Pomesane misli

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Pomesane misli

Post by Bb0 »

Pozdrav svima,nov sam clan ovde. Da se kratko predstavim ja sam iz Beograda,imam 18 godina.
Zivot mi nikada nije bio lak,iz vise razloga pa imam razna iskustva i dileme. Izmedju ostalog otac koji je bio alkoholicar,ali ne onaj koji vice maltretira i slicno. Bas suprotno,tolerancija mu je narasla toliko da je pio i nista ne osecao,samo je pio da mu se ruke ne bi tresle,da ne bi imao krizu,u 2 posle ponoci bi se budio samo jer je telo trazilo alkohol.Popije pola flase rakije i bude bolje odmah legne da spava. Sve dok jednog dana mu nije ozbiljno pozlilo,necu za sad u detalje. Doktor mu otvoreno rekao ili ces da ostavis to sranje ili da umres. Ovaj cvrsto resi da ostavi,uzimao one blokatore ili kako vec i eto trezan je vec 10 godina ako se ne varam. Posle par godina mu rekli da moze u odredjenim kolicinama kao a on kategorican covek rekao kad nisam znao da pijem kako treba sad necu nikako. Tako da nije ni liznuo alkohol vec 10 godina i verujem da se tu spasio jer je bio zaglibio. A inace dusa od coveka,radnik za cetvoricu,posten,vredan ponos mi je od kad je i to ostavio od tad je kompletan. Imam jos slucajeva zavisnosti iz okoline.
Ja za sad nista,mada sam cesto pomisljao. Te dileme i teske odluke i stvari u zivotu cesto me nateraju da se zapitam jel vredno i da pomislim da bar travu uzmem ili lsd tako nesto da se opustim,ali eto odolevam za sad. Sve kazem sam sebi da ce biti bolje, da ce se srediti sve. Mozda eto nekom deluje smesno ali i ovo je moja unutrasnja borba iako nisam zavisnik. Registrovah se ovde jer vec godinama pratim rad foruma pogotovo ovu sekciju ispovesti. Zanimljivo mi je bilo sve o ovome,oduvek ne znam zasto. Pa i ja konacno postadoh clan,da bih dao podrsku svima vama koji to zasluzujete i mozete da se izvucete kao moj cale,svima vama koji ste cisti da cestitam itd. A i nadam se da ovde mogu naci neko utociste i mozda neku osobu da pricam da mi bude lakse i da ne krenem tim putem. Znam sebe,hedonista sam i mada sad kao i svako kazem ma ne bi ja mozda trava i to je to ne bih rekao da sam ja osoba od bog zna kakve kontrole. Bolje spreciti nego leciti. Vidim da su svi dobri ljudi ovde,pa ne sumnjam da ce biti price i mozda olaksanja za mene. Ako nekad odlucim jos nesto da kazem ili osetim da cu posrnuti uradicu to ovde u ovoj mojoj temi. Dosta toga ima za reci.
Toliko za prvi post,nadam se da vas nisam smorio :D
Veliki pozdrav i podrska svima,i nadam se da cemo se lepo druziti :)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Pomesane misli

Post by yasujirozu »

interesantno (doduše, nebrojeno puta čuto) to za genetsku predispoziciju spram alkohola/droge... zavisnosti, en general

otužnost moždanih prdeža, koje ispaljuju nedojebani psihijatri u trenucima kada su osvojili reputaciju, te su skloni boljenju-brige...

tupost je minuciozno promatrat da li je veći postotak onih koji zabriju u zavisničke vode, a ak im je netko blizak u tim "vodama"

i, što sa tim? da, vjerojatno jesu, no sprovodit nužnu korelaciju, je psihologija for dummies

zavisnost je prevashodno nurture , ne nature
User avatar
Palpatine
Posts: 4
Joined: Sun Apr 16, 2017 9:37 pm
Location: Beograd

Re: Pomesane misli

Post by Palpatine »

yasujirozu wrote:zavisnost je prevashodno nurture , ne nature
Slažem se potpuno yasujirozu. Ja nisam imao nikakve "predispozicije" za zavisnost bilo koje vrste ali eto...Desilo se.
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Pomesane misli

