Opet se dogodilo...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Opet se dogodilo...

Post by motivation »

Eh druze moj, onaj ko ne zna sta je dop, moze i da se izvuce.. ali onaj ko zna, bivsi ovisnik citav zivot po tankom ledu hoda. I to moras tako shvatitit.. Heroin je svacija neprezaljena ljubav. Opsesija. Magija. Svacije mjesto iz snova. I niko nikad i nigdje na svijetu nije ostavio Heroin zato sto ga je isfurao, sto mu je dosadio, jer se umorio od njega i lijepih osjecaja,nikad. Svi ga ostave iz nuzde.. nevolje bilo koje vrste. I u tom procesu "preboljevanja" covjek si ponavlja negativne stvari koje su ga i dovele do rastanka, kao sto je sociijalno dno, financijsko, zdravstveno... One lijepe stvari nastoji potisnuti i kad vremenom uspije da zaboravi na te emocije, ne znaci da su nestale. Dovoljan je jedan susret, samo, (bas kao taj iz tvog primjera) jedna lakovjernost, odnossno prodavanje magle samom sebi i da se sva ona nasilu potisnuta sjecanja ponovno vrate. I opet si na pocetku, jases na oblacima ljepote kao i prvi put kad si se navukao i ides ponovo na dno, mozda i dublje od onoga u kojemu si bio.
Prijatelju upamti ovo, onaj ko zna sto je Heroin, voljece ga do kraja zivota. I onda kad mislis da je proslo puno vremena, kad mislis da si zaboravio, da si ga pobijedio, znaj da je to metaforicki receno vampir koji spava i dovoljan je samo tracak nepaznje, mrva slabosti, kap krvi da se probudi i da se vrate sva sjecanja i uspomene, sva ceznja i potisnuta ljubav preplavi tvoj duh i preuzme kontrolu nad tobom.

Moj dobar drug je kao i ti 7 god. bio cist, nakon programa u Reto centru. Sve je izgledalo dobro, zaposlio se poceo zivjeti normalnim zivotom, i pao poslije svega, samo zato jer je par puta vracajuci se doma vidio par dzankija u haustoru kako se sredjuju. Znam momka sto je bio samnom na detoxu, nakon 11 punih godina cistoce.. Covjece to je Bogu plakat.
Zao mi je sto ti se to desilo..Nekako zamislim sebe u tvojoj situaciji. Vidi dok nije jos puno kasno, msm ovaj moj drug se isto poslije 15 dana pravo navuko, krize, sjecanja i sve to, (sad je na OST-u) ali ubijedi sebe da jos imas tu neku sansu, probaj otic na detox ako imas gdje.. Bar onih 28 dana. POduzmi sve sto je u tvojoj moci, jer najebaces pravo ako vec nisi.. a nadam se da imas jos sanse.
I to da ti bude skola za ubuduce. ZAOBILAZI SVE ONE ZA KOJE ZNAS DA JESU ILI SU BILI OVISNICI, bjezi od njih ko djavo od krsta.(Kakva crna komunikacija,kakvi brojevi telefona) Nema veze jesu li cisti ovoliko ili onoliko vremena, vjeruj kad-tad ce se izgovoriti ono sto visi na jeziku, i od "bezazlenog" komentara do sjecanja i realizacije vrlo je kratak put. To ti je vec milion puta ispricana prica. Ljudi se poslije decenije zivota ponovo navuku, i sta ti to govori,? Da je Heroin ljubav koja se moze potisnuti vremenom ali se nikada,nikada ne zaboravlja.
Sretno.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Post Reply