Nista ozbiljno,ili?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Zbla
Posts: 9
Joined: Tue Sep 26, 2017 4:53 pm

Nista ozbiljno,ili?

Post by Zbla »

Poz svima,iz zagreba sam imam 17 godina i imam problema sa ovisnosti(neki je nebi tako nazvali).
Pa eto ovako ide moja prica. Znaci poceo sam sa cigaretama sa 13 godina,to bi nazvao svojim prvim dodirom sa tim svijetom,jos uvijek se sjecam onog prvog naleta adrenalina i vrtoglavicu i naravno 4 godine poslije i dalje pusim(znao sam po kutiju i pol sada pola kutije,nebitno...)
Uz takvo drustvo pocela su i prvi susreti sa alkoholom,sjedio sam sa frendom,bio je pocetak 7.razreda. I tako mi dosli na ideju ajmo se napit prvi put,popili smo 2 i pol litre vina u 15 minuta,izbljuvao sam 22 lokve po skolskom igralistu pred uciteljicama i mladom djecom.Tako se to meni svidjelo(sve osim povracanja) i poceo sam vikendima cugat.Osjecao sam se tako zako,odrastao,jaci od sistema i zabrana(od roditelja i skole).Eh kako sam ja bio glavni u toj ekipi osnovnoskolaca,tako sam ja uvijek i povodio druge za sranja. E da moram napomenuti da sam prolazio sa cvrstom peticom i bio medu naprednijom djecom(kasnije sam shvatio da me je to i dovelo do sadasnje tocke).Uglavnom poznavao sam stariju bagru koja je uzimala droge i tako sam se i ja tu nasao(naravno sa onim frendom kojim sam se i napio).
MOJ PRVI JOINT
Na skolskom igralistu smo,kupili smo gram trave nas trojica(nije to vidjelo grama,tek sam kasnije shvatio da stariji dileri nisu prijatelji,nego biznismeni)
Uglavnom nas troje to nekako jedva zamotali i popeli se na vrh brda iznad zagreba.Kad smo mi to zapalili ljudi moji,ja sam se osjecao kao da sam otkrio tajnu svemira,takva kolotecina misli i ona sloboda tijela,svaki dio tijela sam osjecao kao nikad do sad,sve je bilo toliko smijesno,zabavno,pozitivno i dobro da sam si reko:"ovo je za mene"
I tako sam nastavio pusit travu do danas
PRVI SUSRETI SA TEZIM STVARIMA
Da pusim travu vec 3-3 i pol godine(godinu dana svakodevno,rijetko kad jedan joint,obicno 5-6-7)
Ne puca me nista,samo neki chill u glavi,nema te zabave vise.
Situacija sa starcima i skolom-i dalje sve super dobar ucenik,starci nemaju pojma da svaki dan duvam i vikendoma se obljevam sa alkoholom na tu travu(sa 15 godina sam mogao popiti bocu viskija svaku subotu,bilo bi mi sjajno,nisam se zbljuvao poslije prvog puta)
Da nastavim,prve stvari su bili xanaxi sa travom i alkohom(nije bio bas xanax ali na istoj bazi)
To mi se bas nije vise nista svidalo,dosadile su mi spustalice,prestajem sa alkoholm i tabletama u potpunosti.
Eh da tu je dosao spid,naravno nabrijanost,los efekt trave ili eventualno pive bi nestao,bilo bi mi samo bolje bez pospanosti i bezvoljnosti,plesanje itd. Prvi put sam vec povuko oko gram nekog ulicnog srota,kasnije je dolazila bolja roba,spid pasta i tako to.Kako sam bio upoznat sa spidom dosli su i bonkasi
Raspiso sam se i previse,sad ima pitanje za vas.
U kolikom sam ja sranu zapravo,oke bonkasi i spid nisu svakodnevni nego vikendima,ali ta trava me bas j*be,odlucim tako cvrsto da ju necu vise pusiti i vec sutra pokleknem,jednostavno je se nemogu rijesiti,sta da radim? Pokusavam nac curu da se maknem od toga ali sad nakon sto sam zdrobio srca od svake klinke s kojom sam bio,stigla me kazna,cura koja mi puno znaci i svida mi se-mene nezeli.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Caty »

Prvo jedino sam mozes da doneses takvu odluku nema te cure, drugara, brata, keve koji ce tu nesto da promene ako ti neces. Ti to mozes reci sebi svaki dan sto vise puta "ja vise ne duvam, gadi mi se trava, povraca mi se od nje" meni je to pomoglo, vremenom ces i sam poverovati u to. A dokle god svesno misliš da moras da duvas, da ne mozes bez toga, da ne umes da se odupres.... tvoja podsvest ce uvek naci nacin i izgovor da se naduvas.... zapamti samo 10% je nasa svest a 90% podsvest koja ne opaza culima niti rasudjuje vec slusa svest i tako radi. Sve dok sam ne budes poceo drugacije da razmisljas nećeš se manuti doga. Moras da mislis onako kako sam ti napisala JA NE DUVAM, ZIVIM ZDRAVO, TRAVA MI NE TREBA , GADI MI SE, SKODI MI. probaj nista ne kosta.
Zbla
Posts: 9
Joined: Tue Sep 26, 2017 4:53 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Zbla »

