Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Gravedigger
Posts: 2
Joined: Sun Dec 25, 2016 12:44 am

Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by Gravedigger »

Treba mi pomoc. Navucen sam na Leponex. Mozda sam jedni tip u Sarajevu koji je pio po 250 mg u jednoj dozi, i relativno se normalno budio i funkcionisao. Imao sam poprilicno sjeban zivot, sta je reci? Ali , zivot je jebena igra. Ljudi bi se raznijeli od 12.5 mg, ne bi znali 3 dana gdje se nalaze. Strasan sedativ
Onda neko kaze od dandare ce poludit. To je veliko nista. Da mi je neko pricao da ljudski organizam moze da 5 dana i 5 noci da funkcionise , bez umora, a da sam spavao cirka 4 sata, 2 puta po 2 sata, samo kunjao i da sam picio 100 na sat, nisam bio umoran, drmala me euforija, snaga da mogu dici citavu carsiju, utripovo da sam Boziji poslanik, pa sam tako od ponedjeljka do petka bio tako "snazan", protok misli toliko opsiran da sam mislio da sam fakat neunisitv.
Nije bilo lepog. Nisam bez njega mogao zaspati. U medjuvremenu popijem citavu kutiju Trazema, i tablu apaurina, samo da me baci, ma nema sanse. Ne moze nikako. I tek nekako skontam, da moram popiti, malo je nedostajalo da umrem. Nece san na oci. Ali, bukvalno nikako. Ali sto je jos cudnije, ne osjecam umor. Ne osjecam slabost, potrebu za snom. Insomnia. Jedva nadjem od jednog lika, i popijem 8 malih beba Leponexa i konacno zaspem. Zaspao sam u 11, sljedeci dan u pola 3 ostanem, sav nasmijan i odmoran. Koliko mi je samo bilo lakse. Teska je to tableta. Ludjacka tableta. Otrovna i ubitacna.
Znam sta cini Leponex, i navucen sam na njega vec pune 4 godine. Nikad necu zaboraviti dok sam bio u Jagomiru. Stavili me na Haldol i Leponex, taj vam osjecaj koji sam imao niko ne moze opisati. Slina mi do poda ide, usta ne mozes sastaviti, noga mi se krivi od Haldola, nemam mira nikako. Samo se udaras po nogama, i molis da prestane.I vrtis se u krug. Pa jos nocima nisam spavao gore.
Gledas u jednu tacku, totalno sjeban, ne mozes da mislis. Ne znas koji je dan, koliko je sati, kad je vrijeme za veceru.
Bolje je u jagomiru, dok sam bio na Kosevu, bio sam na intenzivnoj, 2 mjeseca nema ti izlaska, samo gledas i buljis u onaj zid. ona neka zena sto je lezala sa mnom se dere, Aisa, Eldare, zove djecu.
Ne mozes zaspati. Samo pusis. Gore sam izgubio sposobnost da pricam. ne znas sta ces od sebe. prebace me gore na lakse odjeljenje.
onaj psihic Ferid dere flase stoka u ordinaciji. Fakat nalazili su ga da loce ko konj. Smanji mi On haldol u medjuvremenu na 2X2mg.
Ne zna kako se frajer zove. Samo na viziti vice. kako si ti, kako si ti?, i upire prstom, izgubljen u vremenu i prostoru. Lud doktor na psihijatriji. Vidjam ga u gradu, vazda piva i Malboro u rukama.

