Klinac,bivsi ljubitelj droga

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Adel
Posts: 3
Joined: Wed Mar 01, 2017 1:29 am

Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Adel »

Pozdrav.
Ja sam Adel.Iz Tuzle sam i imam 20 godina.

Kako sam poceo sa drogom ?

Tada,2013 godine, pohadao sam 2 razred Masinske skole u Tuzli.Bio sam jedan od boljih ucenika u razredu.Vrlodobrim prolazio,vladanje primjerno,predsjednik razreda.Preokret mi se desio 4 oktobra 2013 kada sam upoznao djevojku,koja je tada imala 15 godina,po imenu Adela(slucajnost ili ?)
Bio sam relativno mlad i sa tom sam djevojkom "prosao" prva seksualna iskustva sto je naravno pojacalo moju ljubav prema njoj,mislim da je takoder i ovo vecina vas prosla.Zaljubio sam se u nju i naravno bila je FIRST LOVE.No nakon 2 mjeseca i 12 dana(16.12.2013.)proveo sam dan sa njom u njenoj kuci.Ona je morala na trening(oko 18,oprostit cete mi ako slazem,jer stvarno je bilo davno).Rutina je bila da je otpratim na trening a da ja odem kuci i cekam da se vrati.Obicno se vracala oko 21 h no tada je dosla sat kasnije na sta sam se ja bio zabrinuo i usli smo u konflikt.Tada je ona prekinula sa mnom.
Posto mi je bila prva ljubav, naravno bio sam ludo zaljubljen nisam se mogao pomiriti sa tim pa sam je "SMARAO" da se pomirimo i slicno.
18.12.(nedjelja) nas je pomirila njena najbolja drugarica,no to se sve desavalo putem drustvene mreze,znaci nismo se vidalji uzivo.
No odmah sutradan smo se vidjeli ali njeno ponasanje nije bilo kao prije ali ona je tvrdila da je ista kao i prije tog s**nja sto se desilo.No nije bila.Takoder se tako ponasala i sledeca dva dana.
21.12.(srijeda) izasli smo u grad gdje sam se ja izgalamio na nju i bio sam nasilan(naravno nisam nju povrijedio nego sam udario nogom od banderu).U jednom trenutku kada sam galamio na nju vidio sam joj suze u ocima ali nije zaplakala(Boze sjecam se kao da je prije 5 minuta bilo).Od tada nije rijec progovrila.
Posto smo bili klinci,izlaz nam je bio do 22h.Otpratio sam je nesto ranije kuci,poljubili smo se(mislio sam da je sve okej).
Kada sam dosao kuci i po rutini udjem odmah na drustevnu mrezu,vidio sam poruku od nje.Gdje je ona napisala da joj ne treba nasilan,dosadan i ljubomoran momak i da prekida,PONOVO.Pokusao sam odgovoriti no bila me je blokirala.
Nasao sam opet nacine da je kontaktiram koji su dovodili do jos gorih odnosa izmedu nas dvoje.
Osjecaj je bio neopisivio tezak.Tuga me je "uhvatila" i mogu reci da sam pao u neki vid depresije ? Bar mislim.
Nakon par dana,ta neka tuga mi je postala nepodnosljiva te sam odlucio nekako to "otjerati" iz sebe.
Poceo sam se druziti sa "poznatim" momcima iz grada koji su pusili marihuanu,radi popularnosti najvjerojatnije.Tako sam zapalio i prvi joint u automobilu sa tim "drugovima"(momci koji su bili sa mnom iz koristi ili cega vec,koji su me ubrzo odj***li).Odmah sutradan poslije prvog jointa,"zavrsio" sam na vrhu Ilincice(planina/brdo iznad Tuzle) u automobilu "druga" gdje smo pusili marihuanu na 'balkanski bong' (flasica)hahaha.Nastavio sam tako 3,4 puta sedmicno da konzumiram marihuanu na razne nacine ali ta tuga radi djevojke nije nestala.Onda sam odlucio da predem na nesto jace.

Nova godina i prvo susretanje sa amfetaminima.

Posto se blizila Nova godina,tzv. najludja noc u godini,par "drugova" i ja smo odlucili da uzmemo nesto "jace".Culi smo od starijih momaka da je najbolje da konzumiramo speed jer je logicno da cemo takoder konzumirati alkohol(naravno vecina vas zna kakva je kombinacija alkohola i speeda),tako smo nabavili nas cetvorica par "ketova" speeda po 15 km(zamislite kakvo je to s**nje bilo).
"Dosla" je ta famozna Nova godina gdje smo se nas cetvorica "drugova" okupili u stanu u Tuzli(Bulevar).Naravno ona tuga je i dalje bila prisutna kod mene te sam se ubrzo napio kao i ostala 3 "druga".Tada je jedan od "drugova" izvadio prvi "ket" speeda.
Naravno,ponesto smo znali o speedu(culi od prica starijih i slicno).Uzeo sam taj "ket" speeda i istresao na svoj mobitel.
Ubrzo sam nacrtao 4 linije za svakog od nas po jedna.Napravili smo od papirnate novcanice "slamku".Strah nas je "uhvatio",vjerojatno jer je nismo nikada prije konzumirali to,pa ono:sta ce biti?,kako treba? i mnoga slicna pitanja u glavi.
Prebordili smo taj strah te smo "izvukli" svako od nas po jednu liniju.Naravno speed pocinje da djeluje poslije 15-30 minuta.Tada to nismo znali i mislili smo da smo malu kolicinu uzeli i da zato ne djeluje te da trebamo jos.
"Drug" je izvadio drugi "ket" speeda od kojeg sam ja ubrzo nacrtao jos 4 linije koje smo izvukli.Ubrzo nakon toga sam "okusio" osjecaj na speedu.Mnogo mi se dopalo i imao sam zelju da jos "izvucem" linija.Naravno to sam i uradio.Uzeo sam treci "ket" speeda i nacrtao 4 linije.Jednom od "drugova" je bilo veoma lose te on nije htio da uzima vise.Nas trojica smo se obradovila na to sto nam je rekao,jer je bilo vise za nas.Prepravio sam te 4 linije u 3 koje su bile jos vece,naravno."Izvukao" sam tu debelu liniju i kada sam pokusao da "uvucem" sluz iz nosa osjetio sam gorcinu,naravno,te sam odjednom poceo da povracam.Nakon povracanja,umivanja i toga slicnog bilo mi je bolje.Otisao sam u sobu i tu blejao dok nije proslo djelovanje speeda.Poslije toga sam otisao kuci i tako sam proveo Novu godinu.
Nakon toga sam nastavio konzumirati marihuanu par puta sedmicno i speed jednom/dva puta mjesecno.

Moj rodendan i prvo susretanje sa ekserima.

Proslo je par mjesci od Nove godine i vidjele su se promjene na meni.Posto sam tada imao 16 god,ubrzo 17(27.3.),pohadao sam Masinsku skolu u Tuzli(sto sam na pocetku rekao).Ocjene sam pokvario,vladanje takoder,i odnosi sa roditeljima su nekako bili drugaciji,vec je krenulo u mom zivotu opadajucim tokom.Ali za tim nisam mario jer sam prebolio djevojku,no nazalost sam nastavio sa drogama.
U protekla 2 mjeseca upoznao sam drugove(prave drugove sa kojima se i danas dan druzim,zato su bez navodnika haha), sa koji sam "furao" marihuanu i speed.Oni su nesto prije mene pocele konzumirati narkotike pa su i probali vise od mene.Tako sam njih upoznao sa tim da mi je rodendan za par dana.Pitao sam ih sta bi mogli konzumirati za rodendan.
Obojica su rekli da kupim eksere jer ja nisam nikada probao i da je to nesto najbolje sto su "furali".
Posto sam vec bio upoznat sa dilerima u Tuzli jer sam kupovao speed,par puta mjesecno,mogao sam kupiti eksere.
Dva ili tri dana prije mog rodendan kupio sam 5 plavih duhova koje sam platio 50 km i za 20 km sam kupio marihuane za nas trojicu.
Rodendan sam trebao slaviti kod kuce.Kada je dosao 27.3. , moj 17 rodendan,mama mi je napravila tortu, slozila hranu i sokove.Alkohola nije bilo(sreca ili slucajnost) jer mi je familija malo vise vjerski okrenuta.
Dogovor je bio da njih dvojica dodju kod mene kuci da slavimo rodendan a roditelji da odu na vikendicu.Tako se i desilo.
Ubrzo po njihovom dolasku,otisao sam na sprat po marihuanu i eksere.
Smotali smo par jointa koje smo ispusili ali jedan smo ostavili za poslije,jer su ta dva druga vec konzumirali eksere i rekli su mi da dobro "sjeda" poslije gutanja.Podijelio sam onih 5 eksera.Njima sam dao po dva a sebi ostavio jedan,jer ono:"Prvi mi je put,bit ce mi dosta".
Drugovi su mi rekli da pripremim par litara vode prije nego sto progutamo jer se mnogo vise "suse" usta nego od speeda.To sam i ucinio.
Naravno kao i prije prvog konzumiranja speeda "uhvatio" me je strah prije prvog konzumiranja eksera.Prebrodio sam ga jos lakse nego onaj strah od speeda.
Progutali smo,uzeli par zvaka i nastavili da blejimo.Nakon pola sata poceo je da me "radi".Poceli smo pustati techno muziku i igrati kao blesavi.Imao sam mnogo dobar trip te su mi se mnogo svidjeli ekseri.Poslije sat-dva poceo je da me "pusta" ali njih ne,jer su maloprije tog progutali drugi ekser.Bilo mi je mnogo krivo te sam imao zelju da sto prije opet probam.Narocito se ta zelja uvecala kada sam cuo da ima mnogo boljih i jacih eksera.U sta sam se uvjerio.Sutra su dosli moji roditelji a mi onako uvrnuti kao psi.Ne znam samo kako nisi skotali :/ ?
Poslije rodendana sam poceo sa njima da idem po partijama i cesce poceo da konzumiram sintetiku.Probao sam raznorazne bombone kao sto su: WB,batman,pingivini,porsche,500 €,domine,maske...Najvise od svih bombona su mi se svidjele domine.A koja je Vasa omiljena bombona ?

Prve slicice (LSD)

Ljetni raspust je bio.Nakon 6-7 mjeseci konzumiranja droge.Izmedu 2 i 3 razreda.2 razred sam prosao takoder sa vrlodobrim,naravno nisam zasluzio taj uspjeh ali mi je razredna sredila.Vladanje mi je bilo smanjeno radi bjezanja sa casova.Nisam bio vise predsjednik razreda.Sve vise sam trosio novca te odnosi sa roditeljima se iz dana u dan sve pogorsavali.Gubio sam prijatelje.Sve vise i vise sam bio sa "losim" drustvom.Isao sam po partijama i drogirao se ekserima vecinom,u rijetkim slucajevima speedom.Marihuana nam je postala klise.
Ubrzo nakon tog spremala se veoma "jaka" partija u Brckom,blizu Tuzle.Nas trojica smo se nastavili druziti.Bili smo nerazdvojni te smo planirali da idemo na tu partiju.Jednom od prijatelja se sestra udala par dana prije te je skupio malo vise novca.
Zato je predlozio da "furamo" slicice na partiji.On je nabavio 3 slicice,tratincice ja misilim da su bile.Tada su bile po 50 km=200kn=3000rsd=25€ u Tuzli.
Kada je dosao dan mami sam rekao da cu kod druga i da cu nociti tamo.Ona mi je povjerovala.
Naravno slagao sam je i zavrsio sam u Brckom na partiji sa dva druga.Doslo je vrijeme da progutamo prve slicice.
Nisam imao strah jer sam vec znao malo vise o drogama.Malo sam citao na internetu,malo sam nacuo.
Rascijepili smo sve trojica na tri dijela slicicu od 300 mg.Uzimalo smo po 100 mg svakih sat i pol.
Kada sam progutao "uhvatili" su me je**ni "halcevi".No nakon sat i pol uzeo sam 2 dijela tj 200 mg.Tako su uradili i ostala dva druga.
Poslije toga sjecam se da smo plesali kao blentavi.Sledece cega se sjecam je da sam stojao ispred neke obicne kucice na koju sam ja tripovao da je visoka kao Burj Khalifa haha.Sutra smo otisli kod jednog od drugova okupali smo se i sredili te sam otisao kuci.Poslije toga sam nastavio da "furam" bombone,speed sam zamijenio MDMA-om,slicice jos nekolicinu puta i marihuana kao sto sam rekao je bila klasika.Tako sam proveo citavu godinu od tad.

Zavrsavanje sa drogom

Nakon 18 mjeseci drogiranja nisam imao ni djevojke,ni prijatelja "cistih",u skoli prolazio sa dobrim uspjehom,vladanje takoder na dobro,odnosi sa roditeljima su bile samo svade i batine.Sumnjali su da se drogiram ali nisu nikad se uvjerili.Nekako sam "prosao" onaj test na drogu sto se kupi u apoteci.Mislio sam da cu "pasti" barem na THCu ako nista.Medutim nisam ni na njemu i to je bilo najvece olaksanje u mom zivotu.
Imao sam samo ta dva druga sa kojim sam se druzio i drogirao ostali su samo bili poznanici.
Jednu noc prije spavanja pocnem kontati:"Kuda sve ovo vodi?Ima li sta dobro u ovome?Roditelji ako saznaju,sta ce biti?Izgubio si mnogo drugova.Mozda postanem i ja fizicki ovisan ?".
I onda mi "udari", "sijevne" u glavu.Necu se drogirati!
To nije dugo trajalo.Mozda sedmicu ili dvije te sam poceo ponovo sa narkoticima.
Krenuo sam u 4 razred.Na ekskurziju smo isli.Jedan od dvojice mojih drugova je isao u istu skolu te je i on sa mnom isao na ekskurziju.
Kada smo dosli na odrediste ekskurzije nakon par dana smo nasli dilera i kupili marihuanu.Nismo smjeli nesto "jace" radi profesora.
No nesreca me je pratila na toj ekskurziji.
Kada smo "varili" joint,u pola posla zakucao je jedan od profesora.Znao je da smo unutra te nismo se mogli praviti da nas nema.
Na srecu imali smo mali balkon u sobi.
Bacili smo "u po' bijela dana" joint kroz balkon no osjetio se miris dima marihuane onakav prepoznatljiv.Kada smo otvorili vrata profesoru,naravno odmah je primjetio da se "osjeti" soba na marihuanu.
Posto smo bili u dobrim odnosima sa tim profesorom(car kojeg cu uvijek pamtiti) nekako smo sredili da ne govori ostalim profesorima te da ne govori nasim roditeljima.Imao je razumijevanja,mozda zato sto je mislio da samo marihuanu "uzimamo" ?
Tada mi je drugi put sinulo u glavu.I ista pitanja su se ponavljala u glavi.Cijeli ostatak ekskurzije,cak i kada smo dosli kuci.Vrtila su se pitanja po glavi.
No bitno je bilo da nista nisam "uzimao" od onda kada nas je profesor uhvatio.U Tuzli su me zvali ta dva druga da idemo po partijama.IZNENADUJUCE da sam ih odbio.Po prvi puta.I tako nekoliko puta.Mjesec je prosao nisam konzumirao "jace" droge.
Marihuanu sam pusio,sam,u sobi.
Kasnije sam shvatio da su se ta dva druga naljutila na mene.Druga koji je isao u istu skolu kao i ja sam vidio u skoli,te mu ispricao da necu vise da se drogiram i da prenese drugom drugu.
Na pocetku mi nisu vjerovali ali prosla su dva mjeseca otkako nisam uzeo nikakvu sintetiku.
I nakon prestanka koristenja sintetike nastavio sam sa koristenjem marihuane.Bez obzira na to,poceo sam vracati stare odnose sa roditeljima jer sam poceo uciti,vladanje mi je ponovo bilo primjerno,poceo se ponovo druziti sa likovima koji ne "uzimaju" droge.
Ubrzo sam prestao i sa marihuanom tako sto sam se posvetio vjeri i ponovo je bilo u mom zivotu kao sto je prije bilo.
Zavrsio sam 4 razred sa odlicinim uspjehom ali ipak moj najveci je uspjeh bio sto sam prestao sa svim narkoticima.

