KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Neizmjerno mi je drago da bar jedna osoba je iz moje price uvidjela da bilo koji oblik kladjenja nije vid zabave ili navike kako to vecina smatra.Ja kad sam naletio na ovaj forum i malo presaltao postove,uvidio sam da je velika slicnost sto se tice razmisljanja i postupaka izmedju ovisnika o drogama i kockanju.
sa druge strane pomislila sam da mnogo mrzis novac
hehehe e upravo to je ono sto neko van tog svijeta pomisli kad vidi ili cuje o nekome ko se "zavaljuje". :lol: A bas suprotno od toga svaki kockar voli pare vise nego rodjenu mater..i zato i tezi sto vecoj svoti,sto vecem profitu..pohlepa je odvratna stvar. Najgore je kad dodjes u neku fazu da si ubjedjen da mozes i da zivis od kocke.svako je prolazio tu fazu mislim da su tad zavaljivanja najgora kad prodje "winning strike". a sto se tice rizika ogromnih svota mozda si mogla da uvids da to uglavnom ide postepeno...npr udjem sa 320 km u kladionicu i kazem odoh s 20 maraka probati iskucati nesto na aparatu(mogao sam i 20 samo ponjeti a 300 ostaviti sigurno kuci ali uvjek u podsvijesti je taj rovac koji te natjera da poneses i tih 300 iako ti "ne trebaju"). recimo da s tih 20 se dignem na 80 km.onda podignem cip i pocnem paralelno jos neku igru igrati npr kerove.naravno izgubim profit i pocetnih 20 km za veoma kratko vrijeme.onda polako nacinjem 300km ne bi li vratio 80 dakle ne 20 sad trebam vratiti 80 i to si zacrtam u glavi. pa kad padnem na nekih 220 km onda uz blagu nervozu imam novi cilj a to je da se bar na 300 vratim.pa kad bi pao na 80 km onda bi si zacrtao da se vratim na 200.i kad bi i to uspio onda bi htio na 300 pa ako bi i u tome uspio "vratiti se" onda bi htio profit praviti jer zbog toga si i dosao i tako bi se sve vrtilo u krug dok ne bi izgubio i zadnji dinar.onda krece posudjivanje i belaji...kao da se drzis za neki klizavi kanap i nalazis se ispod provalije i propadas polagano,tu i tamo se uspijes podici za 3-4 metra pa opet padnes 10 metara...mislim da sam ovom analogijom i primjerom uspio da nekako objasnim stanje uma u koje upadne svaki kockar u pravom smislu te rijeci. nazalost 90% kockara ako mi vjerujes uopste nije svijesno da su bolesni i da su ovisnici,prvim vecim dobitkom oni se osjecaju ispunjeno i smatraju da nije kanal to sto rade.isti sam takav dugo bio.znaci danas se povalis 10 hiljada proklinjes sebe i kocku,sutra dobijes 2 hiljade i automatski se ubjedis da je sve pod kontrolom.ja sam uspio izaci bar iz tog razmisljanja ne bi bio ovdje da nisam.otkad sam na ovom forumu imao sam i strasnih dobitaka ali i ni 1 dobitak nije uticao na mene da se opustim i mislim da je stvar pod kontrolom.hvala ti jos jednom za podrsku,i sto se pridruzujes ovoj divnoj grupi ljudi koje ne zelim da razocaram.i da naravno da su i roditelji svijesni i to odavno,dok sam bio srednjoskolac nema sta nisu radili..stara je i isla u jednu kladionicu molila radnicu da mi ne da da se kladim tu,uskracivali me za dzeparac i svasta nesta,kad sam poceo da radim tu sam se vec oteo im kontroli jer sam kockao i sa svojim parama bio sam i bahat i drzak,pa onda ko zadnji jado vracao se bez marke u dzepu molio za 10 marak da bi se vadio. sad imam okej odnos sa roditeljima,iako i dalje svasta sumnjaju a gdje nece razumijem ih potpuno.najgora mi je sira i dalja rodbina koja mi svakim susretom mora davati savjeta i reci mi onu cuvenu "nije majka kudila muju sto je kockao,nego sto se vadio" e toga ne mogu nikako :mrgreen: jer znam da nije od srca i da je to klasicna familijarna zloba izmedju redova..pozz
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Caty »

Ponašanje tvojih roditelja bilo je isto kao ponašanje roditelja narkomana ili bilo kog zavisnika, oni ocajnicki na sve nacine pokušavaju da izvuku dete ali dzaba.
Drago mi je da si mi sve to lepo pojasnio, dozvolio da udjem u tvoju glavu i sagledam stvari iz tvog ugla, iako licno ne mogu nimalo da se poistovetim sa tom situacijom sa kockom ali mogu sa nekim drugim porokom tako da sve je to slicno, jako slicno!

Nadam se da si ok samo tako nastavi eto da se ne ponavljam,.bas bih volela da vidim sutra da si uspeo! Neki od nas.su jaci a neki slabiji pa sad ko se izvuce pricace!

