Delirium

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
zd1334
Posts: 2
Joined: Mon Oct 02, 2017 2:41 am

Delirium

Post by zd1334 »

Zdravo svima, prvi put pisem na forumu jer bi htio sa nekim podijeliti svoju pricu. Pokusat cu da maksimalno skratim i pojednostavim. Prvi dzoint sam zapalio sa 14 godina, a prvu liniju povukao sa 15, poslije toga skoro pola godine nisam probao nista drugo, travu sam pusio svega nekoliko puta jer nisam imao narocitu zelju za tim. Prvi problem se javio sa tabletama, diazepami, (do kojih god bi mogao doci) u miksu sa alkoholom u cemu bi nerijetko znao pretjerati. Vremenom sam probao i bobe, kasnije i lsd, mada nije bilo ucestalo, radije sam to radio u spec prilikama. Sve na svoju inicijativu, nisam imao prijatelje koji su me uveli u sve to, vec sam progresivno isprobavao sve sto me interesovalo sa prijateljima koje nije bilo tesko nagovoriti. Sve je pocelo uzimanjem jednom mjesecno, pa nekoliko puta mjesecno, i postepeno je doslo do konzumiranja vise puta sedmicno, posebno tableta i spida. Bobe i lsd sam slabije uzimao. Paralelno sa tim sam poceo intenzivnije pusiti travu, i preslo je u naviku koje sam se odlucio rijesiti nakon 2 godine redovnog konzumiranja. Vremenom je konzumiranje prestalo biti samo rekreativno, vec bi se pronalazio u situacijama gdje ne bih mogao naci drugi nacin za "rjesavanje" problema, zato bi ih potiskivao ili izignorisao, nadrogirao se i ocekivao da ce se sami rijesiti. Oduvijek sam imao problema sa paranojom, ali zbog droge, pogotovo u mojim godinama, ti problemi su isplivali na povrsinu. Anksioznost koju sam prije imao pod kontrolom mi sada ne da da funkcionisem, samopouzdanje mi je na nuli i konstantno se osjecam praznim. To, a i neki drugi problemi su i doveli do jos cesce konzumacije, sto je ujedno i kontraproduktivno, ali jednostavno nisam mogao podnijeti sebe a kamoli nekog drugog dok sam trijezan. Povukao sam se iz drustvenih krugova, izgubio sam mnogo prijatelja i zbog svega ovoga ugrozio odnose sa najblizima a i sa samim sobom. Do nedavno nisam sebi ni htio priznati da imam problem, iako su mi neki pokusavali skrenuti paznju, smatrao sam da moj odnos sa drogom nije ozbiljan i uvjerio sam sam sebe da imam zivot pod kontrolom, ali je istina daleko od toga. Imam 18 i potpuno sam izgubljen i izmoren sto osoba u mojim godinama nikako ne bi trebala biti, jako sam depresivan i cesto imam suicidalne misli, nekoliko puta sam pokusao izvrsiti samoubistvo tabletama. Zelim preporuciti svim svojim vrsnjacima da pokusaju da se ne nadju u ovakvoj situaciji koja ozbiljno moze ugroziti njihovo psihicko, fizicko zdravlje, odnose i licni prosperitet. Trenutno osjecam kako besciljno lutam, sve je monotono, i iako postoji zelja do sada nisam mogao skupiti dovoljno energije da to promijenim. Zelim da vidim pozitivnu promjenu u svom zivotu i zato izbacujem drogu iz njega jer koliko god da pomaze kao privremeno rjesenje, pravi mnogo veci problem na duze staze.
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Delirium

Post by dioda_cenerka »

Prijatelju, drži se i ne daj se. Onako površno i na prvi pogled, vidi se da si veoma bistar i inteligentan momak i dobro znaš u šta si se uvalio. Ja ponekad navratim na forum, od nove godine se držim bez ičega, više i ne razmišljam o tome, jednostavno masa drugih stvari mi je preokupirala život. Bio sam u sličnim govnima ko i ti samo bez diazepama.

Samo izdrži taj početni pritisak par sedmica, ovo se posebno odnosi na travulju i spid koji su ti garant dostupni pa na gotovs. Kad za 10tak dana prodišeš punim plućima i vidiš da ti je bolje, sve će samo od sebe krenuti. Onda nekad kasnije kroz mjesec dana skontaš koliko ti droga ispere mozak i misli, bukvalno te tjera u ugao i pritisne psihički sa svih strana, pa krene anksioznost i depresija. Nije više ni važno koja je u pitanju.


Prepoznao si problem i to je najvažnije.

Samo strogo zdravo 8-) , ponekad piva može. :geek:
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Delirium

Post by Caty »

Prekidaj sa tim kako znas i umes dok ti skroz ne otkupi mozak i dok ne postaneš jebena biljka koja ne da nema volje da zivi nego je i na teretu svima sa kojima zivi... zivot je jedan nemoj dozvoliti da ga protracis i unistis trajno. Sve sto si naveo je posledica uzumanja droge kada se procistis od svega toga za par nedelja ce to proci srecom nije u pitanju heroin... tako da sve to moze da se vrati u normalnu vrlo brzo ali moras odmah da pocnes ne cekaj sutra dakle ODMAH bices smoren alj i ovako si sjeban pa nema neke razlike, tako ces barem započeti neko novo poglavlje i imaces nadu u bolje sutra ako nista ne promenis znas da ce biti sve gpre i gore... zar to zelis?
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Delirium

Post by glupaca »

dioda_cenerka wrote:Prijatelju, drži se i ne daj se. Onako površno i na prvi pogled, vidi se da si veoma bistar i inteligentan momak i dobro znaš u šta si se uvalio. Ja ponekad navratim na forum, od nove godine se držim bez ičega, više i ne razmišljam o tome, jednostavno masa drugih stvari mi je preokupirala život. Bio sam u sličnim govnima ko i ti samo bez diazepama.

Samo izdrži taj početni pritisak par sedmica, ovo se posebno odnosi na travulju i spid koji su ti garant dostupni pa na gotovs. Kad za 10tak dana prodišeš punim plućima i vidiš da ti je bolje, sve će samo od sebe krenuti. Onda nekad kasnije kroz mjesec dana skontaš koliko ti droga ispere mozak i misli, bukvalno te tjera u ugao i pritisne psihički sa svih strana, pa krene anksioznost i depresija. Nije više ni važno koja je u pitanju.


Prepoznao si problem i to je najvažnije.

Samo strogo zdravo 8-) , ponekad piva može. :geek:
Potpisujem
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
zd1334
Posts: 2
Joined: Mon Oct 02, 2017 2:41 am

Re: Delirium

Post by zd1334 »

Hvala vam na komentarima. U biti jesam svjestan sranja u koja sam se uvalio i to smatram ogromnom prednošću u ovoj situaciji, jer ko nije svjestan svog problema samo prolongira rješavanje istog. Ne konzumiram ništa 20tak dana i osjećam se bolje, a dobio sam i nekoliko komentara kako i izgledam svježije i življe, što mi je drago. Uskoro namjeravam otići i kod psihologa, jer kao što većina ovdje vjerovatno zna drogiranje i sve ostale adikcije imaju mnogo dublje psihološke korijene nego što to prividno bilo, bez obzira da li je osoba svjesna toga ili ne. Polako pokušavam dovesti život u red i riješiti se svih stvari koje me bespotrebno sputavaju. Isto tako, čitao sam nekoliko ispovijesti sa foruma i mogu reći da većina ovih priča ima jedan ustaljeni šablon, sve počinje kao "rekreativno" vikend drogiranje i završi u većini slučajeva u dugoročnu ovisnost o težim drogama iako je svaki od pojedinaca mislio da je u kontroli. Izgubi se pojam o realnosti i polako se počinje stvarati neka sopstvena potpuno izolovana slika svijeta u kojoj je jedini pokretač i oslonac droga. Droge vremenom postaju sve jače, a količine sve veće i vremenom ti se život pretvori u jurnjavu za stanjem "normalnosti" koju si godinama prije toga imao dok droga nije isisala sve ljudsko iz tebe. Više se ne drogiraš da bi se osjećao bolje, već da bi osjetio nešto. Tužna li je sudbina nekih ljudi. Želim sve dobro ljudima koji ovo čitaju, da uspijete u svojim ciljevima i ispunite svoj puni potencijal. Veliki pozdrav.
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Delirium

Post by glupaca »

Jesi ti siguran da imas 18?! :D
Drago mi je procitati da si dobar sada...i ostani takav...Sretno :)
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
Ali666
Posts: 1
Joined: Sun Nov 12, 2017 4:16 pm

Re: Delirium

Post by Ali666 »

Koristim speed godinu i po dana redovno.....od godinu cist sam bio 2-3meseca na prekide zaal tih godinu i po dana.svega..prestao sam nisam mesec ipo povuko sam 5 linija i lose mi je...gubim ravnotezu, vrat mi se ukoci, vrti me nesvestica....tako mi je i,kada pusim,travu i hasis...a pusim 3-4 godine.vec. znaci da napomenen zadnji puta dva tri kad sam uzimo paranoju osecam,mucninu,noge mi se osjeku,pogubim se,izgubim ravnotezu...prestanem skroz mesec i po uzmem sinoc i to mi se desilo isto kao pre mesec i po dana pre pauziranja.. nemam volju potrebu za tim uzeo sam iz dosade i zajebancije...ne znam samo sta mi jeje to bilo? Travu ne pusim 10 dana :-) ec jer mi se i od njesvega to istoje desava. Normalan sam treniram,radim..kada ne uzimam osecam se bolje...nekad sam jedino bezvoljan i depresivan...ne pijem nikakve antidepresive.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Delirium

Post by Jajajajaisamoja »

zdrav0
si ziv?
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Post Reply