KAKO PREPOZNATI I IZBJECI RECIDIV- PRIJEDLOZI?!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

PRUZI PRST U SMJERU
KOJI POKAZUJE
PRAVI PUT.

OTVORI DLAN NA KOJEM
PISE -
SUTRA.

STANI!
RAZMISLI !
PA KRENI ,...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Cao ljudi...

Jako sam sklona recidivu i zbog toga mi se ponekad cini da nikada necu izaci iz ovog pakla.Danas sam ponosna na sebe...jer sam imala priliku ali nisam sebe razocarala.Uspela sam ovaj put, i to je za mene veliki korak. Jer pre nikada nisam mogla da izdrzim da ne uzmem a da mi je ispred nosa.Take se sada osecam ponosno na sebe.Naravno ovo je tek prvi put da sam uspela tako nesto ali cu se svim silama truditi da tako i ostane.

ISCRPLJENOST- Stalno se osecam iscrpljeno, evo proslo je vec 3 meseca i ocekivala sam da ce to vac proci ali ne.Vecito imam osecaj kao da sam kopala ceo dan...kao neka hronicna iscrpljenos ili umor.Pijem i Guarana tablete koje bi trebalo da mi daju malo energije, ali nista, od toga samo kad ih pijem, ne mogu da spavam

NESTRPLJENJE- Uvek sve hocu SAD ili ODMAH.Uzasno sam nestrpljiva.I ako bilo sta nije u tom trenutku kako sam ja zamislila, toliko se iznerviram da pocnem da se tresem.I onda se obicno i durim danima a sve to ustvari bez ikakvog bitnog razloga.

SVADJLJIVOST- I ovo.Mora biti tako kako sam ja rekla.Ostali ukucani bukvalno moraju da biraju reci na koji nacin ce mi reci nesto.Uvek mislim da sam samo ja upravu.A ako ne bude tako onda postajem agresivna.Strasno se iznerviram, toliko da se tresem,placem i treba mi puno vremena da se smirim.Uopste nisam realna.I ako neke stvari realno ne mogu ili ne mogu u tom trenutku...dobijem slom zivaca i cesto ne razmisljam da li nekog povredjujem zbog takvog mog ponasanja.Razmisljam tek posla, kad sve prodje, ali onda je obicno vec kasno.

DEPRESIJA- Jako sam depresivna.Ovek se osecam tako kao da su mi sve ladje potonule i kao da sutra ne postoji i da nikada nece biti bolje.
Mislim da sam zbog te moje dosta duboke depresija, da sam zbog toga i svadjljiva toliko a i nestrpljiva.Moguce?

SAMOZALJENJE-Ne znam da li bas sebe zalim, ali se jako cesto pitam, imam osecaj kao da me Bog kaznjava.Uvek mislim da sam magnet za nesrecu.Ali i ovo bih isto nekako povezala sa depresijom

OCEKIVATI PREVISE OD DRUGIH- Cesto previse ocekujem od drugih.Ali iskreno, to ne radim svesno.I ako primetim da preterujem, trudim se da stanem.
A to je valjda zato sto ja kad pocnem da se menjam onda nekako nesvesno ocekujem i da se odmah cela moja okolina i svi oko mene menjaju.Nesvesno ponekad pokusavam da upravljam zivotima mojih bliznjih i da se oni prilagode meni a ne ja njima.

PSYKOFARMAKA- Bas ovo skroz vazi za mene.Cesto sam uzimala tablete za smirenje ( vise ne) i uvek su me dovodile do recidiva.To sam i sama shvatila i napisala u nekom postu.Jednostavno uvek kada ih uzmem, posle toga moja zelja bi samo postala sve veca i veca.Totalna istina. Ljudi izbegavajte lekove za smirenje.Ako vam je bas toliko tesko, popite casu vina!

NEZAHVALNOST- To nije tako cesto ali desava se.Znam biti nezahvalana. Ali primetila sam, to mi se samo desava sa ljudima iz moje neposredne okoline (mislim na roditelje) ali se uvek posle toga pokajem.

Ovo je zaista korisno.Bacilo me je na razmisljanje o sebi...Hvala za ovo...
User avatar
Nephilim
Posts: 25
Joined: Mon Dec 05, 2005 12:09 pm

Post by Nephilim »

Zaista zanimljiv i poucan tekst; ovi simptomi mogu da se primene itekako i na ''obicne'' ljude koji nikada nisu bili narkomani.Zanima me, Mustafa, da li mislis da bi izlecenim narkomanima bilo od koristi da pokusaju da ove sve ili neke simptome posmatraju na obican nacin, kao da se to desava svim ljudima, ne uzimajuci u obizr to sto su bivsi narkomani, mslim pre svega na mogucnost da udju u svakodnevicu i sebe vise ne posmatraju kao lecene narkomane vec kao sve druge ljude; ili bi im to otezalo situaciju?

Gladsheimer next succeeds - the land
Where bright Valhalla's towers stand:
In burnish'd gold they proudly rise
And lose their radiance in the skies.

