicala mi je jedna jako bitna stvar, a ta stvar je bila da je buprenorfin od ljudi koji su bili teski heroinski i metadonski zavisnici, napravio "normalne" ljude i ja sam se na kraju posle duzeg vremana navukao. Necu sad da duzim, nego da skratim pricu. Dva puta sam se skinuo na suvo, sa velikih doza(jednom sa 4mg, durgi put sa 8mg), ali sam ostavljao rezervu za spid, znaci nisam hteo jos da zavrsim kompletno pricu sa drogama, i na kraju se vracao buprenorfinu. Konacno sam shvatio da je "malo govno" izuzetno opasna droga. Ovo je moje trece skidanje, ali je sada problemu pristupljeno mnooogo ozbiljnije. Reako sam i roditeljima. Necu bas da detaljisem sada svoje smanjvanje doza, samo cu naglasiti da sam poslednja 3 meseca smanjivao,a danas sam resio da se upustam u totalnu apstinenciju, zadnja doza mi je bila prekjuce, a ovde cu dolaziti uvek kad mogu i pisati, deliti iskustvo sa vama. Naravno, sada nema nikakve rezerve za spid, konkretno, nema trazenja zivota tamo gde ga nema! Pisite, dajte neki savet, kritiku, svi ste dobrodosli! :!:
P.s. Svi pred neku veliku odluku, moramo pre nje da imamo ogroman motiv! Moj motiv je ZIVOT, SRECA, PORODICA, pre svega, onda dug prema samom sebi, prema roditeljima, prema Bogu! Duboko znam i verujem da sam na ovaj svet dosao da budem mnogo bolji nego sto sam sada!
E, ova rečenica i mene buni: buprenorfin od ljudi koji su bili teski heroinski i metadonski zavisnici, napravio "normalne" ljude /i]
Tačno tako izgleda sa strane. Bukvalno.
Sanela nam ne da da pišemo tamo o Bupu da ne bi nekome rasle zazubice pa da napravi recidiv, evo našla sam ovde.
Sad ću da idem da tražim ono što si rekao gde si pisao.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 22, 2021 2:38 pm
E, ova rečenica i mene buni: buprenorfin od ljudi koji su bili teski heroinski i metadonski zavisnici, napravio "normalne" ljude /i]
Tačno tako izgleda sa strane. Bukvalno.
Sanela nam ne da da pišemo tamo o Bupu da ne bi nekome rasle zazubice pa da napravi recidiv, evo našla sam ovde.
Sad ću da idem da tražim ono što si rekao gde si pisao.


Ima ovde malo netacnih stvari, nekih se nisam odmah setio, ima propusta, neke u vezi mene licno sam namerno pisao malo izmenjeno, jer sam se tad tripovao da ne budem ovde slucajno prepoznat od nekoga, ponesto sam tad i sam sebi ulepsavao, nem pojma, tad sam tek poceo da se skidam, taman zavrsio smanjivanje. No spika kako sam se nakacio na bup je otprilike tacna.

Ono kako sam "brzinski tip", ne pije vodu, to sam tada sam sebe tripovao, hahah, brzinski tip, a navukao se na bup...

U opste se tada nisam setio svojih par zaukavanja sa dopom, niti svog prvog uzimanja jos kad sam imao 15 godina. Bup mnogima usadi u glavu trip kako su "zaboravili" dop, i kako sa njim vise nemaju nikakav problem, i nekima koji su bili hronicno navueni, a narocito meni koji nisam. Na primer imao sam situaciju na pocetku navlacenja na bup, gde smo drug i ja bili na bupu, a taj drug je i bio navucen na dop pre, bili smo u jednom stanu, petorica oko nas je "kuvalo", a nama je savrseno tandrkao blatobran zbog toga, u opste nas nije doticalo to sto vidimo tako "pokriveni'' bupom. Tada na pocetku uzimanja sam se jos i vidjao sa takvima, kasnije sam se tripovao kako sam savrseno normalan na bupu, super normalan, bavio sam se poslom, druzio sa normalnim ljudima, niko me nije izvaljivao, ono kao "dobro" mi je bilo prve dve godine, mada i tad su se javljali problemi i te kako, pokusavao sam i tada da prestanem, onda je polako pocelo da se javlja mucenje sve vise i vise, i naravno da ni onda kad mi je kao bilo dobro, nisam bio normalan, samo sam se tripovao da jesam...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by xxxana »

StopBup wrote: Thu Apr 22, 2021 3:01 pm
Akkasha Come Back wrote: Thu Apr 22, 2021 2:38 pm
E, ova rečenica i mene buni: buprenorfin od ljudi koji su bili teski heroinski i metadonski zavisnici, napravio "normalne" ljude /i]
Tačno tako izgleda sa strane. Bukvalno.
Sanela nam ne da da pišemo tamo o Bupu da ne bi nekome rasle zazubice pa da napravi recidiv, evo našla sam ovde.
Sad ću da idem da tražim ono što si rekao gde si pisao.


Ima ovde malo netacnih stvari, nekih se nisam odmah setio, ima propusta, neke u vezi mene licno sam namerno pisao malo izmenjeno, jer sam se tad tripovao da ne budem ovde slucajno prepoznat od nekoga, ponesto sam tad i sam sebi ulepsavao, nem pojma, tad sam tek poceo da se skidam, taman zavrsio smanjivanje. No spika kako sam se nakacio na bup je otprilike tacna.

Ono kako sam "brzinski tip", ne pije vodu, to sam tada sam sebe tripovao, hahah, brzinski tip, a navukao se na bup...

U opste se tada nisam setio svojih par zaukavanja sa dopom, niti svog prvog uzimanja jos kad sam imao 15 godina. Bup mnogima usadi u glavu trip kako su "zaboravili" dop, i kako sa njim vise nemaju nikakav problem, i nekima koji su bili hronicno navueni, a narocito meni koji nisam. Na primer imao sam situaciju na pocetku navlacenja na bup, gde smo drug i ja bili na bupu, a taj drug je i bio navucen na dop pre, bili smo u jednom stanu, petorica oko nas je "kuvalo", a nama je savrseno tandrkao blatobran zbog toga, u opste nas nije doticalo to sto vidimo tako "pokriveni'' bupom. Tada na pocetku uzimanja sam se jos i vidjao sa takvima, kasnije sam se tripovao kako sam savrseno normalan na bupu, super normalan, bavio sam se poslom, druzio sa normalnim ljudima, niko me nije izvaljivao, ono kao "dobro" mi je bilo prve dve godine, mada i tad su se javljali problemi i te kako, pokusavao sam i tada da prestanem, onda je polako pocelo da se javlja mucenje sve vise i vise, i naravno da ni onda kad mi je kao bilo dobro, nisam bio normalan, samo sam se tripovao da jesam...

Koliko li ces ti jos prica izmeniti, ova verzija nije poslednja
Samo se ti trudi, a ni ovo ti nema smisla, odmah da ti kazem, navuci se konacno i ispricaj nesto smisleno, idi bre vise
Ne znam zasto obracam paznju na ove gluposti
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Apr 22, 2021 3:27 pm
To je prava verzaija, koju sam odavno ispricao na drugoj temi, samo sam ovde dopunio kad je podignuto ovo sto sam pisao na samom pocetku pisanja.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Odoleo HEROINU, pao na BUPRENORFINU

Post by Akkasha Come Back »

Ne znam, nisam pametna, samo za ovo si u pravu, najsjebaniji su metadonski zavisnici, a ljudi na Bupu "deluju normalno", to je tačno, ali samo- deluju jer kad se uđe u malo dublju spiku sa njima, ustvari si prsli. Uhvatili se budizma ili tako nešto.
Metadon je posebna priča. To su klošari. Iz aviona se vidi koliko smo pukli, to je strašno.
Mene su 2 stvari spasle od Buprenorfina:
-Lenjost- treba ići po recept jednom sedmično, a ja ne idem po recepte ni za svoje lekove već samo po izveštaje koji važe 6 meseci i svaka apoteka ih priznaje kao i recepte.
-Skupo- naročito u početku, kad se pojavio, ja sam u startu kad sam čula koliko to košta rekla sebi da mi ne pada na pamet u tu priču uopšte da se upuštam.

Te 2 moje jedna poznanica, druga drugarica obe su finansijski "potkovane" buržujke. Ja ne mogu da se "merim" sa njima.
Ja ne pijem ni lekove za Hepatitis C jer su skupi, pa onda mi je prepisan "Femisan A" zbog cista koji takođe ne pijem jer je užasno skup a mislim da je čist placebo.


Nebitno sad to- uglavnom shvatila sam manje više sada čitajući šta je otprilike Bup i eto iskreno sam presrećna što me je makar to zaobišlo.

Nego mi samo jedna stvar nije jasna: a to sam primetila kao zajedničku stvar svih vas, zašto ste se toliko puta skidali pa vraćali tom jebenom Bupu?

Ja kad sam bila na metadonu pravila sam recidive heroinom.
Kad sam se skinula sa metadona nije mi padalo na pamet da ga uzmem kao recidiv. Ako sam htela, onda H.
Rekla sam da sam uzimala heroin posle zatvora nekoliko puta, poslednji put 2015. i ne znam ni sama kako je tako ispalo, to- "zadnji put".
Čudna priča. Jednostavno, sve ređe i ređe i onda 2018. shvatim da sam 3 godine apsolutno čista od svega. Onda se opustim i živim normalnije. Bez straha od recidiva. I da ga napravim, to bi opet bilo šmrkanje na nos 1 dan pa narednih sedam godina ništa.
Taj fazon.
Možda sebe lažem, možda ako bih ostala nekoliko meseci sama, sa parama, možda, ovako nisam sama nikad, živim sa majkom, mislim- mogla bih ja da izađem u prodavnicu a ustvari usput kupim pola grama, da sačekam duboko u noć da ona zaspi da bih uzela, ali iskreno onaj "šoder" što ga u mom kraju prodaju za 1500 dinara nije dovoljan ni za šta, naročito ne na nos. I tako, ustvari heroina nema.
Slažem se sa tobom da je jedini način totalna apstinencija.
Ništa da ne uzimam.
E sad jedino što imam ovu terapiju, Leponex mi jede mozak. Ali me drži dalje od bilo čega drugog.
Post Reply