MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by breakdown »

U konkretnom slučaju, očekivati bolje dane, a ne djelovati ili se ponašati isto, je iluzija.

Stanje je došlo do tačke kada "ovako više ne ide" , a to si i sam zaključio.
Nešto moraš činiti, i to sad više i nije pitanje da li hoćeš ili želiš , sam te je život satjerao u ćošak.
I ti, od svih mogućih rješenja, biraš najgore.

Ne krivi roditelje, vjerovatno su učinili sve što su mogli i još im je preostala jedino metoda ignorisanja nebil te dozvali pameti. Sad si, da ponovim, satjeran u ćošak, što im je moguće bio i cilj, ali ne, ti i dalje po svom i ne želiš da se mijenjaš.

Jedno je sigurno, okrenuti stranicu, krenuti drugim putem, trenutno teško da možeš sam.
Potrebna ti je psihološka podrška od onih koji te razumiju, a nju za početak možeš dobiti i na ovom forumu ako se uključiš u dijalog.

Za dalje, dijelim mišljenje onih koji ti kažu: idi u komunu.
nije život poljem proći
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Vivaldi82 »

yasujirozu wrote:možda i vivaldi da pozoveš: ona 15 godina na metadonu, plus se dorađuje dopom i koksom; on na pitaj boga čemu sve ne; ti na bupu... fantazija kombinacija ;)
Yasi kozu ili kako se zoves ocigledno da je tvoje samopouzdanje jako nisko cim imas potrebu da olajavas i blatis druge ljude na forumu.Drago mi je da te zanima moj zivot i da citas o meni ,ja o tebi ne znam nista jer me nije zanimalo niti ce.Rekli su mi da si neki diler sa sela .Kad si dosao u Beograd i video most i neonke pomislio si da je San Francisko ili Las vegas :).Vidi se da patis od kompleksa nize vrednosti i malogradjanstva i ovo pisanje o meni govori o tebi mnogo vise.Iako nije tacno nista od onog sto si rekao ne vidim razlog da se pravdam.Ja odlicno znam da sam sa ulicnim drogama odavno zavrsila a sto se metadona tice na njemu sam 8 god i sad na jako maloj dozi.Ali ja bar nikad nikom nisam prodala drogu za razliku od tebe koji zaradjujes na deci koja puse prve dzointe.Ljudi kao ti mi se gade .Ovom prilikom te opominjem i pozivam da me izbacis iz usta i manes se price o meni ,jer necu dozvoliti da me neki sitni iskompleksirani diler blati bilo gde.Sto se tice Hemfrija jako sam protiv njegovog stava i odluke ,i ne bih ga u tome nikad branila samo sam htela da objasnim njegovu situaciju da ga bar malo razumete koliko ja.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

hehe - ispadoh diler, pa još sa sela, krasno :D
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by breakdown »

Hemfi, piši nam šta se radi.
to što si rekao da nećeš više ništa ne znači i najveći umovi svijeta svako malo mijenjaju mišljenje :)

u prethodnom postu sam uptrijebio pogrešnu riječ "promijeniti se"
ta fraza je velika zabluda koju sam, kao mlađi, često sam sebi govorio u vremenima kada nisam bio zadovoljan sobom. i svaki moj pokušaj da se promijenim je završavao debaklom.
sada mogu reći i da je to nemoguće, niti jedan čovjek se ne može promijeniti.

ali postoji nešto drugo, sasvim moguće i poželjno, a to je popraviti se, biti bolji čovjek,
znači, ne trebamo se mijenjati, samo biti bolji ljudi i ostati svoji, onakvim kakvim nas je priroda ili Bog napravio.

piši i ne ljuti se na nas, ovo je prva liga ekipa :)
nije život poljem proći
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by noel »

Hemfri, matori, kako si? Je li se promjenilo što u međuvremenu? Javi se, piši, tu smo...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

I ja sve cekam hoce li napisati nesto, ili zna li iko kako je?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

ma taj će nas sve nadživjet
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Ni tebe nije dugo bilo :)
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Zeljko86 »

Uh, neverica...
Otisao sa foruma zbog istog, sada se vracam zbog istog.
A taman se odusevio pricom Noela, Frajle, Tamare i jos par ljudi, kad ono, ovo...?

