Zlatni šut ili bijeg???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Bodul
Posts: 1
Joined: Tue Oct 24, 2017 5:21 pm

Zlatni šut ili bijeg???

Post by Bodul »

Ovisnik sam o heroinu i metadonu već 20tak godina. Heroin koristim samo par puta tjedno jer jr loš ali zato pijem po 4 boce alkaloida dnevno + normabele i xanaxe. I nikako stat ili bar smanjit. Moja djevojka je slična meni samo ona tuče po dizalicama i alkoholu ( kakav par-dinamični duo).
Živim na otoku gdje svatko svakoga zna, posao mi je nemoguće dobiti zbog kriminalne prošlosti pa preživljavam od soc. pomoći i muljanja ono malo prijatelja što mi je preostalo. Stalno govorim da ću otići iz Hrvatske ali sam preveliki papak da odjebem terapiju i ostavim djevojku a opet znam da ovdje nema više ničega za mene... Prije neki dan sam popio tjednu dozu hepova, tablu normabela i nekoliko Rivotrila. Djevojka me našla i završio sam na ispumpavanju želuva u Splitu. 37 godina mi je, nemam više živaca za komune, Vrapča i sl..a još me i zatvor čeka. Mislim da je najjednostavnije završiti ovo postojanje.. Bože, u što sam se pretvorio....Treba mi pomoć a neznam od koga da je tražim. Psigijatre u Splitu boli kukuruz za nas-evo ti hepovi i budi sretan jer nećeš se ti skinut ipak siu tu od 1999. a jbg!!!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by noel »

Prijatelju, mlad si još, u tridesetim godinama... život je ispred tebe... Kažeš i sam da ovako više ne ide, ali lakog izlaza nema nakon 20 godina... komuna je super opcija, kako god da bude tamo, bit će bolje od ovoga trenutno... lupi šakom o stol i napravi odluku...

Suicid nikad nije rješenje; život ima ogroman potencijal koji čeka da se iskoristi.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by glupaca »

Nemam pojma sta da ti kazem,samo znam da sve dok si ziv nada postoji....Pa sta ako udjes u komunu sad,ionako drugog izlaza nemas...Ako se javis u cenacolo,mozes izbjeci i zatvor...A ostanes recimo godinu,dvije tri...svejedno,samo da izadjes zdrav i spreman za zivot i sta? Opet si mlad covjek koji ima zivot ispred sebe...i tada se mozes ozeniti..imati djecu...pa nije ti 100 godina...Javi se u tamo,i izdrzi...bit ce ti jebada zesca posebno jer je to najteza komuna...al jebiga...trpi....Sretno ti bilo...
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
missy123
Posts: 13
Joined: Fri Aug 11, 2017 10:26 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by missy123 »

Dragi Ti!
Nemoj! Nemoj ni pomišljati da to napraviš!
A mislio si da je lako živjeti i biti odgovoran? E pa nije! Probudi se! Vrijeme je da smognes snage i krenes naprijed! Nikad nije kasno, al trebas pomoc, trebas hitno pomoc!
U pravu si! Rijetkima je stalo pomoci, ali oni postoje i nalaze se u komunama! Nazalost, al jedino to je tvoja nada i spas! Moras vjerovati da to mozes! Za sve one koje si razočarao, za one koji vise ne vjeruju u tebe, za one koji misle da si izgubljen slučaj... A najvise za sebe! Nemoj!
Zivot je težak, al moze biti lijep. Netko negdje ceka... Ne Cekaj sutra, kreni odmah! Jer sutra u takvim slučajevima ne postoji!
Sretno!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by Caty »

Mlad si, napravi neki plan i kreni! Izlaz postoji samo ako zelis da zivis, život je pred tobom nemoj pomisljati na gluposti!!! Jos uvek mozes da radis sve lepe normalne stvari i da živiš strejt. Kakve veze ima sta je bilo.bilo je, sad.idi napred i ne okreci se. Toliko metadona ne treba NIKOME pa ni tebi, da se tako unistavas i ubijas lagano, zasto? I ja mislim da je komuna dobar izbor ali sta god da odlucis moraš to raditi u saradnji sa nekim strucnim licem. Drugo metadon ODMAH da pocnes da smanjujes ne znam ako ta devojka ne ume da te potera da nesto promenis onda idi od nje, ocito ti samo odmaze. Tebi sada treba neko ko hoce da ti pomogne da se sredis a ne neko ko to podrzava i odobrava! Niste u stanju jedno drugom da pomognete zato.je.najbolje da se rastajete.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by Jajajajaisamoja »

bjazi
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
janawien
Posts: 2
Joined: Thu Jan 18, 2018 1:55 pm
Location: EU

