Sve je dosadno

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
digital_gun
Posts: 9
Joined: Wed Oct 03, 2018 3:59 pm

Re: Sve je dosadno

Post by digital_gun »

dobar je ex...s vremenom ti se zgadi...ne idi dalje moj savjet :) :!: :!: :twisted:
:geek:
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Sve je dosadno

Post by 220mg »

Moras znati da je rijetko ko poceo sa ozbiljnim drogiranjem odjednom. Nije to kao da se jedan dan probudis i odlucis eh mogao sam se danas zabost u venu.. Uglavnom je to utaban put, kao ovaj koji si ti napisao. Dosada, depresija, nezadovoljstvo, parti jednom mjesecno, jos gora depresija, pa vikend, pa svaki dan i eto ga.

Nemoj mislit da si nesto poseban, bobe svakog rade fino. Isto tako svakog i spuste, razviju toleranciju pa od pola stignes do 3 na partiju dok trepnes. Pa malo spida da se ispravis jer ti 3 nisu dovoljne, onda se treba i spustit ujutro. Onda nove kombinacije spustanja... I probudis se jedan dan sprzen totalno.

Podvuci crtu u svom zivotu i razmisli sta radis. Pokusavas li mozda rijesiti svoje probleme (depresija, manjak samopouzdanja, nezadovoljstvo) drogom? To ti dodje kao da gasis pozar benzinom. Probudit ces se jedan dan i skontat da si rijesio sve svoje probleme tako sto imas jedan novi, veliki problem zvani heroin. Samo jedan zivotni problem i svrhu.. I kad (ako?) rijesis taj veliki problem vrate se svi ovi stari. Pa zar nije bolje ne ici tako daleko, gubiti 5 ili 10 godina zivota?

Najbolje bi ti bilo da ides psihologu da malo popricate, mozda i neku terapiju da uzmes dok se ne stabiliziras. Promijeni drustvo i zamijeni nezdravu ovisnost sa nekom zdravom. To moze biti sport, slikanje, planinarenje.. Bilo sta sto ce te ispunit tako da ti se zivot ne svodi na "jedva cekam kad ce parti da se spucam". Eto toliko i sretno ti.
noname96
Posts: 2
Joined: Sun Oct 21, 2018 8:51 pm

Re: Sve je dosadno

Post by noname96 »

Hvala ti puno na savjetu. Nazalost (ili na srecu) majka mi je psihijatar, pricao sam snjom jos prije nekih godinu dana, nisam joj spominjao drogu, ali rekao sam joj da se stvarno lose osjecam. Nakon dugo vremena dala mi je antidepresive. Zavrsio sam terapiju prije nekih mj dana, ali ne osjecam se nista bolje, stovise, mozda i gore. Probao sa sportom, vjerom, psihologom, nista ne pomaze osim jebenog exa. Ako se ovo stanje ovako nastavi, priznat cu svojima sve pa sta bude bude. Hvala ti puno jos jednom :)
15 cent
Posts: 14
Joined: Mon Jun 04, 2018 5:47 pm

Re: Sve je dosadno

Post by 15 cent »

noname96 wrote:Pozdrav svima, moja prica nece biti dramaticna i zanimljiva trenutno, sve sto me drzi na zivotu je spoznaja da cu izaci u klub za 3 sedmice i uzeti nesto. Naravno, moze i zdrav savjet za kompletnu situaciju, ali mislim ovo nije taj forum :

Hvala svima, sto god napisali
Nađi dečka ili curu :) ili....
Mi u sloveniji imqmo mogućnost da se dvaput godišnje prijavimo na program detoksikacije koji traje oko tri mjeseca. U tom periodu koliko toliko osvijestiš problem i uvedeš neki rad i red u svakodnevnicu(džaba ti što si u depri i za to imq lijekq :)
Post Reply