Hvala na odgovoru,pokusavao sam i to ali ja sam jako brzopotezna osoba,ja zelim to odjedanput,a nekako mi se cini da bi trebao korak po korak. Znam ja da nemam ni 5% problema kakvih imaju ovisnici o heroinu ali opet nije ni to maciji kasalj,najgore mi je u skoli jer se ja i jos 9 drugih u razredu napusavamo, vikendom bomboniramo i smrcemo spid
Neznam jel tako bilo u vase vrijeme,ali da 10 od 26 uzimaju nesto mi ispada iz svih statistika o drogi,nije ni u ostatku skole puno bolje,svugdje je droga,najvise trava,uzimamo 25 grama za 400 kuna,znaci 40 kuna i imam za 6-7 jointa
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Caty »

Ja sam 10god starija ali dok sam isla u osnovnu niko nije ni znao sta je trava u srednjoj se jeste duvalo ali iskreno retko ko, retko ko je i pio nekako se svw to pocinjalo kasnije bar kod mene koja sam iz manjeg grada... sve zavisi od sredine i generacine doduse znam starijee ljude od mene iz istog mesta koji su vec u srednjoj poceli da uzimaju heroin... ja licno ne, pa ne mora da znaci da ces zbig toga otici u krivom smeru ali aj da kazem da je trava od svega toga najbezazlenija.... to sve sto si nabrojao ja sam prvi put probala sa 22god
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by motivation »

u pogledu naslova nema puno da se doda...
"Nista ozbiljno ILI F11.2 ! "
Vladati nad sobom najveća je vlast.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by edy »

momak ja sam do 18 probao sve sto se probati moglo, naravno vutra i pivo(vino) bili svakodnevnica tj. kad se imalo para, a prije sam davao za vutru nego sendvic, cjelu srednju skolu sam skoro gladan bio...
ali uvijek sam govorio sve moze samo nikad heroin i evo me sa 34 borim se sa ovisnoscu od opijata, pa se ti skontaj!
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Zbla
Posts: 9
Joined: Tue Sep 26, 2017 4:53 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Zbla »

Znaci danasnje generacije se stvarno vise drogiraju,jedino mi se za heroin cini da manje,stvarno nikad nisam cuo da ga neko uzima ili da ga je probao a znam dosta frendova koji imaju 20-25 godina.
Znam ja da je svaka droga korak blize heroinu,ali meni je sklop u glavi da ja nikad necu uzet heroin,a sjecam se prije godinu-dve da sam isto pricao za bonkase,spid i kokain pa sada sve uzimam osim kokaina(jednostavno je toliko skup da bi morao raditi preko tjedna da bi ga smrko jednu noc
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Caty »

Zbla wrote:Znaci danasnje generacije se stvarno vise drogiraju,jedino mi se za heroin cini da manje,stvarno nikad nisam cuo da ga neko uzima ili da ga je probao a znam dosta frendova koji imaju 20-25 godina.
Znam ja da je svaka droga korak blize heroinu,ali meni je sklop u glavi da ja nikad necu uzet heroin,a sjecam se prije godinu-dve da sam isto pricao za bonkase,spid i kokain pa sada sve uzimam osim kokaina(jednostavno je toliko skup da bi morao raditi preko tjedna da bi ga smrko jednu noc
I.meni se cini da klinci danas bas retko uzimaju dop tj retko ko ali ima ga sigurno i dalje, nego to je neko moje zapazanje ovde kod mene u gradu, kamo srece da ne dodjes nikad.u kontakt sa tim ali dokle.god petljas sa brzniama i bilo kakvim drogama i kreces se u tom društvu neminovno je da ce se jednog dana pojaviti i djavo licno ili bar neka supstitucija sto ti je legalna droga na isti fazon pa cak i jaca od neke ulicne... jer danas vidim da sve vise i vise ljudi koji nisu imali veze sa heroinim dolaze u kontakt sa buprenorfinom i metadonim i krenu sa tim, sve je to veliko NE znas i sam. Ne zajebavaj se s zivotom
Zbla
Posts: 9
Joined: Tue Sep 26, 2017 4:53 pm

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by Zbla »

Metadona ima,ali stvarno nije popularan.
Eto danas preskacem party,to je valjda prvi korak,ne zadubit se u teza sranja od trave,u skoli dvojica prestaju pusit(stvarno nisu ovaj tjedan) tako da mi se to ne cini nemoguce vise, a i lakse mi je jer nisam sam.
Uspio sam onu curu izvuc van sutra,tako da vec krecem u prestanak sa svime,nadam se da cu uspjet.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Nista ozbiljno,ili?

Post by edy »

Pa to sam i ja rekao i imao sklop sve moze ali heroin nikad i imao sam isto toliko godina otprilike kao ti, jedina razlika je sto danas imas primjera na ulici koliko hoces da ti ogade isti ( koje ja poslije jebenog rata nisam imao)

ali su zato danas popularni legalni opijati poput suba, hepa, oxikodona itd ali sve su to opijati i derivati od opijuma
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply