MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Hemfri »

Ovako,odmah na početku da napišem da nisu potrebni nikakvi saveti pa čak ni komentari,ne mora niko ovo ni da
Pročita,ja ovo više onako za sebe kao neki vid činjenično-semantičke zaostavštine mog takozvanog “života”.

Puno dobrih ljudi koji su bili na ovom forumu je otišlo u “večna lovišta”,za druge neću,niti imam prava da zalazim
U detalje kako i zašto su otišli na drugi svet,ali za sebe imam čime da argumentujem besmisao postojanja,samim tim
I taj poslednji čin koji ću napraviti na samom kraju ove 2016,...već sam snimio neke poruke,i isprogramirao da se
Same poruke pošalju i daju informaciju gde se nalaze svi audio video zapisi koji apsolutno objašnjavaju Zašto sam
Odlučio “da se zaustavim”.

Ne Slažem se sa tezom/floskulom da su pičke oni koji su se roknuli jer nisu imali muda da idu dalje,a imali su bar
Nekakvu podršku,neki smisao,neku vodilju životnu itd,itd,itd.....

U nekim kulturama se suicid smatra čašću ako je borba izgubljena-samuraji recimo,pa ima ono “il pukovnik il pokojnik”,NE,Ne kažem da sam ja Niti samuraj,niti neki ratnik,ali neko ko je došao do tačke gde nema druge
Sem “potpunog zaustavljanja”,JESAM.

“Porodična klima za pacijenta je od naj ranijeg detinjstva bila izuzetno teška i inhibirajuća,sa jakim i očiglednim
ne ravnopravnim izražajima,gde je pacijent gledao kako njegovi roditelji mu starijoj sestri (1972),prušaju SVE,
i to BEZ POgoVORA,dok u isto vreme njemu ne daju ni ona naj osnovnija porodična prava,uz redovne pridike i
omalovažavanja,što je imalo za rezultat vidnu Ne sigurnost u društvu,posebno u osnovnoj školi,gde u jako ranom
periodu života biva odbačen,te nije imao osećaj pripadnosti niti u porodici niti van iste gde je,u periodu odrastanja
i adolescencije trpeo psihička maltretiranja,tako da je veoma rano počeo da se priklanja marginalnim strukturama
u drušvu”........Ovo je samo DEO,prepiske iz isveštaja/nalaza mog NPS.Aleksandra Vujoševića,koji ,by the way,
nije niMALO bolećiv na narkomanske izgovore zašto se drogiraju,Kad je Upoznao moju porodicu,koju sam JEDVA
dovukao do Drajzerove da ih upoznam sa Vujoševićem,koji mi je rekao samo jedno-“neka ti je Bog u pomoći”.
Ko poznaje Vujketa,zna da on nije naročito religiozna osoba i da je EXTREMNO NETOLERANTAN na pozitivne
Nalaze na detekciji,te odma uvodi restriktivne mere,i slično,e pa meni je maltene SVE počeo da toleriše,jer je
Video da sam u “vrlo teškoj i možda izlaznoj situaciji,samo on NIJE imao još slučaj kao moj da me provereno
Posavetuje”

I Šta ja dalje imam da očekujem od života koji mi je 90 posto bio....ma...ajde ovako,NE BITNO ŠTA JE BILO,BITNO JE ŠTA ĆE BITI,sa tim se slažem,ali ako sam ja u poziciji gde je moj manevarski prostor NULA,
NIŠTICA,ZERO,šta onda!? Boriti se protiv vetrenjača nije dalo rezultata nikad nikome,Don Kihot je probao
Pomenutu metodu,nije se pokazala naročito plodonosnom,dapače....