Prizivas sve Bogove, samo da agonija prestane. zavrsim od jednog lika akinetona sto mu je jedan jaran donosio samo da me opusti. barem donekle. oni tehnicari daju samo jednu tabletu.
Kad su me doveli gore, vezali su me , jos uvijek nisam siguran kako sam uspio da se sa trojicom policajaca borim, jedva me svezase.
Uzimao sam po 40 mg Sanvala , kad se sjetim tog osjecaj i tih halucinacija. Zavrsio sam nesvjesno 3 kilometra od kuce, izasao navece iz kuce, otisao da kupim hljeb, nisam se niceg sjecao.
Negdje sat vremena nakon toga dosli neki zmajevi, i jahali mi po ledjima, ja sam pokusavao da ih otjeram, govoreci mi da mi mogu swingat zenu. .
Dosla dva zmaja, i mahali krilima po meni, poceli mi kljukati po mozgu. molim i derem se ulicom da odu , jer mi smetaju, skupio ruke oko sebe da me prestanu gristi. grane drveca se povampirile i pocele me udarati. Strasno. Ne znam kako sam kuci dosao. Totalne nebuloze. Koji tripovi :shock:
Koji su to sokovi bili.Uravnam se apaurinima, donekle samo da me ruzne misli napuste.

Nemam sizofreniju. Ne cujem glasove, ali bio sam hospitalizovan gore jer sam radio neke stvari. Pokusavam to sve zaboraviti i krenuti dalje. Ko god da je imalo pametan, zna da te tablete ne lijece.Posebno lepinja. Jebena je fakat tableta.
Tesko je opisati osjecaj koji imam sada, Paranoja, delirijum , glava me rastura (bukvalno), nemam volje za zivotom.
Rapidno sam izgubio 15 kg, sad imam 73 , a imao sam 88 kg. Pluca otkazuju, gori mi evo sad dok pisem. Kasljem , i nemam snage da hodam. Kako se skinuti? ne pijem vec 7 dana, ima li nacina da dodjem sebi, samo da budem opusten. Jer me samo uzimanje lepog opusta. Ovako sam sjeban i nikakav vec danima.
Donekle je lakse sa tramalima, ali pokusavam da krenem dalje, ako nastavim ovako , umrijet cu. Nemam snage da mislim vise. izgubio sam apetit. Uopste ne jedem, samo puno vode pijem.
Imam tramala, ali necu . sa tramala se lako skinuti .ali leponex je strasno iskustvo. Ko ga nije pio , ne zna sta je lepi. Kako se skinuti? dva dana vec ne spavam, spavam sasvim malo.
po par sati.
Last edited by Gravedigger on Mon Dec 26, 2016 5:27 am, edited 1 time in total.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by noel »

Lenponex ti je blokirao rad dopamina u mozgu, otuda grčenje, nemir u nogama, buljenje u jednu točku i dr. Nabavi si Akinetona da te otkoči ako još imaš tih problema... i ne uzimaj više Sanval u velikim količinama ako te ne uspije uspavati, jer izaziva halove i naći ćeš se u sitaciji da si radio stvari kojih se ne sjećaš... a to si već doživio čini mi se.

Ako si u takvim tripovima kao što pišeš, prijavi se na lječenje opet nek te izravnaju oni...Lepinju ako nisi uzeo sedam dana ni nemoj više, brzo će mozak nadoći na svoje, samo da dopamin krene kružiti kako treba. I daj oprezno s antipsihoticima/ankioliticima, tu se overe lako događaju.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by Tamara86 »

Mozda si jedini lik u Sarajevu koji je pio po 250mg u jednoj dozi i normalno se budio i funkcionisao, ali npr. u Banja Luci nisi. Ovo nije neko foliranje, ali ja sam pila 250mg i nisam ni spavala. Samo bih osjetila onu otezanost, usporenost, ona slina curi iz usta, ali zaspati nisam mogla. Pa sam i pusila lepinje. Pa sam sto Noel kaze, mjesala sa Akinetonom ili Mendilex-om i Tegretolom, i alkoholom. Msm, ispocetka sam ja spavala. Ali poslije nisam, pa sam uzimala i vise. Leponex je sranje za navuci se. Ne ispravljaj se sam, nego idi kod doktora. Jer ces zavrsiti ovako kao i ja, sa insomniom, pa ces tek tad krenuti da se kljukas s cim stignes da bi zaspao. Paranoja, delirijum i sve ostalo sto opisujes su posljedice haldola, akinetona, kombinacije svih ovih lijekova. Znaci, covjek koji ima sizofreniju dobije inekciju haldola, pa akineton da ga otkoci, bukvalno otkoci. Ti ih uzimas iz ne znam tacno kod razloga, izvini ako sam gruba, to mi nije namjera, ali to sto radis je cisto sjebavanje mozga, i zatupljivanje istog dok ne postanes biljka. Idi doktoru dok je vrijeme, jer znam mnoge ljude koji su se u zatvoru navukli na Leponex, i to na kolicine jer bi kupovali ili mjenjali nesto sa drugima za lepinju, i usput i Mendilexe tukli, a Akineton i mendilex je isto, i izasli su, otisli kod doktora, i skinuli se. Znaci, samo doktor. Svako dobro.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by yasujirozu »

ljekovi, anksiolitici, antipsihotici... su veće zlo od pajda - znatno više urnišu um (dakako, zborim o zlouporabi)
Gravedigger
Posts: 2
Joined: Sun Dec 25, 2016 12:44 am

Re: Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by Gravedigger »

Tamara86 wrote:Mozda si jedini lik u Sarajevu koji je pio po 250mg u jednoj dozi i normalno se budio i funkcionisao, ali npr. u Banja Luci nisi. Ovo nije neko foliranje, ali ja sam pila 250mg i nisam ni spavala. Samo bih osjetila onu otezanost, usporenost, ona slina curi iz usta, ali zaspati nisam mogla. Pa sam i pusila lepinje. Pa sam sto Noel kaze, mjesala sa Akinetonom ili Mendilex-om i Tegretolom, i alkoholom. Msm, ispocetka sam ja spavala. Ali poslije nisam, pa sam uzimala i vise. Leponex je sranje za navuci se. Ne ispravljaj se sam, nego idi kod doktora. Jer ces zavrsiti ovako kao i ja, sa insomniom, pa ces tek tad krenuti da se kljukas s cim stignes da bi zaspao. Paranoja, delirijum i sve ostalo sto opisujes su posljedice haldola, akinetona, kombinacije svih ovih lijekova. Znaci, covjek koji ima sizofreniju dobije inekciju haldola, pa akineton da ga otkoci, bukvalno otkoci. Ti ih uzimas iz ne znam tacno kod razloga, izvini ako sam gruba, to mi nije namjera, ali to sto radis je cisto sjebavanje mozga, i zatupljivanje istog dok ne postanes biljka. Idi doktoru dok je vrijeme, jer znam mnoge ljude koji su se u zatvoru navukli na Leponex, i to na kolicine jer bi kupovali ili mjenjali nesto sa drugima za lepinju, i usput i Mendilexe tukli, a Akineton i mendilex je isto, i izasli su, otisli kod doktora, i skinuli se. Znaci, samo doktor. Svako dobro.
Ne spavam ja nocima. Ne moze niko razumjeti probleme onih koji se nisu nasli u paklu u kojem smo svi mi bili. Mi koji dobro znamo kako nam je. Turbulentan zivot i jako tesko djetinjstvo su samo posljedica onoga sto osjecam i sto sam postao danas. Naravno da ne mislim otkrivati svoj zivot virtuelnom svijetu, niti se uopste ponosim onim sto sam radio, i zbog cega sam se doveo u ovu situaciju.Bio sam na svakakvim mjestima. Bilo je kao je moralo biti. Pokusavam postati opet svoj , opet neko ko ce se radovati zivotu. Ali , koci me ovo. Ne razumiju ljudi. Ne razumije doktor - psihijatar. Odes, otkuca recept, nasmijesi se i kaze ti , da izadjem i da ga ceka slijedeci pacijent. ne razumije jer nije pio Leponex, nije ga okusio, nije iz prve ruke saznao kakva je to smjesa otrova sto ga prepisuje. Ljudi su cinili samoubistva jer nisu mogli da se izbore sa tim. Ja ne znam kako dalje. i nisu ovo nikakve zalopojke, ovo je samo za mene , nacin da olaksam svoju dusu, jer znam kroz sta prolazim.
uzeo sam jucer u 4 popodne 100 mg, evo jutros odmoran. u pola 5 sam se probudio. pokleknuo sam, ne mogu da spavam, organizam propada
ja moram samo da sredim svoj metabolizam , bio ritam, a tesko mi je spavam bez njega. Jer mi ga organizam trazi, jer znam kako tako prokleto izaziva ovisnost.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Prokleti Leponex- kako se skinuti?

Post by Tamara86 »

Ne spavam ja nocima. Ne moze niko razumjeti probleme onih koji se nisu nasli u paklu u kojem smo svi mi bili. Mi koji dobro znamo kako nam je. Turbulentan zivot i jako tesko djetinjstvo su samo posljedica onoga sto osjecam i sto sam postao danas. Naravno da ne mislim otkrivati svoj zivot virtuelnom svijetu, niti se uopste ponosim onim sto sam radio, i zbog cega sam se doveo u ovu situaciju.Bio sam na svakakvim mjestima. Bilo je kao je moralo biti. Pokusavam postati opet svoj , opet neko ko ce se radovati zivotu. Ali , koci me ovo. Ne razumiju ljudi. Ne razumije doktor - psihijatar. Odes, otkuca recept, nasmijesi se i kaze ti , da izadjem i da ga ceka slijedeci pacijent. ne razumije jer nije pio Leponex, nije ga okusio, nije iz prve ruke saznao kakva je to smjesa otrova sto ga prepisuje. Ljudi su cinili samoubistva jer nisu mogli da se izbore sa tim. Ja ne znam kako dalje. i nisu ovo nikakve zalopojke, ovo je samo za mene , nacin da olaksam svoju dusu, jer znam kroz sta prolazim.
uzeo sam jucer u 4 popodne 100 mg, evo jutros odmoran. u pola 5 sam se probudio. pokleknuo sam, ne mogu da spavam, organizam propada
ja moram samo da sredim svoj metabolizam , bio ritam, a tesko mi je spavam bez njega. Jer mi ga organizam trazi, jer znam kako tako prokleto izaziva ovisnost.
Razumijem ja tebe, vjeruj mi i bolje nego sto mislis. Ja ne spavam nocima. Ja sam pila Leponex, mjesala ga takodje sa svim sto mi je dolazilo pod ruku da bih zaspala. Ali koliko god grubo zvucalo, leponex je glupa tableta za navuci se na nju. Leponex i nije namjenjen za spavanje, kako mi je doktorica objasnila jednom, namjenjen je sizofrenicarima, ali u nedostatku lijekova za spavanje koje bi prepisivali narkomanima koji se skidaju, jelte, oni su poceli prepisivati Leponex. Ne razumije jedan doktor, ne razumije drugi, a ja uzmem i sama ga batalim, po cijenu spavanja. Ne serem ti ja, ni kao sad da ja tebi nesto popujem, nemoj me pogresno razumjeti, samo kazem da se moze bez njega. I ovo iz iskustva govorim. Ja imam problem sa spavanjem od 2010, a do tada, znala sam krizirati, bez heroina, pa zaspati, i to ne kao onaj nemirni san, nego fino odspavati, ljudi se cudili, pa onda zamisli koliki je meni to dupli problem postao, znala sam da ne uzmem nista, ali od nespavanja takve halucinacije imati, filmove ispred ociju, da ja to ne mogu opisati. Zato sam ti napisala, da potrazis doktora, ne znam gdje zivis, ali mora negdje postojati neki, nisu svi valjda isti. Plus, to nije tableta sa kojom se mozes zezati, u jednom trenutku se moze desiti da je organizam slabiji nego inace, a ti uzmes uobicajenu dozu koju si navikao, i sutradan se ne probudis vise. Ovo sa kombinacijom Mendilexom i Haldolima, sam takodje radila, a kakvih sam se scena nagledala od drugih ljudi na tome, ne bih mogla ni prepricati. Ali takodje, neki od tih ljudi su od tih kombinacija pukli.
Post Reply