KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

...onaj sto gubi kad dobija :lol: :lol:

POz svima na forumu,kao sto vidite po naslovu i ja sam ovisnik okorjeli samo je razlika izmedju mene i ljudi koji ovdje postaju u jos jednom fiksu koji trazimo..razlog sto ovjde kucam je jer nisam nasao slican forum za moje probleme,a i ovo sto sam nasao su uglavnom neke motivacione price nista konkretno....a i zanima me misljenje,savjet ljudi koji imaju slican problem kao ja tu prokletu ovisnost koja ti kontrolise zivot,,,od ljude dakle koji su pobjedili mnogo vecu ovisnost jer ipak kockar se ne trese i ne pisa krv u trenutcima krize...ali radi mnoge grozne stvari koje ce te procitati u nastavku...pa da pocnemo...

Dakle rodjen sam u Sarajevu u vrijeme kada smo se poceli dijeliti na cetnike i balije,,otac mi je bio borac vojske republike srpske u otadzbinskom ratu ili odbrani bih od agresije poludjelih pobunjenih bosanskih srba ...kako god...men to isti kurac...sto je bitno da nakon dejton kad bosnjacima pripade 90% sarajeva ukljucujuci i grbavicu odakle su moji...srbi mahom se iselise ali moja porodica osta jer nismo imali gdje...i zbog toga u ranoj mladosti sam imao raznih problema u tom tranzicionom periodu za ovu napacenu drzavu,,,djeca su mi se rugala da sam srbin...svaki dan sam bio izlozen maltretiranju sto fizickom sto psihickom..takodje porodica mi je bila omrzena jer se znalo da mi je caca puco s one strane...tako da imao sam premalo prijatelja,niko nije htio da se druzi sa cetnickim kopilom,,a da nekome udjem u stan prijatelju na druzenje ili rodjendan to je bilo van svake pameti...ove traume i dan danas imaju posljedice na mene budeci neku cudnu depresiju u meni...ali idemo dalje....kad sam vec bio momcic od 12 13 godina roditelji odlucise da se preselimo tu odma u istocno sarajevo,nasli su neki stan za jefitno i nije daleko starom posao...za one koji ne znaju za ist saraj. je skup naselja u sarajevu na kojima srbi oformise svoje sarajevo...sta ti je cetnicki inat :mrgreen: e tu pocinje moja karijera zagrizenog kockara...dakle za 3 dana mi je prvi dan u skoli s novom rajom...ne znam jesam li od uzbudnjena spavao 4 sata u ta 3 dana..novi pocetak novo drustvo,medju svojima sam sav sam bio euforican al opet isparanoisan sta ako i tako dobijem los status...smisljao sam kako da se nametnem kao kul decko...palo mi je na pamet da se propusim al nisam imo bas mu*a za to tada :mrgreen: alkohol mi je bio bljak za moj organizam tada,,pa sam skonto da cu se folirat kako igram kladionicu(koje razmisljanje jbt) :D ,jer sam vec imao 2 3 susreta s kaldionicom kako me stari slao da uplatim tikete....i za nepovjerovati raja se primila na moj gas,,svima sam bio mocan jer smijem uci u kladionicu(jeesii lud mene bi stari ubio da me vidi u kladionici) i tako se ja medju svojim vlasima snadjoh,odma sam nasao raju problematicnu naravno,,svi su me gotivili i poceli se furat na kladionicu uz mene i sve je bilo super...naravno tad su uplate bile marka dvije dobitci 10 15 maraka......taj neki gas je trajao dok ne krenuh u srednju skolu....tada vec upoznajem novu raju,koja jos pohlepnije kocka,,a ono krpa nadje zakrpu i tako poceh ja s novom ekipom svakodnevno sjedit u kladionici satima,,,u to vrijeme smo se najvise lozili na trke kerova i bingo....ali i dalje nisam pravio neke novcane minuse ogromne..recimo da je to pocetnicka sreca...onda krecu prve prevare kako mi to kazemo i dobijanje statusa VARALICE...svakodevno smo varali likove koji dolaze u skolu sa Pala,Sokoca,Mokrog trnova itd naivne male seljacice...valjali smo im pokvarene telefone za 50 maraka,,necipovane plejstejsne s pokvarenim dzojstikom itd itd...tad mi se rodila prva filozofska teorija o pobjedjivaju kladionice,,,stavi veci ulog na jedan par,,,i tako malo pomalo dolazimo do trenutka kada prelazim definitivno iz kladionicara u kockara,,,,,drugi srednje razdednica me stavlja za blagajnika...upisnina za 2 razred je bila 50km a nas u razredu oko 27 ili 28 s tim da oni kojima je otac poginuli borac ne placaju,i oni koji imaju brata u skoli ili sestru placaju 25,,sve ukupno 1100 km treba se skupiti i dati meni(ne mozes to nikako jarane haha) i da ja to predam u sekreterijat i sve je super,,,polako dan za danom mi je raja donosila po 50,25 km i ja sam to sve lagano skupljao u svoj novcanik i ostavljao u sobi...znam sta ste odma pomislili vjerujte da nisam se kockao s tim...baar dok mi se nije javio rodjak iz srbije s inforamcijom da je metalac iz gornjeg milanovca prodao utakmicu cukarickom i da ce cukarci pobjediti da slobodno singliram na veci ulog :oops: inace rodjak je ajmo reci poluprofesionalni fudbaler,ali je drama u tim vodama poznaje ljudi u raznim sportskim krugovima i i prije je imao slicne dojave i u 98% slucajeva su bile tacne.......moram sad da picim do dgra nemam vremena ...nastavak sljedi....
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

ok da nastavimo sad imam vremena malo vise....dakle stao sam kod toga kako mi je rodjak ubacio tzv "crva" u vidu poklon dojavljenje kvote i stavio me na prvo veliko kockarsko iskusenje...sjecam se bio je pocetak radne sedmice pon ili utorak tekma je za 3-4 dana imam dovoljno vremena da razmislim dal da gurnem sve ili ne....skoro citavu noc sam sjedio u svojoj sobi gledao u one pare i razmisljao dal da rizikujem uduplati tu lovu ili izgubiti sve jer je kvota na cuku bila 2.0 dakle s uplacenom milkom dobio bi 2 milke (za one koji se ne razumiju u kladzu) smisljao sam svakakve varijante,te da stavim stoju pa ako padne lako cu je vratit,pa sta ako stavim 5 glava,2 glave itd...al na kraju sam se odlucio za sljedecu soluciju i legao spavat...novi dan nova nafaka alarm me budi picim u skolu i govorim dvojici jarana iz razz koji su takodje bili kockari da pobjegnemo s prvog casa da imam nesto jako vazno da ispricam...rekao sam im sve kako je i sta je i ponudio im sljedecu varijantu,,,posto je u pitanju 1100 km ukupno te upisnine predlozio sam da stavimo milku na tiket a stoju ostavio u slucaju eventualnog pada da se vadimo...takodje prijedlog je bio da u slucaju prolaska dajem im po 250 meni ostaje 5 glava u slucaju pada zajedno smo u govnima,da oni kontaju po 250 a da cu se ja snaci za 5 glava...nakon 15 minuta razmisljanja ubjedjivanja,prelazenja moralnih barijera momci su pristali i imali smo deal...posto ni ove glavne kladionice nisu naivne i znaju da se domace lige stele nisu omogucili soluciju singliranja jednog para na tiketu BiH i Srbijanske lige a i nismo htijeli uplatiti ovdje tiket jer bi se brzo proculo i neko bi nas mogo otkucat odlucili smo sljedece,,znali smo da u trnovu ima neka ljeva kladionica gdje mos igrat sta os i gdje se jos tiketi kucaju na onim listicima sa rupicama ko na pisacoj masini....tako nas trojicu sljedeci dan put odvede u trnovo malo pod treskavicom,,sabaile smo popili kafu prije skole i otisli hvatat bus za trnovo,,,da ne duzim uplatili smo tiket na hiljadu maraka i dali radnicu cvaju da ne siri da je tiket uplacen i obecali joj jos para u slucaju prolaza....i ostalo je da cekamo taj susret u subotu....prenosa nije bilo jer nije od nekog znacaja utakmica tako da smo sjeli u jedan internet kafe i preko teleteksta pratili rezultati...ljudi moji kakve sam samo aritmicne napade imao u toku tih 90min,,ali sreca nas je pogledala na kraju i cukaricki je dobio sa 1 0 ,,,dovodeci nas u stanje delirijuma i ogromne euforije..ali to je bio samo pocetak pakla jer djavo uvjek nasmijan dolazi :evil: :evil: raskusurali smo se ko po dogovoru mada nije bilo potrebe za tim jer smo svaki fening zajedno trosili.. na sta? a na sta drugo,slot masine,rulet,bingo,GRCKI KINO(KOJI KURAC????) ,litvanija druga liga kosarka za zene (wtf),,,tako i tako 7 dana od prolaza,,imali smo oko 1300 km s tim da jos 1100 nisam predao u skolu,,,,sto ce reci imamo jos 2 glave za trosenje,,i onda je kraj zajebancije(jes al u k jarane) ,,kad smo dosli do granice dokle smijemo trosit rekli smo necemo vise sutra vracamo pare,,,medjutim sljedeci dan kad smo se vratili u realnost i kokuzluk jednostavno nismo mogli tek tako te pare vratiti,5 dana pusimo 5 kutija na dan,jedemo nekakve piletine u sosu od gljiva a do juce nismo znali da to postoji,a sad nemamo za germe....dovoljan je bio jedan pogled da se slozimo da cemo sa stojom NAPRAVIT PARE?? a da 1000 miruje to ne diramo.....nakon 5 sati borbe sa mega jackom i video pokerom,,,izlazimo ko popisani iz kockarnice sa 480 maraka u dzepu,,,izgrizo sam se sav od nervoze i reko cekajte me tu,,usao sam u kockarnicu i stavio svih 480 maraka na crnu i cekao da se prokleta kuglica zavrti,,,imao sam je u saci ali je nekako uspjela da sklizne s 29ke i zaustavi se na sedmici(crvena),,,izasao sam ko popisan ker i rekao e nemamo vise ni onih 480....tu pocinje prva panika strah sta dalje...sreca u skoli razrednica nista jos nije kontala,,,ova dvojica su me vadila na odeljenskoj s pricom da cekaju platu roditljeima da daju upisninu pa kad i oni predaju da cu sve uplatiti....tako smo kupovali jos vremena,i smisljeni kako nas trojica kretena da nadjemo sto prije hiljadu i sto maraka,razne ideje su se motale po glavi..kradja,priznat roditeljima istrpit sve kazne batine sta vec,,,,prodat telefone i kockat s tim,,,,na kraju sam se javio rodjaku srbijancu s pocetka price..ispricao sam mu citavu pricu od a do z nadajuci se da ce frajko mi pomoc s obzirom da je njegova porodica u dobrim zekama,,,roki je imao razumjevanja za nesrecnog brata i uspio prevarit 300 eura koje je poslao busem,,,ajde i to je nesto pomislih,,na stanici sam uzeo pare kad su stigle sljedeci dan i nastavio svoju borbu,,,prvo sto mi je palo na pamet je da sa sto maraka napravim kes,a 500 ostavim u stek,,,tako i bi...nekim slucajem ovo gemblanje je bilo uspjesno i sa onih 5 glava taj dan sam imao kod sebe oko 970 km...ali ne lezi vraze..
User avatar
dezorijentisana
Posts: 34
Joined: Wed Jan 07, 2015 2:16 am

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by dezorijentisana »

Nastavi da pišeš, nisam još ovde viđala ispovesti kockara. :) Kakva je situacija sada? Da li i dalje kockaš ili se izvlačiš iz toga? Ili si se izvukao? :)
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

e hvala drago mi je da neko cita..da primjetio sam i ja da nas nema,vidim ima i drinkera dosta :D ,sad bas prelistah malo ove ispovjesti..sta znam.vjerovatno zato sto mi kockari smo najmanje svijesni svog problema,takodje okolina najteze ce provaliti da imas problema s kockanjem,,dok dzankosa pa i alkosa je lako skontat...ja imam drugova i dan danas kockaju s abnormalnim sumama,ne da ne zele sebi priznat da su kockari nego nisu ni svijesni da su u problemu sve kontaju da iz dosade i zajebancije rade..a da ne govorim da im majke,zene,braca ne kontaju nista..takodje primjetih maloprije kako prelistah ove ispovjesti,kako se raja pjesnicki i elokventno izrazava,,onda procitam ovo svoje :D jbg ljudi ne zamjerite citav zivot se krecem u krugovima,,sportskih fanatika,kladionicara,,,nisam imao gdje elokvencije nabaciti..jos se borim s kockanjem docemo i do toga...puno radim i stalno sam u pokretu pa nemam toliko vremena da kuckam al evo sad nastavljamo...

dakle...

Stao sam kod toga da imam kod sebe 970 km,vrijeme radi protiv mene i treba mi jos 140 km.
Mislim da sam tada uradio najpametniju stvaru u svom tom ludilu,tako sto sam dao 700km u skoli.
Tako sam si kupio jos vremena,u sekreterijatu sam rekao kao nisu mi jos svi dali pare...
Otisao sam na slot masinu i krenuo u svoju bitku protiv isprogramiranog cipa

..stavi jos 20...stavi jos 30...stavi jos 50 ....to se moglo cuti od nervoznog pubertetlije svakih 15ak min kako govori radnici,sav oznojen nervozan a pred njim puna pepeljara opusaka....u dzepu imam jos 10 maraka,a u igri jos 5 udaraca...onda je masina pokazala samilosti za mene,svezavsi mi pun red dzoker 4 broda,i ono mnogo lijepse ispod toga pun red kocki ,,s obzirom da je bio veci cip ovo je bilo fantasticno...kocke i ovo sve zajedno su mi svezali oko 430 km,,a meni je bilo potrebno da namirim dugove 400 km,,et imao bi 30 viska,,sve je djelovalo super u tom trenu..al malo macku teleca glava kaze narod....za neupucene kad ostvaris dobitak na slotu,,imas opciju da kasiras te pare(u ovom sluc 430) ili da ides na dupliranje...pravila su jednostavna,,,masina pokazuje neku kartu,,onda ti otvaras drugu ako bude veca od aparatove dobijas duplo(860) ako bude manja ili jednaka uzima ti i tih 430,,,bez puno razmisljanja sam isao na dupliranje jer sta ce meni ostati ako sve u skolu vratim :| prokleta stvar nudi dvojku sto je odlicno jer me jedino ona i kec mogu oboriti,,tap ja otvaram sesticu i dobijam prolaz,dizem se na 860...u tom trenu sam se osjecao kao Bog u jednostavno morao sam da jos jednom ga udarim,,,bio sam ubjdjedan da ce mi opet dati prolaz,,,i tako lupam ja 860 maraka za 1720...ali naravno prokleta stvar nije glupa kao ja i nudi mi 10ku koja lako pobjedjuje moju slabasnu 4ku i uzima mi sve....sa zadnji 10 maraka izlazim iz kladionice kupujem cigare i dvolitru...sjedam u park i razmisljam koliko sam ja konj zapravo...nagulih dvolitru i nakon dugog razmisljanja odlucih priznati roditeljima ..mislim se ajde to je samo 400 maraka zamisli da je 1100...uljepsao sam istinu koliko sam mogao,i nakon duzeg proklinjanja,suza,svadje jadni roditelji se sazalise ipak sam im sin(eh da znaju sta ce tek od mene dozivljavati) ,,i odlucise da vrate to dugovanje u skolu,,,ali dzeparac mi se reze,i da moram posjetiti psihijatra i ispricati mu sve......
budalasti psihijatar je dosao do zakljucka,da razlog mog kockanja je u tome sto sam bio istarumiran ko dijete i kao sad sam sklon porocima nesto tako je bilo,totalni nonsanse za jednog pubertetliju ludog :D i jos mi je premisao bromazepm da se smirujem kad mi se bude kockalo...
Recept sam isti dan zavaljao loklanim dzankosima iz skole za neku sicu,,i nastavio po starom....sada bih brzinski presao iz srednje skole,jer do kraja skolovanja,sam uglavnom krisom od svojih gemblao a kako sam ucenik nemam svoje prihode,nisam puno sta ni imao prokockat...

Eh,skola se zavrsila odjela se skinula...matura folovi ha ha...vakat treba poceti raditi...
Cim sam zavrsio skolu poceo sam raditi na gradjevini sa zidarima,u pocetku sam im mjesao maler a kasnije sam i ja se naucio zanatu..
Pare su bile fine tu,,za mjesalicom sam imao 30km dnevnice ko majstor 50...

Prvih par mjesci sve je bilo pod kontrolom,kockalo se istina od svake plate bar 300 maraka bi odlazilo na kockanje...ali opet sam imao novca za odjecu,zene,izlaske sta vec jednom mladicu od 20 banki treba :D

Medjutim,jednom sam sa isplate svratio u kockarnicu i odlucio da se malo zaigram na ruletu,,,drmno sam 6 piva taj dan pa sam bio malo opusteniji,sto ce rec da mi je pucala neka stvar sto sam vec u minusu 300 km a tek sam usao...pokusavao sam sve...velika serija,mala serija,gadjanje nule,gadjanje boje,vece,manje nista nije urodilo plodom to popodne...izasao sam bez i jednog feninga iz kladionice a isti dan sam platu primo...i dalje nesvjestan svoje nesrece dosao sam kuci i legao da spavam...au kakav mi je samar realnost opalila kad sam se probudio...zamislite scenu mjesec dana crncite da bi vam rulet sve uzeo za sat vremena,,mamurluk,,muka ma fuj.....
Kako sad ,sta sad ...taj dan se otvara novo poglavlje u mojoj karijeri...dugovi,posudbe,gubljenje prijateljstava zbog novca,obraza takodje...
Od svakog po malo sam posudjivao u naredna dva dana,radne kolege,drugarice,komsije itd,,pogodite sta sam radio s novcem koji posudim da prezivim mjesec? Nikako nisam mogao preboliti onaj gubitak na ruletu,tako da bih od ovog i od onog posudjivao po 100,200,300 km i odmah trcao u kladionicu da se vadim...tad vise nisam ni gledao sta igram...kladio sam se na fudbalske utakmice s uplatama od po 200 maraka....na bingu mi je krug bio najmanje 15km...rulet...vockicke....poker turniri preko interneta...sve zivo sto mi je moglo uzeti pare uzelo je... a tudje pare..
i tako ja nesvjesno kroz neko vrijeme vezah se ko lancem za 3 relacije 1.Posao 2.kafana u mojoj ulici 3.kuca
Bukvalno nisam imao marke prebijene,cim bi primio platu sve pare bi otisle na dugove i opet ne bi ih zakrpio
Jedino mjesto gdje bih mogao sjediti je ta mala kafanica u mojoj ulici,gdje su mi davali da svaki dan pijem na teku kafu ili pivu navece pa im vratim od plate..takodje sam na teku se i hranio i cigare pusio loklani granapdzija mi je davao na teku da kupujem pa vratim na kraju mjeseca,,doduse na kraju krajeva tako i opstaju male prodavnice u malim naseljima ...a u grad nisam smio da me ne zasrecu ljudi kojima sam duzan...
I tako mi je proslo narednih 6 mjeseci zivota...krampaj citav dan,,dodji s posla na teku pusi,na teku pij u maloj birtiji punoj krezavih alkoholiraca...ako i prevaris kakve sice otice na tiket....totalno monoton i totalno jadan zivot sam vodio u tom periodu....onda sam odlucio da kazem ZBOGOM ZOHARI i pobjegnem forever iz Bosne...nastavak sljedi pozz
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by dioda_cenerka »

Baš si lud frajer :mrgreen: , i sviđa mi se tvoja priča. Ne u smislu da mi je drago to što ti se desilo već što si full opušten tip, i izgledaš mi kao neko s kim bi se odvalio od alkohola u Bacchusu 8-)

Podsjeća me na priču sa mojih početaka, slotovi, voćke, kladionica... ali ja sam otišao malo u drugom smjeru. Sreća pa nemaš ženu i djecu, inače bi bilo puno drame tu. Ovako si sam, jebiga tako je kako je... piši dalje, nije ovo još gotovo meni se čini
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Pozz drug! Kontam sta si htio reci,mozda smo se nekad i sreli u bakusu zapili ko zna...mada tamo kad se bas uroljam znaju me prebaciti ksenofobna osjecanja pa dizem 3 prsta :mrgreen: inace nisam imao neke inspiracije za nick,pa dok sam kreirao akaunt sjetih se jednog lokalnog jalijasa dobrinjskog koji bi uvjek na neciju glupost reagovao sa tii baas luud :D Ovih dana sam imao fantastican winning strike,a ono valjda kockar kad ima seriju dobitaka zaboravi da je u problemu...al sinoc me mancaster united vratio u ponor kockarski samim tim i na ovaj forum :D :evil: ajde da nastavim

Rekoh htio sam pobjeci iz BIH...
Zasto sam htio da zbrisem? Zato sto sam zbog svoje okorjele bolesti kockanja nabio dugova preko 7 hiljada maraka...nisam vise mogao tako zivjeti...posudi ovdje kockaj da napravis vise....izgubis...pa posudis ondje...i tako sve u krug.....Prvo sam rekao sebi popricacu sa starim...
Pricao sam dugo sa starim jedan dan,sve sam mu rekao mada je znao donekle istinu da se ne mogu obuzdati u kockanju,da sam do guse u dugovima..
Uzeli smo papir i olovku sabrali dugove,dogovorili se prodati auto da pokrijemo koliko mozemo za pocetak...nesto bi mi dao u dzep i da palim u CG u jedan grad na primorju njegov ratni drug drzi kafic da tu pocnem raditi uskoro ce i sezona....ono za pocetak nije lose...sredio mi je i neku garsonjeru (taj jaran mu je bas imucan lik) ..sjecam se rece stari samo nemoj kockati,drzi se gazde kad stekne povjerenje u tebe gurnuce te negdje za dobar posao dole ..kancelarija ovo ono haha....vrijeme je da idem...rastajemo se sarajevo i ja....stari i stara me ispratise na bus...gasim nogom pljugu sjedam u bus i krecemo....razmisljam...ko dijete sam bjezao iz jednog sarajeva jer su mi drugi pravili probleme...sad bjezim iz drugog sarajeva jer sam sam sebi napravio problem....dugo sam razmisljao negdje u hercegovini sam utonuo u san....budim se ajmo stigli smo...izlazimo na autobuskoj gazda zvacemo ga Vukota me ceka,,,,,, Uz pomoz Bog junace! Muski stisak ruku i analizirajuci pogled sam docekan na tom peronu...

