Što da radim?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
josip_al
Posts: 2
Joined: Mon Nov 14, 2016 11:38 pm

Što da radim?

Post by josip_al »

Imam 33 godine i alkoholičar sam. Do sada sam imao apstinencije po nekoliko mjeseci a jednom i 5 godina. Ovoga ljeta sam se prijavio na bolničko liječenje o kojem mogu reći sam o riječi hvale i zahvale jer mi je uistinu pomoglo. Od tada je prošlo nekoliko mjeseci i mogu reći da nemam potrebu ili želju za alkoholom, no nemam ni podršku obitelji niti radne zajednice. Naime, na poslu gdje je oko 70% osoba u problemu zbog pijenja i koji su davno izgubili sve kompase ja sam izopćen jer je loše za dojam firme da ima nekoga tko se liječio od alkoholizma. No to bih nekako i prihvatio da nemam problemu obitelji. Supruga ne prihvaća da sam imao problema zbog alkohola i da sam izgubio kontrolu, odnosno da nisam mogao sam prestati piti. Smatra to mojim izgovorom za puno stvari koje sam propustio dok sam pio. Htio bih reći još i da nikada nisam bio agresivan prema njoj niti prema djeci i da sam na vrijeme shvatio da imam problem. Priznajem da sam napravio brojne propuste zbog alkohola i ne prolazi dan da se zbog njih ne pokajem. Ali isto tako ne prolazi niti dan da mi supruga ne predbaci kako je ona osramoćena time što sam priznao da sam alkoholičar. Gotovo svaki dan vodimo rasprave o tome. Ona smatra sebe krivcem za sve a ja ne znam kako da joj objasnim da nikada nisam pio zbog nje niti zbog toga da nju povrijedim. Pio sa, kako bih bio sam sa svojim glupim mislima i kako bih se maknuo od svih, barem na kratko. Nikada mi nije ni palo na pamet da ju povrijedim. Imam osjećaj da je sada kada sam trijezan i bistro gledam na svijet oko sebe naš brak u puno većoj krizi nego dok sam pio.
Čak i odlasci u KLA za nju ne dolazi u obzir jer to smatra gubljenjem vremena.
Stoga se stvarno pitam što da radim, kako da dokažem supruzi da ona nije kriva za ništa. Da je problem u meni a ne u njoj, da sam se liječiti odlučio kako bih zadržao obitelj.
Najiskrenije molim za savjete.
Hvala.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Što da radim?

Post by Tamara86 »

Po mom misljenju, ona je izgubila povjerenje u tebe, sto je sasvim razumljivo u ovakvim okolnostima, ali msm da bi trebala da pokusa da ide sa tobom na sastanke i da se informise malo o alkoholizmu, ona vjerovatno ne shvata u glavi da postoje ljudi koji, ajmo to reci tako mogu da se navuku na alkohol, vjerovatno se misli, pije i ovaj i onaj, a moj muz je otisao na lijecenje, sto nije prestao kao ovj ili onaj. Iz tog razloga, kao i iz mnogo drugih, izmedju ostalog i tog sto ona misli da je kriva za tvoje probleme sa alkoholom, bi bilo dobro da ode sa tobom na neki od sastanaka. Kod nas, n ovom brdovitom Balkanu, ljudi jos uvijek ne shvataju da je alkoholizam bolest, i da postoje ljudi koji npr. ujutro poslije partija nekog na otvorenom, skupljaju flase od piva i piju ono sto je ostalo mozda nekom, ne shvataju da postoje ljudi koji kad ne popiju alkohol, i kad im se ruke krenu tresti, odu i popiju Brion, ili bilo sta sto sadrzi alkohol. Sad, postoje ljudi koji mogu piti svaki dan, nekoliko mjeseci uzastopno i prestati i nemati nikakvu zelju da nastave, postoje ljudi koji piju takodje svaki dan ali ne daju sebi reci da su alkoholicari, i zato su ti takvi kod tebe na poslu, jer i sam kazes da piju, pa su oni u kontu, pijem i ja pa nisam isao na lijecenje, ne shvatajuci da je to bolest. Ne znam i ne razumijem zasto je zena osramocena sto si se lijecio i priznao da si alkoholicar, sta si trebao, nastaviti piti? Meni to sve lici kao da ni ona takodje ne priznaje da postoje alkoholicari i da je to bolest. Msm da bi najbolje bilo da nekako krene sa tobom na sastanke, a ako ne, da joj pokusas objasniti sve, kako je pocelo, zasto, itd. itd. Javi kako si, kako se boris, zelim ti puno srece :)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Što da radim?

Post by noel »

Iz nekog tužnog razloga, naše društvo te krivo gleda tek kad se kreneš lječiti od ovisnosti... kao da je to nekakav znak da je čovjek potpuno izgubio kontrolu, međutim upravo je suprotno. Stvarno šteta što nemaš podršku od žene, slažem se da bi se trebala informirati o alkoholizmu i ovisnosti općenito.

Previše je "funkcionalnih" alkoholičara i đankija okolo, polu tajno rade što rade i društvo ih ne dira... ali čim se netko krene liječiti, opaaa, pa taj je duboko u problemu jbte! Jebeni balkanski mentalitet.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply