Tek 16 a ne zna sta ce ?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

noel

Re: Tek 16 a ne zna sta ce ?

Postby noel » Tue Mar 21, 2017 4:20 pm

mila2000 wrote: u 6.osnovne mi je počeo život ići mic po mic u ku*ac, da me prostite.

uf jesi uranila sestro.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....

yasujirozu

Postby yasujirozu » Wed Mar 22, 2017 2:02 am

ooo, zaboga, iz aviona je jasno kak je posrjedi dobronamerna šala... valjda je ok da razmrdamo učmalost foruma koji se, naravno, a zbog svoje prirode, bavi veoma ozbiljnim temama

aj neću da te ljutim, te obriši taj post i svoj kvot istog

oxo

Postby oxo » Wed Mar 22, 2017 11:46 am

pankeri i skinsi gutaju eksere? svet je otisao u kurac

blueserica

Postby blueserica » Wed Mar 22, 2017 5:52 pm

mila2000 wrote:Večer, ljudi. :)

Ime mi je Mila i imam 16 godina, dijetesce. :)
Uglavnom počela sam sa travom u 6.osnovne i kako sam se družila uvijek sa starijima nije bilo baš jako teško ni doći do toga, u 6.osnovne mi je počeo život ići mic po mic u ku*ac, da me prostite. Škola katastrofa ( koju većinom nisam išla ) makar znate nije mislim bilo do trave toliko koliko je bilo do društva, a kako odmiće ova priča će te shvatit da bas nemam neki ukus za društvo. haha. Sa kojih 14 godina sam upala u tu neku pank-skins ekipu, tu su počeli bomboni, speed i mdma. Negdje kontuirano sam ja to uzimala oko godinu i pol dana, iskreno dda vam kazem ni ne sjecam se više toliko svih tih dogadaja niti smatram da je bitno da pricam svasta o tome, osim da vam moram rec da sam bila odvratno osuseno dijete, bez novaca koje zica po kolodvoru da skupi pare za ista. Prijatelji koje sam dosta imala se nisu bas druzili vise samnom osim ovih s kojima sam bila u ekipi a shvatila sam da mi to zapravo nisu prijatelji nego smo mi skupina ljudi koja se skupljala jer nisu imali nikakve ciljeve osim biti konstantno u nekom svom svijetu pun droga i alkohola i koncerata. Da se ne lazemo, ja sam uzivala u tom vremenskom razdoblju. Ja nisam vidjela koliko sam ja bila odvratna i bezciljna. Moja mama je alarmirala i preselili smo se u Njemačku, nikad mi to nije rekla al znam da je zbog mojeg problema ( ona je mislila da ja pusim travu samo ) Ljudi moji, prvih pola godine je bio pakao, došla sam ovdje nisam znala nikog, depresija zbog toga, nisam tu ni cigare mogla pusit, psihicki pad, potukla sam se sa mamom ni ne brojim koliko puta. Svakih 4 mj ja idem dolje i opet se vratim na staro dolje ko prije. Ne znam iskreno zasto ali vratim. Kad sam u Njemačkoj ne koristim nista od toga osim sto travu pusim par puta mjesecno ( i najgori osjecaj je moguci, jer me paranoje znaju pucat ). Iskreno mislim da je jedini razlog zasto se ni tu ne drogiram je to sto nemam nikakvih kontakta sto se tice dilera itd., makar ja konstantno sebi u glavi slazem da sam mirna i da mi to vise ne treba. Psihicki ne zelim ni pricat kako se osjecam, jer u ovih godinu dana kolko sam tu rasplacem se na najmanju sitnicu, ljuta sam na sve itd. Ili spavam po tjedan dana ili ne spavam uopce.

Ovo je jako jako mali dio sto se tu sve desavalo, bilo je od psihijatrije do nasilja u obitelji(zbog kojeg je i to sve pocelo), nisam upisala srednju skolu ( trenutno ucim jezik ) , ali smatram da bi pisala do sutra.

Ako netko stvarno ima neki prijedlog osim da posjetim psihijatra molila bih da baci komentar.

Bok Mila!!
Znam kako se osjećaš jer svi smo mi bili u tim godinama.Mada u moje vrijeme se nije počinjalo tako rano ali evo ja sam sa 16 počela travu i malo cuge a tek se sa 22 navukla na dop.Bilo je tu i bombona,speeda i lsd-a ali me to nije nikada baš vuklo.Danas sa skoro četiri banke sam majka dvoje djece koja je i dalje ovisnik ali o suboxonu koji se koristi kao supstitucijska terapija za skidanje od dopa.Dop nisam taknula sedam godina niti imam želje a sada se skidam i sa suba polako.Tnam da ti se svjet srušio preseljenjem i da vjerovatno nemaš nikoga da mu se pojadas.Osamljena si i vjerovatno misliš da te nitko ne voli.Ali to nije istina jer naprimjer tvoja mama te sigurno voli kad je napravila tako veliku korak i otišla tako daleko zbog tebe.jer da joj nije stalo ostali bi i dalje tamo gdje si živjela a ona ne bi ni primjetila da se sa tobom nešto dešava.Moraš shvatiti da sigurno ni njoj nije bilo lako samo tako otići i ostaviti sve samo ti to ne govori jer mora biti jaka za vas obje.Gledaj na ovo što ti se dešava kao na drugu priliku u životu.Ovdje si nova i nitko ne zna kakva si bila.Upisala si tečaj jezika i to je super.pokušaj se sa mamom dogovoriti da upišeš neki tečaj koji te zanima uz jezik ili teretanu bar da ti brže prođe vrijeme.Upoznaj nove ljude na tečaju i odi na kavu sa njima.Znam da će ti biti u glavi ono "joj ali oni su tako dosadni i kaj oni znaju".Ali napravi to za sebe,smatraj ih svojim pokusnim kunicima i iskoristi to vrijeme da se malo nasmijes i uživaš.A možda i nađeš neku prijateljicu koja će biti po tvojoj mjeri i kojoj ćes se moći s vremenom otvoriti.Odi u kino,proćitaj koju knjigu.Ali najbolje bi ti bilo da prvo počneš pisati dnevnik i u točkama napišeš što želiš od života.Da li želiš novi život i nove prilike ili nastaviti po starom i cijeli život boriti se sa ovisnošću ili ne daj bože a od takvih droga nije rijetko završiš dva metra ispod zemlje.Još si mlada i pred tobom je cijeli svjet i vjeruj mi pedeset posto nas bi bili presretni da smo mogli dobiti takvu priliku kao ti tako rano jer bi sigurno istu i iskoristili.Zato nemoj gledati na ovaj mamin korak kao kaznu već kao slamku spasa koja ti itekako treba.Želim ti svu sreću ovoga svijeta i javi se da čujemo kako si.Evo meni je stalo da budeš bolje a vjetujem da i ti to želiš.Samo kreni i sve će biti o.k.Javi se privatnom porukom ako ne želiš ovdje ali znaj da će te tu ljudi saslušati i pomoći koliko mogu.pozz

