NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

...Ne znam da li je ovo ispovest u pravom, kvalitativnom smislu vezanom za ove teme, ali svakako je...pošto je pričam samo Vama, koji god da ste...

Na supstitucionoj terapiji buprenorfinom sam već skoro 4 godine, prošao sam pravi pakao u te 4 godine (ne bih ovde da pominjem moje narkomanske jade u toku drogiranja, već samo period lečenja, i bio bih vrlo kratak). Od porodičnih problema, jer sam prvih godinu i po dana živeo sam u gajbi od 100m2, full sređenoj, moji plaćali komunalije i donosili mi klopi, tako da taj period i nije bio lečenje, bio sam uništen menjanjem nepoznatih devojaka sa FB, svake druge nedelje, meseca, neka druga sa svojim pričama i sl...Nijednoj nisam govorio o mojoj terapiji niti o mojoj bolesti... Nisam tada imao nikakve recidive, par puta uzeo speed da bih šatro ostavio bolji utisak na neke dotične devojke... Ali u svaku ruku to nije bilo lečenje, no kako god, kada sam prešao kod mojih stvari su počele ozbiljno da se menjaju... Pošao sam sve 4 komisije za ocenjivanje radne sposobnosti, koje je firma tražila od mene, pošto radim u zdravstvu, vratio se na bolje radno mesto nego li kada sam otišao na lečenje, kada mi je otkaz visio nad glavom 6 meseci. Mislim da sam jedini pacijent koji je tada oborio sve brojeve dana hospitalizacije, pošto sam bio hospitalizovan oko 6 meseci, da, da 6 meseci u BG'u, malo dole, pa onda na drugi sprat...
Vraćajući se svojoj porodičnoj kuči pomirio sam se sa ocem sa kojim nisam dug vremenski period pričao... U međuvremenu sam izgubio ženu, koja je također otišla sa mnom na lečenje, samo je ona bila na ženskom odeljenju, a posle toga ja sam imao još dve hospitalizacije, jednu kraću neuspešnu, pokušaj lečenja Metadonom u mojoj firmi, kloji je trajao mesec dana. gde sam propao maksimalno i onda ovo maratonsko lečenje...
Moj razvod još uvek traje, borba za starateljstvom nad detetom, koju ću najverovatnije izgubiti...
Veliki problem mi je samoća, sigurno će me svi koji se iole ozbiljno leče, a samci su, razumeti...
Nikako ne mogu da naiđem već 3 godine na osobu sa kojom bi bio u vezi, čemi, braku, kakogod. Da napomenem samo da sam ja od 19 godine živeo u zajednicama sa devojkom, pa drugom devojkom, pa onda prvi brak, pa sa ženom zbog koje sam izgubio prvi brak, pa drugi brak, pa devojke koje sam upouznavao na lečenju, uglavnom na odeljenju za alkoholizam jer sam tamo imao najviše hospitalizacija (oko 10), a da napomenem da nikada nisam imao problema sa alkoholom, čak ga mrzim... Ja sam bio klasičan opijatski zavisnik...Probao sve vrste opijata u oblicima tbl, caps, sol, pa čak i šumećih tableta Trodon...Gubim se sa teme...Nailazim na devojke, žene, na FB kojima prirastam srcu, koje su akademski obrazovane i to uglavnom iz drugih država na Balkanu, i onda kada treba da dođe do sastanka, ja zajebem, ili zbog toga što ona već ima muža, decu, pa se vadim na krivicu razjebavanja nečijeg braka, a skoro sam trebao da upoznam devojku koja je sama, neudavana, psiholog čuveni u BiH, i tu sam ispao pizda od čoveka...Da rezimiram, ne znam više kako da se ponašam u društvu ozbiljnih devojaka, ili se jako plašim da ne znam...
Imam strašne snove u kojima sanjam nepoznate devojke ...
Ne znam još koliko ću dugo izdržati da živim ovako sam, jer ni na poslu više nisam okružen ženama, pošto radim na muškom odeljenju...
Osećam se sjebano skroz... Moje kontrole se svode na prepisivanje terapije, plašim se da ovo podelim sa mojim lekarom koji je malo rigorozan...
Ni ne razmišljam o skidanju sa buprenorfina... Uzimam 16mg dnevno...
A kada sam izašao iz bolnice ono što je bio jasan motiv, da zadržim posao, porodicu i koliko toliko dobar odnos sa bivšom žemnom, da popravim odnos sa sopstvenim detetom...Imam blizance i iz prvog braka koji žive i školuju se preko...Njih sam izgubio, imam kontakte jednom godišnje sa njima, sramota me je da im priđem kada dođu svaki put su sve veći. Cela plata mi odlazi na alimentacije, na lovu se ne žalim, ali nikako da se ostvari onaj moj najveći san,...normalni život u dvoje sa osobom koja će me rezumeti i sa kojom neću ponoviti prethodne greške...Da ovo ne biste smatrali kao buncanje moje nezrele mašte, dovoljan je podatak da mi je keva kupila i sredila savršeni dvosoban manji stan idealan za život u dvoje, koji se već dve godine izdaje...Pa, šta treba da idem i u taj stan da živim sam, i da napravim opet haos od svog života... Jako sam emotivan i brzo se vezuje...
Ima li iko ikaka savet za mene...Nameravam da nastavim svoju ispšovest, ali se kod mene ne dešava mnogo toga velikog...Trenutno imam svakodnevni kontakt sa jednom devojkom, ženom, iz Makedonije, koja je udata, ima dvoje dece, ima u planu da me vidi, ali ne želim da razaram više ničije brakove, svestan sam ja da ona ne bi nikada napustila muža i došla kod mene sa svoje dvoje dece...Svesna je i ona...Ubijamo samoću online, pa to je patologija...
Help me...
...sve je raj u ovom paklu...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by yasujirozu »

