Hrabri slabić :)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
lunat1c
Posts: 1
Joined: Mon Sep 24, 2018 3:58 am

Hrabri slabić :)

Post by lunat1c »

Pre svega pozdrav svim ljudima na forumu i iskreno i od srca zelim svima ono sto sami prizeljkuju za sebe! Pa evo, procitajte moj zivot ukratko...Posto nemam neki storytell skil, krenucu kao da pisem sastav u skoli.

Imam 23 god, iz manjeg mesta sam (oko 50.000) stanovnika, Srbija. Moja prica pocinje jos od srednje skole, u prvoj godini izvaljujem vutru, druga godina probao sve sintetike i valja se u najvece vu i hemija. Odmah bi naglasio da sam bio u "prvoj ekipi" dilera, tj da sam imao i dalje imam postovanje u "tom" svetu. Valjao s do zavrsetka srednje,peckao se bonama,brzinom,esidima...Ali uvek umereno (jedem bone petak grad, sl nedelje ds i alk, one tamo nedelje samo pivo) Umislio da je svet moj itd bas sam bio intoo deep sto bi se reklo. Da ne pominjem zaradu i sve sto ide uz takav zivot... I Da napomenem da se ni u jednom trenutku ne ponosim tim zivotom!!! Ubrzo nakon zavrsetka srednje prestajem sa valjanjem odjednom i za uvek. Nemam nikakav prob konkretno sa nekom drogom, uzmem ds uz alk jednom u 2,3 meseca u minimalnim kolicinama, i to samo kada ima odredjena sema, cisto da budem svesniji dok pijem. Ako ga nema nikom nista, evo npr nisam uneo nikakvu drogu (osim alk i cigareta) oko godinu dana. Znaci nista me ne privlaci, voleo sam brzalice, proslo je i toliko. E sad sledi moj problem. Problem je u tome sto ja imam kontakt i poznajem jedino osobe iz "tog" sveta. Dilere,lopove,narkomane... Znaci nemam nikakvu perspektivu za napred i zelim da vas pitam kako ste promenili okruzenje? Umesto na devojke,svet i neke normalne stvari, ja znam ko je kad pao, ko je drukao, ko lezi koliko, ko je kom koliko duzan, kog je sprzio bup.... Zadnje vreme sam se posvetio familiji, ljudi moji pa ja tek sad znam koliko je lepo pomagati tetki oko ajvara :) U sustini, ovo je neka moja najkraca moguca prica i zanima me kako dalje? Skoro ceo grad me zna kao "nezgodnog" dilera i jednostavno je nemoguca komunikacija sa drugim ljudima. Desava mi se cesto da osobe koje me ne poznaju u krugu "strejtera" imaju neko strahopostovanje prema meni i biraju reci. Ja uopste nisam ego-manijak da bi mi tako nesto prijalo i to me bas pogadja. Npr na slavi kod kume klinci koji su me videli pricaju po gradu da me znaju itd itd.... Trazim odgovor kako se infiltrirati u "normalne" vode, ne mora ni u rodnom gradu.... Nadam se da cu da ih dobijem od vas starijih i iskusnijih. Eto, mozda malo smor i neobicna tema, ali morao sam to sa nekim da podelim, jer jedino od prijatelja imam one "iz price".

Opet da ponovim da iz sveg srca zelim SVIMA na forumu da nadju resenje za svoj problem, iako sam mladji nagledao sam se dosta toga sticajem okolnosti... Teca na metu i lekovima,skidao sam devojku sa bupa itd da ne duzim. Pozdrav i svako dobro braco i sestre, drzite se!!!
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Hrabri slabić :)

Post by Akkasha Come Back »

lunat1c wrote: Mon Sep 24, 2018 4:45 am Pre svega pozdrav svim ljudima na forumu i iskreno i od srca zelim svima ono sto sami prizeljkuju za sebe! Pa evo, procitajte moj zivot ukratko...Posto nemam neki storytell skil, krenucu kao da pisem sastav u skoli.

Imam 23 god, iz manjeg mesta sam (oko 50.000) stanovnika, Srbija. Moja prica pocinje jos od srednje skole, u prvoj godini izvaljujem vutru, druga godina probao sve sintetike i valja se u najvece vu i hemija. Odmah bi naglasio da sam bio u "prvoj ekipi" dilera, tj da sam imao i dalje imam postovanje u "tom" svetu. Valjao s do zavrsetka srednje,peckao se bonama,brzinom,esidima...Ali uvek umereno (jedem bone petak grad, sl nedelje ds i alk, one tamo nedelje samo pivo) Umislio da je svet moj itd bas sam bio intoo deep sto bi se reklo. Da ne pominjem zaradu i sve sto ide uz takav zivot... I Da napomenem da se ni u jednom trenutku ne ponosim tim zivotom!!! Ubrzo nakon zavrsetka srednje prestajem sa valjanjem odjednom i za uvek. Nemam nikakav prob konkretno sa nekom drogom, uzmem ds uz alk jednom u 2,3 meseca u minimalnim kolicinama, i to samo kada ima odredjena sema, cisto da budem svesniji dok pijem. Ako ga nema nikom nista, evo npr nisam uneo nikakvu drogu (osim alk i cigareta) oko godinu dana. Znaci nista me ne privlaci, voleo sam brzalice, proslo je i toliko. E sad sledi moj problem. Problem je u tome sto ja imam kontakt i poznajem jedino osobe iz "tog" sveta. Dilere,lopove,narkomane... Znaci nemam nikakvu perspektivu za napred i zelim da vas pitam kako ste promenili okruzenje? Umesto na devojke,svet i neke normalne stvari, ja znam ko je kad pao, ko je drukao, ko lezi koliko, ko je kom koliko duzan, kog je sprzio bup.... Zadnje vreme sam se posvetio familiji, ljudi moji pa ja tek sad znam koliko je lepo pomagati tetki oko ajvara :) U sustini, ovo je neka moja najkraca moguca prica i zanima me kako dalje? Skoro ceo grad me zna kao "nezgodnog" dilera i jednostavno je nemoguca komunikacija sa drugim ljudima. Desava mi se cesto da osobe koje me ne poznaju u krugu "strejtera" imaju neko strahopostovanje prema meni i biraju reci. Ja uopste nisam ego-manijak da bi mi tako nesto prijalo i to me bas pogadja. Npr na slavi kod kume klinci koji su me videli pricaju po gradu da me znaju itd itd.... Trazim odgovor kako se infiltrirati u "normalne" vode, ne mora ni u rodnom gradu.... Nadam se da cu da ih dobijem od vas starijih i iskusnijih. Eto, mozda malo smor i neobicna tema, ali morao sam to sa nekim da podelim, jer jedino od prijatelja imam one "iz price".

Opet da ponovim da iz sveg srca zelim SVIMA na forumu da nadju resenje za svoj problem, iako sam mladji nagledao sam se dosta toga sticajem okolnosti... Teca na metu i lekovima,skidao sam devojku sa bupa itd da ne duzim. Pozdrav i svako dobro braco i sestre, drzite se!!!
Zdravo!
Jeste da je prošlo mnogo vremena ali vidim i zašto.
Ovo kao prvo- kao da su pisale dve osobe a ne jedna jer u jednom trenutku sebe pretstavljaš tako skromno a već posle dve rečenice si neki "opasni diler".

Šta god da je od tog dvoje, odgovor na tvoje pitanje je isti: ili se preseli (npr idi u Beograd i nađi neki posao), ako nećeš da radiš za platu koliko samo da bi jeo, jer su plate otprilike tolike, onda živiš ovako kao ja- sama, samo sa roditeljima, nikakvog kontakta, ali to iskreno ne može svako, ne da se hvalim kako sam ja nešto jaka, nego što kaže ona poslovica: "Ljudi koji su izabrali samoću su oni što su skupo platili nečije društvo".
Da. Svi "drugovi" me zaboravili da postojim 3 godine robije...Osuđena bila na 4, amnestija me zakačila i izađem posle 3.
Posle su mi dolazili na vrata, non stop zvali na fiksni- ja sedim u fotelji u dnevnoj sobi i slušam kako im moja majka objašnjava (iskreno, bez foliranja "nije tu") "Deco, shvatite, ona NEĆE nikoga od vas da vidi, tu je, ali neće.
Kaže da ste je mnogo razočarali, gde ste bili 3 GODINE?
Nije da ja neću da je pozovem, čuje ona da ste vi došli, ali uzalud ste dolazili".
I malo po malo i prestali su da dolaze i zovu. Pre jedno 3 meseca me zvao jedan bivši dečko, posle X godina...ovog puta uzmem slušalicu od majke i kažem mu lično da nikoga od njih neću da vidim, kulturica, na distanci, hladno i doviđenja.

Naravno, ne dugujem ama baš nikome ništa, ni pare, ni robu niti objašnjenje. Ništa.

Pošto sam i ja bila poštovana dok sam bila pre zatvora u tom krugu ljudi, logično je da me traže, mada nisam očekivala da će i posle 2,3,5 godina još uvek.
Izgleda da hoće da vrate dobru mušteriju i iz tog razloga ne volim dilere- izvini ti- ali možda ti niko zbog toga nije odgovorio.
Još koliko sam razumela nisi bio navučen (ni na šta?)
boskolet
Posts: 1
Joined: Mon Feb 01, 2021 4:16 pm

Re: Hrabri slabić :)

Post by boskolet »

Brt, ja sam se odselio u drugu drzavu, proveo pet godina tamo, radio, druga ekipa, drugi zivot, drugi problemi. Posle 5 god se vratio i totalno odjeb... sve iz stare ekipe.. Da, zaboravih, tamo sam se i ozenio, dobio sina, sad sam ih sve doveo ovde i ne pada mi na pamet da se vracam staroj ekipi.

Plus, promenio sam zanimanje, kupio par kurseva za online marketing, usao u taj svet i evo sad radim za kompaniju od kuce, za predobru platu..

Sve to od kada sam promenio drzavu.
Batara
Posts: 3
Joined: Wed Jun 02, 2021 2:30 pm

Re: Hrabri slabić :)

Post by Batara »

Same here... otišao preko. Naučio IT i polako. Sve dodje na svoje. Upoznaš druge ljude. Sad je život jako jednostavan.
Post Reply