Život u oporavku - istraživanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Život u oporavku - istraživanje

Post by sanela »

Uključite se u najveće evropsko istraživanje o iskustvima oporavka od ovisnosti o drogama. Kliknite na link ispod i pogledajte o čemu se radi.
http://biramoporavak.com/zivot-u-oporavku/

Istraživanje “Život u Oporavku” (Life in Recovery-LiR) je dizajnirano da prikupi podatke i životna iskustva ljudi koji su smanjili ili prekinuli zloupotrebu droga (ne uključujući alkohol i lijekove na recept). Fokus istraživanja je usmjeren na način kako je prevazilaženje zloupotrebe droga promijenilo vaše živote i živote osoba koje vas okružuju.

Upitnik je dostupan i drugim zemljama Evrope, kao i zemljama regije.

Za ispunjavanje ovog upitnika trebaće vam najviše 20 minuta.

Ohrabrujemo svakog ko za sebe smatra da je “u oporavku” da popuni upitnik. Biti u procesu oporavka podrazumijeva da najmanje 3 mjeseca ili više ne zloupotrebljavate droge.
Upitnik je moguće ispuniti samo ako ste stariji od 18 godina.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život u oporavku - istraživanje

Post by Akkasha Come Back »

Ćao...
Evo ja sebe smatram kompatibilnom za ovakve diskusije...
Možda me se neki od vas i sete, 2005/6/7 sam bila aktivna i čini mi se pod nikom M4j4 ili Akkasha.
Nisam mogla da se setim lozinke pa sam otvorila ponovo nalog...
Ovo "Come Back" ne znači da sam se vratila starom načinu života, NE, nego da sam se vratila na ovaj forum.

Slučajno sam naletela da vidim da je posle toliko godina Zvrky pozdravila staru ekipu ako još ima koga "naših" ali sada ne mogu da nađem gde je to napisala :(
Ja sam posle ludila u zatvor zaglavila...dobijem 4 godine, izađem za 3 (amnestija 2012).
Pričaću vam, samo malo da se snađem na telefonu kucam!

Za sada veliki pozdrav za Zvrky, Ramonu, Sašu, Big mamu, Pale, Dark Angel (Niš), Pandoru (Novi Sad), Sanelu i naravno ekipu iz Splita!

Ja sam izašla iz zatvora 25. novembra 2012. I malo sam pravila recidive do 2015.- te, ali to se jedva može nazvati recidivom...
Posle 2015. ništa...skroz čista.

Hajde pa ćemo se pisati...javite mi se...poljubac za sve!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Život u oporavku - istraživanje

Post by sanela »

Pozdrav M4j4, drago mi je da si dobro i da si uspjela da nađeš način da živiš bez droge. Bilo bi super zbog ostale ekipe da napišeš nešto više o tome šta radiš sada, kako si i šta je bilo ključno da se desi promjena koju si napravila.
Dobrodošla na forum ponovo :D

Puno te pozdravljam :!:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Život u oporavku - istraživanje

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Thu Sep 17, 2020 10:36 pm Ćao...
Evo ja sebe smatram kompatibilnom za ovakve diskusije...
Možda me se neki od vas i sete, 2005/6/7 sam bila aktivna i čini mi se pod nikom M4j4 ili Akkasha.
Nisam mogla da se setim lozinke pa sam otvorila ponovo nalog...
Ovo "Come Back" ne znači da sam se vratila starom načinu života, NE, nego da sam se vratila na ovaj forum.

Slučajno sam naletela da vidim da je posle toliko godina Zvrky pozdravila staru ekipu ako još ima koga "naših" ali sada ne mogu da nađem gde je to napisala :(
Ja sam posle ludila u zatvor zaglavila...dobijem 4 godine, izađem za 3 (amnestija 2012).
Pričaću vam, samo malo da se snađem na telefonu kucam!

Za sada veliki pozdrav za Zvrky, Ramonu, Sašu, Big mamu, Pale, Dark Angel (Niš), Pandoru (Novi Sad), Sanelu i naravno ekipu iz Splita!

Ja sam izašla iz zatvora 25. novembra 2012. I malo sam pravila recidive do 2015.- te, ali to se jedva može nazvati recidivom...
Posle 2015. ništa...skroz čista.

Hajde pa ćemo se pisati...javite mi se...poljubac za sve!
Pozdrav M4j4, citao sam mnogo starih tema, i naravno da sam citao i tvoje postove. Kad sam poceo da pisem, Zvrky se tad vratila na forum, pa sam sa njom razmenio par postova. Bas mi je drago sto sam uspeo da razmenim par postova sa starim clanovima, koji su tu jos od 2005.-e, sem sa Zvrky, i sa Oxo-om sam razmenio par postova. Oni su oboje dugo cisti, Zvrky 16 godina, a Oxo mislim 11-12 godina.
P.s. Veliki pozdrav, bas mi je drago da si cista vec duze vreme. StopBup
P.p.s. Evo ti linkovi od dve teme gde se Zvrky javila. viewtopic.php?f=3&t=1732&start=1700
viewtopic.php?f=2&t=418&start=1180
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život u oporavku - istraživanje

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Sep 29, 2020 5:01 pm
Akkasha Come Back wrote: Thu Sep 17, 2020 10:36 pm Ćao...
Evo ja sebe smatram kompatibilnom za ovakve diskusije...
Možda me se neki od vas i sete, 2005/6/7 sam bila aktivna i čini mi se pod nikom M4j4 ili Akkasha.
Nisam mogla da se setim lozinke pa sam otvorila ponovo nalog...
Ovo "Come Back" ne znači da sam se vratila starom načinu života, NE, nego da sam se vratila na ovaj forum.

Slučajno sam naletela da vidim da je posle toliko godina Zvrky pozdravila staru ekipu ako još ima koga "naših" ali sada ne mogu da nađem gde je to napisala :(
Ja sam posle ludila u zatvor zaglavila...dobijem 4 godine, izađem za 3 (amnestija 2012).
Pričaću vam, samo malo da se snađem na telefonu kucam!

Za sada veliki pozdrav za Zvrky, Ramonu, Sašu, Big mamu, Pale, Dark Angel (Niš), Pandoru (Novi Sad), Sanelu i naravno ekipu iz Splita!

Ja sam izašla iz zatvora 25. novembra 2012. I malo sam pravila recidive do 2015.- te, ali to se jedva može nazvati recidivom...
Posle 2015. ništa...skroz čista.

Hajde pa ćemo se pisati...javite mi se...poljubac za sve!
Pozdrav M4j4, citao sam mnogo starih tema, i naravno da sam citao i tvoje postove. Kad sam poceo da pisem, Zvrky se tad vratila na forum, pa sam sa njom razmenio par postova. Bas mi je drago sto sam uspeo da razmenim par postova sa starim clanovima, koji su tu jos od 2005.-e, sem sa Zvrky, i sa Oxo-om sam razmenio par postova. Oni su oboje dugo cisti, Zvrky 16 godina, a Oxo mislim 11-12 godina.
P.s. Veliki pozdrav, bas mi je drago da si cista vec duze vreme. StopBup
P.p.s. Evo ti linkovi od dve teme gde se Zvrky javila. viewtopic.php?f=3&t=1732&start=1700
viewtopic.php?f=2&t=418&start=1180
Hvala puno za linkove, eno javila sam se :) :heart:
Dok ukapiram kako se koristi forum :lol:
Sad sam na telefonu, nemam comp pa je vrv teže...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Život u oporavku - istraživanje

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Tue Sep 29, 2020 1:50 pm Pozdrav M4j4, drago mi je da si dobro i da si uspjela da nađeš način da živiš bez droge. Bilo bi super zbog ostale ekipe da napišeš nešto više o tome šta radiš sada, kako si i šta je bilo ključno da se desi promjena koju si napravila.
Dobrodošla na forum ponovo :D

Puno te pozdravljam :!:
Sanela, i ja tebe puuuno puno pozdravljam! Kao prvo ❤️
Samo da ukapiram kako funkcioniše forum :lol: :lol: :lol:
A plus sam na telefonu...pisaću...
Post Reply