Citala sam.jps pre neki dan sta si napisao no nikako nisam imala vremena da odgovorim i sada bih ti nesto vise napisala ali ne znam.sta, opet zurim, jurim, imam obaveze i tako to! Pisi.i dalje kako napreduje 'skidanje' :D
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

uvjek je lijepo kad te neko razumije i shvati tvoje jade sto bi moj djed rekao hehe.. pa makar i ovako virutelno :)) I ja sam preko ovog foruma malo i usao u glavu covjeka na heroinu i to,prije kad bi sreo na ulici u mom gradu nekog horsasa bio bi u fazonu gle onog narkomana fuj kakav je.sad tek shvatam kroz koje sve muke taj covjek prolazi,pa stanem zamislim se sta li on sad razmislja koja je njemu psihicka borba i sve to..
inace situacija se poboljasava imam sedmicne prihode koji nisu Bog zna sta ali su fini iako uskoro cu zbog drugih zivotnih poziva morati prestati baviti ovim poslom kojim se trenutno bavim.I s parama sam racionalan i ozbiljan,uspio sam i ljetovanje cak iskomobinovati istini za volju svaki put mi 20% prihoda ode u kocku jednostavno taj sablon u mozgu radi-zaradi-kockaj ne mogu da kraja da izbijem,na odmoru sam se dobro istrosio i ne zalim..ali uhinjio sam 40 km cak i kad je zafalilo svega hrane,cigara zadnji dan ja sam sutao ko kurva ali pazi ovo u glavi(ma trebace mi ba kad se vratim u sarajevo da prezivim do isplate,valja prezivjeti) medjutim u podsvjesti sam dobro znao da sam htio tog prljavog kockara u sebi ispostovati i cim sam se vratio u sarajevo,osisao sam se i sve ostalo slupao na aparate za sat vremena iako me na samom pocetku otvorila masina u plus nekih 29 km
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Caty »

Pa dobro, ako mozes da se kontrolises super mada je sam stekla utisak da kockari ne mogu da se kontrolisu i da je to sve ili nista, i da isto tako moras to skroz da batalis, sad ako gresim drago mi je i ako ti stvarno sada posle toliko gresaka i problema umes da razmislis glavom da se ne zaduzujes zbog kocke i ne trosis čitavu platu na to. Cini mi se da su svi zavisnici takvi i da prosto covek mora da presece sa tim porokom jednom za sva vremena. No kontam da je to mnogo lakse reci nego uraditi, znam i sama po sebi jer se jos uvek nisam skinula sa buprenorfina ali.eto kao uzumam sad samo pola miligrama sto je zaista zaista smesno mala doza ali treba mi cak i ta mala doza jos uvek jer nisam spremna da ga skroz bacim!
Aj pa u zdravlje i neka nam je sa srećom i ja cu uskoro na more, isla sam i u soping i tako trose se pare na pametne stvari a ne na drogu, na to odavno ne trosim pocrla sam delom i zato da se skidam sa bupa jer ga na crno kupujem i dosta mi je da bacam pare na gluposti! Sad samo zalim sto ne mogu na neki festival ali nisam na vreme kupila kartu a sad je preskupa ali sta da se radi sledeci put cu razmišljati na vreme!
Kings
Posts: 2
Joined: Mon Aug 14, 2017 5:31 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Kings »

Brate, covek se hvata za slamku...Moj drug raymislja da ode kod tog Stankovica. Bio je na psihijatriji, pio gomilu tableta, nekontrolisano mu je curela pljuvacka iz usta., Nisam mogao da ga prepoznam. A sada je i moj brat u slicnom problemu. Ima li neko jos neki savet kako mu pomoci, imam osecaj da je toliko jako da mi oduzima i prijatelja i porodicu.
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

Ah moj brate, razumijem te u potpunosti. Teska prica koju razumijemo samo mi koji imamo iskustva sa kockom. Vjerujte mi da sam i ja par puta usao sa vecom svotom npr: 350KM, kazem sebi ajde samo 50, medjutim to je to nesto sto te tjera kad izgubs da nacnes 300 i vratis tih 50KM. I tako do 0. Onda poslije toga bez para, nervozan. Eto danas sam isto izjebo 70KM, ovaj mjesec 300, i pocinjem opet sa apstinencijom ali ovaj put ozbiljno. Drugove kockare distanciram i bjezim od kocke. Svaki izlaz u grad ako imam 50, ponijet cu onoliko koliko mi moze bit.
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

