Nesvjesno skrenuo s puta trazeci sebe

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Him
Posts: 1
Joined: Sun Nov 06, 2016 3:10 am

Nesvjesno skrenuo s puta trazeci sebe

Post by Him »

Nakon zavrsene srednje skole kao odlican ucenik upisao sam fakultet i tu dolazi moj prvi susret s drogom.. Kao i vecina drugih poceo sam s marihuanom .. Prvih nekoliko puta izazivala mi je veliku gadost i nikako me nije privlacila ..Medjutim, problem je taj sto me uvijek privlacio taj svijet , privlacilo me sve sto je zabranjeno .. Otkad znam za sebe razlikovao sam se od ljudi koji me okruzuju , od muzike oblacenja do razmisljanja , prilicno sam osjecajna i dobra osoba sto su ljudi konstantno i s lakocom iskoristavali , pritom jako sam dobrog imovinskog stanja , roditelji su mi obezbijedili sve sto sam pozelio uvijek .. Dijelio sam novac sa svima ,pomagao svima a zauzvrat sam dobio razocarenja i bol svaki put .. Trava mi je dosla kao izlaz iz svega i nesto novo koje u velikoj mjeri razbija dotadasnju monotoniju .. Od pocetka mog drogiranja iz zivota sam iskljicio skoro sve osobe koje nisu bile u tim vodama okruzujuci se ljudima koji su konzumirali travu , oformili smo drustvo koje je dvije godine konstantno duvalo , rijetki su bili dani kad smo bili normalni .. Pri tome moram spomenuti da od malih nogu imam velikih problema sa samopouzdanjem mada nemam razloga da nemam samopouzdanje , dobrog sam fizickog izgleda , inteligencija na zavidnom nivou ali me taj problem kocio da postignem sve sto zelim , droga mi je bila bijeg od realnosti i svega.. Zadnjih godinu dana sam koristio sve , klasicne partije ,speed ekseri , trodoni .. Siguran sam da nisam navucen ni na jednu drogu od gore navedenih jer mi ne predstavlja toliko zadovoljstvo koliko mi to dodje kao rutina jer sam okruzen takvim ljudima , svaki put kad dodjem kuci nakon furanja posteno se pokajem jer sam svjestan da me to vodi i propast.. Nadao sam se da ce mi zivot darovati poklone i nekoga ko ceme iscupati iz tog svijeta , desilo se upoznao sam djevojku s kojom sam bio presretan ali sticajem okolnosti razdvojili su nas protiv nase volje sto me postemo slomilo i vratilo starom nacinu zivota , dok sam bio sa njom nisam ni razmisljao o drogama .. Osjecam da mi je psiha unistena , crne misli su ucestale i nemam motivacije za apsolutno nista .. Da li je uzrok tome kolicina hemije koju sam kinzumirao ove godine ? Da li ce se moje psihicko stanje popravit ako prestanem sa svim? Pritom moram dodati da sam imao susret sheroinom u par navrata ali sam se zaustavio na tome ...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Nesvjesno skrenuo s puta trazeci sebe

Post by sanela »

Him, dobrodošao na forum.
Nažalost (ili nasreću) magičnog štapića za sreću nema. Čini mi se da smo u ovom konzumerističkom društvu navikli na sve instant - instant supa, instant kafa, instant programi za mršavljenje... Međutim, za sreću se treba dobro potruditi i oderati koljena nakon što više puta padnemo i ustanemo. Nekad će nam neko dati ruku da ustanemo, a bogami, nekad i neće, pa se trebamo sami podići. Čini mi se da si ti imao dosta blagostanja dok si odrastao, pa je to utjecalo na tvoje samopouzdanje - nisi često padao i dizao se sam, kako bi izgradio kompetencije koje će ti pomoći da odrasteš.
Eh, kažeš da nisi "navučen", da je takav način življenja više navika. Kao za svaku naviku treba vremena i pokušaja da se odvikneš. :)
Imaš dvije opcije: da probaš sam ili uz stručnu pomoć da izgradiš nove navike.
Za prvu opciju ti može forum biti od pomoći, kao neki virtualni dnevnik na kojem ćeš pisati kako ide, šta radiš, gdje su izazovi i kako ih prevazići. Neko će nešto napisati i dobićeš neku povratnu informaciju. Ali, ti si "kapetan svog broda". Nisi napisao koliko ti je godina, jesi li završio fax, radiš li, imaš li društvo koje ne koristi droge? Osim te djevojke od koje si razdvojen, ima li kakvih novih djevojaka na vidiku? S kim živiš? U kakvom si odnosu sa svojima? Duvaš li sad travu?
Ima ekipa koja te čita, a dosta ih je u sličnom s(r)tanju kao ti.
I ne zaboravi, velika je stvar što si se javio i krenuo pisati. To je prvi korak, koji je najteže napraviti. Sretno! ;)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Nesvjesno skrenuo s puta trazeci sebe

Post by noel »

Him wrote:Osjecam da mi je psiha unistena , crne misli su ucestale i nemam motivacije za apsolutno nista .. Da li je uzrok tome kolicina hemije koju sam kinzumirao ove godine ? Da li ce se moje psihicko stanje popravit ako prestanem sa svim?
Pa vrlo vjerojatno... često korištenje exctasyija/amfetamina radi veliki disbalans u radu neurotransmitera serotonina/dopamina, posljedično uzrokojuči depresiju/anksioznost/manjak motivacije. I onda ide začarani krug, samomedikacija u vidu istih tih droga za rješavanje problema koje su dotične i uzrokovale. Ako prestaneš sa svim, siguran sam da bi se osjećao drastično bolje nakon što prođe par mjeseci. A kad je psiha smirena, čovjek može puno lakše krenuti s radom na sebi...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply