neznam više šta da radim

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
lutea
Posts: 2
Joined: Sat Dec 10, 2005 10:22 pm

neznam više šta da radim

Post by lutea »

bila sam dugo na heptanonskoj terapiji a uz to sam se bombala,kriza je bila bolna...
dugo mi je tribalo da skupim hrabrosti skinut se...naravno,nisam imala muda...
međutim,kad sam svojom voljom odlućila,mislila sam -to je to...
otišla u komunu,nisam izdržala više od 4 miseca,i naravno čim sam došla doma,ona famozna rečenica (nakon dva tjedna) ; "još samo ovaj put ..." me vratila unazad...
nemogu više,
,vatam se za slamku,evo opet ću otić iz grada,naći posa negdi u rijeci,
ali ljudi jebemu ,više nemogu BIŽATI...
samo,najgore će biti ,ako se POMIRIM sa ovakvim življenjem...a čini mi se da se lagano mirim...

koje vražije prokletstvo..

pa dobro,ima li iko od vas sritno završenu priču?nisam stigla pročešljati forum,odma sam se morala ispucati...


lipi pozdrav
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Cao Lutea...

Pa eto, mogla si procitati i otprilike shvatiti koji je moj problem.I tu su svi problemi isti...
A da li sada koristis dop? Metadon ti ne pomaze? Pa berem u tim arvim anima povecaj dozu ako nista drugo, to ce ti ubiti zelju...
A moj savet ti je da odes u neku kliniku, to sami ja odlucila da uradim..
Moj najveci problem je sto ja to redovno vidjam i nikako ne mogu da se sklonim od toga, a jos imam jednu osobu pored mene i eto mi se tako stalno vracamo na staro...
Ja sam trenutno na metadonu...vec 3 meseca....i mislim da je bolje a i jeste biti za pocetak na nekom metadonskom odrzavanju.Nista to nije tako stetno kao dop.
Pisi,pisi.......zelim ti svu srecu ovoga sveta!
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Medikamentozno lijecenje ima svoje prednosti i mane, sve zavisi kako se gleda na te medikamente. Ako neko gleda tablete kao sredstvo zamjene i kao sredstvo redovnog drogiranja, onda nece biti uspjeha 100%. A ako se gleda na njih kao sredstvo za olaksavanje krize, onda ima neke sanse.
Traziti lijecenje medikamentima, a ocekivati od njih da te ucine "high" je najbizarniji (ili najmizerniji, bolje receno) slucaj lijecenje narkomanije. Spustiti se i poceti novi zivot, bez starog drustva i nezdravog drustva. Bolje je otici na selo kopati zemlju ili saditi vocke, nego sjediti u gradu i plakati nad sobom. Kao prvo budi jaka osoba i nemoj za malu bol zglobova i blagu anksioznost posezati za opijatom, nego pokusaj sa najmanjom djelotvornom dozom sedativa smiriti bol i nemir. Narkotik uzimaj tek u neizdrzivim napadima krize, ali opet samo ucinkovitu dozu, a ne dozu stoniranja ili za nekog normalnog covjeka LT - 50 (lethal dose - tako nesto).
Volja je pokretac svega u covjeku, ako nemas volju trazi da ti neko ili nesto podstakne volju. I u slucajevima zesce krize trazi razgovor, a ne idi za drogom odmah.
Kao sto sam ja jednom doktoru rekao da poslije razgovora sa njim se osjecam da sam izvrsio veliku nuzdu, odn. osjecam neko olaksanje. A poslije je do pridrzavanja dogovorenog.
Sretno ti!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Styx, potpuno si u pravu sve sto kazes.
Ja sam samo htela reci, da je bolje, ako bas nikako ne moze da izdrzi, ma bolje je da uzme metadon, ili ako ga vec koristi a i dalje joj je lose, neka uzme koju kap vise.Sve je to bolje nego dop.Naravno nisam mislila na kolicinu da re razvali od njega, nego toliko koliko joj treba da bi umanjio krizu.
Barem na pocetku, dok su ti kriticni dani.
Ako je to nacin, da se mane dopa, onda zasto da ne.Nije tako jako bitan nacin na koji ces prestati da koristis dop nego je najvaznije da to praskasto sranje nestane iz zivota.Pa ne?

Pozdrav za sve!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Luthea...
dobrodosla.
ne znam...i ja sam bila na metadonu 1.5god,.Onda sam opet pocela sa dopom i sa bijelim. tako da sam na sve 3 bila nakacena. PAKAO.
nema nista gore nego uzimati i H i M. Po meni.
Jebeno se skinuti. Ali prvi korak je ostaviti jedno od to dvoje.
Pa onda na subutex. Ne zanima me sta neko prica i to.,...ja sam bila na nekih 30mg metadona i bomba i po dnevno ( ne znam mozda 1.5gr..) nije bilo po gramima...nego po baloncicu.
I presla sam na subutex. I prezivjela. Kriza je u svakom slucaju manja od krize metadona i dopa...
I onda polako...dole.
Ja sam se sada skinula sa subutexa(5 6mjeseci sam uzimala jer sam u pcetku brljala).
i eto ok sam.,
organizam se oporavlja...mozak. nisam ko sto sam bila...ali polako.
Eto ti.
ne uzimam nikakve antidepresante i sl. doc mi je dao Namendu ( ublazi krizu) i katapresan ( takodje)..
i nije strasno.
eto
to je moja prica.
sve se moze kad se hoce.
puno pozdrava
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply