Moja Prica - "Od Nicega Do Necega"!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Moja Prica - "Od Nicega Do Necega"!

Post by Zeljko86 »

Posto je ispovest/prica ogromna moracu celu pricu da podelim u dva dela/posta, tako da je drugi deo price ili ostatak i nastavak price u drugom postu.

Ova prica ima svoj cilj, a taj cilj je sledeci...

Da svako ko je u problemu zna da uvek, ma koliko tezak problem trenutno bio, ma koliko se cinilo da nema izlaza, uvek ga ima, sve od Vas zavisi i vase psihe.
Onako kako pozicionirate sebe u svojim problemima, onoliko koliko otvorite sebe i budete zeljni da resite svoje probleme, sami ili zajedno sa ljudima koji zele da Vam pomognu, tako i u tolikom ce i Vas problem biti resen.


Sledi prica iz mog zivota, moja iskrena ispovest koja bi u najkracoj verziji glasila, kako sam iz ogromnog problema, ogromnih razmera uspeo da ipak izadjem kao pobednik iz svega toga, godinama se borio, da bi opet nekako posustao (ne svojom ali i svojom krivicom, shvaticete vec u daljem tekstu), da bi OPET posle toga izasao na vrh kao pobednik, i iako nije kraj jer je ceo nas zivot jedna borba ja sebe a verujte mi da i drugi u meni vide pobednika.

Ja znam da je ovo previse za nekoga da procita, ali samo oni koji procitaju od pocetak do kraja i od tacke do tacke shvatice i poruku i izvucice pouku, tj, oni koji je zele videti, oni ce je videti...

O tome i mnogo toga jos, u tekstu koji sledi...

- Rodjen u malom gradu gde je zla bilo na svakom cosku, verujte mi ista situacija i dan danas, svaka generacija prolazi kroz istu tu neku socijalnu pricu, droga, droga i samo droga.
Posle mi neko kaze, ma drzava radi sve, vidi ona problem! Drzava ne radi bas sve, i nikako ne vidi tj vidi ali ne reaguje, ako moj otac i moja majka vide godinama unazad sta se desava matori onako, zar ta policija i sve ostale sluzbe zaista ne vide? Cisto sumnjam, no, kako je tako je.

- Moje neko odrastanje je bilo super, bio sam odlican djak, porodica je bila ona klasicna radnicka ali uvek je bilo sve sto sam pozeleo, kako su uspevali to samo roditelji znaju (cak sad iako su decenije prosle dok sve ovo pisem, tesko se osetim zbog roditelja i bola koji sam im svestno nanosio, oni to nisu zasluzili).

- Imao sam sestru koja je bila 2 godine starija od mene, ne mogu i nemam snage da ulazim u celu tu pricu (shvaticete me vec), umrla je u 9oj godini zivota.
Necu previse o ovome pa cu tako samo nastaviti...
To je bio, malo je reci taj neki prvi zivotni samar za mene, imao sam tek 7 godina ali svestan i te kako svega sto se desava.

- Dok sam polako odrastao iz godine u godinu sam se menjao, nekako na neki cudan nacin jer to nisam bio ja, i ma koliko pokusavao da objasnim tako neke stvari to nije moguce, oni koji su prosli kroz to razumece.
I tako dolazimo do 1999 godine, vreme bombardovanja, ja sam imao tek 13 ali vec sam vazio za nekog malog mangupa tj u prevodu idiota koji maltretira uglavnom maaalo starije likove?

- Oduvek sam voleo basket/kosarku i trenirao godinama mnogo toga, pa tako dok sam rastao postajao sam sve veci, krupniji, nikada nisam isao u teretanu ali sam imao to neko telo i tu neku tmurnu satro zajebanu facu od koje su se ljudi plasili iz nekog razloga, sto je meni kao i svakom klincu tog uzrasta i te kako prijalo iz nekog razloga.

Ali, dovoljno predstavljanja i uvoda u pricu, krenimo sa zivotnim problemima...
Sada kada ste mozda shvatili kakav sam lik bio i sve ostalo, da krenemo sa onom "pravom pricom".


- Te, 1999 godine sam prvi put tokom bombardovanja izvario 2, 3 dima marihuane i popio par piva.
Ne znam kako ovo da napisem i opisem a da ne ispadne pogresno, ali... Verovali vi meni ili ne, ja sam u tim trenucima, sa 13 godina, te veceri veeeoma dobro u svojoj glavi video ceo moj zivot narednih bukvalno 15 godina.

- Znam da mozda deluje nerealno i neistinito i nemoguce i sve ostalo ali je bilo tako, kako i zasto ne znam, ali kao da sam u toj noci vec sam sebi odlucio sudbinu i sta cu raditi.

- Bio sam previse radoznao, zeleo sam mnogo toga da vidim, da probam, da osetim i bol i patnju, i srecu i sve ostalo, greska...!

- Nije mi trebalo puno vremena da zanemarim skolu, da povucem svoju prvu crtu heroina i da odem na svoju prvu Psy/Psihodelicnu zurku.
I tako, nekako se uvek nalazio u starijoj ekipi koja je vec imala poduzi narkomanski staz, pa sam tako poceo "uciti" od njih, oni su postali moji mentori, ljudi kojima sam se divio...?

Neverovatno ali totalno realno i istinito!

- Secam se kao da je juce bilo kada sam popio svojih prvih 5 Trodona (50mg/Brazilci) i dok sve ovo pisem, cerkica koja ima 3 godine dolazi i tek tako me zagrli i podigne ruke i kaze "ovoliko te jojim"... Uh, ne verujem...

- Ali, to je zivot, sve ima svoje zasto i svoje zato... Samo treba izbalansirati sve!
Kada sam uzeo tih prvih 5 Trodona, secam se kao da se sve to upravo sada desava, dok smo pusili jedan od dzointa, bilo je nas 4 i otisli smo na jednu zgradu, krov zgrade i tu ostali do jutra, leto je bilo, pogled na grad kakav se samo pozeleti moze, i kazem onako totalno svestno, "ekipa, mi cemo voditi ovakav zivot godinama"... I... Bio sam u pravu...

Prvi mali zakljucak ove pocetne price jeste...

- Kada sebe dovedete do jednog takvog stadijuma u zivotu, totalno je ne bitno da li imate 10/30 ili 50 godina, procenat da cete zavrsiti na nekim opijatima je ogroman.
Stanje uma u tim trenucima, sve vase misli nisu zapravo vase, to niste Vi ali zapravo jeste!
Ali se ne mozete odupreti i izaci na neki pravi i realan nacin iz svog tog sivila, neki ljudi mogu, ja nisam mogao.

- Do svoje 16 godine ja sam vec uzivao takvo neko poverenje i postovanje kod ljudi koji su bili mnogo stariji od mene, da je to jednom klincu jako prijalo.
Ono sto trazite, to i dobijete...!

- Poceli su problemi da se redjaju kao na traci, tuce, prekidanje rodjendana svake nedelje i upadanje na silu gde vam niko nista ne bi smeo reci, opijanje, izivljavanje, zloupotreba lekova, trodona, heroina, marihuane, spida...
A problemi su se samo redjali, iz dana u dan, iz dana u dan.

- Sa 16 godina sam izbacen iz skole, sa dozivotnom zabranom skolovanja!
Ogroman udarac za moje roditelje, ogroman...
Ono sto je jako cudno u svemu tome jeste da ste vi zapravo svestni svega sto radite, veoma dobro znate sta i kako ali ipak uradite, pa sam se kasnije kada je problem i djavo vec uzeo i mene i moj mozak pod svoje redovno pitao, zasto? Sta je to toliko jako da natera coveka da uradi ono sto ne zeli? Mogu da razumem da je to jednom ili dva puta, ali da sebe sami dovedete do takvog stadijuma da zivite jedan takav zivot?
Nisam mogao da razumem...

Lazem, i te kako sam razumeo sve to...!

- Droga radi sve sto je potrebno, svako je od nas svestan svega, cinjenicno stanje, ali ipak, mlad sam ja i ko ce sad o tome razmisljati, bice vremena za to, tako...?

- Godine su prolazile i prolazile, postao sam okoreli ovisnik o heroinu, pa u nekim prekidima kada bi se doslo do vece kolicine Trodona presao na to, Spid i Eksere za zurke, i tako godinama...

Preskocicu par godina jer, nema razloga da vise pisem o onome sto se desavalo, ukratko, svaki problem koji sam na pocetku imao je postajao iz dana u dan, iz nedelje u nedelju, iz meseca u mesec sve veci i veci...

Dolazimo do 2007 godine kada odlazim u vojsku.

- Navucen sam kao pas, kako cu ja to da uradim, sta mi je ciniti...?
Odlucim da odem, da probam da se skinem, ponecu sa sobom koliko budem mogao da ponesem, pa... Videcemo sta ce biti.

- Prosao je tek jedan dan vojske, prvo vece u spavaoni, ne poznajete nikoga, u krizi ste, morate da uzmete da bi se iskulirali a neki likovi sa nekim oznakama (vodnici/kapetani itd) setaju non stop, ne daju mi da disem, kako cu ja ovo izdrzati...?

- Uzimam telefon i pocinjem da placem u prici sa svojim ocem, koji je znao da sam u problemu, samo je on znao za moj problem, tada mi je rekao "ako sada odustanes, ako se sada vratis kuci, znaj da nikada neces postati covek, uvek ces ostati i bices zapamcen kao picka!".

- Jedan od najtezih dana a jos teze noci koju sam ikad u zivotu imao, sredih se ja nekako i cele te noci, od 22:00 pa sve do 05:00/06:00 ja sam lezao i svakih par minuta odlazio do prozora da ispusim cigaru, ali sam po prvi put jos od sestrine smrti poceo da razmisljam, ali... Onako, sto bi se reklo svojom glavom, svojim mislima...

- Secam se da sam treceg dana osetio nesto sto do tada nikada nisam osetio, a to je neka adrenalinska pozitiva i onaj osecaj kao da vam sam Bog prica "ma bice sve ok" i tako celog tog dana, bas sam se osecao po prvi put onako, ispunjeno nekako, lepo.
Zbog svih obaveza koje sam imao u vojsci, po prvi put sam takodje osetio da se i te kako moze bez heroina, trodona i bez onog dzointa pred spavanje, mocan osecaj kazem sebi.

- Sa sobom sam imao nekih 6 grama heroina i samo kutiju trodona uz paklicu lakija koja je bila pola/pola, pola su zaista bile cigare a pola marihuana u njima.
Secam se da sam razmisljao da bacim sve to, i dolazio do iskusenja, dolazio do tog trenutka gde sam prelamao uvece da li da to uradim...

Sta mislite, da li sam bacio sve to...?

Pa, naravno da nisam, ono narkomansko u meni je proradilo kao i uvek i ma koliko ja zeleo da se iskreno i zaista otarasim svega, nisam to uradio.
Ali i pored toga imao sam dobar osecaj, osecaj da mi vojska moze pomoci, 6 meseci nije mali period, moze se dosta toga uraditi za tih 6 meseci, zar ne?

- Cetvrta ili mozda peta noc u kasarni, ja onako umoran od cimanja na koja nisam navikao, rada i umoran onako sednem i zapalim cigaru i pustim Talamasku onako da mi opusti i mozak i telo, nisam slusao muziku cak 4/5 dana, a muzika je bila nesto bez cega nisam mogao ziveti bukvalno.

- Dok sam ja zapalio cigaru (Lucky Strike) i dok sam povukao tih 10ak dima, oko mene se okupilo jedno 20ak ljudi, svi prilaze, pozdravljaju... Ja u cudu totalnom!
Svi moguci djaneri, likovi kojima je mozak sprzen od dsa (Spid) su se okupili oko mene i u narednih samo 10 minuta mi smo se osecali kao da se znamo vec gooodinama.

- Iako mi je bilo iskreno bas onako lepo dok se sve to desavalo, ipak vracajuci se u svoju sobu rekoh sebi, ovo nece izaci na dobro sa nekim mutnim osmehom.
I gle cuda, tako je i bilo...
Vec tokom sutrasnjeg dana, minimum 4, 5 likova je prislo i pitalo da li zelim "ovo ili ono"...!

- Ja u neverici, prokleti djavo nikad ne spava, uvek nas stavlja u iskusenja...!
Naravno, nista se odbiti ne sme, tako? Maaa daaaaj...
Iste te noci se vracam opet onako iscrpljen, i u mojoj sobi decko koji je iz Nisa, za koga nikad u svom zivotu ne bi pomislio da pije jebeni caj a kamoli kafu, ili da se uopste drogira, pozove i kao "okreni se ledjima ka mom ormaru" i pljas izvadi kamen heroina na moje oci...!

Doslo mi je da vristim, da izletim iz svoje koze, da skocim sa drugog sprata kasarne, da trcim i pobegnem iz kasarne!

- Pa gde sam ja dosao, da li je ovo jebena vojska ili skup prokletih dusa narkomanskih?
Totalna neverica u meni, prepustio sam se svemu sto je bilo oko mene tih 45 dana obuke, i to mi je na neki nacin i davalo kakvu takvu nadu, jer posle toga tek sledi 135 dana u drugoj kasarni gde cu se rastati od 99% ovih likova ovde, i to je bilo to, pomirio se sa tim.

Ne trebam ni da spominjem da sam se skoro vise navukao za tih 45 dana nego sto sam se "procistio", tuga!

- Prodjose i tih prokletih 45 dana, odlazim iz kasarne i onako srecan kazem sebi, to je to...
Moram da napomenem da sam za svo to vreme tamo, u prvih par dana zaista bio u fazonu da cu se skinuti i da ce mi vojska pomoci u tome, da cu konacno da pocnem sa nekim normalnijim zivotom, bio sam uveren jer poznavajuci sebe znao sam da mi je nesto trebalo, a to nesto se desilo, vojska... Mhm...

- Prekomanda je stigla, rastali smo se svi, odlazim daleko sa samo 10 ljudi od 600/700 iz te kasarne, niko od njih nije u mom svetu vise, juuupi!
Da dodam samo, da me niko ne shvati pogresno, ma koliko ja konacno u tih nekoliko nedelja prvih dolazio sebi i konacno neke stvari sebi priznao i pogledao istinu u oci, ma koliko meni bilo sve to mrsko i neverovatno da se toliko ljudi odjednom okupi i svako te casti iako ti to ne zelis, sve je to ipak meni kao narkomanu i te kako prijalo, da se ne lazemo.

- Kada smo stigli u drugu kasarnu (Bg okrug), sve opet isto, par dana miline, opet sam ja imao kod sebe nesto malo svega i svacega ali takodje opet i onaj osecaj da zelim konacno da krenem pravim putem.

- Te noci je u toj ooogromoj kasarni bilo nas 10 samo, nisam se ni raspitivao ali utripovah nesto da cemo ceo preostali vojni rok samo mi tu biti i to je to.
Budimo se ujutru i onako na smotri posle dorucka, stize hrpa autobusa, dolaze novi, neki novi ljudi...

- Da opet ne duzim previse vise oko cele price sa vojskom, desilo se isto sto i u prosloj kasarni, samo sto sam sada upao u krug Beogradjana koji su to onako, na veliko koristili svega i svacega!
Sve je to meni sa djanerske strane bilo ok, lepo da se ne lazemo, ali opet sa druge strane poceo je onaj pozitivan crv da koluta u mozgu i trazi neko resenje, iako to nikad pre mozda nije bio slucaj i bas mi je to non stop davalo nekakvu nadu.

- U tom periodu sam takodje poceo da zivim sa, danas mojom suprugom, te 2007 godine u Beogradu, ona je dosla da studira, ja se ubacio i malo po malo umesto da se vratim kuci i mozda odem negde preko ja ostanem da trunem u sivilu Beograda.

- Zavrsila se vojska Bog zna kako vec... Nekako uspem da se izvucem iz cele price, ostanem malo duze u Beogradu, drugi ljudi, drugi pristup, druga prica, ocistim se po prvi put u zivotu, sve full.

- Kazem svojoj devojci tada, supruzi danas jednog lepog dana, "idem do kladionice, da popijem kafu i malo sam sa sobom iskuliram"...

- Ulazim u kladionicu, sedam za sto i narucujem produzeni espreso sa mlekom, uzimam listu u ruke i gledam sta ima da se odigra.
Otvaraju se vrata i ulazi lik, onako, mrsav ali nista specijalno, seda za sank i narucuje casu vode, vidim da se poznaje sa devojkom koja radi tu.

- Bacim pogled na njega u jednom trenutku, a on onako polako upada u jebeni stond i pocinje da pada sa stolice, upadne u stond pa se vrati pa opet tako, ja gledam i u neverici onako dodje mi da pojedem onu solju a ne da popijem kafu sa sve listicima i listom, ne mogu da verujem u kakvo me iskusenje Bog stavlja, da li je moguce sta mi se dogadja...!?

Rovac je uradio svoje, prisao sam liku na keca, nije proslo 3 minuta, bilo smo na putu ka dileru prokletom!

- I tako, eto mene opet kucam na ista vrata, ali sam u onom retardiranom tripu "aj samo veceras", odlazim kuci, sve ok, miran jesam sam ali ljut na sebe straaaasno ali ipak miran.
Budim se ujutru, devojka odlazi na faks, skuvala mi je kafu, poljubila i otisla...

- Uzimam telefon da se javim roditeljima, i pogledam neki nepoznati broj, ko je sad ovo? Koga sam to zvao, ne mogu da se setim...
BOOM! Flash u glavi u sekundi, lik koga sam "upoznao" sinoc, nije imao telefon, pozvao je dilera sa mog telefona, broj je ostao...!?

- Ispijam onu kafu, adrenalin krece da me przi samo tako, pritisak bar 160 sa 110, otkucaji minimum 120 u minutu, krece ono znojenje proklete miske, temperatura tela se penje iz minuta u minut, gorim, zelim, ne zelim, zelim, ne zelim...

38,7 sekundi kasnije...

"E cao, juce je moj drugar zvao, ja bio sa njim pa reko ako mozemo da se vidimo?".

- Tako je pocelo da se dogadja nesto sto nisam ni sanjao da ce mi se desiti, nisam ni sanjao da se mogu navuci vise nego ikad pre.
Nije mi bas puno vremena trebalo da upoznam dosta "jake likove" i sve ostalo jer sam bio takav od "malih nogu", bas su me takvi likovi gotivili, divota jedna, milina...

3 godine patnje, bola, muke po Bgu...
Ne zelim i ne mogu da opisujem taj deo jer, kada bih poceo da opisujem sve to i ovako preogroman tekst i ispovest bi se pretvorio u knjigu.


- Dolazimo do 2010 godine, kraj godine, 4. Decembar secam se kao da je juce bio.
Nisam uzeo 36 sati, kriza je toliko jaka da se bukvalno bacam po stanu, grizem samog sebe, robe nema...

- Vraca se moja devojka, danas supruga sa faksa i ja je onako uplakan, utucen, sjeban 100% uhvatim za ruku i kazem...
"Ako se sada iz ovih stopa ne pokupimo i ne odemo odavde, ja cu umreti za par dana"!

Da objasnim sta se desavalo...

- Dovodio sam svoje telo do takvih granica da nisam jeo po nedelju dana, spavao bukvalno kad osetim da cu zaista da padnem, raznosio sam po gradu kao onaj poslednji smrad autom, nikad nisam prodao nikome ali sam zato raznosio ogromne kolicine svakog dana.
Jer kada "radite takav posao", uvek kod sebe imate dosta toga, nazalost!

- Doveo sam svoje telo do totalnog gasenja, mislim da sam tog dana bio na totalnoj zadnjoj granici i stanici zivota, ako je 100% umiranje, ja sam bio na jebenih prokletih 99,99%!
U zadnjih 2 meseca sam cak i padao u nesvest, Bog samo zna kako sam uspevao da se sam budim i trgnem, umijem, i milion drugih stvari a bez da mi je devojka tada bila tu, danas kada pogledam zahvalan sam Bogu da nije bila tu, jer ne bih voleo da prozivi i to, dosta se namucila sa mnom.

- I tako, onako u TOTALNOM raspadu sistema pocnemo da se pakujemo, imali smo brdo stvari a samo smo poneli nesto garderobe sto je moglo da stane u jedan ranac koji mi je sluzio za, "one stvari".

- Devojka uplasena za moje zdravlje, vice jebes stvari (2 kompa, gomile nekih novih stvari, patike, cipele i mnogo toga ostavljeno) ja u transu totalnom, ne mogu da disem, ne mogu da hodam, ona me bukvalno nosi do automobila, ja niti sam u stanju da vozim niti sam u stanju da govorim, totalni raspad sistema a u tim trenucima stize poruka na telefon -"pecivo je vruce"- sto u prevodu znaci "roba je stigla".

Dodatak:
Da se tog trenutka lik nije javio, ja bi krenuo svojoj kuci (150km voznje), ja sam uveren da bi se negde na auto putu desilo ono najcrnje, ali sam opet imao taj maaaali crv snage u sebi, tog trena ne toliko zbog sebe vec zbog devojke jer nije zasluzila da sve to vidi, ako vec trebam da odem (umrem), neka to bude bar u bolnici nekoj, daleko od njenih ociju...
Eto, toliko je to sve sjebano bilo te noci.


- Sto je u meni izazvalo jos vecu konfuziju i sve ostalo, sedamo i odlazimo do Jerkovica, uzimam samo onoliko koliko mi je potrebno i kazem liku koji je jedan od onih reeetkih dilera koji ima nesto ljudskosti u sebi.

- Posto me je video onako unezverenog, a pritom i devojka koja je ni kriva ni duzna dovedena do sloma zbog mog stanja, diler mi ponudi da ostanemo kod njega na par dana dok ne stanem na noge, jos mi ponudi da odemo do neke najblize lekarske ustanove kako bi me lekari prikljucili malo na sisteme jer, u tih nekih zadnjih 2 do 3 nedelje ja sam jeo mozda sve ukupno 3 maks 4 puta i to sve onako, ko pile neko, zalogaj jedan pa stanem pa drugi i to je to, zvoni telefon i ja odlazim.

- Ovo, ma koliko mozda nije vazno, kasnije kada je sve proslo, setim se tako nekih ljudi, naravno da je dobrih 99% njih bilo samo iz fazona "strictly business", decko iz Jerkovica je hteo da mi pomogne, onako, bas bas drugarski i bratski sto zaista slozicete se, retkost samo takva, sto se dilera tice.

- Iako je moja devojka sve to prihvatila zbog mene, dan/dva da se ostane pa da tek onda krenemo na put ka mojoj kuci, ja sam se i onako vec unezveren totalno poceo da cimam crtu po crtu da bih kroz tek nekih sat vremena dosao malo sebi i poceo razmisljati, ali to je kratko trajalo, ustao sam i krenuo da idem gde me je on zaustavio i kao, neces otici dok ne pojedes nesto i dok ne popijemo po kafu da se stabilizujes koliko toliko.

- Ali, ma koliko sve to lepo izgledalo, diler koji je hladan toliko da ce gledati da neko umire pored njega i necemu dati na ler i tome slicno (bio prisutan bar 10 puta), meni hoce da pomogne jer zna da ma koliko ja radio to sto radio postoji taj jedan deo u meni koji je dobar ili sta vec koji je svako postovao iz nekog razloga, i ma koliko on zaista zeleo da mi pomogne, a jeste zeleo, ponudio je i stan i pare i robu i sve ostalo na neodredjeno vreme kao i strucnu pomoc, ja sam znao da ako ostanem jos samo 1 dan, ok, sredicu se ja i stacu na noge kroz par dana, ali ce se sve ovo opet iznova nastaviti i opet cu doci u isti stadium.
A ako bih to dozvolio sebi to bi znacila samo i samo sigurna smrt ubrzo i nista drugo koliko sam JAKO bio navucen!

- Kada sam dosao sebi, zahvalio se i rekao mu da je sve to lepo, postujem i uvek cu postovati, retkost, zaista retkost...
U medjuvremenu ja poceo da razmisljam (tripujem u svoj toj konfuziji), sta ako me navlaci da ostanem pa me rokne zato sto zelim da izadjem iz cele te price, i ma koliko vam sve ovo delovalo kao necije proseravanje, ja samo pisem od tacke do tacke kako je bilo i sta je bilo u mom mozgu i mojim mislima.
To je Beograd, nikad nisi na svom, nikad stvarno ne znas sta ti ko misli + ja sam dosao sa strane, ok sve to, dobio sam brzo postovanje i upao u jake seme (nazalost po mene), ali opet... Razmisljam i rovac mi proradi (ali, naravno, daleko od toga je bilo, sve je bilo iskreno i ispalo je sve kako je trebalo, sve je to bio plod mog trenutnog stanja).

- Kada smo konacno krenuli ja mu se obratim, "meni treba samo jedna pomoc od tebe...
Upita on, koja?
Pronadji mi caure od maka, po mogucstvu odmah sad, veceras...?

Te 2010, kraj 2010 godine po onome sto sam ja znao, a verujte da sam znao mnogo toga, postojala su samo 2 lika u celom Beogradu koja su radili sa tim.

- Decko me je ispostovao, okrenuo broj, sredio sve, cak me i upitao da li ja zelim da on krene sa mnom ako ja nisam u stanju da vozim ili ako se ne osecam ok, da li zelim da mi pozove taksi...?

- Ja sam ustao, upitao ga da li sam mu nesto ostao duzan (iako jesam za dosta toga), odmahnuo je glavom i rekao da zaboravim na to, budi dobro, imas predivnu devojku pored sebe, sredi se, a ako ja mogu da pomognem ma gde god bio narednih dana, nedelja slobodno me pozovi na "sigurni broj".

- Zahvalio sam mu se, pruzio mi je ruku, u ruci je bila adresa i broj stana na Novom Beogradu gde se trebam uputiti, zagrlili se onako "prijateljski" i to je bilo to.

Opet moram da dodam da sam imao svakojaka iskustva sa dilerima, neki su bilo drski i time izrazavali tu neku svoju moc zbog toga sto su umisljeni "dileri", drugi su pak bili skroz ok, decko sa kojim sam ja imao kontakt se nije radio, ali je ovako, radio na veliko i samim tim je ipak uvek imao ciste misli pa je tako i sa mnom odreagovao kako jeste.

- Seo sam u auto, krenuo ka Novom Beogradu, odlazim do te i te adrese, zvonim dole, javlja se stariji lik po glasu cujem i kaze "upadaj".
Ja sad kad bi vam rekao ko je meni otvorio ta vrata na petom spratu te zgrade, verovatno bi mi se smejali, rekli da lazem, tripujem i sve ostalo...
Ali, naravno da necu, nema potrebe, (samo opisujem sve svoje dogodovstine u detaljima) samo cu reci da je to jedan od onako, poznatijih nasih glumaca, scena za pamcenje!

- Izvadi on 2 pune kese i kaze "placeno"...
Ja onako u totalnom transu, u neverici KOGA sam upravo video jbt ( :
Ko radi sa makom po Beogradu, jebeni glumac Srpskog pozorista, glumio covek u bar 100 filmova, ma ono, bas bas neverica...

- Uglavnom, sedamo u auto, vec je prosla ponoc i krecemo ka mojoj/nasoj kuci, konacno iza sebe ostavljam sve ruzno, da li je to znak da cu KONACNO da krenem zivot iz pocetka onako kako to zaista treba?

Ako i dalje sve ovo citate, skidam kapu, znaci da vam nesto znaci, ali prava prica i prava motivaciona prica sa svim ostalim sadrzajem tek sledi, zato bih vas zamolio da ostanete i dalje sa mnom i da ne prestajete sa citanjem.

- Za pune 3 godine samo sam jednom dosao kuci, te noci kada smo stigli bilo je oko 03:00 iza ponoci, moji su nas naravno cekali, srecni i utuceni u isto vreme, ali su to onako vesto pokrivali, znali su oni sve ali nisu zeleli da mi staju na zulj i sve uz osmeh koji znam da je bio na silu, roditelji su to i ucinice sve da vama kao njihovom detetu bude dobro, pa makar ta situacija bila i ovakva.

- Ja srecan kao malo kuce, dosao sam kuci, nema lepseg osecaja, jeste da sam totalno sjeban, iscrpljen i sve ostalo najgore ali iako sam na skali od 0 do 100, cak 99,99% bio sjeban, tih 00,01% su konacno posle toliko godina znacile nesto, i bile su cak i jace od svog tog trenutnog zla!

- Prvi put sam odspavao posle, pa... Malo je reci par meseci onako kako treba, prvi put sam se probudio onako kako treba, kafa sa roditeljima i buducom suprugom, lepa porodicna prica uz lepu i toplu porodicnu atmosferu, planovi se prave odmah tog dana, krecemo iz pocetka ali je bitno da smo konacno svi zajedno!

- Bio sam u kuci nekih 15ak dana, izlazio samo kada bih isao da primam sisteme, vitamine sam uzimao, poceo da pijem na silu po 4 litra vode, da koliko toliko pokusam da regenerisem svoje telo i um, koliko je to uopste moguce.

Caj od maka, ukoliko nekog interesuje moze da vas skine sa heroina, ja sam se uspesno skidao sa heroina uz pomoc tog caja i najvise uz pomoc Trodona.

Da opisem ukratko moju neku proceduru u skidanju uz pomoc caja od maka, mozda nekom zatreba... Ali, imajte na umu da sam ovo ja a Vi ste Vi, svaki organizam reaguje drugacije, nemojte nista na svoju ruku tek tako olako, ja jesam jer sam znao da mi svakako nece naskoditi ako ga ne uzlopotrebim kao i sve ostalo.

- Caj se kuva dosta dugo, mora da vri nekih 15/20 minuta, poklopite ga nekom tacnom ili tome slicno, a dok vri mora da se istisne sve ono iz caura kasnije. Ja sad iskreno ne znam da vam napisem koliko grama je tacno potrebno da se sve to sredi i spadne kako treba za 1 caj, ono sto sasvim sigurno znam jeste da se nikako ali NIKAKO ne treba zajebavati sa makom i jos jednom, nemojte ga zloupotrebiti.

- Prvi put kada sam uzeo, sacekao sam da kriza pocne i poceo polako da ga pijem, gutalj po gutalj, bilo je caja u toj prvoj turi koliko stane u jednu soljicu za kafu, mozda malo manje, mozda malo vise, ali ne bi trebali vise od jedne obicne case uzimati, bar po meni.

- Isto je bitno da ga ne pijete dok je vruc, vec ga stavite u frizider ili negde na hladno da odstoji dobrih 20/30 minuta i onda lagano, gutalj po gutalj.

- Preporucujem da ako vec zelite to da probate, molim vas da krenete sa manjim kolicinama, bukvalno uzmite jedan gutalj u krizi pa sacekajte nekih 30 minuta i vidite da li vam je potrebno jos ili ne, i jos jednom nemojte da ga zloupotrebite jer cete se navuci na caj od maka!
I nemojte da ocekujete da vas psiha nece cimati i terati da popijete sve odjednom ili da skuvate jos kako bi ste se odradili, ako to radite i ako vam je to cilj, ne vidim zaista razlog da se cimate sa makom.
Danas imamo hvala Bogu lek Buprenorfin koji resi sve, ali ako niste u mogucnosti a ne mozete da istrpite taj bol "na suvo", meni je pre Bupa pod #1 pomagao Trodon i #2 caj od maka.

- Uglavnom da ne duzim vise, ja sam jako dugo slusao o toj vrsti "skidanja", nisam zaista imao nikakvu predstavu sta me ceka i sve ostalo ali rezultat je bio zaista zapanjujuci, samo cu reci da sam ga pio nekih 10ak dana i da sam celu kesu i pola druge kese skoro bacio i zapalio posle toga jer mi nije trebalo.

Da ne duzim vise sa crnim pricama kako bi poceo konacno da vam predocavam da izlaz postoji, i da taj izlaz nema granice, samo cu jos par malih sitnica dodati sta se desavalo izmedju pocetka 2011 godine pa sve do negde sredine te iste godine.

- Kada sam dosao kuci, naravno, zatvorio se u kucu totalno, ta neka stara ekipa je konstantno pokusavala da dodje u dodir sa mnom, pa sam u samo mesec dana morao da izbrisem stari profil pa onda bukvalno od kreiranja novog, opet taj novi izbrisao za samo par dana jer nisam mogao da zivim od poruka likova kojih jednostavno vise nikada nisam zeleo da vidim.

- Ali, to je ne moguce i samim tim zatvaranje u svoju sobu nije resenje, pa sam tako poceo malo po malo da izlazim iz kuce kada sam malo stao na noge, poceo da se gojim lepo, povratio onu lepu boju lica koja govori da sam ok sama po sebi...
Odlucujem da sa suprugom svako vece pred spavanje, od 22:00 ili 23:00 prosetamo malo, jos uvek je bila zima, i mislio sam da je to najbolje vreme da se polako adaptiram na svoju staru okolinu, a samim tim i necu nailaziti na stare ekipe, bar to neko vreme.

- Ali kako to vec ide, djavo vreba uvek i u onim situacijama kad mislite da ste bezbedni niste!
Jedne noci, bas je onako hladno bilo, nailazi auto, izlaze 3 lika i jedna devojka, staju autom pored nas, i onako pocinju da se krste, ne mogu da veruje da me vide...
Kako si "brate moj", sta se radi, dugo te nema, ne javljas se, totalno smo se izgubili, jesi ziv, zdrav, sta ima novo i te klasicne price, gde sam ja onako iskusno pokusavao da na svaku njihovu rec i pitanje samo produzim kuci.

