Apstinencijalna kriza od trodon

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Apstinencijalna kriza od trodon

Post by down »

Zdravo
dolgo sam na forumi ali prvi put pisem. spodelim moje iskustvo. Ovisnik sam od tramale 6 god.uglavno imalo je neki pauza od 10tak dana ali oped tramadol. Doza mi je bila 2 tramadoli na den 100mg u posledno vreme pocela sam uzimati 4 na den 200 mg i uhvatio me panika pa sam resila da ih prekinem. Evo 8 den kako sam cista imalo je kihanje nesonica znojenje 3/4 dan je bilo najgore,ali ipak nemogu se rresite od psihicke potrebe.Opet razmisljam da u dadenoj priliku cu uzmeti samo na jedan da :( Jel neko moze da spodeli iuskustvo kako se ressio sa ovo problema?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by ziki »

Ja sam ti napisao post na drugoj temi..
Nema tu neki pametan savet, osim da prekidas kako znas jer je to najbolje.
Taj Trodon uopste ne valja i pravi veliku stetu.
Ako treba smanjuj, napravi sablon i skidaj se postepeno.
...
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by down »

9 ti dan..... ista pesna...nikako ne smejem do psihijatra jer jadim javni posao pa to mi e veliki rizik tesko je
slowly
Posts: 11
Joined: Tue Aug 29, 2017 12:16 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by slowly »

Kako si sada, da li ti je bolje ?
slowly
Posts: 11
Joined: Tue Aug 29, 2017 12:16 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by slowly »

Inace ja sam imao/imam slicnu situaciju (cak su i doze i periodi skoro isti), jedino sto sam iz Srbije, ne iz Makedonije, mada se i ovde uglavnom koristi makedonski tramadol, pa me jako zanima kako izlazis na kraj. Javi se ! Veliki pozdrav.
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by down »

Ah... nikako na 14 den ispiv pak edna tableta I taka tri dena po red samo po edna tableta gi potrosiv tie sto gi imav kod kuci ... I eve me pak nesonica kihanje nevoljnost mada resila sam ovoj put necu nabaviti drugi. Simptomi ne se toliko jaki najveci problem mi je nemanje energija za normalno funkcioniranje ... :( zavrsava mi godisni odmor ponedeljak krecem na poslu pa videcemo ... ti kako si?? Jer si uste sa njim ili se odviknavas? Treba ni poddrsku jednom drugom :(
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by down »

Inaku mogi gi nabaviti kad god hocu to mi nije problem tako da to sto mogu gi nabaviti a ne idem je ipak uspeh :) mala sala na celu maku:)
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by down »

Borim se sama so sobom uzela sam neki prirodni antidepresiv na baza biljke NEOLEkSAN koji ne stvara zavisnot a e za pokacenje na serotonin hormon na sreka vo mozok,pijem magnezijum so B6 I vitamin C to mi je dnevna doza. Uvece kad nemogu da zaspim ne borim se so krevet nego izadzem svrti neki krug edeb tus uzmem knigu procitam beke stranice kad mi zdosadi I to pustim serija homeland :) I tako borba traje celu noc. Preku dan izadzem setam kao luda sama kao usporen snimak ali moram cisto da vratim kondicije . Pisi mi slobodno sto god te interesue
slowly
Posts: 11
Joined: Tue Aug 29, 2017 12:16 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by slowly »

Bas dobro da se si se javila, Deluje mi da se dobro snalazis, ne spominjes da uopste uzimas neke diazepame, to je cesto neophodno kod tramadola, ne znam kako uopste izdrzavas bez toga. Ako si do sad prosla sve (to je vec nekih 20ak dana ?), onda je to to, nemas vise krizu :)
slowly
Posts: 11
Joined: Tue Aug 29, 2017 12:16 pm

Re: Apstinencijalna kriza od trodon

Post by slowly »

Super je sto si uspela da to zavrsis dok si bilana godisnjem, jako ne jezgodno kad sve to moras i uz posao da iskombinujes...Da ne kazem nemoguce.
Post Reply