To vece se zapih strasno s Vukotom nismo puno pricali o poslu to me cekalo za sljedeci dan....
U 7 sam ko po dogovoru dosao u taj kafic,ovdje ti je ovo ovdje ti je ono blalba dogovorili se sve i poceo sam s radom :DD
U 3 predajem smjenu,,i odlazim setat gradom sa 12e u dzepu...kad maksuz....KASINO OPEN 24 H DODJITE I OKUSAJTE SRECU.....
naravno braco je bez razmisljanja odmah uletio da okusa srecu,,jebo 12e svakako je baksa koji ce mi k...
kad tamo neki prezajeban rulet u zivotu nisam onakav vidio bas me nafuro a maksuz 10 e minimalan ulog,,,odma sam gurno 12e i kreno ga pucat
nakon sat vremena ja sam imo 250e vako nemoguce me kenjalo....spuco sam 50e na pojedinacne uloge na broj i to u fazonu ko ga jebe..i sa 200e izasao iz kockarnice....onda sam usao u obicnu kladionicu slupao 30 evra na trke kerova al nisam zalio kocka dala kocka uzela...da ne duzim sad od tog dana ja sam bio zaljubljen u taj rulet,,,bukvalno citav dan na poslu bih mastao kako ga igarm samo cekao da zavrsim smjenu da odem rulet igrat...i tako svaki dan....onda sam krenuo gubiti...jedno vece sam se digao na 2500e i sve vratio djavoljoj stvari...otisao kuci pokupio svu lovu sto imam da se vadim...ni to nije urodilo plodom....sljedeci dan na poslu...zakidam na kafama,turiste za pive sam oda skupim sto vise love da kockam i vadim se na ruletu poslje posla...tako sam radio narednih 10 dana..onda su se poceli zaliti gazdi da zakidam neki njegovi pajdasi,,,nakon malo price ubjedio sam crnogorca ludog da ne zakidam,,ali braco je od tada bio sumnjicav i sve cesce je dolazio satro slucajno u prolazu obilazio kafic a inace nije imao taj obicaj,,,,,nije bilo prilike za zakidanje,opalo je raji misljenje o meni manje baksisa je bilo tako da sam bio poprrilicno stisnut tih dana,,,onda je stigla dugo cekana prva tapla,,,au bez razmisljanja kupujem pljuge i pravac kockarnica daj mala navij me na rulet hahhaha....vi nemate pojma u kojem sam ja ubjedjenju bio da se taj rulet moze pobjedit...moze jarane al u k ode plata u njega nakon nepuna 2 sata...hahaha....o jebem ti sunce ...ostatak dana sam proveo hodajuci nervozno po gradu lupajuci nogama od kante za smece i glupe haha bas neki ludi trip.....sljedeci dan mi puce film na pola smjene pokupio sam sav jebeni pazar iz kase iskoristio momenat kad je bio prazan kafic zakljuco i otisao na rulet...ne bi vjerovali nakon 15 min igre bio sam vako dobar da vratim sve u kasu meni bi ostalo nekih 530e ...rekao sam se i smirit tu taman bi se stigao i vratit u kafanu niko ne bi nista primjetio...al reko ajd kad vec imam 530 e da ovih 30 mlatnem na malu seriju koji ce mi k a moglo bi usrat....sat i po kasnije sjedim na istoj poziciji na zadnjih 20 eura u dzepu lupam crni i neparan broj(koji sam ja lik jbt) tu se pojavljuje i gazda Vule,,,STO TO CINAS JADAN NE BIO s vrata se dreknu,,i tako ti se vrti ona kuglica dok se u isto vrijeme ja vrtim oko svoje ose jer me crnogorski medjed nokautirao...prebio me ko zeca i bacio mi 50 e za karte na pod uz rijeci mrs odavde da te njesam vidio vise nikad,evo ti za karte jadan ti onaj otac s tobom...

Sav u bolovima,sav krvav,sepam..krvarim iz nosa usta..na oci jedva vidim...palim pljugu i teturan se jedva do stanice....nisam bas uspio stici do autobuske stanice jer sam jedva hodao,,al sam uspio uci u jednu malu kladionicu u jednoj maloj ulicici,,radnica se frapirala kad me vidjela pa jao pa kako ,,,u wc me malo umila pomogla mi da se uljudim ...cim sam se dozvao pameti!? reko sam joj daj 5 automatskih(bingo).....sklapio sam na obicni bingo i cuke 40e,za 10e sam kupio cigare kolu i nesto pojeo...to vece sam prespavao u nekom parku.....sljedeci dan...budim se sve me boli i dalje...ne licim ni na sta ..sljive ispod oka...para nemam...daleko mi lijepa kuca...ustajem...noga me boli...msm da sam je slomio...sad moram ici nastavak sljedi...
soleil de minut
Posts: 9
Joined: Mon Mar 20, 2017 11:35 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by soleil de minut »

Prejaka priča , jako zanimljivima i poučna , ja sam također kockar u duši i sve i marku ostavljam u kladionicama naravno ni u pola nisam "zaglibio" koliko ti ali prepoznajem jako puno sličnih detalja (kockanje na lijeve lige , bingo krug 10-15 km , ubjeđenost da mogu "pametno igrati singlove" i biti u plusu , ali što ti veliš ku... uvjek padnem na nulu... Tačno poznajem onaj osjećaj kad si duplao na slotu i osjećao se kao bog i također poznajem onaj kad imaš sve pare da vratiš ali "šta će meni ostati" )- Ne znam zašto ali srećom nikad nisam volio kasino i rulet pa nisam gorio velike pare ali zato na tikete sam znao izgubiti po 200 km dnevno i to bez imalo emocija što me je koštalo i raskida sa ženom koju volim i još bezbroj sranja. Uglavnom samo sam htio da ti pošaljem feedback da znaš da te čitamo i bez obzira što si vlah izgleda da si dobar momak a i u ovom kockarskom sranju smo svi isti , eto tako da jedva čekam nastavak tvoje priče i drago mi je da nisam sam koji je zapao u te probleme , malo mi je lakše.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Jajajajaisamoja »

@basludfrajer imam prijedlog da ti Sanela promjeni nik u vlaHazarder :) A što se tiče kocke, jedino što valja je da ostavlja najmanje fizičke posljedice na samog ovisnika.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by sanela »

