Zdravo (kako dvosmisleno)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Poročan
Posts: 3
Joined: Thu Jul 06, 2017 11:58 pm

Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Poročan »

Opet zdravo,svima.Ja pijem svaki dan dugi niz godina.Nekad malo,nekad malo vise,nekad i previse.
4Deceniie su zamnom,pijem od tinejdzerskih dana.Razlog uvjek postoji,bilo od toga da se nesto slavi,da sam zedan,da drustvo ima plan,da moram da tresnem koje,ili je dosadno pa...kompleksna je prica,jako (kao i svih ostalih)s tim sto je paradoks da kod mene alkohol u odredjenim dozama ima pozitivan efekat (u kontrolisanoj kolicini)na dijagnozu s kojom zivim od puberteta
Eto,da ne tipkam sad puno,druzimo se
Margo
Posts: 1
Joined: Mon Apr 17, 2017 2:29 am

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Margo »

zdravo!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Caty »

Poročan wrote:Opet zdravo,svima.Ja pijem svaki dan dugi niz godina.Nekad malo,nekad malo vise,nekad i previse.
4Deceniie su zamnom,pijem od tinejdzerskih dana.Razlog uvjek postoji,bilo od toga da se nesto slavi,da sam zedan,da drustvo ima plan,da moram da tresnem koje,ili je dosadno pa...kompleksna je prica,jako (kao i svih ostalih)s tim sto je paradoks da kod mene alkohol u odredjenim dozama ima pozitivan efekat (u kontrolisanoj kolicini)na dijagnozu s kojom zivim od puberteta
Eto,da ne tipkam sad puno,druzimo se
Pa da li planiras da prestanes? Sta dalje? Pisi!
Poročan
Posts: 3
Joined: Thu Jul 06, 2017 11:58 pm

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Poročan »

Zdravo,zdravo
Radim na pripremama plana(znam da ne zvuci preozbiljno)...i dalje racunam da imam kontrolu,pa se trudim da ne prilazim tome s histerijom.Izbacio sam kratko jer...bas mi ne lezi,opisacu neki drugi put.Generalno,obicno znam kad je dosta,e sad sto se desi efekat prve case (flase)povremeno valjda uz taj staz ne zacudjuje
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Caty »

Pa dobro, znam, alkohol je iskreno moja prva ljubav, pila sam od 16-e, droga mi nije bila zanimljiva, ne.mene je alkohol imao dejstvo bolje nego droga ikad mozda, bila sam tako super raspolozena, pricljiva, zanimljiva svima, provodila se odlično, ali sa.druge strane najveca sranja i.gluposti su se desila i to vreme tako da sam omrzla alkohol, smucio mi se, no iako sam dugo vremena pila i svakodnevno nisam smatrala da imam problem, svi to rade u nekom periodu, problem je valjda kad stvarno ne možeš bez alkohola. No ako.si.dosao do tog stadijuma,.jbg gledaj da smanjujes.
Ja sam.ga bas ono omrzla da ne mogu ni jedno jedino pice da popijem, od.svega mi je odmah muka i povracam a nekad sam mogla da mesam pet.vrsta zestina.za vece, da pijem ogromne kolicine.i da ostanem uvek jedina na nogama i.vodim ostale kući. Bila.sam kapacitet sto bi se reklo, muskarac bi se svaki postideo hehehe
Poročan
Posts: 3
Joined: Thu Jul 06, 2017 11:58 pm

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Poročan »

Bez dana pauze,mada 3-4,2x max 10...
Samo pivo,opusti me.
Tu je caka
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Zdravo (kako dvosmisleno)

Post by Caty »

Nisam kompetentna da pisem o tome, u mojoj familiji je normalno popiti svaki dan po koje pivo ili rakiju ili pak oboje, sve dok radis i funkcionises normalno i nikoga ne ugrozavas time, tipa malteetiranje psihicko i fizicko. Prvo moj otac pije svaki dan rakiju uz kafu i popojr preko dana pivo ili dva, cesto je pripit ali to se i ne provaljuje jer je uvek takav, retko kad da se bas napije to se desava mozda kad je neka proslava ali i tad je veseo a ne nadrkan i svadljiv... ali to se verovatno smatra za alkoholizam. Masa ljudi tako žive narocito stariji ljudi koji su u penziji, ali naravno i mladi, ja sam doduse uvek za alkosa smatrala onoga koji ima krizu kad ne pije i ko samo o tome misli i bukvalno je uvek pijan i baljezga po ulici sam sa sobom. Ali naravno da to nije tako cak i ko samo vikendom pije spada u neku vrstu alkoholičara ali to bas i ne podrzavam ali tako se to strucno karakterise.... jbg probaj da preskaces dane da vidis bar da li si fizicki zavistan. Objasni nam malo kakav si obzirom da pijes, da li praviš probleme..? Ili je to eto samo onako koje pivo jer licno u tom slucaju to bas i nije neki problem jer svi ljudi piju pivo da se opuste to je nesto sasvim normalno, pivo, vino ali u manjoj kolicini je cak i zdravo. Ali lesenje od zestine ili cak piva/vina i pravljenje problema e to je vec alkoholizam.
Post Reply