NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by noel »

Ne znam za 4mg, ali osam bi te pokrilo... razlika u okupiranosti receptora je minimalna između 8mg<>16mg, čudi me da su te ostavili na toj dozi, tolike količine se koriste uglavnom pri skidanju s dopa a ne za održavanje. Što je manja doza to će biti i manje nuspojava; dok na manjim dozama ima lagano euforično-antidepresivni efekt, na većim više vuče na depru u stilu metadona. Naravno, ti znaš najbolje što te pokriva.... ali ne znam jesi li probao spustiti dozu na 8mg, mislim da bi prošlo skroz bezbolno a vjerojatno bi se bolje osjećao psihički.

Zanemari savjete o skidanju sad kad znamo da nisi načisto s dopom, održavanje je ipak realna stvar u tom slučaju. To vikend preskakanje doza ne shvaćam, što dobivaš time?

Da se vratim malo na veze, gadno je biti sam ali nevjerojatno kako se čovjek i na to navikne, meni nekad čak paše taj mir, nema odgovornosti, obaveza... ali onda opet, tužno je navečer leći sam u krevet. Nekada sam se nadao da bi prava cura mogla rješiti moje probleme vezane uz ovisnost, ali nažalost nikad nije upalilo... ako je i bila straight, samo bi upala u zamku sa mnom. Ovisnost je uvijek bila snažnija od ljubavi u mom slučaju.

Svakako piši i dalje...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by yasujirozu »

noel wrote:gadno je biti sam ali nevjerojatno kako se čovjek i na to navikne, meni nekad čak paše taj mir, nema odgovornosti, obaveza... ali onda opet, tužno je navečer leći sam u krevet. Nekada sam se nadao da bi prava cura mogla rješiti moje probleme vezane uz ovisnost, ali nažalost nikad nije upalilo... ako je i bila straight, samo bi upala u zamku sa mnom. Ovisnost je uvijek bila snažnija od ljubavi u mom slučaju.
ih, pa koj ozbiljan ovisnik ima ikada netkog... svi (s pravom) dignu ruke, a ti si prepušten fiksaciji na dop i fiksanju s njime... možda roditelji i izdrže, poznanici a koji nisu u tome, svakako ne (poznanici koji su u tome, su postali prevarantska govna koja bi i tebe i svoju majku prodali za pola grama)

zlo koje kao i sve najgore, u početku o tako jbn prija...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by Tamara86 »

4mg mi te pokrilo isto kao i 16mg jer je to neka doza koja je sasvim dovoljna, sve preko toga nema nikakvo dejstvo, osim sto se kasnije teze skinuti. Normalno da si depresivan, navedi mi jednog covjeka koji je na Suboxonu duze od godine da nije depresivan, apatican...Msm da je Suboxon tako i zamisljen, ne samo da nemas zelju za dopom, nego ti ubije zelju za bilo cim. Niko ti ovde ne govori nista iz lose namjere, a kako mi kazes da nisam u pravu vezano za to da si drugaciji covjek na toliko suba, i da se primjecuje razlika kad smanjujes, a tek kad se ocistis vidis potpunu razliku, ti si meni to dokazao time kako si odgovorio yasujirozu-u(ako dobro napisah) "Ne znam samo na osnovu čega zakljucujes da bi me 4mg pokrilo, n osnovu tvog psihoterapeutskog iskustva sa drugim Pacijentima, na osnovu moje težine ili na osnovu sopstvenih predrasuda?!" To je taj, odmah nervozni stav, koji meni dokazuje da sam u pravu, no nebitno. Da se vratim na depresiju, jeste, depresivan si sad, depresivan bi bio i kad bi spustio, depresivan bi bio i kad bi se skroz ocistio, neko vrijeme, a onda bi prestalo. Ali sto kaze Noel, ti ako jos uvijek, na toliko bupa razmisljas o dopu, odrzavanje je jos uvijek za tebe. Kazes da problem sa djevojkama nije sub, nego dop, ali bi ti i Suboxon, realno, poslije nekog vremena poceo praviti probleme, zbog erektilne disfunkcije, koja je cesta pojava kod ljudi koji su na subu. U sustini, ti se znaci, zalis na usamljenost, jer ne zelis da se skidas misleci da bi se vratio dopu, ne zelis ni da spustas, dakle glavni problem ti je usamljenost? Pa je'l izlazis dovoljno? Pusti ti fb, i skontavanje preko fb, to nikad ne upali, a sam si rekao da ne zelis vezu sa noc. Pokusaj se kretati, upoznati nekog licem u lice, pa vidi sta ce tu biti, ako ne upali, uvijek se mozes vratiti fb-u.
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

noel wrote:Ne znam za 4mg, ali osam bi te pokrilo... razlika u okupiranosti receptora je minimalna između 8mg<>16mg, čudi me da su te ostavili na toj dozi, tolike količine se koriste uglavnom pri skidanju s dopa a ne za održavanje. Što je manja doza to će biti i manje nuspojava; dok na manjim dozama ima lagano euforično-antidepresivni efekt, na većim više vuče na depru u stilu metadona. Naravno, ti znaš najbolje što te pokriva.... ali ne znam jesi li probao spustiti dozu na 8mg, mislim da bi prošlo skroz bezbolno a vjerojatno bi se bolje osjećao psihički.

Zanemari savjete o skidanju sad kad znamo da nisi načisto s dopom, održavanje je ipak realna stvar u tom slučaju. To vikend preskakanje doza ne shvaćam, što dobivaš time?

Da se vratim malo na veze, gadno je biti sam ali nevjerojatno kako se čovjek i na to navikne, meni nekad čak paše taj mir, nema odgovornosti, obaveza... ali onda opet, tužno je navečer leći sam u krevet. Nekada sam se nadao da bi prava cura mogla rješiti moje probleme vezane uz ovisnost, ali nažalost nikad nije upalilo... ako je i bila straight, samo bi upala u zamku sa mnom. Ovisnost je uvijek bila snažnija od ljubavi u mom slučaju.

Svakako piši i dalje...
Ok, Noel hoću da probam da se spuistim na 8mg i na manje, ako treba, kako sa 16mg da se spustim na 8mg... Samo mi reci proceduri, pošto naravno da znam da bup u manjim dozama više deluje agonistički, dok u većim dozama kao što je moja više deluje antagonistički... Ja imam kada uzmem ujutru tih 16mg nekada jaču nekada manju euforiju, ali svakako je imam, predlažeš mi da samo jedno jutro kao danas npr uzmem 8mg umesto 16mg i sačekam da vidim...
Drugo pitanje tebi je da li da to radim na poslu, msm je li opušteno ili samo u kučnim uslovima... Šta mogu da oočekujem kada se spustim na 8mg? Postoji li šema, 8mg ujutru pa 8mg uveče, ili nešto drugačije?
Hvala na podršci...
Danas sam baš u velikom bedaku...Spremam se da krenem na posao, sub nisam uzeo od nedelje, prespavao sam jučerašnji dan, a danas mi je klincu rođendan, još sam u nedelju čuo vest, koja ne mora da bude istinita, da mi je bivša žena kod koje je klinac, napravila recidiv... Ona nije ni na čemu, ni na blokatorima više, a na sudu su rekli, kako ona ima izveštaj da je izlečena od bolesti zavisnosti, te da sam ja mnogo teži slučaj, sa obzirom da sam na supstituciji, i na broj mojih hospitala, ne uzimaju u obzir da je ona prvi put bila na lečenju davne 2000.godine kada su i muškarci i žene bili zajedno na PINu...
Ne znam, težak dan svakako...
Suze mi kreću same na oči...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

[quote="Tamara86"]4mg mi te pokrilo isto kao i 16mg jer je to neka doza koja je sasvim dovoljna, sve preko toga nema nikakvo dejstvo, osim sto se kasnije teze skinuti. Normalno da si depresivan, navedi mi jednog covjeka koji je na Suboxonu duze od godine da nije depresivan, apatican...Msm da je Suboxon tako i zamisljen, ne samo da nemas zelju za dopom, nego ti ubije zelju za bilo cim. Niko ti ovde ne govori nista iz lose namjere, a kako mi kazes da nisam u pravu vezano za to da si drugaciji covjek na toliko suba, i da se primjecuje razlika kad smanjujes, a tek kad se ocistis vidis potpunu razliku, ti si meni to dokazao time kako si odgovorio yasujirozu-u(ako dobro napisah) "Ne znam samo na osnovu čega zakljucujes da bi me 4mg pokrilo, n osnovu tvog psihoterapeutskog iskustva sa drugim Pacijentima, na osnovu moje težine ili na osnovu sopstvenih predrasuda?!" To je taj, odmah nervozni stav, koji meni dokazuje da sam u pravu, no nebitno. Da se vratim na depresiju, jeste, depresivan si sad, depresivan bi bio i kad bi spustio, depresivan bi bio i kad bi se skroz ocistio, neko vrijeme, a onda bi prestalo. Ali sto kaze Noel, ti ako jos uvijek, na toliko bupa razmisljas o dopu, odrzavanje je jos uvijek za tebe. Kazes da problem sa djevojkama nije sub, nego dop, ali bi ti i Suboxon, realno, poslije nekog vremena poceo praviti probleme, zbog erektilne disfunkcije, koja je cesta pojava kod ljudi koji su na subu. U sustini, ti se znaci, zalis na usamljenost, jer ne zelis da se skidas misleci da bi se vratio dopu, ne zelis ni da spustas, dakle glavni problem ti je usamljenost? Pa je'l izlazis dovoljno? Pusti ti fb, i skontavanje preko fb, to nikad ne upali, a sam si rekao da ne zelis vezu sa noc. Pokusaj se kretati, upoznati nekog licem u lice, pa vidi sta ce tu biti, ako ne upali, uvijek se mozes vratiti fb-u.[/quote]
Hvala na odgovoru, tj tvojoj digresiji...
Nisam nervozan, naprotiv ja sam jedan od onih koji se jako retko iznerviraju, i kada se to desi, povuku se potpuno u sebe. Ovako, da rascistim malo dvosmislenosti. Plan mog terapeuta pre uvođenja soba je bio da se osamostalim, da mi moji kupe stan, i da kada nadjem nekoga počnem samostalno da živim sa njom od naših primanja i bez pomoći od strane bilo koga. I da tada, kada upoznam neku srodnu dušu, koja nije zavisnik ni od čega sličnog, msm na supstance i alkohol, da odmah posle nekog vremena, koje bi proveli zajedno, kada vidim da je to to, i kada bih imao njenu podršku idem na skidanje sa suba. Ja, najiskrenije, jedva čekam da se to desi i toliko to čekam, da kunem ti se, kada bih upoznao osobu koja me razume i čiju bi podršku imao, ali koja bi naravno oah postavila neke granice vezane za moju zavisnost, išao bih na suvo da se skinem sa 16mg. Eto, toliko mi otprilike odgovara 16mg i uopšte substitucija, jedva čekam da je se rešim! Potpuno si u pravu sto se tice tvojih komentara na moj socijalni život. Ali sa kime da izlazim, da se ne lažemo, ja nemam pravog prijatelja i sve te nazovi prijatelje sa kojima sam se ranije družio sam otkačio posle lečenja,neki su umrli, neki su po zatvorima, neki su se sretno izlečili i oženili te čuvaju svoj brak kao blago, neki su se pak odselili, ali iskreno niti ih vidjam niti imam kontakata sa njima, niti o tome razmišljam. Jeste FB smešan, ali nema drugog načina. Delovao bi sam sebi kao idiot kada bih počeo sam da izlazim sa svojih 35 godina, zamišljen