Tražio sam i tražio jedan jebeni razlog da nastavim dalje trpljenje ali džaba kad se U SVAKOM OBLIKU Izgubio
Smisao,....da li je to karma...darma...usud,ne bitno,Bitno je da ja nemam ništa više pred sobom,da su me moji naj
Bliži,odbacili u smislu---u svakom smislu i da narušenog zdravlja,bez i malo pozitivnog vetra u leđa,iole neke podrške,posla....nemam ništa,nikada nisam ni imao ništa sem nekog večitog trpljenja,da li fizičkog bola,da li
Psihičkog..........uvek SAM...radio svašta....po malo nešto zarađivao od tih sporadičnih bezvrednih poslova sa margina,pokušavao,borio se.....ali nikada nije išlo,U V E K se sve završavalo debaklom,uhh,velika reč...,
Ali zato stalno gledam i sad kako se SVI resorsi preusmeravaju na htenja i hirove pomenute sestre,koja ni Hvala
Ne ume da kaže tim Istim roditeljima koji su zdravlje uništili trošivši se oko nje,pa jebem mu mater-BOLI BRE SVE TO KAD gledam kako za mene nema ni poštenog ručka,niti para za pljeskavicu,ali zato SVE prihode koje imaju
Daju i uplaćuju na račun moje seke koja se čitav život zajebava i kojoj je sve bilo i dozvoljeno i na raspolaganju,
A meni....da izvinete ,Kurčina,a pritom nisam gey...pa EVO SAD slušam kako otac koji teško i jedva hoda,priča
Kako neće moći brzo i ODMAh sad da stigne,ali će stići do zatvaranja Raifaizen banke da joj uplati deviznu penziju.
A ja sam trenutno Gladan i za mene NEMA,ne nije da neće da mi daju,jednostavno su mi objasnili da nemaju.

Nema mi pomoći,nema mi saveta,nema mi ničega....znam samo da više,ma ne bitno je koliko je sve to opravdano
Ako čovek IMA GDE i sa čime i kako....ali kad nema,a to i “stručna lica”VIDE ,čemu onda ...Gotovo,još malo sam
Tu u takozvanom životu i uskoro odlazim....jedino što mi je “mirno” jeste savest da nisam nikome učinio zlo i da sam posle višedecenijske one samotnjačke borbe za mesto pod suncem,jedostavno izgubio svaki smisao postojanja
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

drš se, dorćolac - when the going get's tough, the tough get going
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by noel »

U nekim zapadim zemljama dozvoljena je eutanazija na zahtjev radi mentalne patnje, tipa baš nešto što si ti opisao... Kontroverzna stvar, kod nas i drugim manje razvijenim zemljama... ali u razvijenom svijetu poput Belgije, tamo su većinom socijal-demokrati na vlasti, jako liberalni ljudi... shvaćaju tu mentalnu patnju i izjednačavaju je s ljudima koji umiru od raka i sl. i žele eutanaziju, pa im to omogućuju. Znači suicid ali odrađen u stilu eutaniazije od strane države. Naravno mora se proći detaljna psihijatska kontrola, izuzetno mali broj ljudi zapravo dođe do te točke, gdje lijekovi i psihoterapije nisu dali rezultate i osoba je u konstantnoj mentalnoj patnji. Ipak kad se gleda ukupan broj eutanizija radi mentalne patnje u svim zapadnim europskim zemljama broj je ipak velik.

Osobno još uvijek nemam čvrsto mišljenje o ovome, možda jer toga u našoj državi nikad nije bilo niti u raspravi... kod nas je još uvijek i pobačaj kontroverzan, gay brakovi i sl stvari. Za sada sam stava da država to ipak ne bi trebala raditi, da nikad nije "KRAJ"... shvaćam mentalnu patnju, ali mišljenja sam da se stvari mogu ispraviti kad tad, čak i kod najgorih slučajeva....

Evo link na odličan dokumentarac, cura iz Belgije, ima 24 godine i odlučila se za eutanaziju radi mentalne patnje:

24 & ready to die

A ti hemrfi, dugo na forumu govoriš upravo o tom sucidu, sad si ga i najavio do kraja godine... iskreno se nadam da je to samo nekakav poziv u pomoć... jer suicid nije rješenje. Prijatelj mi je pod zemljom radi toga, dečko samo takav, dobar, šaljiv, vesel... Jbga danas postoje lijekovi koji ti totalno promjene perspektivu na svijet, unesu svijetlo u život, unesu motivaciju i zanos... Netko kaže da je to umjetno, možda je, ali funkcionira... da se osoba ispravi i dovede u stanje gdje će objektivno gledati stvari. Stari drži se, bori se, svi se borimo kroz ovaj život... izbalansira se sve na kraju, a tebi će posebno jer si prošao veliku patnju... doći će bolji dani.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

interesantno ovo za eutanaziju prilikom "umnih patnji"... malko ekstremno, zar ne?

