KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Hustler-37 »

basludfrajer wrote:E ljudi od sinoc me zub razvaljivao koliko me bolio,bukvalno nisam 3 sata spavao da valja.I jutros se isto nastavilo nisam ni na posao otisao nema sanse ovako neispavan i pod upalom da sam od ikakve produktivnosti.Evo sad sam drmno koju radzulju da mi ublazi bol i mogu reci da djeluje i evo odlucio sam da iskucakam se malo ovdje tamam kad me ova patoka otvorila.Ljudi znam ja dobro sta je Sanela htijela da kaze i zena je upravu 100% i treba me i sutati nogama,samo sam se morao se izjasniti povodom toplih rijeci i tapsanja po ramenu na koje ona stavlja s razlogom iz njene perspektive negativnu notu.Jer to fakat meni znaci i imalo je bar 1% uticaja na mene otkad sam registrovan ovdje.Jos bih da dodam kako mi se na forumu ovdje izgleda desava vec vidjeni scenario iz zivota koji se desio x puta.Koliko je samo osoba mi proslo kroz zivot isto ovako me zagotive,vole supljak sa mnom simpaticno im sto kockam ovo ono..pa vremenom uvide da treba bjezat od budale kad 5 dana zaredom se grebem za pice jer sam pare stovario u kladionicu,pa pocnem posudjivati ili ne moram nista materijalno uzimati od te osobe s kojom sam dobar u tom periodu sama uvidi da meni je samo kocka u glavi i brzo krene da me osudjuje(s razlogom naravno) bjezi od mene(s jos vecim razlogom) itd...Dobrinjac kralju bar kod tebe stvari idu ka bolje,hvala Bogu dragom ljudi poput tebe inspirisu jer si i u vecoj borbi od mene i evo polako ali sigurno ides ka trijumfu plus ugrabis vremena da i mene ohrabris(potapses po ramenu sto sanela kae :mrgreen: ) i provjeris kako sam iako ti nisam "ni rod ni pomoz bog". Hvala puno tvom postu se uvjek obradujem ko dzokerima na duplom cipu hehehe . soleil de minut uvjek realan i iskren moj kolega kladionicar poz i za tebe,i radis pravu stvari sljakas 2 posla bukvalno nema boljeg nacina za zaboraviti na sve, to i ja sada radim vec sam pomenuo,samo guraj lafcino posten rad onaj gore uvjek nagradi i poslje kise uvjek je duga upamti to.
Malo bih sada kad mi vec ode na bolovanje dan iskoristio ga da zavrsim svoje iskustvo s Milanom kabadahijom.



Dakle stao sam kod toga kako smo moj drug i ja uzeli 3000 maraka od izvjesnog milanaceta jabuke sa grane...
Razidjemo ti se mi s njim,ovaj meni satro sto uze toliko kako cemo to vratiti mada vidis na njemu da mu je drama drago sto sam uzeo toliku svotu da se i on moze sto vise zagotiviti i vec je to skontalo u glavi da sutra kad se bude vracalo argmunet JA NISAM TOLIKO HTIO DA UZMEM.Ihh citam ja takve jaro moj..Dao sam mu pola novca i rekao nek radi sta hoce s toga ali pare zajedno vracamo kako znamo i umijemo.Vec se smrkavalo i sjeli smo na kafu negdje da konacno odmorimo nakon strasnog dana...Jaro moj predlaze da odemo na Pale kao ima onu neku trebu gore s kojom se dopisuje vidice da povede ona jaranicu,kao ajmo izac s njima gore imamo love jebe nam se bolje neg da odemo kockat...Nije me puno trebao ubjedjivati i zaputili smo se na Pale preko ledina :D :D :D Medjutim riba ga je cekala sama u nekom kaficu na Koranu a za basludogfrajera lukavickog asa 0 bodova..Drama sam se osjecao ko smetalo tu,ovaj je odma poceo pipkat paljansku fuficu mene niko ne ferma 2 posto pa sam rekao da odoh malo prosetati Palama...
Onako setam ja po Palama,neki me los predosjecaj uhvatio znate onaj osjecaj kad oko srca krene da susti..Ali bio sam zasicen kockanja za taj dan,i stvarno mi nije bilo do kladionice jer znam da ne moze se sada zakaciti na bingu i cukama koliko meni treba...A onda sam ugledao KOCKARNICU usred Pala...wtf...ova zabit da ima kockarnicu ma daj nemoguce ba sta je ovo...to mi prolazi kroz glavu...aj stvarno nisam hito ici u obicne kladionice pored kojih sam prolazio obilazeci Pale ali ovo sam morao da vidim sta je iz ciste radoznalosti...
Kao i sto sam ocekivao rijec je o kvazikockarnici sa 15 slot masina ali kobno za mene imala je pravi rulet tacnije ruletcinu koju sam morao da isprobam...Cao,koliko je minimalan ulaz na rulet? Pitao sam. 10 km rece zgodna radnica.. Niko nije bio u tom trenu na ruletu sto me dodatno motivisalo da se igram,bila su samo neka trojica old skul kockara na aparatima koji su mi uputili mrki pogled kad sam ulazio.
Prvo sam navio petobanku.Uspio sam od te petobanke gadjajuci srednje red i manji broj da se podignem na 250 maraka.
Tu pohlepa pocinje da radi svoje, i nije mi vise padalo na pamet da gadjam te gluposti vec sam samo tovario na broj a ko se iole razumije zna i sam procentualne mogucnosti da broj te usere.Ma nuliram se ja za 5 minuta i kao svaka profesionalna kretencina krecem da guram jos novca na rulet i da se zavaljujem.Ovo je bio neki kao no limit roullete pa sam tovario koliko god bi moj pohlepni mozak odredio da je ispravno da guram ..50,100,200,250,300,350 ....Nije dugo trebalo da ekipica koja je bila prisutna uvidi da je neki ludjak za ruletom pa sam dobio i publiku koja fanaticki navija iza mene...sto me samo jos vise nalozilo....Nema potrebe da duzim ovaj dio i da objasnjavam kako sam uspio da 1400 maraka zavalim na to smece.Nekim cudom sam uspio sacuvati 100 maraka koje sam namjenio u sljedece svrhe.Otisao sam po jarana i njegovu koku i predolzio da odemo u diskoteku tu pored u kojoj je trestala muzika do daske.Tu sam za 100 maraka derao vinjak ko vod,nalivo sam se ko kretencina sve s ciljem da se razbijem sto prije a i uspio sam u toj namjeri.Zadnje cega se sjecam te veceri je kad je krenula pjesma "jedno djubre obicno" .Znaci u datom momentu onako mrtav pijan se penjem na sto sirim ruke i iz sveg glasa se derem STA LI SAM NA TEBI TO VIDEEEELAA JEDNO DJUBRE OBICNOOO...neko bi sa starne pomislio budala se napila sjetila se bivse pa ga pjesma strefial medjutim ja sam stih posvetio ruletu djubretu obicnom ...nakon eufornicnog poteza na refrenu izgubio sam balans i izvrno se i pao na pod jbt mogao sam se sav isjeci ali dobro sam prosao.Iznjeli su me iz diskoteke msm da se RC ili Don zvala nije ni bitno...Drug je vozio do Sa nazad a ja sam povratio po sebi i zaspao sav upovracam i nisam se ni budio do sutra.A sljedeci dan kao i naredni period jos crnji od ovih turbulentnih 24 h koje sam iskucao u ove dvije poruke.Na posao kasnim,glava se raspada,posjekao se srecom ne puno i to me pralo ko god dodje na kafu STAA JEEE TOO BILOO pa ono valja svima se objasnjavat itd...Ajde nekako sam i pregurao taj dan.Sljedeci dan imam slobodno,zovem onog kurtoncina od jarana medjutim frajer se ne javlja...Na fejsu ga nema...Otisao sam mu na vrata kad tamo majstori rade i kazu da je juce im platio zavrsio neke poslove i da je otisao iz lukavice........o jebem li mu sunce.Mada i ocekivao sam ovako nesto samo ne ovako