Jajajajaisamoja

Postby Jajajajaisamoja » Thu Mar 23, 2017 11:47 am

Mila sa 16 godina sam isto iza sebe imao fazu panka i druženja sa skinsima, ali obzirom da mi mama nije bila tu mor'o sam se posvetiti učenju wertarbeita, čitaj zanata ili onog' što bi se kod nas zvalo srednja škola al' bez šuplje priče i sa nekakvom platom. Work sets you free. Jbg. sa 17 sam toliko 'ajebo da me i danas na granicama podsjećaju na to.

Tako da ti mila jedino mogu savjetovati da se posvetiš traženju i učenju bilo kakvog zanata.
Pazi, sutra da i na dopu da završiš, rješila si bitan problem kao što je nalaženja para ali pod uslovom da se posvetiš i bez obzira na sve izučiš wertarbeit do kraja. A poslje ako ti se ne drogira a imaš želje, možeš npr. u bosnama 3 fakulteta završit do 27 ;)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF

Nicolo b

Postby Nicolo b » Fri Apr 07, 2017 12:14 am

Ja se bar nadam da je post spdrnja,ako nije jbg bas bedak prica...Mislim 16,17 god,hemija u mozgu,pa i bez drogica svi se secamo sta se coveku(detetu) mota po glavi u tim godinama,bez osecaja odgovornosti,bez pojma o vremenu i naravno bez pojma o posledicama...Ali jako bitne godine za formiranje buduceg zivota,u tim godinama da mi je neko rekao umreces sutra,odgovor bi bio sta sutra hocu odmah...Bar je dobro sto si delimicno svesna sta ti se desava i seti se da ti se vec u 16toj godini nasla ispovest na stranici "Forum narkomanija ba" Zahvali se majci,sta mislis kako bih docekala 20etu uz konstantno przenje mozga,samo ne znam kako danas gledas na te dane gudriranja i non stop akcija...Sigurno se varcaju flesevi mnoogo dobrih noci uz brdo svega i svacega sa "jakom" ekipom ali to je izuzetno dobar recept da vec sa 20 postanes dzanki prsotina koja bi ti se gadila samo koju godinu ranije,i ono "Ma to se meni ne moze desi" se upravo i desi a vreme proleti...Ja sam u tim godinama mogao i da se zakunem u drogu,koliko je "kul" i cudio se kako smo toliko zaostali,koliko ljudi nema pojma koliko je dobro biti napucan ali nazalost samo klinacko razmisljanje jbg,I ta vutra ti samo pojacava depresiju i paranoju mada jeste tesko posle svega biti cist,mislis kao da ti se nikad vise nista dobro nece dogoditi...Treba biti pametan,treba pronaci sebe posle svega,nista normalno te ne ispunjava ali ipak se zahvali majci i nadji bilo sta da te ispuni,ali bilo sta,poradi na sebi,eksperimentisi,setaj kera,nadji nekog klinca neka seta tebe,polazi za auto,putuj,pronadji se negde,i ako se za par godina vidis sa starom ekipom videces koja je to gomila nagutanih,izbecenih indijancica,koliko njih je u k..cu za to vreme,kada pocnu da se prodaju za liniju i ekser da padaju i namestaju se medjusobno i kada se malo uozbilji prica videces koju si imala srecu sto nisi bila tu...Ne brini neces da propustis nista,uvek mozes da se opet vratis na taj put ali u tim godinama uglavnom samo jednu sansu mozda dobijes da se izvuces a ti si je dobila,barem je iskoristi jer da se uprska nikad nije kasno a da se spasis ta prilika prodje i da ne znas...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!

mila2000

Postby mila2000 » Tue Jul 04, 2017 11:27 pm

yasujirozu wrote:ooo, zaboga, iz aviona je jasno kak je posrjedi dobronamerna šala... valjda je ok da razmrdamo učmalost foruma koji se, naravno, a zbog svoje prirode, bavi veoma ozbiljnim temama

aj neću da te ljutim, te obriši taj post i svoj kvot istog

ahahha kakva sala , dam ti fejs pa da vidis ahahhahah

Return to “VAŠE ISPOVIJESTI”