Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Motivation,
ne mogu ti opisati koliko mi je žao što to čitam.
Vidim da te Bog nagradio mnogim sposobnostima. Znala sam da lijepo pišeš, a sad vidim da i crtaš. Šteta tih talenata, ali neću ti pametovati jer ja sigurno neću biti okidač koji bi te preobratio.
Nadam se da će se taj okidač jednog dana pojaviti, ili će se desiti u tvojoj glavi jer samo ti možeš donijeti tu odluku i samo ti možeš snaći snagu za sve što je potrebno.
Ne znam koliko si stara, ja se nadam da si još mlada . Jer nekad su jednostavno potrebne godine da ti se sve zgadi i da se odlučiš završiti s tom pričom.
Postaneš mudriji, dođe do zasićenosti, nešto se promijeni u načinu razmišljanja.

Što se mene tiče, mislim da sam dobro....
Pere me neka prehlada, neki davno zaboravljen pojam...
Pa su počela propitkivanja jesam li u krizi ili sam ipak samo prehlađena. Mi uvijek sumnjamo na krizu. I kad kihnemo, i kad zijevnemo, i kad se umorimo....
To sam suzbijala Zaldiar tabletama, ali me već strah i njih pa sam se od jučer prebacila na Lekadol-čisti paracetamol. Isto mi pomogne.
Prolazi šesti tjedan bez suba, i sve u svemu-nije loše.

Malo me nervoza drma, opet smo na nuli, na početku u novoj zemlji. Nisam se mogla zaposliti tri tjedna, ulovila me panika, i evo jučer konačno nešto počela raditi. Još uvijek smo kod poznanika u kući i to me opterećuje. Jako su prljavi, u kući smrdi jer im ljubimac sere i piša di god stigne a to nitko ne žuri počistiti. A ja sad ovako bez suboxonskog oklopa podložna alergijama i tko zna čemu sve....
Ali, strpljenja...Doći će kraj i tome
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by Caty »

Motivation posto vidim otprilike kakav je slucaj kod tebe u pitanju, znala sam dosta takvih ljudi koji se jos drogiraju i ne mrdaju sa te tacke ali recimo znala sam jednog decka, moj prvi decko jos iz srednje skole koji se totalno sjebao sa svojom zavisnoscu, izgubio roditelje, napustio fax, prelepo je i pisao i crtao, bas kao i ti, prodao je stan koji je imao zbog droge, izgubio je jebeno sve zbog heroina, i prijatelje i pororicu i mene, kada je dotakao samo dno zivota, ispucao sve te pare od stana, narusio ssebi zdravlje skroz, preziveo silna predoziranja, dobio secer, epilepsiju, prosirene vene, hep C, i da ne nabrajam, posto je dilovao da bi imao za sebe ogromne kolicine, na kraju mu.je komuna.bila jedini izlaz, dve god niko nije znao gde je i sta radi, ja sam mislila da jenece zavrsio u zatvoru, medjutim ispostavilo se da je.bio u komuni, da se tamo skinuo u tako losem stanju, i izasao odatle nov covek, koga droga ne zanima, otisao u drugi grad i poceo nov zivot, nasao stan, posao, i to je to, za.njega iskreno nikada ne bih pomislila da ima spasa jer je i sam govorio da se nece nikada skinuti i da ce se drogirati dok ne umre, da ne zna drugacije prosto jer je to tako od srednje skole on je veci deo zivota bio uradjen nego strejt, on zaista za drugo nije znao. Jbg sve je to ostavilo posledice po zdravlje ali uspeo je, nikada nije kasno. Bar se nadam da je ostao pri tome da se nesto nije promenilo u medjuvremenu. To sam napisala jer znam čitala sam i ovde da je mnogim ljudima komuna pomogla i da ih je to bukvalno spasilo on se totalno promenio nekako je postao i pobozan pricao mi je o nekakvim visim silama iskreno to me bas onako iznenadilo ali nebitno ako mu je to pomoglo neka veruje u sta god hoce. Mislim da ti moras da presečes da predjes na terapiju za pocetak dok taj dop ne izbacis iz mozga jbt moj muz je uspeo uspeces i ti. Prebaci se na terapiju na par godina veruj da ces zaboraviti na dop a uz terapiju ces biti normalna i moci da radis i planiras zivot i zivis normalno kao sav ostali svet. Vremenom ces sama pozeleti da se skines sa terapije a svi znamo kako to ide, spustanjwm doze do nule to moze da se resi veoma lako ako zaista resis. Ali otom potom tvoj prvi zadatak je da zavolis terapiju i predjes na nju idi korak po korak zacrtaj sebi male ciljeve najpre da cele nedelje ne uzmes dop a onda produzuj dan za danom! Izbrisi sve dilere iz imenika i zivota moras ,prvo i osnovmo je da se odvojis od tih ljudi, ma koliko tesko bilo, kazem ti iz iskustva. Moras da se distanciras od njih pa moj muz je veruj mi uspeo tako sto sam ja kontrolisala njegov telefon i brisala sve poruke i pozive od tih ljudi. Vremenom su odustali a sada kad bi ga neko i zvao za to samo bi ga odjebao i rekao da ga to ne zanima! Polako moras i mozes da uspes. Nemoj vise sebi propastiti zivot toliko si pametna i talentovana nemoj da izgubiš sebe zbog jebenog dopa.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by VitaJana »

Sve što čovjeku pomogne dobro je.
Ali ja sam uvijek zazirala od tih komuna. Radije bih otišla na psihijatriju nego u komunu. A naročito te vjerskog tipa. Došao lud, izašao još luđi i ispranog mozga.
Osim toga, smatram da se čovjek treba uhvatiti u koštac sa životom i obavezama, naučiti se nositi s njima. U komuni si ko u zlatnom kavezu. Dok si unutra dobro je, čim izađeš traži brže bolje drogu. Malo ih je ostalo čisto.
Ali ponavljam, kome pomaže nek izvoli. Samo neka me se klone sa tim sektaškim pričama. Jbt, ko bivše kurve su koje počnu mudrovati o poštenju
Ekatarina98
Posts: 5
Joined: Wed Jun 17, 2015 10:32 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by Ekatarina98 »

silne propagande koje se vode u borbi protiv ovisnosti su dobronamjerene, ali i pogresne u jednom trenutku. svodi se na teoriju kako je droga losa, kako zavrsis na dnu, sam umires na kisi... hemingvejski, jos samo fali onaj pogled u daljinu i nestajanje u magli neke puste ulice bezimenog grada. tako nastimovano, da se jedan depresivac, odbaceni tinejdzer, i mazohisticni sanjar pronadje u toj mracnoj romantici.. A niko nikad nije napisao, koliko si ustvari zarobljen u jami beznadja, koliko mozes biti istinski nesretan ito ne na onaj pjesnicki nacin, vec na jedan kakav ne mozes ni zamisliti kad si normalan. i niko ne pise, koliko mozes biti tjeskoban, sa kolikim strahom i strepnjom se nosis, kako ti srce lupa, a opet nigdje svjetla na vidiku, i nikoga da ti pomogne a pomoc ocajnicki trebas.. i oni koji su tu, jer imaju crnu ovcu u obitelji ili oni sto za to primaju platu postanu zasiceni pa i nisu ti od neke pomoci jer, niko ne moze da ti ugradi novo srce i novi mozak. Cistiji. Onda se prvo prijatelji udalje od tebe, oni na koje si racunao, pocinju da te se stide, pa daljna rodbina.. a onda i ona bliza pocne da okrece glavu. Slucajni prolaznici te odmjeravaju strogim pogledom, kao da ti na celu pise da si obiljezen. Ljekari, kojima si 20ti pacijent danas popune recept, svjesni da si postao samo statistika, i da ustvari od tebe nista nema. Onda dodjes doma, zavuces se medju cetiri zida, knjige i filmovi te vise ne interesuju. Pa ni muzika. Ne mislis vise ni na buducnost, cekas da zadje sunce i da se zavrsi jos jedan dan tvog zivota u kojem samo dises, jer ne mozes ziv u grob, a u tebi i oko tebe sve jad i cemer.. Medju stotinu ljudi si sam, isprepadan i na grudima kao da ti neko sjedi i neda da dises. A ne mozes da places.. da istreses iz sebe. Da osvane novi dan i sve prodje.. Agonija svakog zalaska sunca sve veca. I sad, da pitas bilo kojeg narkomana na svijetu, ali pravog narkomana, koji je iskusio sve "cari" droge, rekao bi ti da bi volio da je nikad nije ni probao. Pametnom dosta.
A ti ces uraditi na kraju kako budes htjela. Samo ako ucinis to o cemu fantaziras i sa cim se sazivljavas grdno ces se pokajati. Ne odmah, ali to vrijeme brzo prodje. Ovo drugo ostaje, a tako je nepodnosljivo.
Ovo si napisala na mojoj temi otvorenoj prije dvije godine ovde na forumu... Sada kada citam, dozivljaj je potpuno drugaciji.
"Ljudi koji tako duboko osećaju ne mogu da žive u ovakvom svetu. Taj bol je nesnosan, videti i osećati sve..."
Margita Stefanovic
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by motivation »

O, slatka mala Katarina... Jesi li nasla ono sto si trazila ?
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by motivation »

VJana tebi se valja cestitat. na novom pocetku. I sad mozes samo naprijed. Skinula se sa suba, i drago mi je sto si nasla posao, vidis krenulo je jedno po jedno. Doci ce tako i stan, sreca prati hrabre-
Sto se mene licno tice, igram malo sah da dobijem na vremenu . "Skakac na F11 na kralja." Probacu sa blokatorom. naloxon.
Caty iskreno vec izvjesno vrijeme vidim rijesenje u komuni. I stvarno bih to voljela,razgovarala sam i sa obitelji o tome i mislim da cu vrlo brzo realizovat tu ideju. a do tad uzimat blokator.
Evo sad bas trazim u koju, da idem.. A iskreno me malo, ustvari malo vise strah. Jer nije to ni mala odluka, napustanje svega sto znas, (i izuzev droge).. I strah me sta ce biti kad se vratim..pogotovo sto cu sad napustiti posao, na koji se necu moci vratit.. Mozda se bespotrebno opterecujem razmisljajuci toliko daleko, i svjesna sam da sam sve blize situaciji u kojoj ce jedina opcija biti odlazak u komunu. Ako cu za mjesec-dva ili sest ipak morati izabrati kao jedinu ispravnu soluciju, onda mislim da je bolje da to ucinim ranije.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by Caty »

Pa idi verujem da je to poslednja opcija i da si sve drugo vec probala, posao ce doci , neki drugi, sve to dodje na svoje, sad je najbitnije da sacuvas svoj zivot, zdravlje i razum! Nadji neku komunu koja nije preterano verska, tj gde svako moze da ima svoj stav o tome mada ko zna mozda su oni koji veruju u pravu a i da nisu vidim da je zo mnofima pomoglo i ako ce i tebi pomoci, super, ta vera u boga je zaista mnogima pomogla, nekome nesto drugo, zar je i bitno ako deluje.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako izgleda kad si nadrogiran i kako izgleda kriza

Post by Don Dop »

Kako izgleda kad si nadrogiran?

Dotaci nebo.

Kako izgleda kriza?

Bupnuti na dno.

Na NOS
Ja sam Bog
Post Reply