znam za prilično dugu i kompliciranu proceduru prilikom terminalnih bolesti
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Hemfri »

pa NE BIH ja to....ali je toliko komlikovano-loše komplikovano sa tendencijom i to cak ne iz dana u dan,već dan počne loše a završava se KAtastrofalno,mislim na okolnosti od kojih zavisim a nemam prostora da bila šta promenim,za to bi mi trebao neki saveznik,i to je obično u mom slučaju ako ne neki jako dobri iskren prijatelj,onda devojka koja je uz mene,tako nešto-životne prekretnice su dovele da sam izigran,sjeban i zajeban i da nemam druge nego BAŠ za novogodišnju noć....tako da 1.1.2017.rano ujutru već budem hladan-bukvalno i to je to.
P.S. Rekoh da nema saveta,niti pomoći,tako je kako je,..o svemu postoji pooduža audio-video dokumentacija u vidu argumenata da je dalje bilo ne moguće,NE ISKLJUČUJEM mogućnost nekog ČUDA koje će obustaviti ovo "obrojavanje",ali ipak,to MORA biti neko ČUDO ,jer sve što je u domenu realno normalnog i ostvarljivog,u mom manevarskom NULA prostoru-ne lažem niti izmišljam da je tako.
P.P.S.
To što sam i ranije pisao da ću da završim sa sobom ,pa nisam,nisam jer su me držale LAŽI i VERA u nešto što je bila ČISTA izmišljotina i prazna obećanja pa sam bio strpljiv i trpeo svašta -čekajući godoa,sad više NEMA toga,niko mi više ni ne obećava ništa,nema više LAŽI koje bi me držale,opijati su me isto držali i varali mozak da preguram još malo ali sad sam SVE TO ISCRPEO,nema više praznih obećanja,lažne nade,zamišljene perspektive,gotovo je,otišlo je SVE u Pičku lepu materinu i do đavola,ZATO se ovaj post o mom najavljenom kraju razlikuje i ZATO će biti jasno zašto me više nikada neće biti na forumu od prvoj januara 2017...a i uopšte,postoji jedna moja prijateljica kakvu nikada nisam imao niti ću imati jer je ona daleko i samo preko skajpa komuniciramo i viđamo se godinama a ona o svemu ovome sranju koje me ubija zna jako dobro i teško joj je što nije ovde pored mene da stane uz mene i mojoj strani fronta u porodici ne bi li mi pomogla,ali jebiga ona je i udata za Italijana i živi daleko u italiji,biće joj teško kad čuje ovo što sam sve ovde napisao,da završavam sa sobom ali ...ko zna,možda je od samog početka tako moralo da bude,ejj,nema patetike,to će za mene da bude SPAS i IZLAZ,prekid patnje ,trpljenja,sistematkog uskraćivanja mira,Hrane,ejjj bre,jel znate kako izgleda kad vam naj bliži uskraćuju ceo život pomenuto a kamoli sad kad mi je nađen i koksaki virus koji mi je prilično(lekarski provereno)oslabilo srce i pluća i ja sam pothranjeniji i slabiji bez energije sa brzim zamaranjima nego ikad,a i pored toga ,moji mi uskraćuju mir,hranu,san..a sestri sve hirove koji joj padnu na um...radujte se za mene,ne žalim,uskoro ,kad dovoljno zahladni,ja se spašavam,gurajte napred i cenite ono i one koje imate da su pored vas i da vam se makar-kako ipak nađu i pomognu vam.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by noel »

Matori tebi pod hitno treba dobar psiholog da ti pruži uvid u tvoje stanje :mrgreen: Tebi se navedene stvari čine izuzetno ozbiljne, ali iz perspektive drugih forumaša, garant se misle koji kurac sestra dobije sve on ništa, pa nemaš 7 godina jbta.