Ovako... Svaka prica ima dve strane, ta tvoja prica u prevodu za sve nas ovde znaci sledece (ma koliko ovo u necijem mozgu izgledalo prestrogo i tome slicno, nije)
"Ja sam vec u godinama i mama i tata ne zele da mi pomognu", eto, to je moj zakljucak.
A tu pricu gooodinama vec pricas, i ja ma koliko hteo da te razumem, tebe kao licnost, ne tvoju situaciju nego licno tebe, ne mogu...

Ne zelim da ispadnem tu neka stoka i neko ko tu nesto kao napada, donosi pogresne zakljucke i tome slicno, nisam takav lik ali ovo je jedna od takvih prica gde moras da ispadnes i stoka i sve ostalo da bi te neko razumeo...

Kazes da ti nedaju da jedes? Mislim, samo se pitam da li je to moguce, i posle svih tih ustanova ili ko je vec pokusavao da pomogne i kao nista.
Roditelji maltretiraju svoje dete i kao policija i sve moguce sluzbe znaju i samo gledaju u sve to i nikom nista...?
Malo mi je ta prica nerealna, plus maltretiranje i sve ostalo sto si pisao ne samo u ovom postu vec godinama unazad.

Po meni ovo Sanela treba da skloni sa foruma jer je previse crno i "mozda" po nekome cak i preuvelicano, a iskreno na vec ovakvom forumu sa svim ovim nasim tuznim pricama, da li ljudima koji se skidaju, koji su navuceni ko nikad, pocetnici i svi ostali koji su u magli i sivilu svom nekom, da li im ovo zaista treba da citaju u tim trenucima?

Hemfri, pa jbt ljudi pokusavaju da ti pomognu a ti ih napusavas, totalno ti je ne bitno da li je musko ili zensko, znaci totalno bezveze ponasanje bez respekta prema ljudima, drzis neke lekcije vecito... pa jbt pokusao si da mi prodas Bup preko foruma bez da sam ja, ne tebe nego bilo koga ovde pitao za to, otkad sam dosao ovde samo kukas nesto, veciti si kontras i nikad pozitiva u tebi covece...?
Pa majku mu svako od nas ima svoje probleme, nijedan problem nije toliko velik koliko covek psihicki moze da ga preuvelica u svojoj glavi a da ne pricam koliko % raste taj problem kada je bas taj isti covek bivsi djaner koji se leci ili je i dalje u nekoj prici.

Sestru sam izgubio kao klinac, kad sam trebao decu praviti supruga podbaci i izgubim blizance?!?
Od najgoreg djanera dosao do toga da zaradujem po par hiljada eura mesecno, postao poslovni covek, da bi kroz par godina izgubio sve!?!
Da ne pisem dalje... Pa sta sam trebao raditi?!
Da se roknem? Da se obesim? Da glumim ludilo?

Sve u zivotu ima svoje zasto i svoje zato, zasto je to tako bilo, pa zato jbg... Nema dalje... Ne mogu to da promenim, tako? To je proslost, ok... Ajde da svu svoju snagu preusmerim u nesto sto mogu da promenim za moje bolje sutra i bolje sutra moje porodice...?
Prosao sam kroz to sivilo, dok sam bio na horsu nikad nista lepo nisam mogao da uradim, kako sam na Bupu, jbg i on ima svoje mane ali opet vodim neki normalan zivot bez cimanja i dosta toga se lepog desilo, ali znas sta?
Nista, ali bas nista se nije desilo preko noci, morao sam da radim kao stoka da bi dosao do rezultata na svakom planu koji sam imao.
Najlakse je okrenuti ledja problemu, to je prva opcija svakome od nas, ali je resenje kada odlucis da udjes u borbu sa tim problemom, pa prodje par nedelja pa vidis neko malo svetlo na kraju tunelu, pa kopas, kopas i kopas, i na kraju se sve resi.
To sto ti radis je obican kukavicluk + odlucio si da sve ovo napises na forumu i kao "bez komenta"? Wtf...

Zao mi je sto na ovaj nacin moram da napisem sve ovo, ali znam iz iskustva da u najtezim situacijama samo one realne price i pravi zivotni iskreni samari su me dovodili u red.
Ponekad je POTREBNO da neko kaze ono sto mi vec i sami znamo ali ne zelimo da priznamo sebi, pa tek kada nas pukne ona realnost iz price e tek se tad trgnemo.
Ustvari kako ko, ja imam to u sebi kao i svako od nas, necemo da priznamo neke stvari pa makar ne znam ni ja sta se dogodilo, ali ipak dodjes u situaciju da kazes, stani jbt, koga ja zajebavam, samog sebe u pm!

Da ponovim jos jednom, Sanela...
Moje neko misljenje jeste da ovo treba da se obrise...?
Post u kome neko pise kako ce se ubiti za novu godinu?
I sve to na forumu gde, budimo realni 99% nas je vec u svom nekom problemu. Dosta ljudi ovo sve cita, ne samo mi koji smo u problemu vec i roditelji, familija itd itd...
Mislis da tako citajuci nece niko da pomisli "pa mozda je ovo zaista onaj pravi izlaz iz cele price"?
Ili, neko kome se zaista mozda moglo pomoci, kada ovo procita pomislice da se ovde zezamo, a zapravo realnost je drugacija, pomoc, pomoc i samo pomoc.

Ne znam, ali razmisli o ovome iskreno.

I jos da dodam sledece . . .
Vivaldi82, ti si Hemfrijeva prijateljica kao?
Pa sta onda radis, onako po tebi?
Radis pravu stvar ili ne?
Evo ja cu da ti kazem sta radis . . .

Imas prijatelja koji je po prici koja nam je opisana vec odlucio datum i sve ostalo, i ti dolazis na forum da objasnis njegovu situaciju i da samim tim stanes na njegovu stranu.
Znaci, stajes na stranu coveka koji zeli da se ubije i samim tim jasno i glasno kazes, "Hemfri, ja te podrzavam"!?

Sutra ne daj Boze svakako da se nesto desi, hoces da odes kod roditelja i da kazes, jbg, ja sam vaseg sina podrzala, bila sam ja protiv onoga sto je uradio, ali sam ga ipak podrzala!? Pa ko razume razumece...

Zovi bre policiju, pokusaj da mu POMOGNES jbm ti zivot!
Zovi sve moguce telefone dok ne dobijes pomoc koja mu je potrebna ako si ona prava prijateljica, a ne da visis na forumu i kao podrzavas drugara, u cemu? Ne znam ni da li shvatas sta radis.
Jedina si ovde koja ga poznaje, pa tako i uradi nesto.

Sa druge strane ako zaista dodje do toga, policija ce cesljati sve, pa ce tako kad tad doci i do ovog foruma i procitati sve ovo.
Razmisljajte malo unapred...

Neko ko poznaje Hemfrija sa foruma je 100% ubedjen da laze i da samo trazi neku vrstu paznje ili sta vec.
Neko ce reci, niko ga ne shvata onako kako treba.
Ja samo kazem da se sa ovim ne treba zajebavati i pisati ovde, da li je laz ili ne totalno je ne bitno, ovo nije potrebno forumu, iskreno nije jer kao sto vec napisah, svako od nas ko dodje ovde ne dolazi nasmejan, ne dolazi zato sto zeli vec zato sto ga je neka TESKA muka naterala.

Mogu da razumem da je neka inspiraciona prica sa srecnim krajem, to mogu ali ovo... Ne kontam nikako i nikada necu...

Za kraj samo da napisem, sve sto sam napisao je realnost, a realnost boli jer se sadrzi od istine, koja isto boli kada naravno covek ne zeli da prizna sebi neke stvari.
Ja sam ovde dosao odavno i ekipa je bila tad a i sada je u fullu, znaci 10/10 za ekipicu koja pomaze, cima se, pise i sve ostalo, to podrzavam i postujem!
Milion puta se logujem ili ne, ali milion puta sam vec poceo nesto da pisem i samo prestanem kada vidim neke crnjake ili kontra stvari, a Hemfri je to vecito radio, tako da sam i otisao onog dana kada sam dobio onu poruku.

Podrzavam ovaj forum, ne prodje nedelja da ne dodjem da procitam, vidim sta ima novo i sve ostalo, pratim sve, ali ovo je previse i morao sam da se ubacim u pricu, nije mesto da bude na forumu, pa sad, 100 ljudi 100 cudi...

Pozdrav svima, glave gore!
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

potpis
Post Reply