Kako prestati

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Assuncao
Posts: 2
Joined: Sun Dec 25, 2016 10:24 pm

Kako prestati

Post by Assuncao »

Pozdrav svima.Da ukratko ispricam svoju pricu...
Od svoje 18 godine pusio sam travu,po petnaestak jointa dnevno,Poslingford su na red dosli bomboni pa speed I tako godinama.U jednom trenu sam svatio koliko mi to steti I bez vec ih problema prestao sa svime osim sa travom.
U svojoj tridesetoj sam uz tesku muku prestao I sa travom.E jebiga,onda probao heroin I uzimao dvi godine pa prestao I sa time.Bio cist dvi godine pa se navukao na subtext.Opet uz tesku muku prestao I sa time.
Dvije godine bio cist I onda sad zadnje dvi opet speed,ajmo reci dva,tri put misecno.
Posto sam samohrani otac dvogodisnjeg diteta hocu kompletno prestati sa time,ali nikako nemogu.Cim rjesim obaveze koje imam sa ostatkm love uzimam speed.
Neki ludi poriv kojem se nemogu othrvati,a uvik kazem necu vise...
Neznam sto da radim,nemogu traziti strucnu pomoc zbog straha da mi ne uzmu djete.
Bilo koji savjet je dobrodosao????
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Kako prestati

Post by Tamara86 »

Tj,ti si pola svog zivota cist, pola navucen na nesto, kako sam ja to razumjela, skines se s jednog, budes cist, nakacis na drugo, skines, budes cist, i tako sa skoro svakom drogom. Ako ne mozes potraziti strucnu pomoc, mozes anonimnu, tj. ici na sastanke Anonimnih Narkomana, ali ne znam da li postoje u tvom gradu. Jesi siguran da speed ne uzimas iz dosade samo, jer nemas s cim drugim da popunis to vrijeme i onda ti preslo u naviku da uzimas speed? Posto vidim da si napisao, kad rjesis obaveze koje imas, sa ostatkom love uzimas speed, nije bas da cim imas love, prvo je speed u planu? Imas li posao, prijatelje? Koliko ti je dijete? Kako si prestao sa ostalim drogama?
Assuncao
Posts: 2
Joined: Sun Dec 25, 2016 10:24 pm

Re: Kako prestati

Post by Assuncao »

Tamara kao prvo hvala na odgovoru.
Pa vidi,ipak sam malo vise na necemu nego sto nisam.Sto se tice drugih droga sa svih sam se skinuo sam,bez ikakve pomoci.Nazalost u mom gradu nema anonimnih narkomana a sad mi se stvarno cini da sam necu moci.
Jbt. Nemogu virovati,sa svega sam se sam skinuo a sad me taj speed tako jebe...
Mali mi ima dvi godine I ubiti on je jedini razlog zasto zelim ostaviti sve to iza sebe.
Imam dobar posao,nelose placen...dosada sigurno igra ulogu u tome,prijatelja bas nemam puno,stalno sam sa sinom a onda se ispucam tako par puta misecno.
Neznam,Svaki put kad bi se skidao sa neceg prvo bi dotaknuo dno,sjebao sve.Sad to nemogu sebi dopustiti zbog njega.
Do sad sam zivio zivot bez smisla a on mi ga je do.Ako ovo sjebem I njega izgubim mogu se odma ubiti...Ali taj jebeni poriv kad me uhvati jednom tax no mu nemogu odoliti???
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Kako prestati

Post by Tamara86 »