u nekom lokly, u kakvom uglu ili separeu. Mislim da imam komplekse niže vrednosti, i da su oni možda i najveći uzročnik mojim problemima. Na poslu sam okružen ženama, koje su mi ranije uvek same prilazile i sa kojima bih ulazio u vezu ili sta već i koje su znale da se ja drogiram i da sam bio na lečenju, valjda ih je to i privlačilo dok sam bio mladji. Da kažem još jednu bitnu stvar, povodom tog razmišljanja na subu. Imao sam 3 velike apstinencije po 2 godine bez ijedne supstance, na blokatorima i bez njih, i nisam se tada osećao bolje ili razmišljao jasnije, možda sam samo bio svežiji. Ali ta egzogena depresija koju svi imamo po prestanku uzimanju supstanci, nije tada bila nimalo manja nego sada. Imam volje da živim, da se dobro oblacim, da skupljam pare za tehniku. Ne znam koliko se razumeš u kompjutere, ali ako ti kažem da sam skoro uzeo HP ALL IN ONE 34 ENVY I 16GB RAM, 2TB HD, 256GB SAD, ATI R9 DDR5 2GB sa zakrivljenim ekranom, i sada kada sam ga konačno kupio, ponašam se prema njemu kao prema nedonoščetu, perfekcionista sam jbg... I dalje koristim stari HP jer ovaj držim na stolu i ne koristim ga da bi što duže imao taj extra osećaj, nadam se da me razumeš, to je kada čekaš i stedis da kupiš sebi nešto tako skupo, godinu dana i više štediš i na kraju kada kupiš to, sretan si par dana i to prodje. Mislim malo je drugačija stvar prema kompjuterima i mobilnima jer ih svakodnevno koristimo i uvek tražimo neke bolje funkcije. Ja čak nisam neki programer da bih imao takvu zver od kompanije, osim za medije i net, jedino je Office ono što radim često, pošto svakodnevno pišem i to me jedino najviše ispunjava. Treba da uzdam sledeći roman na kom radim, ali sve one teme koje mene zanimaju i o kojima najviše pišem nisu nimalo komercijalne - kaže moj urednik - i sa njima samo gubi svoje vreme... Znam, ne dorastao sam i ponašam se kao klinac, svestan sam toga... Izvini na gramatickim greškama pošto kucam sa mobilnog, a nisam vican tapkanju... Jedno ozbiljno pitanje sada?
Šta bi mi se desilo kada bi sada naprasno prepolovio moju dozu suba sa 16mg na 8mg? Da li bi posle nekoliko dana imao neke apstinencijalne simptome ili bi se isto osećao?
Drugo pitanje je -
Imam čitavu svoju zavisnost hronološki i lirski opisanu u mom romanu koji niko nije čitao, osim par devojaka... Da li bi bilo pametno kopirati ga u ovom delu foruma rascepanog na nekoliko poglavlja, i da li bi iko čitao to, jer ima 231 stranicu A4 formata, FT 12? I sam sam mislio da to nije pametno zato i nisam to uradio i da je to ipak previše teksta za forum ove vrste...
P. S. Za ovaj sajt sam teko skoro, pre par dana saznao kada sam slučajno ceprkao po netu tražeći ljude slične meni...
I još jedna reč, grozno se osećam kada lekari koji me ne poznaju pričaju o nekom narkomanu gore nego o psihijatrijskom pacijentu, her ovo je bolest od Boga, a ovo nije bolest, pi njihovom mišljenju, već bezobrazluk...
Odlučan sam da tome stanem na put aktiviranjem što više nas koji se suočavamo i borimo sa problemom. Kada pederi i pedofili mogu da imaju neka svoja prava i neke organizacije, ne msm na pedofile psihopate, što mi, zaleceni zavisnici ne bi imali neko naše udruženje i neki naš dan, a ne samo asocijaciju Anonimnih Narkomana, koja btw super radi u BG-u, ali je to asocijacija sasvim druge vrste publikacije...
Pozdrav
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by Tamara86 »

E ovako, prvo da ti kazem da se u kompjutere nikako ne razumijem, i to dokazujem time sto ne znam ni kako kopirati pojedine dijelove tvog odgovora, jer mi je ovo prvi forum u zivotu. Kompjuter koristim iskljucivo radi online citanja knjiga, i slusanja muzike. I da se cujem sa sestrom, ali taj osjecaj koji opisujes kad stedis godinu dana da bi kupio nesto, potpuno razumijem, vjeruj mi, jer ja nigdje ne izlazim vec 34sedmice, osim vaditi krv, i na inekciju, i po suboxon jer ne mogu, Interferon i Ribavirin me ubise u pojam, i jako tesko mi je, msm teske nus-pojave imam. I tako i ja skupljam, jer na nista ne trosim, samo ja skupljam npr za krpice koje online narucujem, sto kazes, kad dodju, ja necu da otvorim paket sto duze, da bih zadrzala taj osjecaj sto duze. Takodje te shvatam potpuno kad kazes da nemas s kim izaci. Vjeruj mi, jako dobro to shvatam, ja sa svojih 29godina, nemam s kim izaci, ali vidi, ja sam mislila da si ti stariji, a ne da imas 35godina. Ne znam u kom gradu zivis, msm da li je veliki ili manji, ali svakako, s obzirom da imas 35godina, mozes pronaci nekog bez fb-a, takodje, iz iskustva govorim, jer vidi, ti mozes nastaviti to sa fb-om, ali ko se u danasnje vrijeme, na fb-u stvarno predstavlja onakvim kakav jeste? Dakle, i kad bi nasao neku zensku osobu preko fb, i kad bi kod tebe sto se kaze kliknulo, kad bi doslo do upoznavanja, ko zna koliko bi se razocarao, ovo ti govorim jer je moj drug iz Srbije, koji se nikad nije drogirao, ali ima anksioznost, isto upoznao curu preko fb-a, i dopisivali se dve godine, ona znala sve o njemu, i on skupi hrabrosti, ili sto bi on rekao, muda, i ode do nje, i totalno se sjebe, ona udata, dvoje djece, ovo joj bilo ubijanje vremena. Svi mi patimo od kompleksa nize vrijednosti, evo ja prva. Kazes da su ti na poslu zene same prilazile, sta se desava sa njima? Ne moras sa nekom od njih da izlazis, ali se mozes sprijateljiti, pa da izlazite,i tako upoznati nekog, npr. Sta bi bilo kada bi prepolovio dozu ti ne mogu reci, jer nikad nisam bila na tolikoj dozi, ali msm da, za pocetak, bi mogao skidati po 2mg, npr, svake sedmice. Sto se tice drugog pitanja, i da li bi bilo pametno kopirati sta si napisao, ja da sam na tvom mjestu, ja bih kopirala, ja cu prva citati, a ko nece, ne mora. Ja sam ovde prvenstveno da pomognem sebi, i nekom drugom ako mogu, pa ko hoce, procitace sta pisem, uzeti nesto dobro od toga i iskoristiti, ko nece, procitace i nastaviti po starom, u svakom slucaju je najbitnije kako se ti osjecas povodom kopiranja ovde toga sto imas. Krivo mi je zbog tvog klinca, mozes li ga bar otici vidjeti? Ako je napravila recidiv, znaci da ce nastaviti, i to ce se saznati, ili postoji li opcija da odes u centar za soc. rad i kazes da sumnjas da je napravila recidiv, pa da je oni testiraju? Sinoc mi je bio kum, on je isto bio jako navucen, ali je otisao u zatvor na 4god, kad je izasao, zivi u zgradi, a i u naselju gdje najvise dilera ima, i on sta ce, odluci otici kod tetke na Ostrog. Ostao je tamo pola godine, bio u manastiru 3mj, pomagao sta je trebalo, i pronasao je mir i spas u vjeri. Sada je ovde, radi u nekoj firmi, oprema kucu i tako. Znaci, on je cist trenutno 6godina. Nije tabletu nikakvu za tih 6godina popio, niti zapalio dzoint i kaze, da ima dana kada se osjeca kao da se nikad nije drogirao, a nekad ima dana da ne zna sta bi od sebe, tj. nesto bi htjeo, a ne zna ni on sta...Ali kaze, sada shvatam i dozivljavam to nekako kao posljedice, kao kad zalijecis neku bolest, ali imas posljedice, npr ne smijes jesti slatko, bubam...E tako i ova bolest, ona je za cijeli zivot, i naravno da cemo imati posljedice. Pa ljudi koji nikada nista nisu uzeli u zivotu odu i skoce sa mosta, ili ubiju cijelu porodicu, pa sebe. Znaci, ne moze u zivotu uvijek biti kako mi hocemo, i nema sanse da je zivot bajan, krasan i lijep samo, nego je takodje sacinjen kao i sve na svijetu od dobrih i losih strana. Sve ima i dobru i losu stranu. Uh, ja referat napisah. Ti samo pisi, ako se osjecas bolje dok pises, pisi, i mozda da pokusas, eto, pokusas prvo, samo smanjiti nekako na 8mg, jer sto kaze Noel, tolika kolicina Suba samo vuce u depresiju, a i 8mg bi te pokrilo, i mozda se ne bi, kao sto kazes, toliko povlacio u sebe. Pozdrav, i cuvaj se.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by noel »

shonezi wrote:predlažeš mi da samo jedno jutro kao danas npr uzmem 8mg umesto 16mg i sačekam da vidim...
Pravilnije bi bilo spuštati po par mg na svakih dva tjedna... kad dođeš do 8mg tu se zaustaviš da bi ostao stabilan.
shonezi wrote:Šta mogu da oočekujem kada se spustim na 8mg?
Mislim da ne bi trebalo biti nekih značajnijih promjena, tih 8mg je otprilike plafon kad je buprenorfin u pitanju. Ispod toga je već druga stvar...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

Tamara86 wrote:E ovako, prvo da ti kazem da se u kompjutere nikako ne razumijem, i to dokazujem time sto ne znam ni kako kopirati pojedine dijelove tvog odgovora, jer mi je ovo prvi forum u zivotu. Kompjuter koristim iskljucivo radi online citanja knjiga, i slusanja muzike. I da se cujem sa sestrom, ali taj osjecaj koji opisujes kad stedis godinu dana da bi kupio nesto, potpuno razumijem, vjeruj mi, jer ja nigdje ne izlazim vec 34sedmice, osim vaditi krv, i na inekciju, i po suboxon jer ne mogu, Interferon i Ribavirin me ubise u pojam, i jako tesko mi je, msm teske nus-pojave imam. I tako i ja skupljam, jer na nista ne trosim, samo ja skupljam npr za krpice koje online narucujem, sto kazes, kad dodju, ja necu da otvorim paket sto duze, da bih zadrzala taj osjecaj sto duze. Takodje te shvatam potpuno kad kazes da nemas s kim izaci. Vjeruj mi, jako dobro to shvatam, ja sa svojih 29godina, nemam s kim izaci, ali vidi, ja sam mislila da si ti stariji, a ne da imas 35godina. Ne znam u kom gradu zivis, msm da li je veliki ili manji, ali svakako, s obzirom da imas 35godina, mozes pronaci nekog bez fb-a, takodje, iz iskustva govorim, jer vidi, ti mozes nastaviti to sa fb-om, ali ko se u danasnje vrijeme, na fb-u stvarno predstavlja onakvim kakav jeste? Dakle, i kad bi nasao neku zensku osobu preko fb, i kad bi kod tebe sto se kaze kliknulo, kad bi doslo do upoznavanja, ko zna koliko bi se razocarao, ovo ti govorim jer je moj drug iz Srbije, koji se nikad nije drogirao, ali ima anksioznost, isto upoznao curu preko fb-a, i dopisivali se dve godine, ona znala sve o njemu, i on skupi hrabrosti, ili sto bi on rekao, muda, i ode do nje, i totalno se sjebe, ona udata, dvoje djece, ovo joj bilo ubijanje vremena. Svi mi patimo od kompleksa nize vrijednosti, evo ja prva. Kazes da su ti na poslu zene same prilazile, sta se desava sa njima? Ne moras sa nekom od njih da izlazis, ali se mozes sprijateljiti, pa da izlazite,i tako upoznati nekog, npr. Sta bi bilo kada bi prepolovio dozu ti ne mogu reci, jer nikad nisam bila na tolikoj dozi, ali msm da, za pocetak, bi mogao skidati po 2mg, npr, svake sedmice. Sto se tice drugog pitanja, i da li bi bilo pametno kopirati sta si napisao, ja da sam na tvom mjestu, ja bih kopirala, ja cu prva citati, a ko nece, ne mora. Ja sam ovde prvenstveno da pomognem sebi, i nekom drugom ako mogu, pa ko hoce, procitace sta pisem, uzeti nesto dobro od toga i iskoristiti, ko nece, procitace i nastaviti po starom, u svakom slucaju je najbitnije kako se ti osjecas povodom kopiranja ovde toga sto imas. Krivo mi je zbog tvog klinca, mozes li ga bar otici vidjeti? Ako je napravila recidiv, znaci da ce nastaviti, i to ce se saznati, ili postoji li opcija da odes u centar za soc. rad i kazes da sumnjas da je napravila recidiv, pa da je oni testiraju? Sinoc mi je bio kum, on je isto bio jako navucen, ali je otisao u zatvor na 4god, kad je izasao, zivi u zgradi, a i u naselju gdje najvise dilera ima, i on sta ce, odluci otici kod tetke na Ostrog. Ostao je tamo pola godine, bio u manastiru 3mj, pomagao sta je trebalo, i