Ovisnost o bingu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by glupaca »

Znas,kad je moj muz usao u komunu i mi kao njegova obitelj isli svake subote na sastanke,slusas tamo tuzne price suovisnika i bivsih ovisnika....pretesko....uglavnom,pitaju nas :" A sta je s vasim problem?" mi kazemo da je droga,onako stidno,jedva izgovorim od stida,tuge....a oni majke mi k'o da zavidno,pozitivno ali znas ono drago mi zbog vas al' meni moja tuga jos veca...lijepo kazu:" Blago vama,naš kocka" ??!! Pa koji k...jel oni mene zezaju? Čuj,blago nama...baš nam je blago....i tako nakon tri godine slusanja prica,odnosno čak i prije...shvatim stvarno nisu oni to puno ni pogrijesili...izgleda da je pretesko skinuti se s kocke...jebiga prijatelju,nemam ti ja bas nesto pametno za reci,ali trazi pomoc i drzi se....
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by lijek4lijek »

I tako prošao taj raspust, a i sezonski rad, a ja od tog rada jedino uzeo tene.. Radio 2 mjeseca i samo uzeo tene, strava. Poslije postavljanja teme apstinirao sam neko vrijeme, ali vazda sam se vraćao svom poroku. Iskockao gomilu novca (za mene gomila) definitivno sam odlučio da prestanem da kockam jer sigurno mogu kao što sam prestao pušiti, a pušio sam tri godine dnevno po kutiju, onda mogu i ovo.. Što dalje od kocke, to ni dušmanu ne bi želio.
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by lijek4lijek »

Prestadoh igrati nakon 4 godine pakla. Posudjivanje para, prodavanja stvari, lazi, muke, patnje, dodjose i fini dani za mene taman kada sam maturirao. Prestao sam sa kockom prije neka tri mjeseca, zaobilazim kladje u sirokom luku. Ne kriziram ali opet to radi sebe. Kockari to najbolje razumiju.

Lp
doomz
Posts: 1
Joined: Fri Jul 28, 2017 7:07 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by doomz »

Pozdrav svima...I ja imao slicnih belaja ko i ti...Boga oca prokockao na bingo ali evo već par mjeseci skoro ne igram...ponekad me put odvede sa rođakom al se ograničim na tiket samo (ne znam koji klinac uopšte idem)...samo kocku i leksilijume zamjenio hranom, prežderavao se ko krme kad me uhvati želja za ovim...kontam si bolje slatko nego ovo ali udebljah se 30 kila pa ispade i ovo njesra :).

Lp
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by 220mg »

Može li meni neko iz prve ruke objasnit kako se ljudi navuku na gledanje u plazmu koja vrti brojeve kompjuterski generisane????
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ovisnost o bingu

Post by sanela »

220mg wrote:Može li meni neko iz prve ruke objasnit kako se ljudi navuku na gledanje u plazmu koja vrti brojeve kompjuterski generisane????
Ne navučeš se na gledanje u plazmu, nego na adrenalin koji se luči dok čekaš rezultat. Isto kao bilo koja droga.
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by 220mg »

sanela wrote:
220mg wrote:Može li meni neko iz prve ruke objasnit kako se ljudi navuku na gledanje u plazmu koja vrti brojeve kompjuterski generisane????
Ne navučeš se na gledanje u plazmu, nego na adrenalin koji se luči dok čekaš rezultat. Isto kao bilo koja droga.
Kljucna rijec je kompjuterski generisane. Ja razumijem prognozu utakmica, poker ili blackjack jer se tu na osnovu znanja mogu uzeti pare ali bingo, kerovi, aparati? Da se niko ne uvrijedi ovaj vid kockanja smatram porezom na zestoko neinteligentne ljude.

Upravo procitah clanak Ekspanzija patološkog kockanja u BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ekspanz ... /180618047

Boze sacuvaj :|
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Ovisnost o bingu

Post by W.White29 »

sanela wrote:
220mg wrote:Može li meni neko iz prve ruke objasnit kako se ljudi navuku na gledanje u plazmu koja vrti brojeve kompjuterski generisane????
Ne navučeš se na gledanje u plazmu, nego na adrenalin koji se luči dok čekaš rezultat. Isto kao bilo koja droga.
A tek kad dobijes na tom sranju ko ja jednom 600km(300 eura)onda stalno vuce da lupas pare na to da te opet opere milina kad dobijes neciju mjesecnu platu sjedeci i ispijajuci kafu pri tom.
milena1997
Posts: 3
Joined: Fri Feb 15, 2019 6:13 pm

Re: Ovisnost o bingu

Post by milena1997 »

Post Reply