Ne znam, rekao si da ne komentiramo ali ne možeš nešto okačiti na forum gdje je javna rasprava i očekivati da neće biti komentara, na to imamo pravo... posebno ako jedan od nas najavljuje da će se završit. Odi u komunu jbte, tamo će biti društva i dobro će ti dođi one njihove samoanalize i priče... bit će i hrane, mira i sna :mrgreen:
Last edited by noel on Sat Oct 29, 2016 9:17 pm, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Frajla »

Hemfri, Hemfri....
Svako ima pravo na izbore u zivotu,tako i ti. I niko nije odgovoran za tvoje postupke nego sam ti. I za ovu budalastinu sto objavljujes nisu odgovorni drugi nego opet ti. Ocekujes od drugih da se menjaju po ko zna koji put i znas da je to vec stari scenario i da tu nema pomoci nego uzmi stvar u svoje ruke i pali u neku bolnicu da se stabilizujes, to neka ti bude prvi korak, a onda sve ide lakse.
Izvini ali ovo je kukavicluk i najlaksi put,pocni vec jednom sebe da volis i cenis pa ce samim tim i drugi da te cene.
Kao depresivni stvor naklonjen tamnim mislima, ne trebas ni jednoj ribi;) tako da nemoj ocekivati cuda da se dese sama od sebe.

Samo ne znam sta zelis time postici? Olaksati sebi patnju u sta ne verujem ili dati drugima na znanje da su te povredili?
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Hemfri »

Samo želim da prekinem besmisleno postojanje,ni ne očekujem da bilo ovde razume-neke stvari moraju da se vidi sopstvenim očima a neke da se lično prožive,da bi se komentarisalo sa punim pravom još da komenatatori budu ubeđeni da znaju naj bolje.
Ne tražim ništa,ovde samo pišem da sebe ,na posletku,utvrdim u istini i zbilji,Frajla-ko kaže da tražim ribu??? Možda bi se iznenadila kad bi ti napisao da imam prilika da budem sa nekim finim curicama-JA TO NE Želim...Odaaaaaaaaaaavno sam u celibatu.
Anex:
Iako se često Ne slažem sa Sanelom i nekim njenim stavovima,Ona Je JEDINA koja može da mi sa nekim pravom uputi zamerku ili da mi prebacuje,iz jednog jedinog razloga a to je što Sanela-htela ,ne htela je morala da pročita šta pišem i zato ona ima PoDosta relevantnih INFORMACIA o meni,tako da iako sam po mnogim stvarima skroz suprotnog mišljenja,Ona Ima na osnovu čega da piše,mi se obraća uopšte,a ti frajla znaš kao mene?,Poznaješ moju priču i to onako baš znaš neke detalje pa imaš na osnovu čega da mi držiš pridiku,nemaš ti pojma,nema niko pojma kako je meni i u kojoj sam ja poziciji,zato molim ,ne kenjajte,bavite se svojim pričama-nisi ti frajla pametnija i upućenija od lica koje su se stručno godinama ili decenijama bavila mnome,to bi bilo kao da pišeš kritiku knjige od Hiljadu strana,a da si pročitala samo dve ili tri stranice te knjige i to još negde u sredini,tako da nemaš poooojma koja je CELA priča a komentarišeš kao da je znaš detaljno,pa ne znaš,ne zna ni noel,yasirozu mnogo više zna o meni,tako da bih zamolio da se pomenuto ima u vidu-nemate vi savete za mene,to što je meni ovde pisano bi više pristajalo nekom razmaženom i bahatom srednjoškolcu koji se žali što nije dobio igračkicu koju je dobila njegova seka,kmeeeee,kmeeee,šmrc...aaaa....oću too ,oćuu,mamaaaaa......
Samo ću još ovo napisati-mislim da nikada neću moći da nekoga toliko zamrzim da bih mu poželeo da živi moju priču,da nikad niste imali prava ninašta u obitelji a ipak ste živeli sa naj bližim krvnim srodnicima koji vam uskraćuju SVE ,ne sa 20,30 i plus godina,već od NULTE GODINE života,boriti se za hranu,vreme za pisaćim stolom da bih imao gde pisati domaću zadaću,ma...šta se bre ja pravdam :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Frajla »

Evo ako ti je lakse - zao mi te je...

P.s. Onda si trebao sa Sanelom da se dopisujes porukama a ne javno... zato pitam cemu?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

...
Last edited by yasujirozu on Sat Oct 29, 2016 7:55 pm, edited 1 time in total.
Post Reply