Sadasnji zivot

Trenutno zivim u Sarajevu,studiram kriminalistiku,prva godina sad cu valjda aBd u drugu hahaha.Imao sam neke djevojke no sada sam single(single bells single bells single bells single all the way).Imam novo drustvo koje ne konzumira droge.Takoder niko ovdje ne zna ni da sam ja nekada uzimao.Necu da govorim nikome vise.
Ovdje sam se iznijeo svoju pricu u nadi da pomognem drugima da oni na osnovu moje dosadasnje zivotne price shvate STA JE zapravo droga i da je se rijese.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by yasujirozu »

pazi ovako - nitko 2017. neće čitat ovakve čaršave od posta jer smo svi sviknuti na kratke vjesti, te proizilazleću elaborocaju, tak da racionalizuj dužinu

konstruktivna kritika je po srjedi, ne vrijeđanje
eslbrate
Posts: 1
Joined: Sat Oct 29, 2016 11:12 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by eslbrate »

Samo ti piši, čitati će tko želi, javio sam ti se u poruku.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Jajajajaisamoja »

Već te vidim za koju godinu kako sa činom mlađeg inspektora i službenim vozilom dolaziš u stari kvart a raja iskoristi priliku da zapali u policijskom vozilu ;) A šta onda????
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by yasujirozu »

jaju (jajeta?) za moderatora :D
Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Bb0 »

Zanimljiva prica,dosta mlad si se izvukao nisi puno izgubio zar ne?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Caty »

Ja bas i ne razumem kad neko kaze da se navukao na spid ili eksere no ne treba ni sa čim preterivati, uzimala sam sve te brzine ali samo za posebne prilike kakvih ovde i nema puno, u mom malom zavicaju, to i nema da se zavrsi, reeetko kad! Sada cak nema ni heroin tako da ljudi selite se u male gradove i sacuvacete decu od droge :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by yasujirozu »

ma gdje se moš navuć na brzine, izmišljaju...

da si mozak moš pretvorit u kašu, to da, al se navuć, ne - već poslije 4. dana, a shodno tome da se alkohol konzumira u hektolitarskim razmjerama, ne buš moć funkcionirat

ok, neću tvrdit, možda ima i takvih, no to je na nivou statističke greške
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Caty »

yasujirozu wrote:ma gdje se moš navuć na brzine, izmišljaju...

da si mozak moš pretvorit u kašu, to da, al se navuć, ne - već poslije 4. dana, a shodno tome da se alkohol konzumira u hektolitarskim razmjerama, ne buš moć funkcionirat

ok, neću tvrdit, možda ima i takvih, no to je na nivou statističke greške
Ma iskreno nema veceg sranja od spida iako jesam ga neko vreme uzimala pa desavalo se i da zaredjam vise noci i dana ali oporavak je užasan i posle toga obavezno sutradan bacam pegle nisam ni za sta tako da nije mi jasno kako neko i moze da ga uzima svaki dan a daleko od toga da se navuče to je tek nemoguće ali aj psiha je čudo po meni mozes da se navuces samo na opijate i lekove koji izazivaju fizicku zavisnost i krizu ako prestanj da se uzimaju. Te brzine sam prerasla i niko ne moze na tome dugo da se zadrzi, moze da krene dalje ili da batali pa pamet u glavu nije pravilo da posle eksera i spida ide dop, masa ljudi to uzima naopako da se svi posle navuku na dop ali opet treba bit obazriv ;) ja kad pomislim na onaj fuj osećaj kad te pusti ekser i spid tacno mi dodje da ga nikad ne uzmem!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Klinac,bivsi ljubitelj droga

Post by Caty »

Dodala bih jos da znam nekoliko ljudi iz moje neposredne okoline sa kojima sam vikendom konzumirala nekad spid ekser i sl ali oni su to nastavljali i ostalim danima, narocito spid, dan i noc i tako mesecima, uz to idu naravno tablete za spavanje tj dizanje pa spuštanje svakodnevno e zamislite taj šok za organizam, evo ih prijatelji stari sjebali se gore nego od dopa koji su nekada davno konzumirali i skinuli se... znaci depresija traje vec godinu dana, sad zloupotrebljavaju razne lekove pokušavaju da se oporave ali džaba bojim se da su trajno ostetili mozak i psihičko zdravlje. Tako pamet u glavu deco omladino starino... spid przi mozak stavite ga na kozu pa da vidite kako przi a kamo li nos pa na kraju i mozak... sintetika najgore vrste a pri tom ne pruza nikakvo zadovoljstvo!
Post Reply