nisam baš siguran što ti želiš ovdje - tražiš ribu i na drugom sajtu pored fejsa? želiš dating advice?

pritom: 16 mg bupa je besmisleno; 4 bi te jednako pokrilo
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by Tamara86 »

U jbt, 16mg bupa, ja msm da ti u tom stanju, na toliko suba, ne mozes razmisljati trezveno, tj. ti mislis da vidis sve normalno, da znas sta ti treba, a ustvari te sub toliko sjebao da ti se nista drugo ni ne da raditi nego sjediti kod kuce i visiti sa zenama po fejsu. Kontam kad bi skinuo jedno 8mg, pa procitao sta si napisao, da bi ti i tad bilo jasno kako zvuci to sto si napisao, a zamisli tek cist. Tvoj problem nije usamljenost, tvoj problem je suboxon. Pa iskreno mi reci, sta mislis zasto su te zene ostavljale, ako sam kazes da radis, imas stan, situiran si? Zbog suboxona. Znam ja da to tebi ne izgleda tako, i da ovo kao popovanje zvuci, al nemam ti ja sta popovati, i ja sam na subu, mada spustam, ja sam na 4mg. Bila sam na 10mg. Osjeti se razlika, i u ponasanju, i u tome kako vidis sebe, kako druge. Sto kaze yasujirozu, ne znam kako ti pomoci, kad sam kazes da ne zelis da se skidas.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by noel »

Pobogu što će ti 16mg buprenorfina? Sa ženama sretno, šta da ti kažem... svi mi želimo neki normalan odnos gdje će nas druga strana potpuno razmjeti, neka mitska lijepotica, krotko biće malih prohtjeva... fantazija jbga, treba raditi na onom što imaš ili pak raditi na tome da nekoga imaš....na dugogodišnjem metadonskom/buprenorfinskom održavanju čovjek najčešće nije zainteresiran niti za jedno, osim u spomenutoj domeni fantazije dok je akcija naravno druga stvar...

Kao što Tamara kaže, ako si toliko dugo stabilan na bupu, možda je vrijeme da razmisliš o životu bez njega?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

Hvala svima na odgovorima...
Mislim sa nisam bio dovoljno jasan većini. Meni je 16mg buprenorfina isto kao nekome 4mg, uostalom ja se nisam pitao za dozu, tako sam dobio 12mg,14mg pa 16mg. I naravno da imam u planu da prestanem uzimati. Vikendom, npr desi se da 2 do 3 dana ne uzmem ni mg suba... Ali jedno nisam napomenuo o toj jebenoj samoći... Da, žene su odlazile i ostavljale me, ali ne zbog suba već zbog heroina, koji je bio moj primarni problem. Hoću da kažem jasno i glasno, da u periodu resocijalizacije nisam imao niti jednu ozbiljnu vezu...
DA odgovorim drugu za društvene mreže, na kojima sam veoma retko, jer moji drugi hazard je svakako tehnika, koja je sve skuplja i skuplja, pa se moram odricati sve više i više, da bih imao u trendu IT tehnologiju. Na društvenim mrežama sam bio samo kao lovac, vrlo kratko dok ne dodje do upoznavanja, kada do toga dodje, ja sam potpuno iskren, a sve one žele vikend sex varijantu. No, nebitno, jer sam i to prestao da radim... Duge, za mene, 2 godine sam sam. Naravno da razmišljam normalno, jer da nije tako, ne bih prošao sve 4 komisije procene radne sposobnosti, vezane za moje radno mesto...
Nisam dobio zadovoljavajući odgovor, ali ću nastaviti da pišem o sebi jer mi je tako lakše...
Pozdrav svima...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

noel wrote:Pobogu što će ti 16mg buprenorfina? Sa ženama sretno, šta da ti kažem... svi mi želimo neki normalan odnos gdje će nas druga strana potpuno razmjeti, neka mitska lijepotica, krotko biće malih prohtjeva... fantazija jbga, treba raditi na onom što imaš ili pak raditi na tome da nekoga imaš....na dugogodišnjem metadonskom/buprenorfinskom održavanju čovjek najčešće nije zainteresiran niti za jedno, osim u spomenutoj domeni fantazije dok je akcija naravno druga stvar...