- Tu je bio moj najbolji bivsi "ortak", decko sa kim sam sve poceo, delili i lose i zlo, spavali zajedno, bilo kao braca malo je reci (svako od nas je nekada u odredjenom trenutku narkomanskog zivota imao nekog bas onako dooobrog ortaka).
Dolazi onako sa strane da moja devojka ne cuje i kaze, "ajde za stara dobra vremena da se malo iskuliramo, evo bas sad smo dosli iz grada sa seme"!

- I tu dolazimo opet do onih trenutaka kada dolazi do neverovatnih situacija, Vi ne zelite nista, vi ne da ne zelite ni da udjete u taj auto ma ne zelite da ih vidite vise u zivotu, ali neke emocije prorade u tim trenucima i covek jednostavno bez cimanja i lazi "padne"!

- Zaista neverovatno, tuzno, ma dok sad sve pisem suze mi po kooo zna koji put krecu, musko sam, postao sam i otac, uradio sam mnogo toga u narednih par godina lepog, ali i ja placem, i muskarci placu, bas sad imam takav neki naboj nekakvih cudnih emocija...
Uglavnom, sedamo u auto i odlazimo na nase staro mesto, pored vode, priroda, malo jedan onako uzvisen deo izvan grada pa deluje kao da ste na nekoj prelepoj planini.

- Zajebah se ja i ponovo sam poceo, jedan dan uzmem, pa se onda tri dana kajem, pa opet uzmem, pa se 2 dana kajem, pa se onda napijem tako jako i tako u krug...
To je 2011 godina, unazad dakle nekih 10ak godina, samo iz mog kraja je 4 lika overilo i 1 veoma mlada devojka, ne dugo zatim gine jos jedan iz kraja, ali ovoga puta bas taj decko iz auta, moj "brat"!

Posto sam resio da sve u detalje opisem (satima vec pisem) pa cu tako i ovo da napisem, kako se to desilo (klinci i pocetnici molim vas i preklinjem PAMET U GLAVU!)...

- Decko je imao sve u zivotu, otac jedan od direktora jedne poznate firme, majka stomatolog, u par godina je bukvalno obisao ceo svet, nema gde nije isao...
Mogao je da bira sve u zivotu, mogao je da bira gde zeli da zivi bukvalno, a izabrao je ono najgore!
Dve noci nije spavao pre tog kobnog jutra, pozvao je i mene na neku malu zurku gde sam ja to odbio, na zurci je uzeo dosta spida, pa je ujutru uzeo takodje dosta heroina, da bi negde oko 06:00 otisao do svoje devojke koja ga je molila da ostane i da odspava tih par sati jer je bio u vidno nekontrolisanom stanju, kada sam ustao negde oko 08:30 tog jutra video sam tacno 11 propustenih poziva od nje, i 4 poruke, ali... Bilo je kasno!

- On je, iz samo njemu poznatog razloga krenuo da se vozi u takvom stanju, zaspao ili zastondirao je u svom starom Porseu Karera B Turbo 3,600 kubika i 300 konja!
Udarac je bio nenormalno jak, udario je u autobus koji je kupio ljude sa sela, ljude koji su posli na posao, pa je samim tim i cudo da niko drugi nije povredjen osim nekih malih sitnih povredica, udarac je bio kako su oni naveli pri nekontrolisanoj brzini od 223km na cas, sto je po meni i dan danas kad se setim pa i tad malo nerealna prica, jeste isao brzo ali ne bas toliko, a utvrdili su da je toliko isao kada je udario u zadnji deo autobusa zato sto je kazaljka za kilometrazi tog trena stala na 233, sto moze biti iz vise razloga.

- U svakom slucaju, ja znam da nemam tu moc da nekom menjam zivot tek tako preko foruma, preko teksta nekog i preko moje licne ispovesti, ali posto znam da su nove generacije jooos ludje nego sto smo mi mozda bili, mozda ne bas toliko ali ih ima u vecem broju to je sigurno, MOLIM VAS pazite sta radite!
Svaka sekunda, ma jedna sekunda greske necije i to je to, zavrsili ste pricu!

- Zaobisao sam jednu vaznu pricu...
Bio cist nekih par meseci i resimo ja i supruga da je vreme da se pocne raditi na deci, vreme je...
Da li postoji jos neki samar posle svega sto sam proziveo, a dooosta toga nisam ni ubacio u celu pricu, sto moze biti jos gore od svega, koliko daleko necija patnja u zivotu moze da ide?

- Ukratko, (jer o ovome i da hocu i mogu zaista ne zelim da pisem previse) tuzna vest jednog dana stize, komplikacije, tamo 'vamo... Izgubili smo blizance...!
Ne bih, zaista ne bih mogao da detaljisem oko ovoga, znam da cete me shvatiti.

Sta posle ovoga? Kako dalje? Na koja vrata da pokucam? Gde da idem? Kome da se obratim? Kako da zivim? Da li uopste mogu da zivim posle ovoga?

- Pitanja i pitanja i pitanja... Nista osim upitnika u praznoj glavi, glavi koja je i bez toga vec imala dosta poteskoca (naravno, sve izazvano mojom krivicom i svestno), a tek mi je 24 ili 25 u tom trenutku...
Sledi period u kom sam se bas onako izolovao, telefon bacio u vodu a karticu progutao (bukvalno).

- Resio sam da napravim nesto, nisam znao sta, nisam znao kako, nisam imao predstavu gde i na koju stranu da krenem, nisam imao dinara u dzepu ali sam po prvi put imao zacrtan plan u glavi, plan je bio jednostavan, "uspeh", u cemu...?
Nisam znao, ali sam samo zeleo da uspem u necemu, mnooogo gadno i mnogo zajebano!

Da rezimiramo samo ovaj period . . .

- Kao sto vec napisah, mnogo toga nisam ubacio, to cu sve ostaviti za kraj kada se budem skroz posvetio svojoj prvoj knjizi i svom nekom prvom izdanju u tom smislu (ma koliko smesno delovalo, i to ce se desiti i dosta kockica je vec slozeno), mnogo toga nedostaje u ovoj prici kako bi se sve lepo kada se bude citalo, slozilo onako kako zaista treba, ali necete mi zameriti, svakako se nadam.

- Dakle, za tih nekih 10/12 godina, 1999/2011 desilo se pregrst svega i svacega, uglavnom je to bilo lose, recimo nekih 95%, a onih 5% dobrih stvari koji su mi se desavale su se na kraju sve do jedne redjale kao na traci i pretvarale se u lose.
Zato ponavljam po koooo zna koji put, tako sam ucio svoje ljude (kasnije objasnjavam na sta tacno mislim), tako sam ucio svakog coveka koji je kasnije dolazio u kontakt sa mnom putem interneta, sta tacno?

UCITE IZ MOJIH GRESAKA! VADITE SVE MOGUCE POUKE I PORUKE! NEKA VAM OVO BUDE LEKCIJA U PRAVOM SMISLU TE RECI! POGOTOVU AKO STE MLADJI, PREKLINJEM I KLECIM NA KOLENIMA, NE DROGA, NE ALKOHOL, NE SVIM POROCIMA! AKO IMATE PROBLEM ZNAJTE DA SE SVE RESI, ALI SAMO UKOLIKO ODMAH REAGUJETE I KAZETE NEKOM DA TAJ PROBLEM POSTOJI! AKO CUTITE, PROBLEM CE VAS POJESTI KAO STO JE NA DESETINE MOJIH STO BLIZIH, STO DALJIH DRUGOVA/DRUGARICA!
JOS JEDNOM UCITE IZ MOJIH GRESAKA! UCITE IZ SVACIJIH GRESAKA JER SU TE, BAS TE BESPLATNE LEKCIJE KOJE SU SVIMA PRI RUCI, NAJVAZNIJE I NAJBOLJE LEKCIJE KOJE CETE IKAD NAUCITI! LEKCIJE IZ PRVE RUKE!


Nastavak price dole...
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Moja Prica - "Od Nicega Do Necega"!

Post by Zeljko86 »

- Dolazimo do Avgusta/Septembra meseca 2011 godine, totalno sam se zatvorio u kucu i spremao se za ono sto sledi.
Kao sto sam vec napisao, nisam imao pojma sta je to, ali sam bio ubedjen da ce to "nesto dobro" doci!

- Tako sam dane i noci provodio zakovan za stolicu i visio na internetu, edukovao sam sebe na svakom polju.
Ono sto zaista moram da ne samo napisem vec i da podvucem jeste da, ono sto je mene odrzavalo tad u zivotu (osim na prvom mestu porodica i buduca supruga), jesu bile te neke motivacione price, tih godina ih je slabije bilo naravno na YouTube u vidu video zapisa, ali prica raznih poput ove moje i slicnih iz svih sfera, to je bilo nesto sto mi je davalo ooogromnu snagu, dnevno sam otvarao stotine novih sajtova!

Jedna od najjacih motivacionih prica ikada - Eric Thomas | Motivational Speech | How Bad Do you - Ovo je jako stara prica, potice iz 2010 ili 2011 godine pa je vremenom zbog raznih prica nekih, skidano sa YouTube-a pa opet kaceno, uglavnom, od srca preporucujem da poslusate i ako posle toga ne osetite to "nesto u sebi" onda... Ne znam zaista sta da kazem...

- Jednog dana tako citajuci razne artikle, pogledam u jedan Google oglas gde pise "How I'm Earning $50/Day On Internet", nisam odmah kliknuo na taj oglas vec sam samo dobio ideju da ukucaj na Google pretrazivacu "How To Make Money Online"...

Uh... Ne postoji nijedan trenutak kada se setim te veceri a da mi oni pozitivni leptirici ne prorade u stomaku, jer od te veceri vise NISTA nije bilo isto!

- Konacno dolazim do perioda u zivotu kada te nesto bas onako jako jako jako zanima, kada nesto sto zelis da naucis, nesto sto gledas, pratis svakog dana, edukujes sebe, svaka ta sekunda te cini srecnim covekom, nenormalan, kvalitetan i unikatan osecaj!

- Poceo sam da kontaktiram razne ljude sa ovih prostora koji su se reklamirali, u tom trenutku ja sam i dalje amater u svetu online zarade i uopste celog tog "internet marketing" sistema.
Od 50+ poruka koje sam poslao nasim ljudima iz ceeele bivse lepe nam Jugoslavije (Srbi i Hrvati su uglavnom to bili i poneki Bosanac i Slovenac), jednu jedinu poruku dobio nisam za uzvrat.

- Tu je naisao onaj prvi udarac kada udjete u ceo taj svet online zarade, znate da se moze zaraditi, ali treba vam neko ko ce biti uz vas, ko ce vam pokazati neke stvari itd itd...
Tako su dani i dani prolazili, niko nije zeleo da se javi, pa onda na fejsu vidite da pola njih izbaci neke slike svojih nekih nedeljnih/mesecnih zarada (pecaju nove ljude sa lovom), znate da su aktivni ali niko vas ne primecuje, zasto je to tako?

- I cisto iz radoznalosti, posle 3 ili 4 poruka pustenih jednom Hrvatu, kazem sebi, ajde da testiramo nesto... Napisem ja njemu nesto ovako...
Pozdrav po ko zna koji put, imam nekih 500€ za ulaganje ili sta god, pa me zanima sta je najbolje da uradim posto sam tek poceo.

- Nije proslo 3 sekunde, dobijam odgovor odmah sa sve osmehom i kilometarsku poruku koju sam procitao ali nisam odgovorio, e sad je on meni pustio te veceri jos 5 poruka ali ja sada nisam odgovarao, zasto?

- Jednostavno mi se od samog starta nije svideo taj njegov/njihov pristup, kada se nesto reklamira svi su extra i sve ostalo, kada treba da se objasni, motivise, pomogne, nigde nikog dok se ne pomenu pare, cim pomenes da imas nesto para za uloziti, eto ih, odgovaraju ko metak!

- Vidim ja koliko ima sati i pocnem razmisljati, da li je ovo za mene, jbg sve kosta a ja para vise nemam, da cimam svoje necu nikako... Sta mi je raditi...?
Nastavljam ja tako da se cimam i nailazim na jedan sajt koji radi po sistemu PPV ili ti - Pay Per View, tu se upoznam malo vise sa celim tim sistemom, ne treba se nista uloziti, jednostavno koliko radite, koliko novih metoda rada sami pronadjete samim tim cete i toliko zaraditi.

- Sistem je radio po principu, na svakih 1,000 klikova/pregleda linka koji vi licno reklamirate, tada 2011 se placalo $2/1,000 pregleda, sitna para ali za mene je to bio ooogroman izazov.
Na jednom stranom forumu, dok sam trazio razne informacije oko sajta na kome sam radio, naidjem na jednog Hrvata (opet) :)

- Gle cuda i slucajnosti, ja sam taj njegov "referral link" pokupio sa jednog sajta i registrovao se na taj sajt na kome sam poceo raditi, i on je bio moj sponzor.
Sada, mozda koristim neke izraze za koje neko od vas nikad cuo nije, izvinjavam se ali bice vam jasnije u daljem delu teksta.

- Sponzor znaci, ako se vi ukljucite u neki sistem zarade novca na internetu preko mene i mog unikatnog linka, ja sam vas sponzor i ja dobijam u zavisnosti od sajta do sajta, od 1% do 90% vase licne zarade, ta zarada se vama ne oduzima vec je to kao neki bonus za mene sto sam nekoga doveo, tako bude isto i sa vama, ako ubacite nekog imate % itd itd.
A kao sponzor ja moram i moja je duznost da vama pomognem, to nije bio slucaj sa vecinom i zato mi se taj stav nikako nije svideo!

- Uglavnom opet ista prica, covek jednostavno ne zeli da mi pomogne u tim nekim prvim koracima, i to je bilo to, tog trenutka shvatam da ako zelim nesto da uradim moram sam da se izborim sa tim.

- I, sada onako krenete da radite, cimate se, ubijete se psihicki po 20 sati dnevno bukvalno i na kraju vidite zaradu od $00,05 ili pet centi za 24 casa i tu danas po nekim statistikama 98% ljudi odustaje posle prvih par dana jer jednostavno ne mogu da prebace tih par centi dnevne zarade, nemaju nikoga da im pomogne, padaju u depresiju veoma brzo i ne samo na tom sajtu vec na hiljade i hiljade drugih.

- Pocetkom 2012 godine konacno probijem tu neku barijeru i pocnem da zaradjujem $1 dnevno pa $2 pa $5, i tako iz dana u dan sve sam vise i vise upijao svo to znanje, radio na sebi i svojoj edukaciji i bukvalno se navukao na te neke poslice.

- Ako se pitate, "zasto ja ovo uopste citam" ili, "zasto ovaj lik pise o internet zaradi", "kakve ovo veze ima sa nekim ispovestima", pa... Ima, i te kako ima.
Svakako da ne bi gubio vreme i pisao ooovoliko (cele noci sam sinoc pisao i malo pre ustao i nastavio) da nema veze.
Ali opet, mogu ja da pisem do prekosutra ako niko ne shvati poentu price i moje ispovesti i SAM/A ne izvadi glavnu onu poruku i srz svega, jbg onda, ali bar znam da radim pravu stvar i znacu da sam bar pokusao da nekog iscimam.

- Uglavnom, veoma sam brzo ucio i u samo mesec dana od totalnog amatera i neznalice, poceo da postavljam rekorde na tom sajtu na kom sam radio.
Dnevno sam znao da dodjem do $20/$25 i da imam 30,000/40,000+ pregleda po danu!
Sto je apsolutni rekord i dan danas ( :
Tog trenutka je bilo nekih 5,000 mozda i vise aktivnih ljudi koji su pokusavali da zarade nesto, i bas meni podje za rukom da pronadjem jedan jako vredan metod rada i uspem da dodjem do te neke, slozicete se, ok sume novce za neki dnevni prosek u to vreme.

- Ne treba ni pogadjati da su mi se sad ODJEEEDNOM svi redom javljali, a ponajvise moj sponzor ( :
On je tu 2 godine, ja dosao juce i sad ja postavljam neke rekorde tu kao ( :
Totalno ne bitna prica mozda, ali hocu da kazem samo koliko mi je to znacilo tada.

- To je bilo nesto sto mi je dalo krila, i zato je vazna cela ova prica, a internet poslovanje ima mozda i najvazniju stavku jer je motivaciona i Vi trebate da izvadite pouke iz moje ispovesti i cele ove price, a da li cete to uraditi, to je na vama, ja se iskreno nadam da hocete, da cete konacno da otvorite oci i da shvatite da internet nisu samo klipovi, igrice, flimovi, pornici i sve ostalo.

- Moja poruka sa ovom pricom jeste da, posto svi vec sedimo svojim kucama, pa daj da se bar nesto dobro uradi za to vreme, samim tim, ako radite nesto vezano za internet poslovanje na netu, zaokupiracete mozak, necete se vratiti na ulicu i sve ostalo je pozitivno i samo pozitivno...

- Samo sa ovog sajta sam uspesno isplatio preko 45+ puta u narednih par godina!
A to je samo malecni pocetak! To je cist profit i naravno da to nisu neke velike i ogromne pare, i ovde nije pitanje i nije poenta u parama vec u vama (novac treba da vam posluzi samo kao motivacija, da se moze nesto uraditi), jer se opet osecate onako bas ispunjeno, zelite da radite na sebi, zaokupirani ste i samim tim kada naucite dosta toga i upoznate dobre ljude na netu, samo nebo je granica!

Znate koliko znaci kada odete na bankomat i podignete vas novac, eeeej...???
Vi ste ga zaradili, sedeli ste kuci i zaradili, a do juce ste bili na ulici, okoreli narkoman koji sada ima buducnost?!


- Pa, realno, koliko puta imamo prilike da tako nesto cujemo?
Mozda jednom u 1,000+ slucajeva a mozda i nijednom?

- Zato vas molim, nastavite sa citanjem i neka vam ovo bude motivacija, ja ne mogu da Vas licno promenim, vas pogled na zivot, vasu situaciju, psihu, ali bar minimum minumuma jeste da probam, a to je jedan od glavnih razloga cele ove moje ispovesti koju sam zeleo da napisem na bas bas ovakav nacin, ispovest sa pozitivnom pricom!
To jest, mozda i mogu ali za to prvo Vi morate sebe da promenite...


Ubrzo posle toga, vec u Februaru 2012 stupam u kontakt sa jednom starijom zenskom osobom iz Velike Britanije/Engleska/London, eee tu sad pocinje tek ona prava prica.

- Sakupilo se nekih, sad se bas i ne secam, ali nekih $100/$200 dolara na jednom platnom procesoru (Payza bivsi AlertPay, slicno PayPal-u), i sada razmisljam kada su mi isplacene te pare... Sta da radim...?
Ako povucem taj novac, odem do Inteze, uzmem, iii...? Sta sam uradio?
Ok, kupicu ja nesto, casticu porodicu, platicemo neki racun itd itd...
Ali... Sta ako bas ove pare mozda mogu da udvostrucim, ili cak sta vise, sta ako mi bas ovaj novac zivot promeni?

Povlacenje novca za mene nije bila opcija, nije cak ni postojala ta opcija, a verujte i sami znate da bi u toj situaciji 99% ljudi jeeeedva docekalo da povuce taj novac, ja to nisam uradio i to je bio prvi korak ka uspehu!

- Dakle, ubacio sam sebe u takvu jednu psihicku masineriju da se i dan danas sebi divim, iskreno.
Dok sam radio na tom sajtu, uporedo sa tim trazio sam i citao mnooogo svakog dana, sta da radim, koja mi je najbolja opcija, sta uraditi sa ovim novcem...?
Lako je uzeti novac i potrositi ga, ali ja razmisljam malo drugacije, tj tada sam poceo razmisljati drugacije, danas sam to doveo do jednog vrhunca.

- Nailazim na jedan investicioni sajt koji su u to vreme bili bas onako boom, koji funkcionise vec godinama, registrujem se i pocnem da razgledam, citam i citam, ima bas dooosta toga pametnog, i za mene vaznog sto mogu da procitam.
Dok sam tako razmisljao da li da svoj zaradjeni novac investiram ovde, a pritom, za par dana dobijam jos jednu isplatu od nekih $50/$100 pa da dodam i taj novac, razmisljam da li da to uradim i tako razmisljajuci pogledam u desni deo sajta gde pise "24/7/365 Open Conference Room"...? Hm...?

- Upadnem ja unutra i onako pogledam, sa desne strane skroz gore stoji ime coveka iz Amerike koji prica nesto, tu su jos 3 ili 4 moderatora koja pomazu u pisanju, i dole nekih 100/150 ljudi u tom trenutku i svakom pored imena stoji zastava drzave.

- Taj prvi osecaj je bio savrsen, nesto sto se na prvi pogled zagotivi, nisam zeleo nista da pisem vec sam onako sa strane samo slusao o cemu se radi, pise i sta se prica, pomno pratio sve.
Ubrzo sam shvatio da je to jako ozbiljna kompanija i jaaako ozbiljna prica sa u tom trenutku nekih 60/70 ljudi koji rade u njoj (sve preko neta i iz svojih kuca), sve lepo povezano, jedna savrsena prica, jedna prelepa atmosfera i sve ostalo, ljubazni ljudi, uvek sala, osmeh, ma savrsenstno!

- Nije mi mnogo trebalo da se bukvalno navucem na to mesto...
Ukratko, ti ljudi koji su radili i vremenom se smenjivali na svakih 4 sata, ljudi koji su pricali (uvek jedna osoba za majkom) i ljudi koji su pisali su zapravo bili zaposleni od strane kompanije i njihov posao je bio da svakom ko je nov objasne o cemu se radi, otkad kompanija postoji, cime se bavi, kako zaradjuje novac, kada je pocela sa radom, koliko je sigurno da se bas tu ulozi i sve ostalo.

- Ubrzo sam se i ja ubacio u tu pricu, poceo pisati, raspitivati se, a sa druge strane konstantno sam ucio.
Kompanija je inace bila ooogromna, i sastojala se od mnogo sistema i zaista je bilo tesko nauciti i shvatiti sve odjednom, ali... Meni je to islo od ruke jer, spavao nisam a zeleo sam sve da znam, tako sam veoma brzo naucio o svemu sto je bilo vezano za tu neku pricu.

- Osobu koju sam upoznao iz Londona je upravo radila u toj kompaniji kao moderator, upao sam unazad par dana preko nje u sistem i ulozio sav svoj, do tog trenutka zaradjeni novac na internetu.
Nedugo zatim, posto smo bili u svakodnevnom kontaktu, ta lista ljudi koje sam upoznavao se sirila, i nekako su me bas ti ljudi koji su tad radili za tu kompaniju na neki nacin zavoleli, jer sam poceo da pomazem u toj chat/conference sobi, bio sam najmladji, jedini ne samo iz bivse Juge nego uopste iz ovog dela Evrope, proslo je nekih mesec dana iii... Onda, jednog jutra...

- Zvoni meni Skajp, ja pogledam, osoba iz Londona zove...

Pitanje koje je usledilo, menja moj zivot za 1,440 stepeni!!!
"Do you want to work for this company"?

- Jaaa uuu ciiiistom luuudilu, ne mogu da poverujem sta mi se desava, pocinjem da se tresem, da placem, ma sve moguce emocije, sve sto mi se u zivotu lose dogodilo se odjednom u toj sekundi jednoj pretvorilo u dobro i onako sav taj ogromno jak adrenalin me udari onako, ma... Neverovatan osecaj!

- Odgovaram ja da naravno zelim, i sad ona meni kaze da ce da u poziv ubaci trenutnu seficu tog odeljenja za moderatore/spikere u kompaniji, a jaaa, malo je reci da sam pred infraktno stanje preziveo.
Tecno govorim Engleski odvano, nikad mi nije bio problem ali u tih nekih 20ak minuta razgovora sve sto sam znao da kazem je bilo "Yes/No/Ok" ( :

- Na kraju razgovora posle opsirnijeg objasnjenja, sta cu tacno raditi, kako, gde, zasto i sve ostalo upita sefica mene da li sam ok sa platom od $150/nedeljno, 4 sata traje smena sa dva dana slobodnih nedeljno, koje ja licno biram?!

Voleo bih da postoji nesto i neka rec kojom bi vam mogao opisati moju radost, dovoljno je reci da sam skoro svo vreme plakao i tresao se i kada smo zavrsili sa razgovorom, onako u sprintu ulecem u dnevnu sobu gde me moja porodica cekala da cuju sta se desava, kakve su novosti, zagrlio sam ih svo troje onako jako, uplakan, srecan, maaa... uhh... Neverovatno dobar osecaj, unikatan, imate osecaj da je ceo svet vas, pogotovu sto dolazite iz TOTALNO sjebanog zivota!

- Dakle, u nekih 3 do 4 meseca sam od totalnog amatera, da dodam samo da nikada nisam bio skeptik po pitanju zarade na internetu, pa sam valjda i samim tim toliko gurao i verovao da ce se nesto lepo desiti, uglavnom od totalnog amatera do... Poslovnog coveka? Wtf ( :

- Ali, u tih, 4 meseca neka bude, ja sam od onakvog coveka, onakve zivotinje jedne, narkomana, koji je doziveo 300 losih prica u zivotu dosao do toga da, sada vec nemam samo tih $150/nedeljno ili $600/mesecno, sada imam i dodatni novac koji zaradim na mom pocetnom sajtu, koji sam kasnije polako ostavljao po strani jer nisam imao vremena da radim i jedno i drugo.

- Pocinjem ja da radim tako, radi se 4 sata dnevno, cetvrtak i nedelja slobodan, za toliki novac, jos od kuce!
Malo je reci da sam prozivljavao nesto sto nisam ni u ludilu sanjao!
Posle samo mesec dana rada, dobijem prekomandu, na jacem radnom mestu, za platu od $340/nedeljno i u istom periodu ubacim svoju suprugu da radi u istoj kompaniji...!

Za sve ovo sto pisem imam i dokaze pa cu postaviti po neku slicicu cisto da vidite da vas ne zajebavam i da mi je zaista zelja onako OD SRCA da baaar nekog malo prodrmam ovom pricom na ovaj ili onaj nacin!
Ni na kraj pameti mi nije da se tu nesto kurcim i te price, kao novac, ludilo, postao sam milioner jebeni i te price, daaleeko od toga, imam 31 godinu, ozenjen sam, zivotnog iskustva za 50 zivota mozda, zar mislite da bih se zezao sa ovim i ovooolikooo se imao i pisao celu noc i nastavio danas?
Cak sam se i razboleo, da dodam i to... Razne emocije su me spucale, dobre i lose tokom ovih prica jer sam se prisecao svake tokom pisanja

Dakle, jedna TOOOTALNA zivotna transformacija, ali ono... Totalna!
I tako ja od onog najgoreg ulicnog djanera postade poslovni covek ( : Zamisli jee...?

- Ja $1,360 kada se odbiju provizije (fees) legne mi cisto nekih $1,300/$1,330 mesecno, supruga je radila malo tezi posao u LiveChat-u (6h) pa je imala i vecu platu, $400/nedeljno, neka bude nekih cistih $1,550 mesecno profita, nekih skoro pa $3,000 samo od toga, a da ne sirim dalje pricu o svojim licnim poslovima sa stotinama nekih mojih sajtova kasnije, AdSense zarada pa neki razno razni sistemi i godinama tako (Amazon, Clickbank, AdSense, gomila affiliate sistema)...
In fuckin' Serbia FFS! ( :

- E sad, dolazimo do jos jednog vaznog dela, trebao sam moju ispovest odmah na pocetku da podelim u 3 dela, prvi deo je kako sam dosao do dna, drugi deo je kako sam dosao do zvezda bukvalno, a treci deo... Pa... Nije fora sada da napisem, saznajte sami ( :

Btw, odmah da dodam ono sto sam na pocetku odmah trebao, ja ovde nisam da bi bilo sta reklamirao, vise se ne bavim takvim "investicionim poslovima", dakle ne zelim da me niko kontaktira i pita "gde da ulozim novac", nije to tako lako i odmah da dodam da je 99% programa na internetu sto se tice tih HYIP, Rev-Share, Matrix, Hybrid i svih ostalih "investicionih" sistema "High-Yield Investment Program" (HYIP) nista no cista prevara!

Tako daaa... Dok Vi dodjete do onih 1% koji zaista funkcionisu Vi ste vec izgubili i novac i nadu u sve to, ljudi su vas lagali samo kako bi dobili taj prokleti % od vaseg uloga itd itd, ali zato postoje mnoooogo drugih legalnih, dobrih, vrhunskih nacina kako da se to uradi.
Potrebno je mnooogo vremena, truda, mooozda malo novca, ali nista preko noci i te fore, nije za svakoga i ne moze svako.
Uglavnom, da privodimo kraju ovu moju ispovest...

- Sve je bilo tako krasno i bajno u pocetku, i ostalo je tako sve do kraja 2013 godine.
E onda, dolazi do pucanja celog sistema (a to je bas onako jedna poduga pricica), uglavnom, 450 ljudi je ostalo bez posla u nekih 10ak dana sve zajedno.
Kompanija se u nekih godinu i par meseci toooliko prosirila da je to bilo strasno, hiljade i hiljade novih ljudi je dolazilo svaaakog dana!

- Najkrace sto mogu da objasnim, kompanija se prodala za $64,000,000 i gazda koji je inace Amerikanac je prodao samo pod jednim uslovom, da niko, ali NIKO ne dobije otkaz u naredne minimum 2 godine!
Inace, covek koji je osnovao tu kompaniju, jedini je covek koji je jedan takav sistem uspeo da odrzi od cak 1994 godine pa sve dok nije prodao kompaniju, ako se ne varam krajem 2012 godine se to desilo, tako nesto.

- Prodao je iz vise razloga, bio je on protiv toga pa smo imali gomilu nekih sastanka, gde smo svi bili protiv jer smo tacno znali sta ce da se dogodi.

Jer, 99,99% investicionih kompanija danas a i pre rade isljucivo na sledeci nacin :

Ako udjete u prvih par dana, do maksimum nedelju, dve... Bicete u profitu nekom, ali i to je pod znakom pitanja.
Sve te "kompanije" su radile po principu "placamo stare clanove sa parama koje novi clanovi uloze"!
I to tako moze da traje mozda i godinama ali to se nikada nije desilo niti ce, to su dakle ciste prevare i pazite se takvih sistema jer ih ima na hiljade bukvalno svakog dana se samo radjaju.

Covek koji je osnovao sve to je jedini radio kako je trebalo, dakle :

Imao je pocetni kapital te 1,994 godine od $100,000 i taj novac je sluzio da se sajt odrzava i da se svi isplacuju na vreme, jer je covek imao viziju, plan za narednih 20 godina.
Zatim, ulozeni novac koji mi kao clanovi investiramo se povlaci sa svih mogucih platnih procesora poput PayPal-a, SolidTrustPay-a, Payza, PerfectMoney, MoneyBookers itd itd itd...
Taj novac kada se povuce i dodje u ruke ljudi u pravom svetu istog dana pocinje da se investira u razno razne poslove, to moze biti zaista svasta, sta god bi od $1 napravilo $2 bilo je sasvim dovoljno primera radi.
Posle toga, sve je jasno, novac se vraca nazad na platne procesore i kada dodje vreme isplacuje se na vreme svim ljudima koji su ulozili novac i kada je doslo vreme da povuku svoje profite.

Danas je to retkost, ja sam licno bio pozivan da budem clan i vlasnik bar 10 slicnih kompanija, prihvatao pozive jesam dok nisam cuo planove, retko, ali zaaaista retko ko zeli da napravi nesto na duge staze.
Po sistemu "sto bi se ja kao pojedinac cimao sam da zaradjujem milione za druge, kada lepo mogu da zaradim milion za mesec dana, na prevarama i to jako jaaako brzo".

- Sam sistem je bio preeeepun para, da je ostao matori ta kompanija bi danas bila u top 10 sajtova na internetu, ko se razume bar malo u sajtove/internet zaradu i koliko znaci da vam sajt bude sto bolje rangiran = veca zarada itd itd shvatice.

Primera radi :

Google je prvi na svetu, YouTube drugi pa zatim ide Facebook, Baidu, Wikipedia, Yahoo itd itd
E sad, ne treba biti nikakav naucnik da bi se shvatilo koliko svi ovi sajtovi zaradjuju dnevno, mesecno, godisnje.
Google je 2013 zaradio $58,800,000,000 - Da, dobro vidite, 58 milijarde (na reklamama)!
Facebook zaradjuje oko $1,000,000,000 - Milijardu dolara na svakih 1/4 mesecam odnosno nekih $250 miliona mesecno takodje na reklamama/ads/advertisement!
YouTube je recimo 2013 zaradio $6,300,000,000 odnosno $17.26 miliona DNEVNO!
Sada, zamislite samo koliko bi kompanija bila jaka da je sve ostalo kako treba...?


Dodacu samo da je on dogurao taj sajt/kompaniju do Top 200 veb sajtova, sto je totalno ludilo uraditi sa jednim takvim sajtom, 4 miliona ljudi je imalo otvorene naloge, milioni dolara su se dnevno tu okretali...
Takodje, kako bi imali nekakvu predstavu u kom rangu je kompanija bila, Top 200 gore dole 10 pozicija se trenutno rangiraju sajtovi poput - Indeed, Godaddy, Chase, Chaturbate, Wikihow, Buzzfeed, Huffingtonpost, Softonic, Weebly, Gfycat, Washingtonpost, Mozilla, Forbes i svi ce zavrsavaju sa .com, vecina!

- Uglavnom, matori (vlasnik/osnivac) je promenio mnoge zivote, pa je tako i moj, jer njegov pogled na svet i neka ubedjenja poput, da smo svi mi robovi nasih vlada/drzava, da ne postoji jedna normalna drzava na svetu, da bi svako trebao da bude jednak, da deca u Africi gladuju samo i samo zbog Amerikanaca i njihovih ratova koje vode za naftu i sve ostalo, a i sam kao licnost pored svega toga je bio fantastican, promenio je mnoge zivote...
Zato je i osnovao kompaniju, zeleo je da ljudi budu finansijski slobodni, i ON je licno u tome i uspeo.
I onog dana kada se kompanija prodala, znali smo da ce doci do neke gluposti.

- Posto sam u zadnjh 4, 5 meseci radio u Fraud dept. imao sam uvid u ceo sajt, mogao sam da vidim ko koliko novaca ubacuje, izbacuje, mogao sam da ulazim u platne procesore (da se logujem), mogao sam da sam hteo i da sam takav covek povuci na desetine hiljada dolara, ali nisam to ja, mogao sam videti ko radi neke lose stvari/hoce da prevari sistem itd itd, i dan danas cuvam dobrih 10 giga video sadrzaja kao "dokaz" koji, navodno ne vazi nista.

- Uglavnom, imam dokaz gde je covek koji je upropastio celu kompaniju i bukvalno na hiljade ako ne i desetine hiljade ljudi zavio u crno, kada je prvi put stopirao isplate, u mesec dana je izbacio negde oko $300,000 i to preko samo jednog racuna, za ostalo da ne pricam!
Dakle, zaustavio i stopirao isplate sa svih aktivnih naloga sa pricom da je doslo do nekih malih problema, a ustvari je samo on povlacio banosnosne sume novca!

- Zatim, posle toga su se sve vise i vise obustvljale isplate, gde je opet on i jos samo par njegovih pajsera imalo tu moc da povlaci bahate sume novca, ne trebam ni da spomenem da je to sve tudj novac bio!
A lik je imao $7,500/nedeljno odnosno $30,000 mesecne plate!?
On je bio vlasnik, sad... Zasto je on primao platu pa jos toliku, to zaista samo govori o nivou bahatosti jednog coveka!

Kada sam jednog od zadnjeg dana puko i poceo da pretim, zapitah za $500, rekoh "cekam bebu, trebaju mi pare", znate sta je uradio...?
Blokirao mi je jebeni racun sa $90,000 na njemu, tj suspendovao ga, izbrisao...!


- I onda pogledam tako, posto danas covek ima 4 sina, pa se zapitam da li razmislja o karmi jebenoj...?
Lik ima svoju ergelu konja, radi sa tim otkad je unistio kompaniju, na sajtu ima jedno 50ak konja, nijedan ispod $50,000!

I mogao bih ovako da pisem i da samo to zlo koje se desilo i nepravda izlece iz mene do prekosutra bez prestanka, ali obustavljam paljbu... Nema razloga za dalju i siru pricu.

- Dodacu samo da sam ja licno i moja supruga izgubili tu ravno $105,000!
$90,000 sa racuna i $15,000 u platama, takodje da ne duzim opet sa svim pricama, kasnije sam ja licno radio i menjao cak 6 odeljenja, dobrih 7, 8 meseci sam radio 2 posla u kompaniji i samim tim dobijao duple plate (retko kad sam bio isplacen za to) kao i moja supruga, duga prica kao sto rekoh.

- A sto se tice gore pomenutog racuna, ako se setite samog pocetka, napisao sam da kada sam usao u sistem, novac koji sam zaradjivao sa strane ubacivao sam u kompaniju za koju sam radio i taj novac sam vremenom reinvestirao, podigli smo mi vise nego sto smo ulozili vremenom, ali opet, $105,000 je ogromna svota novca da se izgubi preko noci!?

E tu je doslo do prvog onako, djavolskog samara!


- Nista od toga ne bi bilo strasno toliko da ja i moja supruga nismo cekali dete krajem 2013, i novac je iako smo imali nesto u steku, ipak bio bas potreban a na kraju krajeva, to je licno nas novac, ajde manje vise ovo sa racuna, borili smo se mesecima da nam se bar plate isplate, sto se kaze, za to smo radili, niko nikad $1 nije dobio.

- Zadnja ponuda od njih je bila da radimo za $50/nedeljno gde smo svi onako odlucili da kazemo ne i da pokusamo preko nekog advokata da dodjemo bar do nekih para jer opet kazem, nije mala svota novca u pitanju da se bas tek tako predje preko toga.

- Covek je vec bio spreman na sve, znaci ceo plan je imao verovatno godinama unazad.
Pa, zamislite coveka koji ce danas da isplati $64,000,000 jebenih miliona u kesu verovatno da bi za nekih godinu dana isisao sve pare iz sistema?!
Umesto da u narednih 10 godina zaradi 10 puta vise, ma ono, totalno bezveze prica...

- Skupili smo se svi na kraju koji su radili za kompaniju, i nikad necu i ne mogu da zaboravim te trenutke u tih nekih 2 meseca, zapravo, bilo je dosta ljudi koji su bili u slicnoj poziciji kao i mi, cekali su decu, novac potreban, plate su kasnile unazad godinu dana, dakle problem je bio tu i samo je eskalirao iz dana u dan.
Budes placen ove nedelje, pa onda ti za 3 nedelje uplati opet pa za 2 opet pa onda mesec dana cekas, pa se onda smiri i dobijemo redovno 2 do 3 plate, pa se opet cekalo, i tako u krug.

- Moram da napomenem da su to uglavnom bili stariji, jako fini i jako pametni ljudi iz inostranstva, ljudi koji su imali svoje uspesne biznise i bukvalno ugasili te poslove da bi ulozili novac u ceo taj sistem, ljudi koji su ulagali i vise od $200,000 odjednom recimo i izgubili sve, drugi su uzimali kredite, stavljali kuce pod hipoteku i izgubili sve.

- 5 ljudi je umrlo u narednih par meseci od srca, infarkt uglavnom, jedna se osoba obesila zbog gubitka, uglavnom svega stecenog u zivotu!
Dakle, crno da crnje ne moze biti, zato kazem da zivot takav scenario moze da napise da to nijedan glumac ne moze da odglumi.

- Da zavrsim tu pricu oko ove kompanije i sva ta neka moja dobra i losa desavanja u njoj, na kraju smo pokusavali na sve moguce nacine da preko raznih advokata probamo da bar neki deo novca povratimo, medjutim sve je to padalo u vodu jer iz tamo nekog razloga video klipovi dokaza vise na sudu nisu dokaz, slike nisu dokaz, skajp i fejs poruke nisu dokaz, a i niko od nas nije imao sto se kaze na "papiru" crno na belo da radi za tu i tu kompaniju a i kada bi u nekom slucaju i doslo do suda to bi sve bilo tako glatko odbijeno, da li je potplacivao, pratio ili sta vec, stvarno ne znam, ali ovo sto se desilo je ravno genocidu bukvalno.

- Tuzna prica svakako, neko je izracunao da su nam sve ukupno i sa platama i ono sto smo investirali ostali duzni oko $5,750,000...! A to je samo 95% ljudi koji su radili za tu kompaniju, a po nekim zapisima 4 miliona ljudi je u svetu imalo otvoren nalog...? Minimalna uplata $10 pa vi sad vidite... Uzas!

- Sto se mene i moje porodice tice, ne mogu da kazem "ma, mi smo super prosli", jer sa detetom na putu imali smo tako lepe planove, neki od njih su se skoro pa desili, planirali smo da odemo ili za Juznu Afriku ili za Australiju/Kanadu i pocnemo jedan zivot iz bajke, ali eto, nikad ne znas sta te ceka.

- Ja sam se sa ovim problemom borio sve do bukvalno pre par meseci, do pre mozda samo cak 2 do 3 meseca, nisam mogao da dodjem sebi nikako, sama pomisao da cekas dete i da ti se bas to TAD dogodi... Nisam se mogao pomiriti sa tom cinjenicom nikako.

- Ali, to je propalo, u medjuvremenu, 2013 Februara meseca je pokrenuta jedna slicna prica, ali ovog puta vlasnici su bili ljudi koji su radili za "tu" bivsu kompaniju.
Tu se pre otvaranja okupila jedna starija, pametna, poslovno sposoba ekipa sirom sveta koja je znala kako da od $1 napravi $2 ili $3 i tako se krenulo sa novom kompanijom koja nam je svima ulila bas onako dooosta poverenja i vratila veru.

- Tu, pre samog pocetka, nekih 2 meseca pre otvaranja i pocetka rada, mene i suprugu je cekalo to neko radno mesto (u to vreme smo jos uvek radili za bivsu kompaniju i niko nije smeo da pisne o "novoj" jer bi popili otkaz a desavalo se vec, kad si vec poceo da dajes dusu djavolu, pici do kraja a i gledali smo da izvucemo sto je vise moguce).

- Pocelo je skupljanje "Pioneer" pozicija sto u prevodu znaci da onaj ko postane "Pioneer" postaje i vlasnik jednog dela te kompanije, zamrsena prica za objasniti pa cu tako samo bitne stavke opisati.

- Ja sam naravno upao u tu pricu, sa najvecim paketom od nekih $25,000 sto se placalo (gotovo sva ustedjevina je otisla u neke nove nade), u zavisnosti kako ko moze, neko je placao u 10 rata na 2 nedelje, neko u 5 na mesec a neko odjednom.
Uglavnom, kada se to uradi, vi toj kompaniji pomazete u smislu "Start Up Capital"-a, znacenje :

Startup capital refers to the money that is required to start a new business, whether for office space, permits, licenses, inventory, product development and manufacturing, marketing or any other expense. Startup capital is also referred to as "seed money."

- I na kraju godine ili kako se vec dogovorite, zavisi od kompanije do kompanije i od ljudi do ljudi (guglaj za detaljinije odgovore), na kraju godine recimo ako se odlucite da uletite najvise novca, imale su 5 opcija inace, 5/10/15/20 i $25,000... Na kraju godine se svodi racun i onaj profit koji ostane se podeli sa ljudima koji su pomogli da laicki napisem, ceo sistem krene kako treba.

- Da skratim pricu, sve je islo super sve do kraja 2014 godine.
Da isto tako dodam pa da nastavim i privodim kraju ovu pricu, kada smo izgubili sve preko noci bukvalno krajem 2013 kao sto sam vec rekao ja sam bukvalno digao ruke od svega, razocarao se bas onako muski i tokom cele 2014 godine ja bukvalno nista radio nisam a imao sam opet izmedju $1,500 i $2,000 po neki mesec i vise.
Sve sajtove koje sam imao, koje sam odrzavao, sve poslove koje sam sa strane radio sam jednostavno ostavio, toliko mi je tesko bilo tada, nisam mogao da se pomirim sa tim, ali nikako nisam mogao!

- Te 2012 i 2013 godine ja sam imao jako jaaako uspesne sajtove koje sam vodio, to su najsladje zarade koje covek moze da zamisli.

- Primera radi :
Pokrenete jedan sajt, pre toga malo odradite "research" i pronadjete "niche", sta zelite da radite.
Recimo, ja sam radio uspesno i sa sajtovima koji su imali veze sa "zdravom ishranom" pa "amazon prodaja", pa "hrana za kuce/mace" pa "pravilan pristup internet marketingu" i gomilu drugih, onda se posvetite onako kvalitetnih 2 meseca i radite na jednom sajtu, napunite ga sa svakojakim dobrim i unikatnim tekstovima (uglavnom kada covek dodje vec do para i ima mesecnih prihoda odluci se da zaposli jedno ili dvoje ljudi koji ce pisati za njega), i to posle kada krene sve bude automatski, vi vise ne morate da pridjete tom sajtu a on ce vam narednih, lupam sad, u zavisnosti od sajta do sajta i koliko je koji sajt kvalitetan, neki ce narednih godinu dana da vam donosi lepu zaradu, neki 2 itd itd, a pritom mozete i da prodate te sajtove sto sam ja na kraju i uradio, ali, bilo je kasno vec i nisam uspeo da izvucem 100%.

