POMOC !!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
zlajas
Posts: 3
Joined: Thu Apr 13, 2017 2:30 pm

POMOC !!!

Post by zlajas »

Pozdravljam sve bivse ,a i sadasnje ovisnike koji imaju zelju da se izbore sa ovisnoscu o drogama.
Naime na suboxone-u sam vec 6 mjeseci,prethodni period sam na 8mg suboxona,ali u zadnje vrijeme nakon sto popijem terapiju ujutro oko 10 - 11h poslije nekih 2 do 3 sata,ja i dalje imam neki strah o vracanju na staro.Ne razmisljam da uzmem ni trodon ni bilo koji opijat,ali jednostavno osjecam strah od ove borbe.Ne izlazim iz kuce nigdje ni sa kim se ne druzim zbog opasnosti da ne bih dolazio u iskusenja sa "jaranima " radi nuđenja sto mi se i 2 puta desilo i odbio sam ! . Nezaposlen sam,za 14 dana imam kontrolu kod svog doktora,a izgleda da nemam sa kim porazgovarati po ovom pitanju osim njega,da li mi je potreban neki vid ohrabrenja ne znam.Ali ako ima bilo ko neki koristan savjet za nastavak ove borbe bio bih PREZAHVALAN ! Molio bih da mi nitko ne govori kako je suboxone droga itd . jer vidim i sam da sam na terapiji suboxonea poceo dovoditi svoj zivot u red kao i povjerenje kod majke koja mi je jedini oslonac nakon doktora .

BiH

Tuzla
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: POMOC !!!

Post by Hustler-37 »

pozdrav,
samo naprijed druze sub je dobra tableta ako se uzima kako ti je dr. propisao tj.ako je ne zloupotrebljavas,sto se tice jarana tkz.njih sve odjebi i promjeni broj telefona kada ti dodju po prozor otjeraj ih bukvalno i vozdra..svakako na sub i ne mozes uzeti hors tako da glavu gore i guraj dalje ako ti je dobro,sve je bolje od horsa ako ga uzimas u malim kolicinama da bi samo funkcionisao a ne pucao se..prema tome druze moj svu srecu zelim i pisi samo pisi izbaci iz sebe ovde sve zato i postoji forum
zlajas
Posts: 3
Joined: Thu Apr 13, 2017 2:30 pm

Re: POMOC !!!

Post by zlajas »

hvala care bar sto se neko javio bilo sta da napise,jer nisam sa kim ko je dorastao bas nisam imao nacet temu i pricat o tome,jucer sam izletio sa jaranom koji se bavi fitness workout-om u prirodu smo otisli samo da izadjem iz zidova sobe,al evo danas je bolje a i cak kad sam vidio " notifikaciju " osjecao sam se kao da postojim... u vraga kako je kako covjek sve moze da izgubi,a za jedan jedini trenutak dobijes snage za dalje .. uglavnom na 8mg suboxona sam,i ne naravno ne kupujem na crno,imam svog doktora i cekam tu kontrolu za 2 sedmice abd ..ne druzim se ni sa bilo kim od prethodnih " jarana " a imao sam ih na tovar .. puno para se imalo , kao mlad sam radio u inostranstvu pa sam se tu i naceo . Uglavnom volio bi da ostane otvoren topic pa pisite pitajte , volim pricat na temu ovoga .. jer i meni pomaze a i sigurno ostalima ...

Dobar Dan ljudi :)
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: POMOC !!!

Post by Hustler-37 »

zlajas wrote:hvala care bar sto se neko javio bilo sta da napise,jer nisam sa kim ko je dorastao bas nisam imao nacet temu i pricat o tome,jucer sam izletio sa jaranom koji se bavi fitness workout-om u prirodu smo otisli samo da izadjem iz zidova sobe,al evo danas je bolje a i cak kad sam vidio " notifikaciju " osjecao sam se kao da postojim... u vraga kako je kako covjek sve moze da izgubi,a za jedan jedini trenutak dobijes snage za dalje .. uglavnom na 8mg suboxona sam,i ne naravno ne kupujem na crno,imam svog doktora i cekam tu kontrolu za 2 sedmice abd ..ne druzim se ni sa bilo kim od prethodnih " jarana " a imao sam ih na tovar .. puno para se imalo , kao mlad sam radio u inostranstvu pa sam se tu i naceo . Uglavnom volio bi da ostane otvoren topic pa pisite pitajte , volim pricat na temu ovoga .. jer i meni pomaze a i sigurno ostalima ...

Dobar Dan ljudi :)
super druze ,eto vidis priroda pomaze jako jer bejzis u nesto dobro s "asfalta" a taj beton ubija i zdrav razum i psihu i fiziku i sve.samo nastavi tako nemoj nigdje da zuris sa skidanjem s suboxona,polako i samo uz dogovr s dr.to radi nista nemoj da radis na svoju ruku sve u dogovr s dr. i kada dodje vrijeme rijesices se i toga ako bog da.pisi druze ako ti je lakse i ako volis ti samo pisi,sve ono sto ti je na dusi ti iznesi na papir u ovom slucaju na monitor.puno srece zelim i citamo se naravno opet.pozdrav
zlajas
Posts: 3
Joined: Thu Apr 13, 2017 2:30 pm

Re: POMOC !!!

Post by zlajas »

Dobro je hvala bogu,ide sve onako kako zelim,krojim kako zelim..desila mi se situacija da sam imao kontrolu prije 2 dana,odradim test,naravno negativan na droge i tako to,jucer iznenadni test opet ja opet dam urin i naravno opet cist na droge i sve uredu,zelim reci i sam sebi pokusavam objasniti kako moze neko biti ljubomoran na to sto sam cist i zdrav !? [ pretpostavljam da je neko od pacijenata vjerovatno nesto pricao doktoru pa su me ponovno testirali ] bio sam u nekoj nervozi jer mi je krivo bilo stvarno.Elem zavrsim sve to i skontam pa bas mu hvala,sad je jos vise uvjerio mog doktora da mi moze vjerovat :) . U potrazi sam za poslom također,ne mogu naci nista sto bi mogao raditi,a svasta bi radio,isao sam na razgovor ali nazalost nemam polozenu vozacku posao koji je to zahtijevao,pa ako netko ima neku ideju ili informaciju za neki posao koji bi ja mogao raditi bilo bi super kada bi mi preporucio :) [ nisam kaznjavan,nisam krao ] .

Pozz

Tuzla
tuzla89
Posts: 1
Joined: Mon May 08, 2017 6:58 pm

Re: POMOC !!!

Post by tuzla89 »

ma brate ja deveram godinama od ovisnosti, vjeruj mi da sam shvatio da je jedini lijek od ovisnosti na suho se skinut ja sam se sa nekim ijekovima navlacio na druge i vjeruj mi da je subotex ili sad suboxon isto sranje i da je navlaka. a na tramale sam navucen 10 godina i 20 puta sam se skidao i vracao istom poroku. ljudi su me uvijek ubjedjivali da tramal nije teska droga ali ja nisam vidio nijednu drugu drogu da razori toliko ljudsku psihu i da psihicka kriza toliko dugo traje, mada je od njih i fizicka kriza jedna od gorih u svijetu droge :( . zelim ti srecu ali te i molim da se pokusas rijesit i suba pozdrav
Post Reply