Kao što Tamara kaže, ako si toliko dugo stabilan na bupu, možda je vrijeme da razmisliš o životu bez njega?
Hvala druže, na iskrenosti...
A Tamari bih samo rekao da bas gresi vezano za moju dozu, moje voljno nagonske dinamizme, kao i za moj nepostojeći PL, napomenuo bih Tamari da je većina nas, ovisnika, uglavnom peti od Poremećaja ponašanja, A PL koji je ona dobro ovde opisala, i sama nesvesna da je to tako dobro opisala, ovde nije moj problem...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

Tamara86 wrote:U jbt, 16mg bupa, ja msm da ti u tom stanju, na toliko suba, ne mozes razmisljati trezveno, tj. ti mislis da vidis sve normalno, da znas sta ti treba, a ustvari te sub toliko sjebao da ti se nista drugo ni ne da raditi nego sjediti kod kuce i visiti sa zenama po fejsu. Kontam kad bi skinuo jedno 8mg, pa procitao sta si napisao, da bi ti i tad bilo jasno kako zvuci to sto si napisao, a zamisli tek cist. Tvoj problem nije usamljenost, tvoj problem je suboxon. Pa iskreno mi reci, sta mislis zasto su te zene ostavljale, ako sam kazes da radis, imas stan, situiran si? Zbog suboxona. Znam ja da to tebi ne izgleda tako, i da ovo kao popovanje zvuci, al nemam ti ja sta popovati, i ja sam na subu, mada spustam, ja sam na 4mg. Bila sam na 10mg. Osjeti se razlika, i u ponasanju, i u tome kako vidis sebe, kako druge. Sto kaze yasujirozu, ne znam kako ti pomoci, kad sam kazes da ne zelis da se skidas.
Ne da ne želim da se skidam, nego ne želim da se vraćam u pakao zvani heroin, kada smatram, da bez obzira što više nemam nikakvih dodirnih tačaka sa tim društvenim slojem, vrlo je kako vratiti se na ulicu... Poverenje više niko u mene nema, sto sam nekako i prihvatio, ali nisam toliko jak da se sada skidam ili smanjujem sub, to smanjivanje mi je zavarivanje, to je kao da ne uzimam dnevno gram dopa, nego 1/4 grama. Ne kada budem rešio, leći ću u bolnicu i skinuti se, ali to vreme je još uvek daleko... Pa Tamara, ja sam i subu depresivan, kakav bih bio bez njega...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

Tamara86 wrote:U jbt, 16mg bupa, ja msm da ti u tom stanju, na toliko suba, ne mozes razmisljati trezveno, tj. ti mislis da vidis sve normalno, da znas sta ti treba, a ustvari te sub toliko sjebao da ti se nista drugo ni ne da raditi nego sjediti kod kuce i visiti sa zenama po fejsu. Kontam kad bi skinuo jedno 8mg, pa procitao sta si napisao, da bi ti i tad bilo jasno kako zvuci to sto si napisao, a zamisli tek cist. Tvoj problem nije usamljenost, tvoj problem je suboxon. Pa iskreno mi reci, sta mislis zasto su te zene ostavljale, ako sam kazes da radis, imas stan, situiran si? Zbog suboxona. Znam ja da to tebi ne izgleda tako, i da ovo kao popovanje zvuci, al nemam ti ja sta popovati, i ja sam na subu, mada spustam, ja sam na 4mg. Bila sam na 10mg. Osjeti se razlika, i u ponasanju, i u tome kako vidis sebe, kako druge. Sto kaze yasujirozu, ne znam kako ti pomoci, kad sam kazes da ne zelis da se skidas.
Ne da ne želim da se skidam, nego ne želim da se vraćam u pakao zvani heroin, kada smatram, da bez obzira što više nemam nikakvih dodirnih tačaka sa tim društvenim slojem, vrlo je kako vratiti se na ulicu... Poverenje više niko u mene nema, sto sam nekako i prihvatio, ali nisam toliko jak da se sada skidam ili smanjujem sub, to smanjivanje mi je zavarivanje, to je kao da ne uzimam dnevno gram dopa, nego 1/4 grama. Ne kada budem rešio, leći ću u bolnicu i skinuti se, ali to vreme je još uvek daleko... Pa Tamara, ja sam i subu depresivan, kakav bih bio bez njega...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

yasujirozu wrote:nisam baš siguran što ti želiš ovdje - tražiš ribu i na drugom sajtu pored fejsa? želiš dating advice?

pritom: 16 mg bupa je besmisleno; 4 bi te jednako pokrilo
Ne znam samo na osnovu čega zakljucujes da bi me 4mg pokrilo, n osnovu tvog psihoterapeutskog iskustva sa drugim Pacijentima, na osnovu moje težine ili na osnovu sopstvenih predrasuda?!
...sve je raj u ovom paklu...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by yasujirozu »

ne mislim kak treba direkt s 16 na 4, to bi svakako bio šok za organizam, al gledaj spuštat doze umjereno, te ćeš vidjet ovo što napisah - nije neka razlika

no, odrastao si čovjek, te što bi rekao veliki narkoman, alister krouli: "do what thou wilt", odnosno, radi što ti je volja ;)
Post Reply