Jajajajaisamoja wrote:@basludfrajer imam prijedlog da ti Sanela promjeni nik u vlaHazarder :) A što se tiče kocke, jedino što valja je da ostavlja najmanje fizičke posljedice na samog ovisnika.
Pogresnom momku si se obratio.
A kockar zato unisti sve oko sebe prvo.
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Drug vidim da si se maksuz registrovao da mi odgovoris,jako mi je zao zbog razvoda braka to je najveci gubitak koji kockar moze dozivjeti.Iskreno se saosjecam s tobom,ja nisam se zenio nikada mlad sam ali mnoge su me djevojke ostavile jer sam prokletnik i prema svakoj sam klosar ispadao hiljadu puta sve zbog kocke.... A licno sam prisustovao scenama kad zena upada u stan gdje kartamo poker u suzama vuce muza da ide kuce djeca nemaju sta jesti,a on pliva ovdje velike cifre... Ili kad je jednom liku zena upala u kladionicu pocela ga samarati pljuvati..itd...Probaj i ti ovdje napisati nam neku pricu,,i ja sam mislio da nemam glavu za to,,ali eto ako nista ovaj gore post sam pisao u naletu neke zelje da odem do mocarta lupat sampanjce i dok sam iskucao ga smirio sam se...Nadam se da je ovo "iako si vlah" saljivog kao sto sam ga i ja koristio gore,a ne uvredljivog konteksta... Izvini ako nisam odmah prepoznao salu,jer do moje 13e godine svakodnevno su me vredjali da sam vlah,dobar dio svog djetinjstva sam fizicki zlostavljan pogotovo kad su izasli filmovi remake i grbavica...skrenuh s teme..
Drago mi je da ljudi prate ovo i da ce jos ljudi vidjeti,,jer kocka je ogroman problem a nije toliko razvijena svijest medju ljudima kao o narkoticima.
Takodje pojavom ovog binga prokletog,samo udjite u premier kladionicu vidjecete muskarce i zene 40 50 banki koji u zivotu nisu kockali,,a sad se navukli na bingo ko na zuto...takodje znm i primjere momaka koji batale vutru,pa nadju zanimaciju u kladionici...takvih sigurno ima ovdje pa neka i oni vide da nije bas pametna to zanimacija..
A sto se mene i moje avanutre u montenegro tice ..
To jutro sam osvanuo u nekom parku,ptice cvrkucu lijep suncan dan ljudi prolaze gledaju u mene osudjujucim,zbunjenim i frapiranim pogledima....uhvatio sam se dzepove u njima nije bilo nicega sem jedne cigare i upaljaca,,,sjeo sam na klupu zapalio da se razbudim,vratio slike od juce sta se izdesavalo i poceo da razmisljam sta sada...kako se kuci vratiti? Prvo neko kratkorocno rijesenje je bilo,da odem na plazu malo se brckam i nekim turistima odradim novcanik. Dogego sam se do najblize plaze bilo je tu nekih turista,uglavom tata mama i mala djecica....Odmah sam osmekao novcanik i neku hranu koju su ti turisti ostaviil,,,djeca su skakala okolo,tata i mama su plivali daleko..mogao sam to neprimjetno da odradim...
Ali jednostavno neki moralni kodeks u meni,i to sto sam iako kockar veliki Pravoslavac ta dva faktora mi nisu dozvoljavala da to uradim jos kad pogledam onu veselu djecurliju...radio sam i gore stvari u zivotu zbog kocke i kad mi nije trebala lova,a sada mi je gorilo al jednostavno nisam imao srca samo sam se okrenuo i nastavio da setam gradom....odlucio sam se da se dogegam do izlaza grada i stopiram ..pa dokle stignem..svakako sam vidio 10 15 BIH tablica,,,siguran sam da ce naici neko da me preveze preko granice a dalje bi se snalazio...i tako sam i uradio..
Nakon 2 sata bezuspjesnog stopanja,staju mi neki veseli momci Trebinjci koji su dosli da se malo brckaju pa se vracaju u Trebinje,,
Odmah su naravno primjetili sljive,krv po majici i ostalo i krenuli me ispitivati sta je bilo sta ovo sta ono...Puko sam im neku socijalu,da sam fukara iz Sarajeva dosao trbuhom za kruhom u nadi da cu naci sezonski posao,,da su me prebili u diskoteci uzeli mi sve pare da ne znam kud cu sta cu...ti dobri momci su me odvezli do Trebinja kupili su mi kutiju cigara,i dali pare za kartu do Istocnog Sarajeva...
Naravno otisao sam odmah na stanicu ne bi li prokockao te pare,i vidio sam da je karta do Foce za 10 maraka jeftinija nego do Sa i jednostavno morao sam je uzeti,,jer sto kaze ovaj momak STA CE MENI OSTATI ,,a svakako nije daleko foca lukavica ustopacu nekoga...Imao sam sat vremena do busa,taman da popijem kafu i prokockam 9 maraka,,sto sam i uradio malo bingo malo kerovi gore dole na nuli sam :D mislim da sam citav put do foce prespavao,,,kad sam stigao vec je bio mrkli mrak kasno je bilo,,naravno idiot na to nije racunao kada je mislio o 10 maraka za kockanje...to vece prespavah kraj drine osjeco sam se ko neki propali Ivo andric xaxa....Da ne duzim sad kako sam stopirao od foce,do nekog sela pa do trnova pa do lukavice uglavnom sljedeci dan relativno brzo sam stigao kuci,,,starom je sve vec bilo javljeno sta sam uradio,,stara kad je vidjela poluzatvoreno oko majka ko majka sazalila se,,,stari me proklinjao jedno sat vremena ali i to se smirilo...narednih mjesec dana bio sam bez posla stari mi je davao samo za cigare evenutalno marku dvije da popijem kafu,,tako da i niasm imao nekih sredstava za kockanje,nisam ni varao ni snalazio se..uglavnom sam dane provodio s jednog drugaricom blejao kod nje u frizerskom salonu..i navece s njom i jos jednim drugom odem na kafu ,,ako se nadje marka dvije viska opalim tiket i to je to.... Onda sam se opet zaposlio :D Opet gradiliste ali ovaj put ozbiljnija prica,poceo sam raditi struju za jednu jaku firmu...Ovo je bila mnogo ozbiljnija prica od pijanih zidara,svakodnevnih suplji o dobrim kokama i tiketima "pao samo na jednom" ...
Taj neki period imao sam solidna primanja,,manje sam kockao davao sam svojima dio plate,,sta ostane trosio sam na svakodnevni zivot,,ako sam kockao lupao bih po 10 20 maraka na tikete neke sigurice itd..onda sam se zblizio s jednim inzinjerom iz firme...Jedan mlad covjek,uspjesan diplomiran ETFovac kulturan itd na izgled covjek bez mana,,,nesto sam mu legao pricom cesto smo isli na pive poslje posla,bas smo se sjaranisali...
Jednom ti tako zapricamo se o kladionici,,rekao mi je kako ne vjeruje u kladionice,objasnio mi te neke programe po kom principu slot i bingo funkcionisu,,kaze brate i ja sam ti zestok kockar ali nisam 2 puta u kladionicu usao niti u koleseum ili nesto slicno,,,vcrs oko 8 budi tu i tu vodim te ja na jedno mjesto...ko po dogovoru nasli smo se odvezao me u jedan stan u jednoj zabacenoj ulicici,,,kad tu imam sta vidjeti,,,sve neka gospoda u odjelima sto ne zna sta ce od para,,na stolu neko skupo zestoko pice i puca se poker u lovu,,svi su za mene culi kao legendu kladionica i htijeli su da raspale partiju pokera sa mnom ...u narednom periodu mog zivota nisam izlazio iz tog stana,,znao bih napustiti taj stan jedno vece sa 5 hiljada maraka,opet nakon par dana bih se nasao u situaciji da moram sat ili telefon gurati kad ostanem bez para a hocu da pratim pot raise....
Post Reply