Post by Hustler-37 »

yasujirozu wrote:interesantno (doduše, nebrojeno puta čuto) to za genetsku predispoziciju spram alkohola/droge... zavisnosti, en general

otužnost moždanih prdeža, koje ispaljuju nedojebani psihijatri u trenucima kada su osvojili reputaciju, te su skloni boljenju-brige...

tupost je minuciozno promatrat da li je veći postotak onih koji zabriju u zavisničke vode, a ak im je netko blizak u tim "vodama"

i, što sa tim? da, vjerojatno jesu, no sprovodit nužnu korelaciju, je psihologija for dummies

zavisnost je prevashodno nurture , ne nature
pa sta sta sad jesi ti sad ovde dr,ko si ti pa se lafo "busas " sad tom medicinsko,fransiskom terminologijom,sta si ti ko si ti sta hoces ovde,smori momka ,smori mene i jos more drugih koji su procitali momkov post.ako nisi mogoa nista pametno napisati na po bosanski,srpski,hrvatski da te vas ceo svet razumije nisi trebao nista ni pisati.Ko si ti,sta si ti,idi bolan okupaj,se okupaj se operi se dole,idi bolan okupaj se okupaj se operi se dole IDI BOLA OKUPJA SE OKUPAJ SE OPERI SE DOLE,STA SI TI KO SI TI STA HOCESTI STA TI VIDI MU GLOVE..daj uozbilji se i pricaj ode da te svi razumiju,znamo mi da si ti fin decko i nacitan decko i skolovan mozda decko ali boli nas bre uvo za tim ili odgovori bre kako treba ili IDI BOLAN OKUPAJ SE OKUPAJ SE OPERI SE DOLE IDI BOLAN OKUPAJ SE OKUPAJ SE OPERI SE DOLE IDIIII BOLAN OKUPAJ SE OKUPAJ SE SAPERIIIIIII SEEEEEEE DOLEEEEE..,,

tebi momak hvala sto si dosao na ovaj forum da das podrsku nama sadasnjim,bivsim ili nedaj boze nekim buducim ovisnicima i zelim da kazem svaka cast tvom tatku tj tati ili ocu ,caletu kako hoces sto je takav karakter u tom smislu i kapa do poda za njega a tebi bih da recem sinko bjei od bilo koje vrste ovisnosti na nesrecu ili ti ga srecu imao si primjer u kuci a ti ne znas kakv bi ti bio jer kaze fda je tvoj cale bio dobar u smislu da nije tuka i amltretirao tebe i majku i jos ostale calnove porodice( ako imas).mlad si ufati se brate,prirode i finog drustva (a ne samo drustva kako su na ucili) i zavrsi neki dobar faks koji volis i koji ti otvara vrata zaposljenja..eto druze..moj veliki pozrav za tebe i ja ti se nisam predstavio jer me ovaj gore izbio iz cipela glupostima koje valja..ja sam hustler 37(broj godina) iz Sarajeva sam ,visestruki povratnik na opojnu drogu heroin trenutno dobar ko bombona tj spucan i evo borim se svaki dan sebi kazem ovo je zadnji put i tako zadnjih 2 mjeseca.imao sam veliki razlog za to ali o tome kada otvorim i ispricam svoju ispovjest a to ce biti uskoro ako Bog da.jos malo i palim odavde tako da nisam prepadnut nesto prevse ali horsa ima u cjelom bjelom svjetu(vec isao i nalazio ga i gore preko)tako da to sto cu otici ne znaci da necu gore naci ali mislim baveci se ovim poslom necu imati ja lusta za to sigurno.podrzav veliki za tebe pasa moj fini
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Pomesane misli

Post by yasujirozu »

kužim kak ti je um u leru pa te ne bih zadržavao, no znaj da te volim :oops:
Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Re: Pomesane misli

Post by Bb0 »

Yasurijozu znam i sam sam cuo dosta puta to i smatram da nema bog zna kako velike povezanosti,mozda manja korelacija sta znam. Ono sto me vise brine je sto u zadnje vreme se sve cesce uhvatim da razmisljam kako bi voleo da uzmem nesto da zaboravim probleme i da mi bude bolje,da bar prividno smetnem s uma to sto ne mogu da resim ma kako se trudio. Zelim da problema nema ili da makar zaboravim. Inace sam odlican ucenik,talentovan sportista,pomazem ljudima to me cini srecnim vise puta sam radio humanitarne akcije pomagao u poplavama itd. Volim kad su ljudi srecni. Ali eto izgleda da samom sebi ne mogu pomoci i da zivot prosto nije fer.

Hustler-37 drago mi je da smo se upoznali. Da u pravu si imao sam tu (ne)srecu da iz prve ruke vidim sta radi alkohol i dokle mozes doci. Rekao bih da me to cak i drzi dalje od alkohola. Nije to neka sad averzija,mogu i ja da popijem,par pica sa drugom ili da nazdravimo,to je vise neka svesnost. Svestan sam sta ce biti ako se ne kontrolisem. Ali zelim da utopim te probleme necim. Vise ne mogu,duzi vremenski period imam jedan problem ciji rok za resenje istice uskoro i koji bi mi mogao promeniti zivot ako uspem. Opisao sam gore kakav sam,materijalno stanje nije neko kao i vecini. Ovo bi mi mogla biti velika stvar,spasio bih se iz ovog zivota ako uspem okrenuo bih zivot za 180 stepeni. Ali ne mogu. Razmisljam vec 4-5 meseci sta mi je ciniti i resenja nema. A resenje mora biti nadjeno do juna. Ili ce ostati ovako i tek cu se onda zajebati ako to ne uspem. Imam utisak da cu upropastiti svoj zivot ako to bude tako. A perspektivan sam oduvek,radim vredan sam. Ne vredi izgleda. Oni pokvareni oni zli i krimosi slicni ljudi oni bi to dobili i sredili za minut. Ali jbg zivot nije pravedan eto. Zato bar zelim da zaboravim svoje probleme ako ne mogu da ih resim.
Hvala ti sto si mi ukratko rekao i tvoju pricu,mozda i ispovest napises uskoro. Imas moju podrsku da se izlecis i da bude bolje. Tu sam pa mozemo i pp da ti bude lakse.
Sve najbolje svima!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Pomesane misli

Post by Hustler-37 »

yasujirozu wrote:kužim kak ti je um u leru pa te ne bih zadržavao, no znaj da te volim :oops:
ma volim ja tebe vjeruj ti meni :P hehhehe pozz
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Pomesane misli

Post by Hustler-37 »

Bb0 wrote:Yasurijozu znam i sam sam cuo dosta puta to i smatram da nema bog zna kako velike povezanosti,mozda manja korelacija sta znam. Ono sto me vise brine je sto u zadnje vreme se sve cesce uhvatim da razmisljam kako bi voleo da uzmem nesto da zaboravim probleme i da mi bude bolje,da bar prividno smetnem s uma to sto ne mogu da resim ma kako se trudio. Zelim da problema nema ili da makar zaboravim. Inace sam odlican ucenik,talentovan sportista,pomazem ljudima to me cini srecnim vise puta sam radio humanitarne akcije pomagao u poplavama itd. Volim kad su ljudi srecni. Ali eto izgleda da samom sebi ne mogu pomoci i da zivot prosto nije fer.

Hustler-37 drago mi je da smo se upoznali. Da u pravu si imao sam tu (ne)srecu da iz prve ruke vidim sta radi alkohol i dokle mozes doci. Rekao bih da me to cak i drzi dalje od alkohola. Nije to neka sad averzija,mogu i ja da popijem,par pica sa drugom ili da nazdravimo,to je vise neka svesnost. Svestan sam sta ce biti ako se ne kontrolisem. Ali zelim da utopim te probleme necim. Vise ne mogu,duzi vremenski period imam jedan problem ciji rok za resenje istice uskoro i koji bi mi mogao promeniti zivot ako uspem. Opisao sam gore kakav sam,materijalno stanje nije neko kao i vecini. Ovo bi mi mogla biti velika stvar,spasio bih se iz ovog zivota ako uspem okrenuo bih zivot za 180 stepeni. Ali ne mogu. Razmisljam vec 4-5 meseci sta mi je ciniti i resenja nema. A resenje mora biti nadjeno do juna. Ili ce ostati ovako i tek cu se onda zajebati ako to ne uspem. Imam utisak da cu upropastiti svoj zivot ako to bude tako. A perspektivan sam oduvek,radim vredan sam. Ne vredi izgleda. Oni pokvareni oni zli i krimosi slicni ljudi oni bi to dobili i sredili za minut. Ali jbg zivot nije pravedan eto. Zato bar zelim da zaboravim svoje probleme ako ne mogu da ih resim.
Hvala ti sto si mi ukratko rekao i tvoju pricu,mozda i ispovest napises uskoro. Imas moju podrsku da se izlecis i da bude bolje. Tu sam pa mozemo i pp da ti bude lakse.
Sve najbolje svima!
sta ima druze,samo reko da ti se malo javim,nemoj da se toliko forisiras tim limitima oko rijesavanja problema jer obicno se onda razocara covjek(nadam se da ti neces) jer hiljada puta mi se desilo sta god sam u zivotu planirao i davao rokove tome ja sam pusio foru,kazem opet nadam se da ti neces i da ces to rijesiti u zadatom roku tj.do juna kako ja procita.dalje od uzimanja necega da bi zaboravio probleme,sta god da uzmes ti ces prolem mozda zaboraviti taj dan i sutra ili narednih 7 dana ali te taj problem ceka opet kad stanes s uzimanjem.ako nastavis pak da uzimas to nesto sto bi ti "zamaglilo" probleme onda si u jos vecem problemu imas dupli,postaces ovisnik i onaj problem od prije ce biti zanemariv za ovaj koji te ceka.zato druze polako nemoj da razmisljas o tome sta i kako,vjeruj u sebe da mozes to rijesiti i radi na tome da to rijesis i to ce se rijesiti vjeruj mi.veliki pozdrav za tebe i nadam se da nisi napravio neku glupost i uzeo nesto da zaboravis na problem..citamo se i dalje..budi pozdravljen i svako dobro zelim tebi i svima forumasima
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: Pomesane misli

Post by basludfrajer »

POzzz jarane! Prije svega htio bi da kazem svaka cast tvom starom,ljudi kao tvoj stari su ljudi za postovanje.Davno je neko rekao da ni jedna borba ni jedan rat nije kao borba sa samim sobom.A tvoj stari je dobio tu borbu,tu borbu koju i ja vodim samo u drugom obliku(kocka) vec 10 godina.Ja imam kolegu koji ustaje 2 sata prije posla da salije vinjaka samo da se ruke ne bi trese i stalno je na nekim bolovanjima nije dobar sve fol prestaje a nista od njega....Stari ti je pokazao karakter ti si njegov potomak njegov gen nazalost imas predispoziciju za ovisnost al s druge strane povukao si KARAKTER od starog i s te strane gledaj na to a ne na tu predispozicju.Ja nemam iskustva s narkoticima malo sam stariji od tebe nekih 7 8 godina,prosao sam sve faze srednjoskolac,buntovnik ovo ono nikada nisam posrnuo u to..Ali sam se vrlo mlad navukao na kocku i dan danas se borim s time,moji su dizali kredite da me cupaju iz sranja morali su i auto prodati zbog sina debila.....Otac mi je jednom davno rekao da svako u zivotu dobije zlatnu sansu a na njemu je da je iskoristi..i sto sam stariji sve vise kontam da fakat ima tu nesto jarane...eto kazem malo sam stariji od tebe i bas gledam od moje generacije svi su dobili neku zivotnu sansu i ko je skupio ta muda i iskoristio je sad zivi ko car...i ja sam druze imao neku ajmo reci sansu o tome mozes procitati na mojoj ispovjesti par postova dole...stari prodo kola da pokrije mi dugove,poslao me kod jednog Crnogorca dole u CG koji je fkt krupna glava dole ubacio me kod njega u kafic za pocetak da vide da sam ozbiljan i da cu se smiriti s kockom,vremenom bi me taj ubacio u neku kancelariju negdje jer je imao svuda veze takodje mi je smjestaj dzaba obezbjedio moje je bilo samo da cutim,ne kockam radim i vremenom bi se uvalio i sad bi mi dole pravo dobro bilo.medjutim krao sam mu pazar isao na rulet na kraju sam u sljivama se jedva vratio u Sarajevo imas o tome opsirnije na mom postu...tako da jarane moj ne znam o cemu se radi u junu al djeluje drama bitno i imas taj osjecaj tako da stisni malo muda budi momcina daj sve od sebe da to super prodje.mlad si tek ti je 18 tako da i da uprskas nije ti to sigurno zadnja sansa plus zivis u Beogradu gradu velikih mogucnosti..al nemoj da te to tijesi i da se uljenis ako je prilika zlatna ti zapni bruca i ostvari se.A trava i te gluposti to te nista nece smiriti niti dobro donjeti.Vidis i sam sta raaja pise ovdje.A cim tebe sav taj svijet zanima pritisnut si nekim sranjima + caletovi geni bukvalno si kandidat po wikipediji za ovisnost.I ja sam sa 13 14 godina stajao iznad ljudi dok ulaze u aparat i na rulet sa ogromnim svotama gledao ih ko bogove,idoli su mi bili skidao sam njihove fore...i tako time vodjen sjeo i ja za to sranje osjecao sam se starijim,osjecao sam se srecno i ispunjeno jos kad je otvorilo neke svote nesto...i pogledaj danas 10ak god poslje iza sebe imam bruku dugova,propustenih sansi,batina,izgubljenih prijateljstava i obraza....e tako bojim se i ti bi slicno prosao kad bi krenuo duvat itd...sve najbolje i pisi nam sta se desava..poz iz Sarajeva !
Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Re: Pomesane misli

Post by Bb0 »

Hustler-37 hvala na podrsci drugar.Ma da,najgore je tako imati rok jer se stres onda povecava jos 100 puta i jos bude gore. Taj pritisak je uzas.Nisam uzeo nista,jos se drzim samo mislima. Razmisljam,dosta razmisljam pogotovo danas sam gledao neke solucije i tako. Piskaracu i ovde malo samo da uhvatim vise vremena.
Kako je tebi u tvojoj borbi,menja li se sta? Pozdrav,i hvala sto ucestvujes u temi.

Basludfrajer pozdrav ludi frajeru :D U pravu si,cale je ljudina.Mada jebiga trebalo je da dodje do samog kraja da bi se opametio.Ne sumnjam da bi bilo tu ozbiljnih posledica samo je bilo pitanje dana da je nastavio. Mozda bas i taj dan. Ipak meni je najvise za respect to sto on ni sad nece ni kap iako je odavno prestao s lekovima i ima "zeleno" da moze pomalo. Njegov stav je pio sam kolko sam teo i sad nema vise sto je za svaku pohvalu. Da,to sto opisujes je bas to.Mora da pije ili mu se ruke tresu,ne moze da zivi. Cista zavisnost,nema tu nikakvog uzivanja niti pijanstva.Procitao sam i tvoju temu.Jebiga teska prica.Znam koliko je privlacno tako gledati te stare pokerase one na ruletu i slicno.Aparati me nikad nisu privlacili imao sam neki trip da tu nema pobede kad sam bio klinac :D Volim da opalim po koji tiket,ali za sad to nije nista ozbiljno cisto mi je zabava.Teska je svaka zavisnost i kafa moze biti jebena ako se navuces na 50 soljica a kamoli ozbiljnije stvari. Da,nazalost vidim da i to cime mozes zaboraviti probleme najcesce i dovodi do propalih prijateljstava,veza,lazi i svega.Nema nekog velikog hepienda u tim pricama.
Nadam se da ces se i ti izvuci ja verujem u tebe uvek sam tu za pp ili da se malo olaksas a imas i ovu svoju temu. Naravno piskaracu ovde i drzacu vas "updated" Drzi se i pozdrav za Sarajevo!
Post Reply