Nema na cemu. Msm na odgovor. Ne mislim da sam nesto pomogla, ali eto, htjela sam ti dati do znanja da ima ljudi koji citaju. Mozda samo niko nema savjet za tvoju situaciju. Msm da ako vec nemas izbora, i ne mozes kod doktora, a savjetovaliste ne postoji, a i sam shvatas da imas problem, onda ces morati sam. E sad, to sto kazes, vecinu zivota si na necemu, msm da bas zbog toga i sad uzimas speed, jer si vecinu zivota proveo na necemu, i nista te drugo ne ispunjava, osim droga, iako si prestajao. Zato im se i vracas. Naravno da si se cupao kad bi dodirnuo dno, jer sa dna nema gdje vise, osim gore, ili 2metra pod zemlju, ali sada nisi u mogucnosti da dodjes do dna, jer imas sina, tj. jesi ti u mogucnosti, ali po tvojoj prici, ne zelis to. I eto, dolazimo do toga kako ces, jer je u ovom slucaju "lako". Naravno da nece biti lako, ali ne zelis da ti oduzmu sina. Imas motivaciju, sad samo trebas tog crva kad se javi pobijediti. Kako? Pa npr. mozes ispocetka kao sto si napisao da ga uzimas samo kad ti pretekne para, da radis da ti ne ostaje para. Ma koliko glupo zvucalo. Za prijatelje sam pitala, ako mozda imas nekoga od povjerenja, kome mozes vjerovati, pa kad te crv uhvati, nazvati ga i reci mu, nekome se povjeriti. Moras biti svjestan da iako ti to radis eto jednom mjesecno, uvijek se moze dogoditi neki, da ga nazovemo incident, neko te moze provaliti, zvati centar za soc. rad, i ostaces bez djeteta. Po meni, i to je neka vrsta dna. Iako je to povremeno, rizik je uvijek prisutan da te neko ne provali, a ja msm da ti to znas i sam. Napravi plan sebi, msm znam da je tesko kad crv uhvati, tad nas mozak kao da nije nas, kao da smo roboti i programirano odradimo sta smo zacrtali, i tek sledeci dan se skontamo sta nam je to trebalo, ali toliko dugo si vec u tim vodama, da bi po mom misljenju, do sad znao kako prevariti crva, ili ga umiriti ili kad te uhvati uraditi nesto po tom pitanju. Jer drugi savjet nemam. Mozda da ides u drugi grad, gdje najblize postoje Anonimni Narkomani? I to bi ti pomoglo, veoma. Izvini sto nisam od neke vece koristi, ali najvaznije u tom svemu je da nisi navucen, zato bi ti i trebalo biti lakse.
Vizionar
Posts: 5
Joined: Thu Feb 09, 2017 1:25 am

Re: Kako prestati

Post by Vizionar »

Assuncao wrote:Pozdrav svima.Da ukratko ispricam svoju pricu...
Od svoje 18 godine pusio sam travu,po petnaestak jointa dnevno,Poslingford su na red dosli bomboni pa speed I tako godinama.U jednom trenu sam svatio koliko mi to steti I bez vec ih problema prestao sa svime osim sa travom.
U svojoj tridesetoj sam uz tesku muku prestao I sa travom.E jebiga,onda probao heroin I uzimao dvi godine pa prestao I sa time.Bio cist dvi godine pa se navukao na subtext.Opet uz tesku muku prestao I sa time.
Dvije godine bio cist I onda sad zadnje dvi opet speed,ajmo reci dva,tri put misecno.
Posto sam samohrani otac dvogodisnjeg diteta hocu kompletno prestati sa time,ali nikako nemogu.Cim rjesim obaveze koje imam sa ostatkm love uzimam speed.
Neki ludi poriv kojem se nemogu othrvati,a uvik kazem necu vise...
Neznam sto da radim,nemogu traziti strucnu pomoc zbog straha da mi ne uzmu djete.
Bilo koji savjet je dobrodosao????
Potrebna ti je dobra volja radi djeteta ostani jak u glavi. Bolje ti je da si na travi nego spidu pogotvo subu ili horsu
lutalica
Posts: 64
Joined: Fri Feb 21, 2014 9:24 pm
Location: split

Re: Kako prestati

Post by lutalica »

Ja sam isto samohrana mama iz Splita sam.mogu ti dat savjete .ne boj se niceg.ja sam zatrazila strucnu pomoc.niko me ne dira.krenila i kod psihologa.ima sanse ako zelis.javi se
Kriza,agonija zivih mrtvaca!
Post Reply