- Mnogo mocna i mnogo dobra stvar, trenutno je to hit i opcija #1 na internetu sto se zarade tice na duge staze.
Pa gde cete bolje od toga da vas sam Google placa, milina, samo treba imati strpljenja i graditi sve to.
Ljudi su konacno poceli da kontaju da nema nista preko noci i te neke "brze zarade".
Moze se samo brzo izgubiti ali zaraditi, nikako...

- Elem, posto zivimo u doba gde su ljudi ne samo zavisni i ljubomorni i sve ostalo, zivimo u eri interneta gde neko ko vas mrzi samo zato sto ste bolji od njega u nekom polju, on ce svo svoje znanje da preusmeri u to da vas srusi, i upravo se bas to i desilo sa "novom" kompanijom.

- Totalno legalna prica, nikada pre vidjena na internetu sto se bar invest sistema tice, mada ovo nije bio bas cist invest klasican onaj program, sadrzao se od vise raznih malih programa, dodacu samo da smo za to neko vreme sagradili vise skoli u Keniji, Svazilendu, Namibiji, Lesoto itd itd, sa zeljom i planom na duge staze da se sve to prosiri na ceo svet, tj gde je to potrebno, toj deci tamo se dosta pomoglo, zatim na hiljade i hiljade porodica je dobijalo hranu i smestaj svakog dana, ma... Predivan jedan sistem gde zaradjujes i pomazes drugima, maaa koliko to bahato, glupo, neistinito zvucalo tako je bilo.

- Pocetkom 2015, tako nesto, dolazi do zastoja zbog jednog malo je reci retardiranog matorog konja, kasnila mu je isplata jednog dana a posto ljudi u Africi zaostaju sto se interneta tice i tog nekog zakona o internetu i zaradi i kompanijama na netu itd itd i svi smo upuceni i znamo sta se desava sa Nigerijom i Ganom i koliko je samo prevara doslo sa njihove strane, a ova kompanija je bila stacionirana bas u Africi (greska ali, ucimo dok smo zivi) tako da su u Africi zakoni sto se internet poslovanja tice totalno sjebani, malo je reci da zaostaju bas onako godinama za Srbijom, Bosnom, Hrvatskom (mada i ovde kod nas, ne znam ni dan danas da li postoji neki "zakon" o tome) a kamoli za neke vece zemlje i sad je to sve u blokadi nekoj jako jako dugo vec.

- Vremenom su ljudi poceli da pizde, i to uglavnom oni sto investiraju do $50 do $100 pa pizde sto su prvo izbacili $500 ili $1,000+ i recimo vec su u solidnom profitu, i onda im zbog blokade cele te price nije isplaceno mozda $20/$30 i oni se naprave pametni i potrose vise na taj jedan poziv iz recimo Indije ka nekoj drzavi u Africi kako bi to Boze prijavili to!?
Sta onda ovi ostali da kazu, opet ima ljudi koji su 6 cifara ulozili pa cekaju.

- Uglavnom, ta prica ce se vratiti kad tad...
Cak su i iz kompanije placali ljudima da dodju i da se uvere svojim ocima da je sve to istina, pa nekima ni to nije dovoljno, ali uglavnom eto...
I ja sam trebao da odem i bio je vec i odredjen datum i sve ostalo ali zbog deteta sam odlucio da ipak ne putujemo, mnogo je to dalek put da bi se isao sa tek rodjenim detetom (moje je neko misljenje bilo).
Umesto da sam danas na Karibima ( : ja ovde visim (sala mala).

- Zaneo sam se pisanjem i toliko se ubacio i uziveo u sve ovo kako nijedan vazan detalj ne bi propustio, pa tako nista o Buprenorfinu ne napisah...? Uh...

Buprenorfin

- Kada je sav taj novac poceo da dolazi, covek pocne da kupuje sve, pa sam tako jedan auto uzeo, pa drugi, pa sredio komplet kucu, pa dobio dete, pa uradio 300 stvari koje neko za ceo svoj zivot radeci u pravom zivotu ne uradi.

- Ali, naravno doslo je do greske i do pada u mom sistemu, pa... Kada je sve vec uzelo maha sa prvom kompanijom, jer... Unazad par meseci vec se sve znalo, znalo se sta ce da se dogodi, ja sam bio pod ogromnim pritiskom, jer opet ponavljam, nije frka napraviti dete, svako to moze ali to dete treba nesto da jede, obuce, tako...?

- Tako je mene ta situacija izbacila bas onako muski iz koloseka, i pao sam, posle toliko vremena opet uzeo heroin, pa onda opet, pa opet i opet, pa onda imate dosta para, pa se svakih par dana ide za Bg i uzima se 5gr/10gr i tako u krug, ali svaaaa sreca pa je to trajalo jako malo (ali dovoljno da se navucem opet).

- 2013 u Martu ili Aprilu sam preko drugara dosao do privatnog psihijatra ili sta je vec, i poceo uzimati Buprenorfin...
Bup je sjajan lek za ljude koji se zaista zele skinuti sa Heroina totalno bezbolno i fizicki i psihicki, ali frka je u tome sto retko ko prodje a da se ne navuce sa Heroina na Bup, pa se po necijem misljenju ustvari samo vrtis u krug.

- Za mene to nije tako, Bup me je spasao i zahvalan sam na tome sto sam imao prilike da jako brzo posle te jedne greske, koja bi... Verovatno postala moja zadnja i ona kobna greska, tako da sam zahvalan Bogu sto opet kazem, imam tu srecu i privilegiju po meni da koristim Bup.

Bup me je spasao, mozemo da pricamo sta god hocemo, Bup nas je sve spasao, e tu sad dolazimo do dva dela price oko Bupa.

- Bup koristite prvo, da bi ste se skinuli sa Heroina, drugo da bi ste ziveli normalan zivot, ili, na to mozemo ovako da gledamo, Bup koristimo jer zelimo da se vratimo tom nekom "normalnom zivotu", ja zivim normalan zivot i verovatno bih mogao ovako do kraja zivota uz Bup.

- Ali to nije nacin po meni iako opet kazem, podrzavam zivot na Bupu kome je potreban, o ovome sam bas i juce pisao ovde na forumu, JA licno zelim da prestanem sa Bupom jer mislim da je odradio svoje i da vise nema razloga, ali apsolutno nema razloga da ga dalje koristim.
Osim ako naravno na Bup ne gledate kao na neku vrste vase droge, sto je neretko nazalost i slucaj danas i sve je vise takvih ljudi.

- Sve se vise i vise prodaje na ulici, klinci overavaju, pa se zaista zapitam zasto jbt?
Zato sto ti je Bog dao drugu ili u realnosti mozda stotu sansu i ti i to zloupotrebis?
Ja sam neko ko je mnogo gresio u zivotu, ali sam isto tako mnogo toga naucio u zadnjih 4, 5, 6 godina, cela moja licnost se promenila za to vreme, ti bivsi "(ne)ortaci" kada me vide krste se, pa neretko cujem kako se prica po gradu "Zeljko je puko", pa kada mi tako neko prenese ja samo kazem, "da su svi pukli samo 10% koliko je Zeljko puko, bilo bi sve super".

- Da me niko lose ne razume, nisam ja cvecka nikakva, toliko sam toga loseg u zivotu uradio da nikad tu ljagu sa sebe necu i ne mogu da skinem, to ne mogu da promenim ali zato buducnost mogu kao i svi mi ovde zajedno.
Nikome ne sudim i o nikome ne mislim lose, ako ne mogu da pomognem 100% ti necu odmoci, ako pogresis ok je, mi smo svi milion puta gresili ali je bitno da dignes glavu gore, priznas tu gresku prvo sebi pa zatim i drugima i nastavis dalje bez greske!

- Znajte da nikad u zivotu ne znate sta vas ceka, pa pogledajte samo moj zivot?
Da mi je sam Bog rekao "e, tako ce i tako biti" ja bi rekao, ne verujem, nema sanse, ali... Bilo je tako i bice jos bolje jer ja tako zelim.
Posle zaista jednog veeeoma mracnog dela u mom zivotu konacno sam stao na noge i konacno video neko svetlo, i uporedo sada krecem sa smanjivanjem doze Bupa i opet pokrecem poslove (neke vec pokrenuo), ali nikako nista ne radim na silu, na brzinu itd itd jer znam da cu pasti, mnogo brzo, zato opet imam plan, plan je jednostavno uspeh na duge staze i to je to, korak po korak svaki dan...

- Ako sam pre par godina uspeo da uradim sve ono, a pritom nisam znao nista, sta onda tek danas mogu da uradim sa svim ovim iskustvom i sa svim ovim znanjem? Sada vec ni nebo nije granica... Samo je pitanje vremena...

- Pozicionirajte sebe na pravi nacin, razmislite malo o svemu, nista nije toliko crno i nijedan problem nije toliko velik koliko ga mi sami sa nasom psihom mozemo napraviti!
Verujte u bolje sutra, meditirajte, ne dozvolite da prodje jedan dan a da ne odgledate bar 2 video klipa neke motivacije, neke lepe price, gledajte u sunce, guuurajte sebe na silu ako treba jer ste Vi i samo Vi vlasnici vaseg tela, mozga, psihe i svega ostalog, ne ocekujte da neko ili nesto moze da vas promeni, morate to sami da ucinite, zivot je kratak, mnogo kratak da bi ga tek tako bacili pod tepih, a dosta smo vec toga u zivotu izgubili, pogresili, nismo razmisljali svojom glavom na vreme i jos mnogo toga, budite staaalno zaokupljeni nekim novim stvarima, a kojim?
Pa to morate da saznate sami... Internet je puuuun svega i svacega (guglaj o svemu).
Znajte da za sve postoji resenje, period!

- U svakom od nas lezi nesto sto je unikatno, zapamtite to!
Svako od nas, samim tim sto je stvoren/rodjen i zivi na ovoj zemlji, pa to je samo po sebi vec fenomen!
Svako od Vas ima nesto u sebi sto jos uvek nije otkrio!
Samo morate, M O R A T E duuuboko da zaronite u svoje telo da bi ste pronasli odgovore!

- Moj odgovor i spas je bio bas internet, internet je buducnost i to isto zapamtite, posla vec danas sve vise i vise nema, kako ce biti za 5/10/20 godina Bog sam zna!
Internet je samo jedna ogromna pozitivna stvar, a ima ih jos, samo to treba pronaci...

Zapamtite, Vi ste svoj gazda, niko drugi, i u dobru i u zlu...

I, za kraj...?

Kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tek tada ces biti uspesan...! "Eric Thomas"
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Moja Prica - "Od Nicega Do Necega"!

Post by cica glisa »

Podrska!

Sta bih dao da znam koji glumac je okretao mak. :lol:
klarion
Posts: 3
Joined: Thu Jan 12, 2017 8:06 am

Re: Moja Prica - "Od Nicega Do Necega"!

Post by klarion »

Ti bi triba bit motivational speaker. Dobiva bi masne novce za to... Ozbiljno.
Post Reply