Pocetnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

stydent
Posts: 6
Joined: Tue Nov 29, 2016 5:30 pm

Re: Pocetnik

Post by stydent »

Naravno. Jedino nisam znao da nikad nece vise biti isto :D Nisam ni imao u planu da nastavim s tim, nego me je kopkalo, pa sam zeleo da cujem misljenje iskunijih. Citam ispovesti drugih, ali su to uglavnom teske price i problemi, takodje i tvoju sam procitao. Puno ti hvala na savetima.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Pocetnik

Post by Tamara86 »

Nemas se sta zahvaljivati, ako je pomoglo. Ja sam svoju isovjest napisala sazeto, bas zato sto je slicna kao i sve druge. Kao sto ce i tvoja biti ako nastavis. Ja shvatam da je tebi mozda malo dosadno u zivotu, i zato se stalno vracas na to kako ti je bilo lijepo taj prvi put, ali eto, odradio si ga drugi put, nije te odradio, je'l ti to nesto ne govori? Ja bih to shvatila kao znak, i nastavila piciti kako sam i do sad picila, jer u zivotu, ako sam sebi ne napravis da ti bude dobro, nece niko, a pogotovo droga.
User avatar
2017arta
Posts: 12
Joined: Fri Nov 25, 2016 11:58 am
Location: BiH

Re: Pocetnik

Post by 2017arta »

Naravno da jesam. I znam vrlo dobro sta pricam. Raznih bonbona sam uzimala i ni u jeednom nije bio mdma. A prije 6,7 god svaki je bio predobar. Zadnji put sam uzela bobu nekad 2013 crvena gljiva i ta je bila prava. takodjer Uzimala sam i s neta RC i u ovim danasnjim bobama se tocno nalaze te supstance.

Ova mlada generacija koja je tek sad posla izlazit recimo i uzimat drogu ni ne zna sta je pravi mdma, oni misle ds je to mdma a ustvari nije jer ne znaju razliku.
Ja imam dugi staz drogiranja i naravno da razlikujen sta je sta a i plus zadnjih godina je bilo spomenutih chem.r i vidim da je tocno to :)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Pocetnik

Post by noel »

Exctacsy je uvijek lutrija, nikad ne znaš čega sve bude unutra... uglavno MDA, MDMA i ostali stimulansi. Ne znam kako je kod vas, ali u mojem okruženju ima hrpa pillseva i to dobrih... svi si brijemo da su exovi postali sranje i da nisu kao oni što smo trošili prije deset godina... ali supstanca je ista, promjenio se naš mozak... nikad se neće uhvatiti onih prvih nekoliko osjećaja na exu, kao ni prvih par godina brijanja. RC znam da ima, ali kad su exovi u pitanju ne treba se s tima zamarat... druga stvar je recimo 1P-LSD i sl.

Inače, dečka ste isplašili pošteno... ali mislim da niste objektivni - uzeo je dva exa u životu u razmaku od godinu dana, ne znači da će automatski postati teški narkoman. Znate li vi kolika masa ljudi brije po stimulansima svaki vikend, svaki drugi ili jednom mjesečno? Ti ljudi se neće navući na nešto teže...odnosno hoće, one adiktivne ličnosti, jedan od njih 20 možda, tako da i to je lutrija... ali većina ljudi neće. Samo se zabavljaju, ništa drugo, pregrme tu nedjeljiu i u ponedjeljak na posao, obaveze i to. Mi smo sjebali stvari i otišli u ekstrem, ali mi smo i drugačiji od većine ljudi jbga.

stydent, samo ti opušteno.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Pocetnik

Post by Tamara86 »

Ma joj, iskreno, koliko postotaka ima u cemu me ne zanima, i ne razmisljam o tome, znam da ko hoce, taj ce i doci do kvalitetne droge, pa bila ona ekser, speed, koka, sta bilo. Tako da je ta prica po meni bezze. Noel, meni nije bila namjera da plasim nekoga, ti opisujes ljude koji odu na party, izgotive se, i sutradan zaborave da su uzimali, ali takvih je jako mali broj. S druge strane, ako pogledas, i to je problem, ja sam takodje poznavala masu takvih ljudi, ali poslije odredjenog vremena uzimanja, pa samo i vikendom, ona depresija poslije bi ih slomila, i poceli bi se pucati dopom. Uostalom, po meni, nije bitno da'l si vikendas, uzimas svaki dan, ili jednom u dve sedmice, droga je droga, a sad da'l ce se neko od takvih ljudi navuci zavisi iskljucivo od okolnosti i od toga kakav je ko karakterom. Moje misljenje. Studentu sam rekla sta sam mislila, jer cim njega godinu dana kopka da uzme ponovo, i na kraju ga uzima, znam profil licnosti. Alkohol mu dosadio, osjetio je nesto novo, i nisam rekla da ce se navuci, ali sam rekla da postoje dobre sanse, kao uostalom kod svih ljudi koji uzmu bilo koju supstancu. I upravo kao sto kazes, postoje adiktivne licnosti, a mi ne mozemo znati da on nije jedan od njih.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pocetnik

Post by sanela »

noel, samo da te podsjetim da ovo nije forum gdje se ljude podstiče da "opušteno" nastave s konzumiranjem bilo kakvih supstanci.
Dalje, ti ne znaš ništa o ovom dečku osim nekoliko informacija koje je napisao, a i po onome što je napisao može se procijeniti da on spada u visoko rizičnu grupu osoba koje žude za osjećajem koji su jednom postigli. I on ne može da zaboravi osjećaj koji je imao ni godinu dana poslije. Ne možeš njega izjednačiti s nekim ko "vikendaški" uzme neke supstance, mada je upitna i njihova upotreba droga i kvalitet življenja između dva vikenda, te je pitanje šta oni konzumiraju između dva vikenda kako bi uspostavili balans i prevazišli depresivno raspoloženje.
Zamolila bih te da malo pripaziš u olakom davanju procjena i savjeta. Ovo je već drugi put.
Nekima pomažu tvoja iskustva u skidanju s buprenorfina, ali suzdrži se u olakoj procjeni ljudi koji su dali veoma šture informacije o sebi, koliko god se tebi činilo da to radiš iz najbolje namjere, ne znaš na kakvo će tlo pasti tvoje riječi.
Ovog dečka niko nije strašio, nego su mu rečene realne informacije koje su zasnovane na iskustvima, a koje ja mogu potkrijepiti onim što sam vidjela u praksi.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Pocetnik

Post by noel »

"Samo opušteno" je uzrečica koju često koristim, nije to bio nikakav poticaj da dečko nastavi po drogiranju. Dobio je sve potrebne informacije, s obje strane medalje ajmo tako reći... objektivno sam odgovorio i dao svoje mišljenje, za to i postoje forumi, za raspravu. Odavno je prošlo vrijeme plašenja ljudi s drogom jer se to pokazalo neučinkovitim, posebno u današnje informacijsko doba. Ali shvaćam da je ovaj forum konzervativan pa ću pripaziti ubuduće što pišem, poruka primljena ;)
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
2017arta
Posts: 12
Joined: Fri Nov 25, 2016 11:58 am
Location: BiH

Re: Pocetnik

Post by 2017arta »

Noel slazem se s tobom.
A kad smo vec kod 1P-LSDA, njega sam uzela prosle godine u ova doba, los trip da ne moze gori. Malo manje od 12 sati me držalo, nisam mogla disati i mislila sam da cu se ugusiti. I jos svasta nesto.Uglavnom sve najgore. Ne zelim ni razmisljat o onoj patnji uh .Kad me napokon pustilo zahvalila sam bogu sto sam ziva i rekla sebi nikad vise. A obicni lsd nisam nikad uzela ali pretpostavljam da su identicni.
User avatar
2017arta
Posts: 12
Joined: Fri Nov 25, 2016 11:58 am
Location: BiH

Re: Pocetnik

Post by 2017arta »

Da li mi netko može reći zašto ne mogu pisati nikome poruke? U čemu je problem :/
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pocetnik

Post by sanela »

Kako bi se spriječila zloupotreba foruma na početku ja odobravam i postove koji se pišu. Nakon nekog vremena ćeš moći pisati bez mog odobravanja i tada ćeš moći pisati i privatne poruke.
Dobrodošla na forum. :)
Post Reply