Moja ispovjest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by shonezi »

Tvoja priča mi je baš razbila monotoniju ovog sumornog, sivo-olovnog dana... Puno sličnosti a opet tolike razlike, i opet standardno pitanje za koje nemam odgovor :
Zašto su se nekada, pre samo nekoliko godina, samo inteligentni momci i devojke navlacili na gudru i uranjali u taj slatko gorki pakao, kada smo svi mi samo pokušavali da prezivimo ono što je, samo od sebe, izbijalo iz nas???
...sve je raj u ovom paklu...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Moja ispovjest

Post by Tamara86 »

Ja sam htjela da to bude ukratko, da ne detaljisem, sta cu ja sad opisivati kako mi je bilo kad bih uzela dop. Izostavila sam cinjenicu, svjesno ili najvjerovatnije nesvjesno, da mi je buraz poginuo 2010. Rasjekao arteriju i iskrvario. U medjuvremenu, ja sam i za vrijeme svog drogiranja, bila jako vezana za njega, kad je vidio da mi ne moze pomoci, ne da prihvata to, ali se vidjamo, i jako smo vezani, tako da kad on gine, ja kao sto je moj otac izjavio "pokusavam ziva za njim u grob". To je ono sto me dotuklo, i tad prvi put lezim na psihijatriji, ne zbog gudre, vec zbog insomnije, i agresivnosti. Preskocila sam ja tu dosta stvari, ali da sam detaljisala, razvuklo bi se. Šone, i ja sam od skora na forumu, i tu smo jbg, ista nam je muka trenutno i tebi i meni, samo sam ja na manje suba.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Moja ispovjest

Post by dina_d »

pisi tamara ..
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Moja ispovjest

Post by Tamara86 »

dina_d Ja pisem, samo na drugom topicu, skidanje sa buprenorfina. Razmisljala sam da svoju ispovjest prosirim, ali ne znam kako, sve sam opisala ukratko. Da pisem ispocetka, pa objasnjavam svaki dogadjaj, trebalo bi mi godinu dana, imam osjecaj, jer ja ili napisem ukratko ili opisujem do najsitnijeg detalja, nema izmedju. Msm, svako od nas ima tu neku svoju pricu koja je toliko slicna, a opet toliko i drugacija, ali se se svodi na isto. Godine i godine drogiranja, pokusavanja skidanja, laganja samog sebe, pa svih ostalih, i poslije nekog vremena vise ni ne lazes, postaje ti svejedno, za sve, osim za sledecu dozu, sledeci sut, i kao mehanicki da radis sve sto treba da bi dosao do toga. I onda se okrenes, 15 godina ti je proslo u drogiranju, tvoja generacija odrasla "normalno", zaposlili se, dobili djecu, skrasili se, a ti jos uvijek stojis na mjestu. Nekog to povuce nazad, a nekom da snage da se trgne, jer nikad nije kasno. I jeste na pocetku tesko, i neko vrijeme, ne samo na pocetku, ali se po meni, isplati.
Post Reply