Sta da radim....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Bosanac29
Posts: 1
Joined: Thu Dec 01, 2016 8:50 pm

Sta da radim....

Post by Bosanac29 »

Veliki pozdrav svima na forumu. Ukratko cu ispricati moj problem pa molim za neki savjet, bilo sta. Naime, ja nikada u zivotu nisam probao drogu. Pisem ovaj post zbog prijatelja kojeg poznajem 20 godina. Nemam brata, a on mi je kao brat, bukvalno. Toliko toga smo prosli zajedno da smo toliko vezani da je to nevjerovatno. Dok je zivio u Sarajevu, nije bilo nikakvih problema sa drogom. Izlasci, derneci, zajebancije, zene, provodi sve je to proslo sa dosta alkohola ali droga nikada. Prije dvije godine otisao je u EU da radi u velikoj kompaniji, gdje se radi bukvalno po 16 sati, gdje zaposlene dovode do krajnjih granica izdrzljivosti. Prije 10 mjeseci pozvao me je kod njega i otisao sam sa djevojkom. Sjecam se, bilo je jutro kad je dosao po nas na aerodrom, ja sam ga jedva prepoznao. Ne samo fizicki, vec i kao osoba to je drugi covjek. Ljutnja u saobracaju, smeta mu semafor, guzva, ma sve uzas. Prema nama je pokusavao biti ok ali nije to bilo to. Kada smo dosli u stan kod njega nakon sat vremena bio je super, prica, zezancija, uspomene i sve ok. Ali meni je stalno u glavi nije to taj covjek! Navecer smo izasli van on i ja a djevojke ostale u stanu. Otisli smo u klub neki i on je svakih 5 min isao u toalet. Tada sam znako sta je u pitanju.. Kada smo krenuli kuci sjeli smo u auto i nisam dao da vozi dok mi sve ne isprica. Poceo je plakati i rekao da uzima samo speed vec 13 mjeseci skoro svakodnevno. Da ne moze da zivi bez njega. Da bi davno ostao bez posla bez njega. Jednostavno speed mu je dio zivota i on bez njega ne moze. Dize ga, budniji je, koncentrisan i radi 3 stvari u isto vrijeme. Kada sam mu rekao da cu ostaviti svoj posao u Sa da budem uz njega samo da ga spasim rekao je ne ne ne niko mi ne treba, izborit cu se sam. Ali, nije se izborio. Prekinuo je i kontakt sa mnom rekavsi da to nije izraziti problem. Ostavila ga je i djevojka koja mene moli da mu nekako pomognemo jer je postao neizdrziv kad nije na speedu. Mislio sam sve da kazem njegovim roditeljima koje bi to saznanje slomilo jer su tako ponosni na njega sta je uspio sa samo 26 godina u pogledu karijere. Ali oni ne vide ili ne zele da vide koliko je on izoblicen, sa potpuno drugim percepcijama svega. Jednostavno nemam pojma sta da radim a strasno mi je bitan. Molim vas za bilo kakav savjet. Molim vas!
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Sta da radim....

Post by breakdown »

Bosanac29 wrote: Prije dvije godine otisao je u EU da radi u velikoj kompaniji, gdje se radi bukvalno po 16 sati, gdje zaposlene dovode do krajnjih granica izdrzljivosti... Da ne moze da zivi bez njega. Da bi davno ostao bez posla bez njega. Jednostavno speed mu je dio zivota i on bez njega ne moze. Dize ga, budniji je, koncentrisan i radi 3 stvari u isto vrijeme.

Dok on ne shvati da ima problem, nema lijeka.
nije život poljem proći
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Sta da radim....

Post by Tamara86 »

Slazem se sa Breakdown-om. Mora dotaknuti dno, ili sam shvatiti da ima problem, tj. zna on da ima problem, ali mora sam shvatiti da zeli nesto poduzeti po tom pitanju, tek onda mu mozes pomoci. Njemu je pretpostavljam lakse tako, jer kazes da radi tezak i zahtjevan posao, pa mu speed u mnogo cemu olaksava, bar on tako misli. Ja znam za jedan slucaj, ovde, dva momka odrasla zajedno, uvijek zajedno, ma ko braca, ni braca ne budu toliko zajedno koliko su njih dvojica. Jednom takodje iskoci posao u Njemackoj, i ode, ovaj ga posjeti poslije godinu, a on na koki. Molio, kumio, ovaj nista. Drug se taj vrati ovamo, i pusti pricu da se i on navukao, to dodje do ovog, drug mislio nista od toga, ovaj se vrati nakon pola godine od tad, cist, kaze brate, dosao sam ti pomoci da se ocistis. I lik je cist sad. Ali to su slucajevi jako rijetki, i sve to zavisi do covjeka. Ne kontam i kako ga na poslu ne provale? Savjet nemam, izvini, jer niko se nije skinuo zato sto je morao, sve i da ga u kucu zakljucas, kad izadje, ako to hoce, on ce nastaviti. Znaci, mora sam ili dno dodirnuti, ili shvatiti da ne ide vise tako. Sve najbolje, nadam se iskreno da ce se izvuci. Ti pisi kako je, i sta se desava, bice i tebi lakse, posto vidim da ga volis kao brata, tako mi se cini iz tvog posta.
Post Reply