Još jedna u nizu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Piksi
Posts: 4
Joined: Thu Mar 01, 2018 1:57 am

Još jedna u nizu

Post by Piksi »

Pozdrav. Nova sam na forumu, ali vec dosta citam vase ispovijesti i svjesna sam da je pola vas proslo punoo puno gore, ali eto imam potrebu podijeliti ovo s vama.

Sve je pocelo cca prije godinu dana kad sam krenula zivit s momkom, koji je ujedno bio narkoman i diler. Do onda nisam nista probala, ali nakon mjeseci nagovaranja i gledanja svih njih kako se drogiraju odlucim i ja vidit sta je tako super u tome.

Travu skoro svakodnevno koristim ima vec par godina, prvo sam probala ekser, i zatim sam uzimala kokain, speed... Kokain mi iskreno nije nikad sjeo, eto ne znam zasto, ali speed, speed mi i dalje zadaje toliko muka.

Dok sam zivila s njim sam se redovno ispravljala speedom, bila sam jako nesretna u toj vezi, s nama je zivilo jos 15 ljudi koje nisam znala. On je pidtajao dve agresivniji... Znala sam redati dane i dane, sve dok se jednom na poslu nisam srusila valjda od nespavanja i toga sto nisam jela. Tu je situacija ekskalirala, moji su sve saznali i poceli me testirat. Tu sam imala pauzu mozda dva mjeseca.

Eh sad u ta dva mjeseca nije prosao niti jedan dan da ja nisam razmisljala o tome kako nabaviti speeda. I nakon 2 mjeseca ja skontam da speed stoji malo u organizmu i kako zivim u drugom gradu stignem se i drogirati i ocistiti da test bude negativan. Znaci ni to me nije sprjecilo.
I evo sad unazad 2-3 mjeseca redovito uzimam speed. Sad su prosla 2 tjedna da nisam i stalno razmisljam o tome, stalno sam zivcana, ljuta sam na sve, nemam s kim sad ovdje, odlucila sam otici u grad odakle sam malo tamo s poznatom ekipom...

Sad ja ne znam nakon koliko i u kojoj mjeri speed stvara ovisnost, ali ja stvarno vama ne mogu opisat da jedino sta je meni u glavi danima je taj glupi speed, ne budem sramezljiva, budem skroz vesela komunikativna,, ma svasta nesto.

Znam da ne valja, da me unistava, kad bi moji saznali da sam nastavila sa svime, srce bi im slomila, a eto da mi sad dadu test bila bih na sve osim na dop pozitivna.

Gledam svoje prijatelje kako su propali, kako se gube, ne znaju sta pricaju. Ja im ne mogu pomoci, ne mogu ni sebi, a zelim na vrijeme, ne zelim da mi mozak izgori ki njima.

Probala sama u vise navrata, ekseri, kokain nista mi nije problem, ali ovo bratee, nije mi jasno kako mi stalno samo to moze biti u glavi. Uspijem koji dan dok nemam para, cak sam sanjala vise puta da uzimam speed. Uspijem par dana, cin dobijem pare rjesavam ako nece ovdje nitko, idem u drugi grad kod ekipe, pa ovo je strasno.

Prosli petak nisam imala s kim vuci speed, bila nevideno zivcana, na kraju s prijateljem vukla kokain i sutradan sam i dalje bila zivcana sta to nije bija speed i kako me lose drzalo.

Zapravo ne znam ni sama sto zelin cuti od vas, vjerojatno nista, sve sta mi mozete reci vec znam. Svojima ovo ne mislim reci, stvarno sam imala scena, a oni su jadni bili toliko tolerantni da im ne zelim ovo ponovo priustiti.
Razmisljala sam i o psihologu/psihijatru al opet kako doci do njega, jel se to placa (jos i za to pare ahhaha), kolko traje to...

Vanka vise ne idem ako neman nista, probala sam par puta, dobijem zivcani slom ako sam vanka samo na alkoholu, bude mi predosadno, vise ni sama ne znam kako sam prije mogla samo pijana biti...

Eto neki mini roman, i dalje pola toga nisam rekla al eto bar sam si malo olaksala dusu, nemam nikome ovo reci, niko me ne razumi.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Još jedna u nizu

Post by motivation »

A curo draga ako sebi zelis dobro, odi psihijatru ili u najblizi centar koji se bavi bolestima ovisnosti.. Msm,. za gudru mozes dat pare a za psihijatra ne mozes ? Uostalom psihijatar se ne placa. A najbolje rjesenje je da odes u centar za bolesti ovisnosti kao sto rekoh, obzirom da svi psihijatri nisu bas specijalizirani za ovisnosti o drogama dok na odjelu narkomanije jesu.. Ako nemas tu ustanovu u svom mjestu, otidji u drugi grad, kad vec svakako ides zbog spida..
A ne mogu da ne prokomentiram tog decka, koji ti je takav neprijatelj, da te navukao na gadro, ili tebe sto si bila uopste pristala biti s njim pored toga sto si znala ko je, svih tih njegovih mana i opcenito loseg odonosa jer kako si rekla da ti nije bilo ni dobro u vezi a to da si zivjela u stanu s njim i 15 drugih ljudi nemam rijeci.. Msm svi mi pravimo greske i ludosti kojih u tom trenutku nismo svjesni i uradimo aspurdne stvari, niti ne znamo zbog cega, koje nemaju veze s mozgom..
I zavrsimo na dnu. Imam jednu drugaricu, zajedno smo se radile 2 godine..i zao mi je sta je droga napravila od nje na sto ju je svela, da nema trunke samopostovanja i koliko je ponizila sebe, srozala se na najnize grane ljudskog postojanja a kao da uopste toga nije svjesna.. kao da je ne dotice.. mislim da joj je ne samo postalo rutina vec to sto radi vidi kao PRILIKU. I to je tako tuzno. Ja hvala Bogu na Njegovoj Milosti jos uvijek imam posao,i drzim socijalni i moralni status, ona je deceniju duze heroinska ovisnica a ne radi nigdje.. pala je bila zatvora 3 godine za pljacku banke, profesionalno krade sve sto stigne, u trznim centrima, operise kao da uzima iz soptvenog hladnjaka,a sto je najgore prostituira se za novac. Za drogu. Nije bitno s kim, vec je bitno 50 ili 100 KM..I to vise za nju nije ponizenje niti posao, to je prilika. Za "uspjeh".. kad nekog odradi, kao da je diplomirala na fakultetu.. Nazalost.. a cura je prelijepa, izgleda kulturno i pristojno. Da ju sretnes u gradu mlada majka nikad ne bi pomislila ko je. I kako uopce nema nikakve svijesti o tome sto radi. Za jedan sut. Nazalost. Na sto ju je droga svela.
Pomislis, ja nikad ne bih sebi dozvolila/o da ucinim ovo ili ono.. A onda za nekoliko godina se zateknes da radis puno gore stvari ispod te granice preko koje ne bi isao i to radis tako kao nesto normalno bez trunke morala savjesti i svijesti. Potpuno te promijeni, i ti vise nisi ti.. Padnes na takve niske grane, ponizis se kako mislis da nikada ne bi a sto je najgore uopste te ne dodice. POstanes monstrum, koji prodaje svoje tijelo, svoju majku i oca, i sve sto je ikad prestavljalo tebe kao ljudsko bice..
Znam pricu momka, ovisnika sa stazom od 17 godina, koji je majci na spavanju odsjekao prst skarama za lim, jer nije mogao da joj skine prsten sa ruke.
Vele nikad nije kasno, a nisi ni svejstan u sta se pretvoris, sta ucinis sebi i drugima, i ne govorim o ekstremnim izuzecima, jer previse je prica da bi bili pojedinci.
Moj ti je savjet da odes sto prije potrazit strucnu pomoc, mozda nisi duboko zglajzala al nek ti to ne bude utjeha vec motiv i prilika da izadjes iz tog svijeta dok nisi postala tuzna statistika u kosu narkomanskog olosa.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Post Reply