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by janawien »

Bodul wrote:Ovisnik sam o heroinu i metadonu već 20tak godina. Heroin koristim samo par puta tjedno jer jr loš ali zato pijem po 4 boce alkaloida dnevno + normabele i xanaxe. I nikako stat ili bar smanjit. Moja djevojka je slična meni samo ona tuče po dizalicama i alkoholu ( kakav par-dinamični duo).
Živim na otoku gdje svatko svakoga zna, posao mi je nemoguće dobiti zbog kriminalne prošlosti pa preživljavam od soc. pomoći i muljanja ono malo prijatelja što mi je preostalo. Stalno govorim da ću otići iz Hrvatske ali sam preveliki papak da odjebem terapiju i ostavim djevojku a opet znam da ovdje nema više ničega za mene... Prije neki dan sam popio tjednu dozu hepova, tablu normabela i nekoliko Rivotrila. Djevojka me našla i završio sam na ispumpavanju želuva u Splitu. 37 godina mi je, nemam više živaca za komune, Vrapča i sl..a još me i zatvor čeka. Mislim da je najjednostavnije završiti ovo postojanje.. Bože, u što sam se pretvorio....Treba mi pomoć a neznam od koga da je tražim. Psigijatre u Splitu boli kukuruz za nas-evo ti hepovi i budi sretan jer nećeš se ti skinut ipak siu tu od 1999. a jbg!!!!
;) preporucila bi ti da nabavis malo para i spakuj se sa devojkom i kreni u Bec ili Nemacku,ako si HR DRZAVLJANin ONDA IMAS PRAVO DOC U BEC
odes u zgradu gde se lece narkomani,( Gumpendorfergasse oni primaju svakog i ko nije osiguran,i ko nema stana i prijave.Cak ti obezbede i da ti neko prevodi ako neznas nemacki ..A nasih ispred vrati uvek ih ima.Znaci odes kazes treba ti lecenje kazes tu si u Becu sedmicu dana izmislis pricu kao bio kod druga vise nisi,i nemozes nazad kod njega.Dobices prvu dozu da taj dan,i posle preko sozijalnog radnika ces dobit smestaj za spavanje i dalje vidite kako je najbolje za Vas.Jer dole lecenje nije ni slicno kao ovde u Austriji i Nemackoj.Bar je to moje misljenje.Cula sam u tim Komunama lecenje je bez lekova.i da su jako strogi.Dobro znam da nije sve bas tako kako se prepricava,ali veruje,m da nije kao ovde.Neznam mozda je Vama to veliki korak i ne mogucan.i Financija nije sve jedno obezbedit za put neznam ..ali ja bi odmah otisla u Bec,jer pola njih nemaju vize i tu su lecu se svi na crno bez osiguranja.Nesme niko da te pusti bez doze i da kriziras ..razmislite i pokusajte
Adresse: Gumpendorfer Gürtel 8, 1060 Wien
radno vreme danas · 09:30–17:30
Telefon: 01 400053799
pozz jana
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by motivation »

Ne mogu da vjerujem da je neko sebi dao user name "glupaca" hahaha kako da te ja sto te ne znam dozovem na temi da ti nesto ispricam glupaco :D :D rofl
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by glupaca »

motivation wrote: Sat Jan 20, 2018 3:36 am Ne mogu da vjerujem da je neko sebi dao user name "glupaca" hahaha kako da te ja sto te ne znam dozovem na temi da ti nesto ispricam glupaco :D :D rofl
Ti sto me ne znas,mozes da me zoves glupaca slobodno,elem da sam bila pametna,ne bih bila na ovom forumu 😉
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zlatni šut ili bijeg???

Post by Akkasha Come Back »

glupaca wrote: Tue Feb 18, 2020 2:02 pm
motivation wrote: Sat Jan 20, 2018 3:36 am Ne mogu da vjerujem da je neko sebi dao user name "glupaca" hahaha kako da te ja sto te ne znam dozovem na temi da ti nesto ispricam glupaco :D :D rofl
Ti sto me ne znas,mozes da me zoves glupaca slobodno,elem da sam bila pametna,ne bih bila na ovom forumu 😉
Hahaha 👍😂 carice, ja sam odmah shvatila zašto taj nik.
Post Reply