Ništa posebno, priča kao svaka druga

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by noel »

MaloPile wrote:Mislim da ću i otići.. Privatni, državni, besplatan, skup, nije mi više bitno
Samo da me malo pogura u nekom pravcu
Imam osjećaj da 4 godine proživljavam jedno te isti dan, sa istim ljudima, sa istim sranjima
Više ne želim
Da je to lijep dan pa hajde
Nego ništa novo, samo propadam
Pretpostavljam da ste vi išli kod psihijatra, možete samo ukratko kako to izgleda?
Može i privatna poruka što se mene tiče..
Bojim se da ne naletim na nekoga koji me neće ni poslušati nego ono, prestani se drogirati sve će bit uredu.
Nekad nam je stvarno potreban netko tko će nas izbaciti iz tog "loopa" u kojem smo se našli, začaranog kruga gdje nam je svaki dan isti, uhvatimo se nekih loših rituala... svaki dan isti kao prethodni, stojimo na mjesto, ne napredujemo.

Stručna osoba može jako pomoći....bio to svećenik, psiholog ili čak psihijatar, oni su tu da pogledaju naše probleme iz druge, objektivne perspektive... i daju nam "uvid" u pravo stanje pa i neki smjer u kojem ići... to je ono što sam gore pisao, često je potrebno da nas netko samo malo "pogura", gurne po leđima i kaže hajde, napred tim putem.

Ne boj se stučnih lica... jeste ima ih svakakvih, ali najčešće ćeš naletiti na normalnu osobu. Oni ne osuđuju, njih ne brigaju tvoji grijesi... samo moraš biti potpuno iskrena. Neće se nitko iznenaditi kad spomeneš "ja se drogiram", takvih imaju hrpu i za njih su samo još jedan pacijent, ništa drugo.

Najbolje bi bilo da odeš psihoterapeutu, jer psihijatri mogu čak i saslušat ako imaju volje i vremena, ali uglavnom njihov posao je medikamentima pokušati rješiti problem, što može biti dobro ali isto tako može biti loše. Do psihoterapeuta je teško doći preko zdravstvenog, trebala bi kod svog doktora opće prakse zatražiti, pa bi dobila popis gdje ih ima u okolini.... pa dogovoriti termin. Traje dugo i naporan je postupak, dok s druge stane, ako imaš para, tu su privatni.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by Tamara86 »

Malo Pile, poslala sam ti pp.
User avatar
emotional
Posts: 13
Joined: Sat Nov 12, 2016 12:36 pm

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by emotional »

oxo wrote:lepo si napisala, nista posebno, prica kao svaka druga i verovatno ce se zavrsiti kao i svaka druga. sad cemo mi da ti pisemo kako je droga losa i kako si mlada i jos mozes da pobegnes od svega, a tebe ce boleti dupe i drogiraces se svakako pa cemo se cuti za par godina kad se budes skidala sa dopa

da ne bude da samo kenjam,ako nista drugo, svesna si koje je to sranje, pa budi svesna i da imas izbor koji ce biti nepovoljniji po tebe kako vreme bude prolazilo
Nisam za surove odgovore ako je osoba u ranjivom stanju , al bojim se da je ovo i moje misljenje.....
I against I
Flesh of my flesh
And mind of my mind
Two of a kind but one won't survive
Only one of us can ride forever..
rekosamdanecu
Posts: 6
Joined: Sun Jan 29, 2017 7:20 am

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by rekosamdanecu »

:cry:
noel wrote:Ostavi se Xanaxa.

Živčana si i agresivna jer ti spid/ex rade kaos u glavi, svi neurotransmiteri vezani uz ponašanje su u disbalansu (stani na mjesec dana i sve će se vratiti na staro). Mislim da bi ti psihoterapeut mogao puno pomoći, jesi li razmišljala o tome?

Na koji.nacin pomaze.psihoterapeut a na koji psiholog?
A kako psihijatar?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by noel »

Psihijatar te nakrca tabletama nakon kratkog razgovora... naime, to je struka gdje nema nikakvih testova niti pregleda, ne skeniraju ti glavu niti vade krv niti bilo što slično... sve se svodi na taj razgvovor, na temelju kojeg psihijatar postavlja dijagnozu i daje potrebne lijekove. Ovo je zapravo šprdnja, osobno sam izvlačio razne dijagnoze da bi dobio "dobre" lijekove s kojima se možeš radit.. Ipak, ima i psihijatar svoju svrhu, osobe koje su teško mentalno oboljele izlaz će naći upravo kod psihijatra... teška depresija, GAD, šizofrenija, psihoze... sve se to danas relativno uspješno liječi.

Psiholog razgovara s tobom, ispunjavaš razne testove i sl... na temelju toga ide razgovor, psiholog ti prikazuje stvari iz druge perspektive, na razne načine pokušava ti dati pravi uvid u stvari, a tu je i kognitivno bihevioralna terapija gdje se mjenjaju neke navike i ponašanja... uglavnom sve bez lijekova (psiholog ne može propisati lijek, oni zapravo niti nisu doktori, više kao profesori neki... nisu završili medicinu uopće ali su u bijelim kutama kod nas).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Vizionar
Posts: 5
Joined: Thu Feb 09, 2017 1:25 am

Re: Ništa posebno, priča kao svaka druga

Post by Vizionar »

MaloPile wrote:Mislim da ću i otići.. Privatni, državni, besplatan, skup, nije mi više bitno
Samo da me malo pogura u nekom pravcu
Imam osjećaj da 4 godine proživljavam jedno te isti dan, sa istim ljudima, sa istim sranjima
Više ne želim
Da je to lijep dan pa hajde
Nego ništa novo, samo propadam
Pretpostavljam da ste vi išli kod psihijatra, možete samo ukratko kako to izgleda?
Može i privatna poruka što se mene tiče..
Bojim se da ne naletim na nekoga koji me neće ni poslušati nego ono, prestani se drogirati sve će bit uredu.
Trebas bit jak u glavi i jednostavno prestat ili smanjivat dozu dok ne prestanes. Ne bih ti preporucio da odes u dispanzer u mostaru posto bi te nasopali tabeletama. Ja milm da je sve stvar psihe kakav si u glavi. I ja sam iz mostara i sam koristim mnogo spida itd. I mogu ti reci da nemam problema osim paranoje. Treba ti samo dobra volja, valjda ces doc sebi ☺
Post Reply