Taa bezazlena marihuana.....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
NemamFejsbuk
Posts: 11
Joined: Sat Jun 20, 2015 2:24 pm

Taa bezazlena marihuana.....

Post by NemamFejsbuk »

Pozdrav svima,
Koristim samo travu vec 4 godine konstantno... I sada bih htio da napisem sve sto se tice tog zivota i svega toga. Za sve nove uzivaoce (pocetnike) marihuane da napisem sto sam ja osporavao sve ove godine:
misljenje nekad:
1. marihuana ne izaziva zavisnost.
2. marihuane je bezazlena.
3.marihuana nije uvod u ostale droge.
misljenje sada:
DA
NE
DA
...............Ovo sam skapirao evo vec nekoliko mjeseci ali i dalje nisam prestao da duvam.
Marihuana izaziva zavisnost, da ja sam bio onaj kreten iz kvarta koji duva svako vece po shtekovima i klincima pricao ma kakvi ne izaziva zavisnost moze da se prestane kad god hocete.....( a ja mentol naduvan svaki dan 4godine) da ali problem je sto sam stvarno to mislio, pa da i naravno mozes da prestanes kad hoces ali problem je u tome sto NECES.
Marihuana je bezazlena, nije! Nije zato sto pocne da mnoge zivotne ciljeve da te boli k vec ti je samo da se naduvas, takodje mnogo mojih ortaka se promijenilo na gore (svi moji drugari sa kojima varim (pravi drugari)) su nekad kad su bili strejt i sada potpuno dvije razlicite osobe... ma sranje... posvadjas se sa ortakom zbog 1000 dinara... Ono kao, das mu paket za 1000 dindzi ma buraz vracem ti sjutra, gledas ga onda svaki dan a nece da ti vrati.. ti pricas: ma mentolcina bem mu mater mene ce da odradjuje za 1000 dinzi kao da sam budala neka nek se nosi u k, a on razmislja: ma odakle da mu vratim 1000 jbt kao da je ne znam ni ja sta a paket mi dao... a onda ti: ma nije mi zbog 1000 kinti nego necu da neko pravi budalu od mene.. i paf puca prijateljstvo... dugogodisnje... Pa zoves ortaka da izadje kazes da nemas vutre on kaze ne mogu izlaziti sada , i ode sa drugim drugarom koji ima vutre....... na kraju se sve oko nje vrti... znate ono zavrsis 100g saznaju ortaci, svaki dan ti telefon zvoni ee de si buraaz?....
Marihuana je uvod u ostale droge.. Svi moji drugari ali bukvalno svi, kad smo pocinjali svi smo rekli ma samo vutra nikad linije, svi smo bili u tom fazonu.... i sta sad? Svi imaju staz sa koksom, spidom,ekserima..... A svi u fazonu ma nije to nista sta ima veze... da da opustencija............ samo se bojim da i mene ne povucu jer to su mi svi ortaci od djetinstva.... a i stvarno im nije nista od hemije.. ali onda pogledam da i meni nije bilo nista prvih godina duvanja pa tek sada pocelo da se gubim, da se paranojisem, neke crne misli ... ma svasta nesto.. jednostavno dosadilo mi je sve to cimanje za paket, bjezanje od policije...
E sad da se vratim na moj problem, duvanje...... Prvo kad sam se zapitao kuda sve ovo vodi je bilo kad zamalo nisam uhvacen, da skratim uzeli smo 200g gandze da imamo da pusimo i prodajemo i sta mentoli mi, na parkingu da probamo zapalimo 2 jointa ispusimo blejimo, i paf policija i odmah pretres i sreca je bila na nasoj strani jer je jedan policajac bio prvi komsija ovog ortaka i puste nas ( nisu pretres)...... au jbt zbog zajebancije , kuliranje mogao sam da zaglavim tvorza..... pao bih u ocima porodice, familije, komsiluka........ sve zbog osjecaja koji nije nista bolji od alkohola..
Da naravno ima vutra i bas pozitivne radnje, dosta mi je pomogla al pocela je da mi odmaze i ne mogu da je ostavim tako lako kao sto sam mislio.....
Nista od ovog posta ne bi bilo da me ortak koji je strejt vec godinu dana , i ortak koji je strejt mjesec dana nocas nisu poceli pricu o tome. Tu je ortak spomenuo kako ja vec godinu ipo pricam kako cu da ostavim , kako cu da ostavim, pa napominje prvo si rekao prije leta, pa posle leta, pa posle zagreba, pa posle nove god, pa pocinjem da radim ostavljam... Sto je i tacno i ja sam stvarno svaki put htio al jbg desi se opet neki joint i nastavi se po starom. Jer vec neko vrijeme kad dodjem kuci u stond uvjek kazem sebi dosta je bilo, moram da batalim , koji ce mi k....... i probudim se sledeci dan i cimam ortake e jel imas buxnu?? smaram ortake........
Takodje je ortak napomenuo isto ono zbog cega sam se bas zapitao:
ja: ma brate cudno je kako tako obicna stvar kao sto je alkohol moze tako da te sjebe ako ti neko sazna i tako to, jbt ne daj boze da mi saznaju na poslu dobio bi otkaz odmah.... (nebitno je gde radim)
on: ma brate eto...sve si rekao..... svestan si da ako ti saznaju na poslu da pusis da ces dobiti otkaz da moze da te usere, svestan si da ako ti sazna porodica da ces panuti u njihovim ocima......... A TI I DALJE PUSIS SVAKI DAN, JESI RAZMISLJAO O TOME DA SI ZAVISTAN?
ja: nevjerica.......
Lik potpuno u pravu!
............
soba stalno u neredu, nemam vremena za sebe, konstantno po rupama.....mozda na poslu misle da sam debil, jer bagujem od vutre jbg sprzen mi je mozak zabagujem ne znam sta da kazem, pukne me flesh.... jednostavno moram prestati da varim ali to pricam vec evo godinu dana ali nikako da ostavim... jednostavno uslo u naviku ( jbt kao da pricam o heroinu ali jbg ni cigarete mnogo ljudi NE MOZE da ostavi)....... sad se osjecam kao da je svemu tome dosao kraj ali podsvesno znam da cu sjutra zapali dzoint...jednostavno sam zavolio vutru previse (mozda zato sto samo nju i uzimam)..... najveca pauza je bila 2 nedelje, i kad god batalim odma neke pjesmice na TV na youtube gde velicaju vutricu, i ja kao e jebote sta sam se istripovao daj joint ovamo to je normalan stvar skrozz svi pusee........ il isto bila scena moja druga pauza od 2 nedelje, idem sa ortakom u teretanu i on ajde posle teretane imam dzoint da pusimo, ja kazem ne pusim brate na pauzu sam aa on: maa sta lupas matori bre ko' da se skidas sa dopa kakva bre pauza idemo dapusimo sta si se istripovaoo i ja odem i opet nastavim po starom... Jel zna neko kako ostaviti ovo sranje?
NemamFejsbuk
Posts: 11
Joined: Sat Jun 20, 2015 2:24 pm

Re: Taa bezazlena marihuana.....

Post by NemamFejsbuk »

https://www.youtube.com/watch?v=xwht2eFdGyU
bolje da ne pricam sta sve vidim
u mom gradu,u mom kraju,pajdomani zicaju za 20 kinti
ovde je vrelo,sranje kipi
reaguj brzo,posle bude kasno da se mislis
da l su ljudi picke il samo ispadnu takvi
svi valjaju pa padnu ko da igraju ragbi
jer ulica je zlo zla
ona tera te da puknes,tera te da uzmes jos gram
probaj grizi mozda uspes,ko zna
mozda ne,pa ti jedan problem bude ko 2
ko zna,ja znam,jer sam poteko sa coska
na kom ili cepas vutru il si poceo sa koksom
to je tako,imas hrpu poraza
a svi prodju faze brate kad se vuku s droljama
osecanja? ma daj, ja sam poceo da gubim ih
kul sam ali bio sam i s koferom na ulici
i svako sranje mi je pocelo na ulici
kriva je za vreme sto sam proveo u sudnici
kriva je za sve,za svako cimanje za ket
za svako snifanje,za 'kser,ma kriva je za sve...
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Taa bezazlena marihuana.....

Post by Jajajajaisamoja »

NemamFejsbuk wrote:misljenje nekad:
1. marihuana ne izaziva zavisnost.
2. marihuane je bezazlena.
3.marihuana nije uvod u ostale droge.
misljenje sada:
DA
NE
DA
1 dobro dosao
2 misljenje ima svako al' cinjenica je
3 radoznalost je uvod u sve droge
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Taa bezazlena marihuana.....

Post by Jajajajaisamoja »

duhan je najjaca gudra i uvud u sve ostale teske droge.
marihuana nije gudra, gudrom je de jure zovemo jer je neki ugledni amer zamjenio nalaze sa spidom, nedavno priznao, elem sutra, prekosutra i sedmicu poslje neces imati nikakve potrebe za vutrom ako ne mislis da je gudra, jos naucno dokazano. Holandjani naprimjer, koji ne konzumiraju duhan, niti puse vutru par puta godisnje jedu slatko, k'o kod nas baklavu :) ali to je nacija koja je svjesna da rad oslobadja i da je
droga i drustveno neprihvatljivo punasanje punoljetnika svašta nešto, k'o djeci babaroga.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Post Reply