Bup u Rup

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Zabac
Posts: 3
Joined: Sun Apr 02, 2017 2:13 pm

Bup u Rup

Post by Zabac »

Pozdrav moji naduvani mozgovi. Bio sam vec ovde pre punooo godina, neki me znaju iz starije ekipe, ako su preziveli :) (nije smesno) jer cuo sam da su neki ljudi koje sam znao sa foruma sada pokojni. Slava im. Sto se tice nas, jos zivih, hteo bih da podelim iskustvo sa vama. Mislio sam da pisem dnevnik, ali to je nekako demode :idea: . Elem kao narkoman preturio sam skoro sve opijate preko glave ali se ni u jedan nisam utapao toliko kao u Buprenorfin. Agonija sa nim traje oko tri godine. Nisam bio na receprima, snalazio sam se ovako uzimao sam izmedju 4 i 12 mg uglavnom na nos. u poslednjih recimo 6 meseci mog uzimanja osmica mi je bila dovoljna da samo pokrijem jedan dan i da sledeci nekako preguram do uvece, bio sam da tako kazem, opsteg loseg stanja, psihicki i fizicki. Imao sam bezbroj pokusaja prekida i uglavnom sam uspevao da stignem do 3 ili 4og dana, u zadnjoj fazi ni toliko.
Sta sam uradio!?
Ovako, za uspesno skidanje mislim da je osnovno da ti se ta glupava supstanca smuci, da ti u glavi skontas i ubedis sebe da je to reka bez prvratka i da ti na bupu zapravo samo IMITIRAS ZIVOT.
Potrebna ti je volja! Mada je glupo vezivati termin Volja sa terminom narkoman.
Ja sam prvo smanjio kolicinu znaci uzimao sam 4mg i to 2mg ujutru i 2 uvece sve do trenutka dok ta kolicina nije pocela da me radi. u toj fazi nije bilo vecih problema, malo je zajebano da se drzis doze ali sve u svemu lagano.
Nakon toga sam poceo uzimati 2mg jednom dnevno. Ni tu nije bilo vecih proglema, osim tih par sati nakon uzimanja doze lagano je pocelo da mi se bistri, da tako kazem, da se vracam u realnost da me puca svakodnevnica i te fore. ova faza je zajebana jer moze da te ubedi da si jak, da imas pod kontrolom situaciju jer sta je dva mg. Dva miligrama Rode su ,neko je rekao, velika kao kuca.
Picio sam tu dvojku jedno deset dana i onda sam stao.
Dva dana nista, malo se vise umaras, dobro spavas, dobro jedes, nema nervoze. Treci dan pocinje, bled si kao krpa, dlanovi mokri, najezen, ne jedes, imas diareju, hladno, umor, bol u nogama ali gurao sam nekako. cetvrti dan, sve to isto ali 30 posto gore, pocinjes i da pisas do iznemoglosti. cini mi se da sam sebe tih dana propustio celog kroz besiku, to nije normalno. umor traje, ne prestaje, san je poremecen totalno. Tad sam pao na neki nacin, uzeo sam dva djona. Jebi ga. pomoglo
Peti dan, sesti dan, sedmi dan.......nije lako rodjeni, ne pomazu ni rapteni ni brufeni ni dzoint..slaba vajda...agonija..
osmi dan neizdrzivooooo, dva djona, pomoglo.
Deveti, deseti, vec krece ka boljem, dobijas po dva tri sata lufta bez bola u nogama i hronicnog umora, na momente si srecan, cak te pljusi i ona zivotna energija, toliko dugo i duboko potiskivana u tebi, ali nemoj da se zavaravas, vec sledeci tren moze da te pukne zikra kao sa pocetka.
To kad preguras ti si na konju. 14. 15 dan, oseti ces ti da nisi dobar ali ces i osetiti skoro sve benefite zdravog zivota i bices srecan zbog toga. Ja sam u tom periodu poceo piti kreatin. mislim da je dobar iz bar dva razloga. Prvo jer si u vremenu skidanja ispisao i zadnjiu kap vode iz sebe a on ce ti pomoci da je vratis brze i lakse u organizam plus dace ti energiju koja ti je preko potrebna,pa ces, kasnije mozda poceti i da treniras nesto.
Kada to preguras potrebno je da nadjes neki cilj u zivotu i da guras u tom pravcu
Jednostavno! al kad bi se gadjali vozovima.
Umal da zaboravim, ja sam cist preko 60 dana. Ako sam mogao ja mozes i ti ..al u qrcu..hehe salim se, samo napred. Pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bup u Rup

Post by sanela »

Zabac, nek si podijelio svoju pricu ovdje, s rajom, jer treba ljudima primjera da su se uspjeli skinuti s bupa, jer se cini nemoguce i zajebano. Iz vasih prica se vidi da je moguce.
Btw. Koji ti je nick bio ranije, da znam jesmo li ratovali ;)
Zabac
Posts: 3
Joined: Sun Apr 02, 2017 2:13 pm

Re: Bup u Rup

Post by Zabac »

Cao Sanela, jos si tu! :) Pa jesmo , ratovali smo malo, ali ja sam tada bio mlad i neobuzdan a verujem i da si se ti smirila! :) MVP
Hocu jos nesto da dodam, ljudi jasno mi je kakvu agoniju sa sobom nosi heroin ili trodon ali morate znati da ni bup (suboxon) nije nista bolji. Na duge staze on znaci predaju, zivotnu predaju, e sad ako neko zeli da se preda sa 20-25 godina onda jebi ga. Shvaticete koliko je opasan tek kada pokusate da stanete sa njim...pogotovo je zajeban zato sto ce vam ga doktori, bar u srbiji davati sakom i kapom. Drzavi to odgovara, prodaje medikament uzima porez a vas sklanja sa ulice i pravi od vas bezopasne zombije, mislim bezopasne po druge. U agoniji horsa on pomaze, meni je pomogao ali molim vas vodite racuna, ne preterujte sa dozama, ne preterujte sa vremenom uzimanja jer upascete u nesto sto je po pitanju skidanja daleko gore od heroina...
ziveli
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bup u Rup

Post by sanela »

Hehe ovo je my playground :) naravno da sam ovdje.
Drago mi je da si dobro...
A vidjećemo koliko smo smireni ;)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Bup u Rup

Post by Caty »

Zabac wrote: Umal da zaboravim, ja sam cist preko 60 dana. Ako sam mogao ja mozes i ti ..al u qrcu..hehe salim se, samo napred. Pozdrav.

A kako si se osećao nakon te fizičke krize?.evo da i ja napisem koju, bup uzimam oko dve ipo god ali nikad nisam uzimala preko 2mg kad.sam pocela skidanje smanjila sam do 0.5mg medjutim posle 7,8 dana zajebem i opet povecam na 1mg tako da sledi novo smanjivanje od sutra ja ipak ne smem nikako tako naglo nego planiram da spustim sve do 0.2mg ili cak 0.1mg pa onda na nulu tako da ae.nadam da ce i simptomi biti slabiji uz to si ti uzimao i vise od mene za te tri god sigurno sve to igra svoju ulogu. Ali opet dobro si.prosao meni je najveca frka od te fizicke zikre dve nedelje a posle racunam da cu biti ok mada svi pominju tu psihičku kao da dugo traje i da je bas jebenooo ali iskreno ja psihu mogu da iskuliram nikad mi ta psihicka kriza njje trajala duze nego fizička meni je samo frka trpeti neke bolove nespavanje i nervozu te prve dve nedelje...
Zabac
Posts: 3
Joined: Sun Apr 02, 2017 2:13 pm

Re: Bup u Rup

Post by Zabac »

Gledaj ja gudru sa koje hocu da se skinem prvo moram da izgustiram, da mi dosadi na neki nacin, da mi ostane samo taj njen rad bez nekih drugih aktivnosti. Ne znam da li me razumete sta hocu da kazem. Ja nikad iskreno nisam voleo to stanje narkomanije i nikada o drogama nisam pricao u superlativu, uvek sam znao da je to kanal iz kog moram izaci ma koliko mi u tom nekom momentu bilo lepo. Ovako fizicka kriza je meni trajala nekih desetak dana, nespavane celi mesec a psihicka kreiza se javljala ciklicno, javlja se i sada ali to valjda ima i strejt svet dosada, depresija, sta ti ja znam...tako da ne znam da li mogu to nazvati krizom. Sad cu reci jedinu bitnu stvar ako zelis uspesno da se skines, jeste klise ali je jebeno tacno, moras sebi da zadas ciljeve, kratkorocne i dugorocne i da nadjes hobi, koji ce te pokriti kada ti naleti zelja. Kada pricas to sa smanjivanjem, nisam siguran da li deluje, nisam probao to na duze staze, verovatno pomaze u izvesnoj meri mada misli da kriza mora da se iskija i da ti svako uzimanje ma koliko malo bilo samo odlaze i produzava neminovnost. Zivi bili.
Post Reply