kanal druze to ti je cim se para dokopas pogazis sve sto si rekoa...ista situacija
evo neki dan primio platu plus ubo fine pare na tiketu i jos nesto sa strane sam zaradio...i evo prva 2 dana sve okej,al zadnja 3 dana boze sacuvaj koliko sam kockao bukvalno od jutra do navece samo poker i aparati,i sve mi je bilo vrh jer 2 dana nekako zavalim se preko dana masu kesa,navece se iscupam,medjutim danas sam masu kesa izgubio,opet sam nesto kao vratio na lajvu i opet slupao i evo vjeruj da mi se POVRACA kad pogledam u novcanik i kad mi prodje kroz glavu sta se sve desavalo zadnja 2-3 dana ma bolje da ne pricam.i opet ne mislim o prestajanju vec samo cekam da svane jutro da se otvore kladionice,da s ovom crkavicom u dzepu se vadim i razmisljam o utakmicama sutra i kako cu sigurno igrati itd...i da izlazak u grad,,u pm ali nema e bene sanse da uspijem tipa samo cenera ponjeti vani,znaci znam da sam kreten i da cu slupati sve ali evo otkad sam uzeo pare ni jbn marke ni u jednom momentu nisam ostavio kuci,vec sve nosio sa sobom i kockao
lijek4lijek
Posts: 16
Joined: Sat Jul 22, 2017 9:08 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by lijek4lijek »

basludfrajer wrote:kanal druze to ti je cim se para dokopas pogazis sve sto si rekoa...ista situacija
evo neki dan primio platu plus ubo fine pare na tiketu i jos nesto sa strane sam zaradio...i evo prva 2 dana sve okej,al zadnja 3 dana boze sacuvaj koliko sam kockao bukvalno od jutra do navece samo poker i aparati,i sve mi je bilo vrh jer 2 dana nekako zavalim se preko dana masu kesa,navece se iscupam,medjutim danas sam masu kesa izgubio,opet sam nesto kao vratio na lajvu i opet slupao i evo vjeruj da mi se POVRACA kad pogledam u novcanik i kad mi prodje kroz glavu sta se sve desavalo zadnja 2-3 dana ma bolje da ne pricam.i opet ne mislim o prestajanju vec samo cekam da svane jutro da se otvore kladionice,da s ovom crkavicom u dzepu se vadim i razmisljam o utakmicama sutra i kako cu sigurno igrati itd...i da izlazak u grad,,u pm ali nema e bene sanse da uspijem tipa samo cenera ponjeti vani,znaci znam da sam kreten i da cu slupati sve ali evo otkad sam uzeo pare ni jbn marke ni u jednom momentu nisam ostavio kuci,vec sve nosio sa sobom i kockao
eh znam sve druze.. ja uzeo 420KM od plate, nisu bile kod mene 24h, od tih 420 prokockao nekih 300.. umjesto da uzivam i gotivim se ja se dzaba zivcirao. evo ne kockam 5/6 dana nit imam volje
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

ma ja druze otprilike nam je isti omjer naplacenog-zgmeblanog malo je kod mene gore,nema zaglibio si nazalost dosao si ovdje kad si uvidio problem,iznio svoju muku rekao s tim je gotovo i nakon svega toga opet uradio isto sto i ja radim godinama..druze malo po malo svaku crtu prelazis,eto vec si pogazio crtu te cvrste odluke,,,sljedeca je ko zna kockanje s tudjim parama,dugovi i ko zna sta jos ....rezi to dok mozes do sljedece plate razmisli dobro,rasporedi sve i onda natenane...koliko ironicno sto ti ja ovo govorim jer ja sve to isto planiram u bobu a cim se dokopam para preselim se narednih nekoliko dana u kladionicu i ne izlazim do zadnjeg dinara.najiskreniji da budem jedina dva pomaka kod mene su sto sam batalio rulet al hbo to kad me izjeda aparat,poker i lajvanje ...jedini veliki pomak sto sam naucio da trpim besparicu kad izgubim sve,i vise ne posudjujem pare da se vadim niti kockam na teku(doduse to vise ni jedna radnica pri zdravoj svijesti mi ne bi dozvolila :mrgreen: )
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Caty »

Ja samsam rekla basludfrajer-u da lepo svoju platu da majki ili nekome.od.poverenja ko zna za.njegov problem i uzima svaki dan koliko mu treba za kafu, cigare i sl. Da mu ta osoba ne daje vise ma sta rekao! Moze i neki drug ili devojka, sasvim je svejedno. Tako savetuju i kada se neko skida sa tabelta i sl. Vi sami ocito ne mozete da se oduprete tom porivu a kad vec potrosis sve pare onda i ne mozes da se kockas do sledece plate i tako u nedogled, gde si bio - nigde, sta si radio - nista! Ja se borim sa drugom vrstom zavisnoscu i znam da je tesko ali to vam je jedini nacin dok se nekako ne odviknete od te navike! Pare kod nekog drugog i svaki dan lupam.po 10-20 maraka koliko vam vec treba za osnovne potrebe najbolje da vas ta osoba prati i.u kupovinu hrane cigara i sl. Ostavis nešto sitno pa i.ako odes u kladionicu ne mozes da das vise od 5 maraka i ćao! Treba da kupite i sebi nesto i da zivite mesec dana a ne da sve tesko zaradjene pare ostavite u kladionici a neko na.vasu muku lepo trlja dlanove sad... tako par meseci i polako cete se vec odvici nadam se!
Post Reply