pronasao je mir i spas u vjeri. Sada je ovde, radi u nekoj firmi, oprema kucu i tako. Znaci, on je cist trenutno 6godina. Nije tabletu nikakvu za tih 6godina popio, niti zapalio dzoint i kaze, da ima dana kada se osjeca kao da se nikad nije drogirao, a nekad ima dana da ne zna sta bi od sebe, tj. nesto bi htjeo, a ne zna ni on sta...Ali kaze, sada shvatam i dozivljavam to nekako kao posljedice, kao kad zalijecis neku bolest, ali imas posljedice, npr ne smijes jesti slatko, bubam...E tako i ova bolest, ona je za cijeli zivot, i naravno da cemo imati posljedice. Pa ljudi koji nikada nista nisu uzeli u zivotu odu i skoce sa mosta, ili ubiju cijelu porodicu, pa sebe. Znaci, ne moze u zivotu uvijek biti kako mi hocemo, i nema sanse da je zivot bajan, krasan i lijep samo, nego je takodje sacinjen kao i sve na svijetu od dobrih i losih strana. Sve ima i dobru i losu stranu. Uh, ja referat napisah. Ti samo pisi, ako se osjecas bolje dok pises, pisi, i mozda da pokusas, eto, pokusas prvo, samo smanjiti nekako na 8mg, jer sto kaze Noel, tolika kolicina Suba samo vuce u depresiju, a i 8mg bi te pokrilo, i mozda se ne bi, kao sto kazes, toliko povlacio u sebe. Pozdrav, i cuvaj se.
Tamara baš me je dirnilo ovaj tvoj, kako ga ti nazivaš referat... Čemu interferoni i ribavirin, jesi li to pokupila neki virus ili je nešto drugo u pitanju? Znam da se za virus HCV najviše danas koristi metod cepiva ... Moja bivša žena je sigurno napravila recidiv, i evo sada je drogirana, malopre sam pola sata kuckao sa njom preko Vibera, jer neće da priča na telefon, navodno kao ne može da radi i priča, a može da kucka, jako je nepovezana u priči, i kada sam joj pomenuo da sumnjam da je u recidivu prvo sam je jako razbesneo, napisala mi je svakakve gadosti vezane za mene a ne odgovor, u smislu: da tebi nije bilo tvoje mame ti bi sada bio ko zna gde...isl... Onda sam pažljivo promenio tok razgovora, da bih je još malo zadržao, primetio sam da je dva puta u toku azgovora koji je trajajo pola sata odlazila na period koji joj je potreban da povuče, napravi crtu i sl ( da napomenem da ona uzima samo heroin, i to enormne količine, po 5 i više grama dnevno i to samo nazalnim putem, nikako drugačije, i dugo je u stanju da ne spava, da bude radno sposobna). Kada sam joj opet, kao iz zezanja pomenuo drogu, tj da joj ne pada na pamet da noću ostavlja samo dete dok spava i izlazi nekud iz kuće, ona je prekinula razgovor i blok me. Sada jedna bitna stvar, Centar za socijalno na Čukarici, tj banovom Brdu je njen, ima puno poznankia tamo, išao sam kada sam izašao tek iz bolnice pre 3 godine, i bili su kao u fazonu, Suzana je odlična, ima svoj stan, izlečila se od te bolesti, bila samo jednom na lečenju u toku vašeg braka, dok si ti bio 5 puta i vrlo su joj naklonjeni... Ti si žensko Tamara, kako da budem siguran da je u recidivu i da krenem da spašavam svoje dete, a da ne ispadnem idijot i odem a ona čista? mioslim kako da to znam sa sigurnošću... ja sam iz Vojvodine, jedan manji lepo sređen grad u blizini Beograda...
Baš se sada jako nerviram, jer ne znam kako da nju vidim, ja obično odlazim po klinca i uzimam ga iz čkole, ranije iz vrtiča, nju nisam video od 1.septembra kada je izgledala ok, mada je jako smršala u međuvremenu...To isto ne vidim, nego čujem od nekih ljudi...
Pozdav veliki Tamara od mene...
Odlučio sam da kopiram odn stavim čitavu moju zabelešku ovde u neki post, samo da vidim sa moderatorima sajta, kako je najbolje da to izvedem i administratorom offcourse...
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

noel wrote:
shonezi wrote:predlažeš mi da samo jedno jutro kao danas npr uzmem 8mg umesto 16mg i sačekam da vidim...
Pravilnije bi bilo spuštati po par mg na svakih dva tjedna... kad dođeš do 8mg tu se zaustaviš da bi ostao stabilan.
shonezi wrote:Šta mogu da oočekujem kada se spustim na 8mg?
Mislim da ne bi trebalo biti nekih značajnijih promjena, tih 8mg je otprilike plafon kad je buprenorfin u pitanju. Ispod toga je već druga stvar...
Ok poslušaću tvoj savet, i krenuti da spuštam na 14mg dve nedelje, pa na 12mg dve nedelje, pa na 10mg dve nedelje i onda na 8 mg... Ukoliko ne osetim nikakve znakove fizičkih apstinencijalnih simptoma naravno da ću nastaviti, ukoliko osetim i jedan znak, moram prekinuti, te za vreme mog godišnjeg odmora, koji je podugačak ( 45 radnih dana) ponovo krenuti spuštzanje na 8mg, a to če biti decembar onda... nadam se da če i ovaklo kako si mi ti rekao, da ide...
Hvala puno, znam o čemu pričaš, meni je to isto govorio ovdašnji narkoman farmakolog koji je na 4mg ili na 2mg suba i na Concerti, ako znaš šta je to... On mi je tada savetovao da se spustim naglo na 8mg pa na 4mg i da nekoliko dana ne uzimam sub, da dočekam krizu, tako je on radio, verujem da jeste, jer je dečko opičen skroz, i da izdržim dokle god mogu fizičku krizu od suba i da onda krenem sa dozom od 4mg prvo 2xdnevno dok se kriza ne stabilizuje a onda 4mg dnevno, i da če mi biti mnogo bolje, kao njemu što je tada. Najiskrenije ja nisam video da je njemu bilo tada bolje, jer se on nije skinuo sa droge već je tražio tada sto čudesa , fentanil, propofol i ponašao se ludački, tako da sam gledao da ga što pre izbacim iz stana, jer mi je delovao nepouzdano...
Tnx a lot Noel
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: NENADOVA PSIHODELIČNA VEČERA

Post by shonezi »

Tamara86 wrote:Kazes da su ti na poslu zene same prilazile, sta se desava sa njima?
Beže kao kuga od mene, šalimse... Dobio sam premeštaj na drugo odeljenje, koje je muško i gde su sve muškarci, stanje u zdravstvu se pooštrilo, nije kao ranije, ima puno mladih zapošljenih, na noćnim smenama niko nigde ne ide, tj nema kao ranije da se nalazimo i sakupljamo na nekom odeljenju, svi gledaju sebe i svi čuvaju posao, ako me razumeš. A ja sam obeležen. Devojka koja je bila sa mnom u vezi, koja je inače ćerka nekih lekara na glasu, je letos uhvaćena u toku radnog vremena da je pozitivna na opijate, uradili joj test, ne znam kako je došlo do togai pravac Palmotićeva. Došla je i počela da radi, izgleda exztra sada, pošto je ranije uvekbila jako mršava, prvi put sa šminkom, ali su oko nje uvek dve sestre i radi samo pre podne, što znači da u narednih dve godine ne postzoje šanse, osim za slučajan susret....
...sve je raj u ovom paklu...
Post Reply