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Neiskrenost...pa sluzim se "sitnim" lazima...kada sam tek izasao iz zajednice i uopste prihvatio taj nacin razmisljanja u kojem su laz i takve stvari odvratna pojava,bio sam djecije iskren.I to mi je doslovno spasilo zivot,jer sam da bih bio iskren prema svijetu morao prvo da budem iskren prema sebi.Posto sam bio takav lik koji je maestralno lagao i varao sve oko sebe ,da bih to radio morao sam prije svege na nekom nivou da ubjedim da je to istina...tako da sam ja na kraju bio covjek koji ima hiljadu lica i hiljadu istina zavisno kako mi gdje treba sta ,i sa takvim sam entuzijazmom promovirao i branio "istine" da vise nisam znao ni ko sam ni sta sam...Vremenom kako je odmicala apstinencija nisam vise bio tako nevno iskren...skontao sam da mnogo bolje prolazim ako nesto malo iskrivim ili zaobidzem,jer tako svi funkcionisu...Medjutim posto sam jako pronicljiv :-D skontao sam vaznost iskrenosti i da me laz vodi direkt u drogu...put je jasan,ako se pocnes folirati ili tako nesto sljedeci korak je da ces se isfolirati da recimo mozes da se puknes ,a da niko ne sazna...zato sam izveo ovo...uzeo sam sebi za pravo da u sustini ne lazem i ne manipulisem ljudima,ili ako to radim naznacim to,ali cesto jednostavno ne govorim istinu jer ne zelim kontrolu i polaganje racuna,ali ako imam i najmanji problem koji se nekako moze dovesti u vezu s drogom,alkoholom ili slicno odmah se sam obratim za pomoc svojoj obitelji ili ko mi je najblizi u tom trenutku...Cesto sam u prilici da uzmem supstancu i da niko ne sazna ili da ,ma bilo sta... prevarim curu i da niko nikada nista ne sazna,ali to ne bih uradio bez obzira na situaciju ili pritisak,jer znam da ne mogu nikada vise sebe isfolirati... :smt018
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

Nephilim wrote:Zaista zanimljiv i poucan tekst; ovi simptomi mogu da se primene itekako i na ''obicne'' ljude koji nikada nisu bili narkomani.Zanima me, Mustafa, da li mislis da bi izlecenim narkomanima bilo od koristi da pokusaju da ove sve ili neke simptome posmatraju na obican nacin, kao da se to desava svim ljudima, ne uzimajuci u obizr to sto su bivsi narkomani, mslim pre svega na mogucnost da udju u svakodnevicu i sebe vise ne posmatraju kao lecene narkomane vec kao sve druge ljude; ili bi im to otezalo situaciju?

Ne postoji tako nesto kao: izljeceni narkoman.

narkoman nikada ne smije zaboraviti da je on samo ljeceni narkoman.
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

MUSTAFA
Napisali smo,odgovorili,i sta sad? Meni nije nista jasnije.. :shock: .daj neki komentar na ono sto smo napisali
Image
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Bravoooo Jelena svaka cast. Ja cesto kazem nezelim da zaboravim odakle sam dosla i gdje nikad vise ne zelim da budem...jer nama narkomanima treba sekunda slabosti i da smo blizu onog FUCK IT SWITCH i gotovo...hajde jovo na novo...Tako to sto si rekla se u potpunosti slazem!!! Mi nikad nemozemo biti izlijeceni samo zalijeceni!!!
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

O lijecenju

Post by mustafa »

ima vas odjednom mnogo. Moram malo i raditi na poslu da bih mogao prezivjeti. Molim vas ako dopustate. Sve polako i u svoje vrijeme :prayer:
M. Sarkic
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

ukratko

Post by mise en place »

Hola raja,mislim da sve one tacke navedene gore dodiruju i mene...neke zeshce a neke opet manje.
Sta da kazem,opet pred sobom "cupanje".Mislim da bi trebao proci temu po temu polako i obraditi sve to.Sigurno bi mi pomoglo.
Sta ocekivati,ja mislim da je malo nemoguce da nas Mustafa ili neko odgovoran ovde "ljeci" jedno po jedno ili u grupi.Za to postoji terapijaAN2 naprimer.Mislim da cu da se pridruzim,treba mi pomoc.
Stvarno je super imati raju ovako ,pa makar i virtuelno...u istim smo filmovima,cisti ,navuceni ,terapeuti i ostali,sve ima veze sa drogom.
Da,htio sam jednu stvar..Starkid i ko je clean,molim te ti si na svom mjestu skroz,od tebe nisam cuo nishta lose.Molim te bez uvreda,Igla i sta ja znam kome smo svi isti,ako"nemozesh pomoci,nemoj odmagati" molim te.Cjenim rjec izljecenog"cistog" narkomana ali nemogu da slusam kad neko ko je kao probao par puta"pa sta mi fali?,Da li sam ja navucen? Koji ce mi to kurac?Stisni muda pa reci ne?To mi netreba da slusam.Poslije 13,14 godina bockanj hero...i ostalima to mi netreba.Sigurno ima ljudi da me posavjetuje kako treba.Licno sam u jako jebenoj situaciji,i pomalo jedino sto imam to je forum i diler.
Izabiram forum...opet kazemRIMTUTITUKIZABAOHAO ako neko hoce jos samo dodatno da me sjebe.

Ljude kojie sam ovde upoznao jako su mi dragi
zagrljaj svima

mise
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hmmm...
zalijeceni? pa nije herpes...its curable. Ima Lijek...zove se VOLJA I ZELJA!!
ima ga svugdje...i kod nas i vani :-D I ne kosta nista....
mozemo mi biti i izlijeceni...samo uvijek moramo biti oprezni. to je stvarno drugacije....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply