10 godina zvuci mnogo...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

digital_gun
Posts: 9
Joined: Wed Oct 03, 2018 3:59 pm

10 godina zvuci mnogo...

Post by digital_gun »

Pozdrav,
prije odprilike 10 godina sam posjecivao ovaj forum.i tad imao razlicite stavove prema ljudima...problemu.Utjehu poslije danonocnog kriziranja nalazio sam ovdje jer sam komunicao sa ljudima koji me razumiju..razumiju moj bol..srecu..nesrecu.noci koje su bile i ostale najgore u svjietu heroinskog ovisnika bivale bi mi lakse nakon djeljenja svog problema sa njima.uvijek je neko imao pravi savjet..ili samo podrsku u tom trenutku.to i nije bilo toliko davno koliko se cini.nije bilo mobilnog interneta tako da je svako ko je postao ili comentovao morao biti vecinom kuci pored kompa.godina je bila 2007.tek ovih dana sam ponovo posjetio forum i koristio se trazilicom.pretrazivajuci nickove..postove prisjetio sam se dosta njih.neki od njih su danas zasluzni sto sam i dalje ziv i sto sam to sto jesam.neki od tih nickova su mi pomogli da shvatim dosta stvari..u trenutcima odbacivanje dali do znanja da nisam odbacen...u trenutcima mentalnog kolapsa...dali mi toplu rijec i ono..mojne brate posle svega...znaci sve epiteti za koje bi ljudi bili nagradjivani ili trazili zahvalnicu...ovi "nickovi" su nesebicno bili tu,a ostali anonimni...
Zelio bih da pozdravim sve bivse i trenutne clanove foruma kao i goste poput kojih sam bio i ja sam i da im zahvalim na pomoci ili odmoci a i nje je bilo..pa kako se uzme.
pocinjajuci ovu temu imao sam toliko da kazem..a ostajem njiem...
:geek:
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by VitaJana »

Lijepo je pročitati ovo.
digital_gun
Posts: 9
Joined: Wed Oct 03, 2018 3:59 pm

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by digital_gun »

hvala Jana...na citanju ako nista.iskreno mislim da je dosta ljudi uzelo pomoc sa foruma...da sami forumasi nisu ustvari svjesni.mozda je neciji najobicniji post postao zivotna vodilja nekome :D :D
:geek:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by sanela »

Koji ti je nick bio?
digital_gun
Posts: 9
Joined: Wed Oct 03, 2018 3:59 pm

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by digital_gun »

ne Sanela citao sam kao gost...mislio sam na nickove stalnih clanova uopce..
:geek:
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by VitaJana »

digital_gun wrote:hvala Jana...na citanju ako nista.iskreno mislim da je dosta ljudi uzelo pomoc sa foruma...da sami forumasi nisu ustvari svjesni.mozda je neciji najobicniji post postao zivotna vodilja nekome :D :D
Meni su svakako pomogli.
Neke su me priče i uplašile, ali bolje da sam očekivala loše nego da sam očekivala "lako ćemo '. Na kraju nije bilo strašno.
Upravo zbog tih priča koje su pomogle meni, i ja sam pisala svoju koja će možda nekom pomoći.
Ako netko ima živaca čitati temu do 250-te stranice di počinje moja ispovijest :D
15 cent
Posts: 14
Joined: Mon Jun 04, 2018 5:47 pm

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by 15 cent »

Našao sam svoj stari post iz 2008 god. Majko mila koje ludilo...
Kao skidam se al bi na brzinu da se oporavim od višegodišnjeg gudranja...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by oxo »

ja sam ovde pisao od pocetka, pisao sam i na starom forumu, sve ukupno 15-ak godina... drago mi je sto je se sajt odrzao tako dugo, meni je pomogao dosta kada mi je pomoc bila potrebna..svratim i sad pogledam na brzinu, ali retko kad sta pisem. nikad nisam bio preterano dobar u komunikaciji sa narkomanima od kako sam cist, iako mi je to uvek bila zelja, da nekako pomognem onima koji su tu gde sam ja nekad bio

kad citam sta sam nekad pisao, zgranem se... a uklapam se u naslov topica, "10 godina", za neki dan ce biti 10 godina kako nisam pipnuo drogu, godine su mi trebale da se oporavim. kad se osvrnem iza sebe muka me uhvati, a opet ponosan sam da sam se izborio sa tim. nekad pomislim da se nista od toga nije ni desilo, a secam se i danas svega...

pozdrav za tebe i za sve ostale
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by sanela »

Pozdrav oxo, drago mi je da si dobro! Neka si svratio da ljudi vide da je oporavak moguć. Dan po dan, mjesec po mjesec, godina po godina. Nije lako, ali nije ni nemoguće. Sretno!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: 10 godina zvuci mnogo...

Post by oxo »

pozdrav i tebi gazdarice :) bas tako - korak po korak- usmeris se ka cilju i polako. malo napred malo nazad ali bitno je da je kurs dobar ;)

pisacu ubuduce redovnije, vidim da je forum ziv i zdrav, ko zna, mozda i ja pomognem nekome
Post Reply