odma na hinjaka.Odmah tad sam znao da sam ostao sam u borbi s dugovima.Dzaba sam ga cimao danima,poruke nije otvarao na pozive nije odgovarao...Nakon 5 6 dana sam i rekao ko ga jebe,vraticu pare sam a kad opet dodje u grad prebicu ga ko kera i zavrsit s budalom.Kao sto vidite 7 dana je proslo i samim tim i fantasticna ponuda a na nju sam vec i zaboravio kao i na onu od 14 dana jer ja postenim radom ne mogu do tad 200 maraka skrpit pominjao sam kako sam dizao platu unaprijed i prokockao je.Moja borba s vremenom i novcem je tek pocela.Sreca u nesreci je sto sam bio konobar u tom periodu,a ko je radio ovaj posao zna s koliko sirokom dijapazonom ljudi stupis u kontakt u toku jednog dana.Tako da sam preko svojih gostiju uglavnom rasprodati sve zivo sto sam imao a da vrijedi nesta.Telefon,laptop,monitor,patike,fudbalske lopte,stripove,dresove......Ali naravno sve sto bih prodao sljedeci dan bi zavrsilo na tiketu(da tiketu cvrsto sam rijesio da se ne vadim aparatom i ruletom misio sam da je sportsko kladjenje jedini spas).Pa sam tako svaki drugi dan nakupljeni baksis i ako bi sta prodao gurao na tiket.Medjutim sat je otkucavao a ja jos nisam uspio da skupim potreban novac.Mjesec je prosao mog dug raste na 4000 maraka i panika me pocinje hvatati.Uspio sam nekako da ustekam i skupim 1300 km sto svakako nije dovoljno jer imam jos 10ak dana i pocinje mi dodavat po stoju svaki dan ,a i milance sve nervozniji i sve cesce zivka i stvara mi pritisak...A onda je dosao taj dan.Moj rok je istekao a milance nije vidio zutog feninga od mene i po njegovim pravilima sada sam mu duzan 5000 maraka.A ja sam kod sebe imao nesto preko hiljadu maraka.Ne znam zasto ali sam mu preko telefona slagoa da imam pare danas sto posto i da cu ga zvati oko 8 vcrs.Usao sam sa milkom u kladionicu i sjeo na aparat.Lupao sam najveci cip sta god bi mi aparat vezao ja bih duplirao dok ne zablokira.Borio sam se ko lud najvise sto sam se popo je bilo 3400 km ali to nije bilo dovoljno.Sigurno sam sjedio 5 sati na toj masini vise su mi oci se sprzile i tijelo ukocilo.Ali sam izasao opet bez marke.A vcrs u 8 moram roditi 5 hiljada.Nazvao sam Milana i rekao da je doslo do nekih komplikacija da ne sikira,da cu sutra milion posto mu donjeti pare.Ocekivao sam da ce se stovriti preda mnom za 15 min i olesit me od batina medjutim rekao je da je to okej.Sljedeci dan sam radio i bukvalno me bolio k sto vcrs me ceka kabadahija da mu dam 5hiljada marka.Kad god bih se uspanicio oko toga samo bih skrenuo misli,bacao suplje s gostima ili sankericom.Znaci da ste mi dosli tad na kafu rekli bi ovaj konobar je napusen sto posto frajer sija od srece,ni na kraj pameti van ne bi bilo u kakvim je braco govnima.Na to je i uticalo doduse sto me Milan nije ni zivkao na tel nikako taj dan.Ali nije Milan svestenik da oprasta....
Oko 11 kad sam popisao zatvorio,krenuo sam kuci u stilu jebe mi se za sve.Hah nisam odmakao ni 50 metara od kafica neko nabudzeno auto usporava i staje pored mene i suvozav mi govori da udjem.Znao sam odmah o cemu se radi i mrtav ladan sam usao u kola.Tu je bio Milan i njegova ekipica kabadahija.Svi su mi pruzili ruku i predstavili se kao da idemo zajedno neki biznis raditi a ne da idemo u sumetinu da me olese ko vola u kupusu.Samo mi je receno da IDEMO NA JEDNO MIJESTO i svi smo mulili u putu do jednog mijesta dok je s radija gruvao zdravko colic i hotel balkan rano ujutru...
Stigli smo u nekakvu sumetinu i tu mi je receno da izadjem iz kola.Milan me pitao imam li pare? Rekao sam da nemam. Imas li ista i kako mislis vratiti? Ne pravi me budalom... Ne znama zasto ali dalje me drzala ravnodustnost od jutros i rekao sam da nemam zute marke,da sam jebeni kockar da sam isti dan prokockao sve pare sto mi je dao,da me i onaj majmun naguzio za njegov dio i da bukvalno nemam ideju kako da vratim pare.Na kraju sam dodao eto to ti je istina iskreno stvarno nemam volje da te mazem i maslam.Mozda i ne bi me prebili ali iz nekog razloga sam se nasmijao njegovom jaranu koji mi je et nesta u svoj toj napetoj situaicji bio smijesan pojavam.STA SE SMIJES PICKA TI MATERINAAA..i direktan krose me docekase u istom momenut.Pao sam ko svijeca a milan i njegova ekipica se pocinju izivljavati nadamnom.Sad ce bit da serem ali ja sam bukvalno lezao dole blenuo u nebo,i u sebi pjevao hotel balkan rano ujutru a mi vise nismo tu i tako trpio 4 gorostasih kabadahija da se izivljavaju i da me sutaju ko posljednu sugu pritom takmiceci se ko ce me socnije uvrijediti(mater ti kockarsku,nas naso zajebavat ) Nisu me dugo vala ni tukli sve je to trajalo par minuta onda je jedan rekao dosta i stali su.Milan je rekao da je ovo nista sta ce mi tek biti ne rodim li 5 milja za 10 dana.I kao ovo ti nudim samo jer me nisi petljao pa ti vidi sta ces.Bacili su mi maramice sjeli se u autu i ostavili me u nekakvoj sumetini uE bol je tek sada usljedio.Svaki pokret bi me zaboljeo.Krv je lila iz nosa,usta nema odakle nije...Nekako sam se ustao i hodao prema civilizaciji.U glavi sam se sjetio svog prvog krvavog hoda kroz Crnu Goru odakle sam se stopom takav vratio i to me drama tijesilo u tim momentima.Jedino sam se tripovao kakvih divljnih zivotinja da mi ne iskoce.Nakon dobra 2 sata klapanja stigao sam pred vrata zgrade.U gluvo doba noci sam se usunjao u stan i rijesio da probudim svoje.Blato,krv svuda po meni mozete misliti reakciju jadne majke kad me vidjela.Malo je bolan ovaj dio pa bih ga skratio ako mi ne zamjerate.BItno je da sam sve priznao svojima od a do z jesam maaaaaalkice ublazio i stavio krivicu na jarana kojeg sam htio spasiti. roditelji ko roditelji samo nek nije moje dijete krivo su se sazalii.stari je htio se obracunat s ovima stara policiju zvati ali na kraju smo zakljucili da je najbolje rijesenje krediti dici...joj fkt obuzme me jaka grizna savjest prema svojima dok ovo kucam ljudi ngm stvarno razumite me...bitno je da se taj kredit vratio da sam i ja ucestvovao u njemu i da sam dao novac tom Milanu i da se sve okej zavrsilo.Od tada sam se i smirio malo sto se tice kocke,msm nije kroz par mjeseci sam se vracao pokeru,aparatima i ruletu ali nisam strasna sranja pravio zbog toga.Pa sam onda zasrao ga opet prosle god,to je kad sam zapalio kod djeda na selo vec sam taj detalj otkrio a o tome nekom drugom prilikom.Eto ljudi toliko hvala svima koji su me podrzali i naruzili u zadnjih par dana,evo dajem vam ovdje obecanje da sljedece javljanje ce biti neka dobra vijest i potrudicu se da malo se dovedem u red..pozdrav za svee ..?.. edit:sad me bio bacio neki kratki san ljudi moji sta je psiha sanjao sam majku uplakanu sav znojav se prpbudih....cuvajte i postujte roditelje jedinog prijatelja u zivotu . moja majka sta je istrpila sin joj 2 puta krvav dolazi na vrata,kredite dizala i auto prodavala da ga vadi....nema vece motivacije za promjene nego majku srecnu i ponosnu vidjeti...u tome me dodatno inspirisala jedna osoba s ovog foruma s kojom sam pricao na pp ne bih je pominjao mozda bi joj zasmetalo,ako se sama ne javi...
Druze moj dobri,procita ovo u dahu i da znas da ti vjerujem svaku napisanu rijec jer ja sam kockao prije heroina u ratu, jer tada si pare mogao da trosis samo na alkohol,aparate manja veca ako se sjecas i cigare heroina nije bilo a trave je bilo vise nego duhana..tako da znam sta je kocka ja sam cak i sanjao manja veca i stara kada prodje kraj sobe u jutro cuje to kako ja u snu govorim manja veca,velika mala,hahah (sad mi je to smijesno) ali vjerovao ili ne mene je heroin "spasio" koceke jer da se nisam navukao na njega ja bi danas bio veci kockar od tebe..eto da ti i to otkrijem iz svoje lude biografije,zato sam ja i rekao ono vezano za sanelu..da je ne hvalim ja tu djevojku poznajem licno i pricao sam s njom milion puta(nije bitno gdje i kad niti cu joj reci)i znam da nema trunke zla u sebi(zna da bude nekada arogantna ali prema nama ovisnicima mozes jedino tako kada smo na dopu naravno)i zato je cijenim..tebi svaka cast kada si uspio bar da to smanjis ali moj bratski savjet je(opet se ponavljam ali moram)potrazi strucnu pomoci.zamisli da sam danas pitao onog momka za tebe kunem ti se i lik je rekao nije problem neka dodje..tako da brate to ti je blizu tu je na dobrinji i ljudi su rega a ja cu otici s tobom da te upozna za prvi put.hvala ti na podrsci i ja tebi zelim da sto prije batalis sve jer vidim da imas volju ali isto tako znam sta je kocka i po meni ona je gora od droge jer u opijatima bar malo imas "uzivanja" u kocki toga nema od starta gubis zivce i nerviras se a u heroinu to tek dolazi kada se posteno navuces i krenu krize..da se razumijemo oboje je zlo tako da i ja i ti moramo izdrzati do kraja ili nam zivota nema..ja nisam bolji od tebe pa sad ja ti nesto pametujem ovo je samo jaranski i bratski savjet jer da ja nisam druge slusao(bas ovaj zadnji put) vjeruj da bi bio ili pod zemljom ili u zatvoru ali prije ovo prvo jer sam sa svojih 187 spao na 65 kila osusio se skrz bio ..ja sam hval bogu dobro iz dana u dan sve bolje i bolje cak vise ne pijem ni za spavanje nista ,spavam kao klada zadnjih par dana hahahahaha..ispovjest ne mogu da pisem jer morams e vracati u stare dane a jos sam "rovit" i necu da se sjecam tih "lijepih" pocetaka pa ce to jos malo sacekati ali onda cu sjesti i u cugu sve ispisati nadam se, samo boze zdravlja.eto ovde se javim da znate (ko misli o meni) da sam ok i da ide sve kako treba i dam nekom poneki savjet (ako hoce ako nece nije do mene) jer sam fakat ja prvi dugo se patio dok nisam skontao da to vise ne ide tako..za cca.20 godina drogiranja od toga 15 garat milion posto konstantno sam se skidao 16 hiljada puta i opet padao sve do sada kada sam ja sam rekao e neces kad bi umro.ili ces biti normalan ili ces se drogirati dok ne crknes ko pas sam na ulici i poslije 2 sata razmisljanja i rezonovanja i vracanja filmova odlucio sam se za ovo prvo da zivim normalan zivot i pokusam napraviti nesto od njega dok jos imam volje i snage..
buraz jos jedno nemoj ovo da shvatis nikako drugacije nego moju zelju da ti pomognem..veliki pozdrav imas i ja se nadam da ce sledeca poruka biti puno pozitivnija tipa da si nabio nogom prvog ko ti je rekao hajmo u kladionicu,kockarnicu ili bilo gdje,gdje ti ne bi trebao da ulazis..pozdrav tebi i svima na forumu..pisi nam
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

pozz ljudi obecao sam javiti se s necim lijepim cim se desi..mislio sam da necu jedno mjesec dana se javljati ako izguram mjesec bez zestoke kocke ali sinoc sam uspio samog sebe pobjediti iako moj postupak mozda nekome nece izgledati kao nesto strasno i vrijedno hvaljenja ali ja sam ponosan na sebe i zelim i ovdje da se pohvalim. ;D uglavnom nedavno sam vam pominjao kako me izuo neki student u pokeru i kako sam i fizicki nasrnuo na njega.
e pa sinoc prijatelji moji sinoc ja izasao malo da prosetam i prolazim pored jednog malog kafica iz kojeg izlazi jedan lik iz te raje sto je bila to vece na pokeru i zove me unutra.hajd ja udjem onako tu sva ta ekipa ukljucujuci i onog sto me izuo vidim na stolu cipovi poker se puca..i kao evo igramo hoces i ti jednu ne moramo u velike pare ako neces eto po cenera nidje veze samo nemoj tuci he he..i samo probajte sad uci u moju glavu.Em imam nesta para da odigram jednu,dvije partije a i dobro bi mi doslo da se uduplam ili troduplo da uzmem,em odma proradi zelja za "osvetom" studentu em bilo je cura nekih tu a nista me ne lozi nego kad su trebe u "publici" dok igram teksaski holdem poker ili omahu...drama drama drama mi se zelja stvorila za "samo jednom partijom" bukvalno sve je vagalo na to da pristanem moj kockarski ego povrjedjeni,prisustvo zena,strast prema kockanju,besparica koja me muci ovih dana i prilika da uz manje srece kao na aparatu i vise znanja bar uduplam pare sto imam u dzepu...ali sam nekako na jedvite jade izustio da ne mogu da imam obaveza i da sam zurbi..jeste da je to zvucalo totalno neuvjerljivo da bi i gluv covjek iz mog glasa tad zakljucio koliko sam ja zeljan te igre,sto je naravno i izazvalo reakciju prisutnih da me jos vise nagovaraju aajde bolan jednu samo sta fali dza bu,,ali sam onda malo nervoznije rekao da ne mogu pozdravio prisutne i napustio lokal...nakon sto sam odmakao 50m od tog kafica stao sam i rekao sebi ma hajde ba sta glumis idi uzmi lovu levatima..i tako 5 minuta krenem pa stanem lomim se u glavi hocu li necu li i na kraju sam uspio izboriti sa sobom i nisam se vratio nazad..danas kad se sve ohladilo prilicno sam ponosan na sebe jer znam da kad bih se vratio i kad bih dobio prve dvije tri runde da bih se nalozio i da bi igrao do bankrota ili dok im ne bi sve uzeo a i kad bi uzeo to bi sljedeci dan u aparatu zavrsilo vodjen razmisljanjem "kocka dala kocka uzela" ,a ne do Bog da sam se vratio i izgubio odma na pocetku pare pa ja msm da bi do danas plivao 10 hiljada maraka nekome duzan ili bi zalagao telefon,sat itd za jbnu partiju pokera..al jbt sta bi bilo kad bi bilo ,ako je ista bitno sto slobodno mogu da zakljucim uzeo sam prvu rundu u svojoj borb. basludfrajer 1:0 kocka.....haha..ali jedna lasta ne cini proljece niti jedna bitka zakljucuje ishod rata.jooos mnogo toga je preda mnom...i neke krupnije zivotne stvari sam promjenio koje su nevezane za kocku i mnogo su bitniej od toga..i svakako ako sve bude dobro mnogo ce uticati na mene da se manem kockanja i kockarskih zabluda..toliko za sada i pozdrav za sve ljude
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by sanela »

soleil de minut wrote: Prijatelju (baš lud frajer) mislim da ti je Sanela dobro rekla, pogledaj svoje postove od ranije i pogledaj datume na njima, kad sve sabereš ti se brate nisi pomakeo ni makac što se tiče tvoje ovisnosti o kockanju, samo si ustvari našao nekog ko će da te sasluša , potapše i ohrabri nakon što izgubiš sve (pričali smo već ranije o tome da je kockaru potrebno razumijevanje i pažnja nakon velikog gubitka) i kad dobiješ utijehu na forumu ti nastaviš po starom. Pazi jednu stvar , iskreno mene boli tuki hoćeš li se ti promjeniti ili nećeš, ti se ne mjenjaš radi mene ili radi nas na forumu nego samo ako ti to želiš za SEBE, što se mene tiče meni su tvoje ispovjesti super zanimljive i nekako su napisane ko roman i mogao bi ih čitati vječno , bez obzira promjenio se ti ili ne :!: Uglavnom samo ti kažem ono što sam primjetio, ovo nije nikakav napad ili nešto protiv tebe ali cilj svega ovog je da se TI ustvari promjeniš a ne da pišemo ovdje književna djela kad se sjebemo na ćukama, na bingu , ili na zrinjski- sarajevo ko ja danas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: uglavnom ovo ti je otprilike ona istina koju niko ne voli čuti.
Hvala ti što si pojasnio šta sam htjela reći.
Nije suština da te tjeram da ne pišeš na forumu, nego da uvidiš ŠTA pišeš i ZAŠTO pišeš. I da nešto poduzmeš da promijeniš ono što radiš. Najlakše je doći ovdje, istresti smeće, olakšati se i nastaviti po starom.
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

samo kratak update i zakljucka iz zadnjih 20ak dana od posljednjeg posta: da se ne urekne al stvari polako krecu na bolje u mom zivotu(pod ovim ne mislim samo na odvikavanje od kockanja) malim ali znacajnim koracima "Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem" ,istini za volju par stvari nisu ispale kako treba ali ne ocajavam vec nastavljam da koracam ka uspjehu. sto se tice kockanja u proteklom periodu ovako stoje stvari...-u kasino nisam nikako ulazio -poker i ostale kartaske igre po podrumima isto uspjesno izbjegnute -aparat,nevjerovatnih 5 konvertibilnih maraka sam prokockao na slotu u posljednih 20 dana i to jer sam bio 2 sata u kladionici gledao onaj SMOR od finala lige prvaka(ko je gledao za o cemu pricam) i iz ciste dosade bacio petaka na slot i naravno cim sam iskoristio posljednje okretanje suzbio sam u sebi zelju da nastavim igrati (sto zahtjeva ubacivanje jos para jel) i samo izasao iz kako ja to kazem "sok sobe" ..znam opravdavam se ali jbg u ostalih 19 dana ma ni zutog feninga u to smece nisam ubacio a i sama cinjenica da nisam nastavio lupat aparat me hrabri da sam na dobrom putu...sljedeci put cu se potruditi da ni tih 5 ne uguram... -rulet,takodje ni ovo smece nije mi uzelo zutog feninga iako sam se prije par dana sa strasnim hajmo rec krizama susretao..citav dan su mi se kombinacije redova,boje,srecnih brojeva itd motale po glavi,cak sam i sanjao da u las vegasu sam osvojio na ruletu milione..ali odupreo sam se zeljama i nisam nikakav vid ruleta igrao.....-tiketi e ovo je jedino cime sam se zanimao u zadnji 20 dana ,naravno uplate nisu bile preko 3-4 markice i to su bili cisto neki kurtoazni tiketi sta ja znam da mi zanimljivije bude ovaj tenis pratiti...a nisam ni tiketa odigrao ima par dana,slaba ponuda ovih dana nema se sta ni igrati...eto toliko pozzz svima na forumu .edit..evo i jedna pjesma vesela da oraspolozi malo raju s foruma koja je zajedno sa mnom u mojoj kao i ja u njihovoj borbi..ako Bog da svi cemo se izvuci jednog dana iz ovih kanala..podrska svima i vasa borba mene inspirise..i za ove vesele vijesti, citav dan pjevam ima nesto ima neeestooo nmg je izbacit iz glave...https://www.youtube.com/watch?v=0P2wxotmACI "Lecim to stanje akutno i srce rasuto" :lol: :!:
Svencho
Posts: 10
Joined: Tue Jun 06, 2017 1:05 am

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Svencho »

Procitao sam sve i mogu rec da je ispovjest jako zanimljiva :) kako napredujes sa suzdrzavanjem od kockanja? nadam se na bolje!! Svaki poraz nek te cini jacim!! ili kako bi jedna reperska legenda rekla "Ocu bit ponos i dika samom sebi a ne predstavljat sramotu... Valjda je bilo nuzno poroci sve to ruzno da bi doslo veselo ljepo a nestalo tuzno!!!"
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by sanela »

User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Bajram Serif Mubarek Olsun! Neka je srecan svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti Bajram i uz Boziju pomoc svi nasi harami neka budu oprosteni i da nam Bog svima da vjetar u ledja za nasu plovidbu ka zdravom bezporocnom zivotu! I ajmo komsije gdje su te baklave za frajka iz lukavice :) :P
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by sanela »

Hvala na cestitkama. :) Ja sad iz teretane, valja istopiti sav taj secer. ;)
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

hahaha :D Samo kratko da odgovorim Svencho hvala za podrsku drug! Evo jos 20 dana je proslo situacija je jos bolja.Jos nisam se "omrisio"
Sa jednim starim prijateljom koji je moze se reci i u vecim problemima od mene provodim dane uglavom.
Imamo neku vrstu dogovora kad jedan kaze npr ajmo na aparate ili ajmo bingo jedan odigrati,drugi ga odgovara i sprijecava dok ne ubije zelju za tim.
Naravno i bez njegovog prisustva se dobro drzim,nazalost on bas i ne.. Ali eto toliko sam napredovao da prije par dana sam slucajno saznao da je u lokalnoj kladari i da se zavaljuje na bingu,doletio sam tamo i uspio ga nagovoriti da izadje i da odemo negdje na kafu.Imao sam par kriznih dana ali sam se uspio i to savladati.Naime sreo sam jednog lika na ulici i popili smo kafu,pozvao me da odem s njim da se malo izigra na aparatu.Otisao sam iz ciste dosade ubjedivsi sebe da ja necu ni marke baciti na slot.Lik je digao s banke 200 km i ubacio na aparat.Ja sam samo stajao iza njega i "navijao".
Kad je stovario 200 opet je otisao do banke digao je opet 200 i vratio se za slot.Znaci bukvalno frajer je 3 sata igrao s tih dodatnih 200 km a ja sam samo stajao iza i navijao.Aparat ga je dizao do milje do milje i po,pa ga spustao na 100 km pa opet dizao i tako se sve vrtilo u krug 3 sata.Nema sta nije vezao i sta nije duplirao 212 za 424 km itd.. Na kraju je naravno izasao bez dinara.A meni u svijesti i podsvijesti su ostala ona "carobna" vezanja i ubjedjenje da je bas taj aparat na kojem je on sjedio dobar i da "hoce baciti", naredna 3 dana sam imao dilemu da bih trebao i ja uci sa dvije glave na taj slot jer ce sigurno i meni vezati caroliju na najvecem cipu,i ona cuvena misao da ja nisam kreten kao on da cu znat kad treba sici.I tako 3-4 dana nisam mogao izbaciti tu misao iz glave,imao sam toliku zelju da je to nevjerovatno.Imao sam i kreni pa stani momenata ali na kraju sam ipak uspio ostati suzdrzan.Poslje me prosla zelja kad su se neke stvari izdesavale,sad i ne mislim o tome...pozz svima
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Caty »

Moram priznati da sam nakon ove tvoje ispovesti tek ukapirala da je kocka ogroman i tezak porok potpuno isti kao i droga i alkohol.... a sa druge strane pomislila sam da mnogo mrzis novac,.kad si mogao tolike sume da rizikujes i izgubis... ne znam meni je kocka skroz strana znala sam ici sa deckom na rulet pa mu kazem srecan broj no ja licno nemam nimalo srece bila sam tu samo eto koliko da njemu ne dozvolim da spuca sve pare i da podigne dok je u dobitku! Pa meni bi bilo zao para i dizala sam i 300din ako sam u dobitku, samo da se ne.gubi. kladionicu sam probala da igram cim sam izgubila na prvom tiketu nisam uplacivala sigurno godinu dana. Nema sanse da ja bacim pare uzalud!
Sta da ti kazem, drzi se i guraj dalje nemoj slucajno da sam procitala da si isao da se kockas! Zao mi je jako sto si roditelje dovodio u razne situacije da dizu kredit i sl... zao mi je i zbog one drugaricr...jbg kocka je porok kao svaki drugi, nadam se da su i oni to shvatili! Guraj iz dana u dan,bar nemas fizicku krizu mada imas onu goru,.psihu.. ali i.to ce doci na svoje, samo da sro duze istrajes i znaj ako jedan dan sjebes, kreces sve ispocetka!!! Zato nemoj sjebati! Imala sam komsiju, sve zivo prokockao, jedva se izvukli iz dugova radili on i keva danonocno, plus krediti, plus pozajmice.. strašno je bilo ali evo ga sad radi, ozenio se odavno se ne kocka. Kad je video do cega je doveo majku, da je cak i kucu založio shvatio je valjda da dalje nema i dozvao se pameti...
Post Reply