MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by motivation »

hemfri, e moj druze beogradski :)
u ovom okrutnom svijetu, nema milosti za nesrecne i bolesne... Ljudi umiru od gladi, niko da im udijeli koru kruha. Beskucnici su postali predmet ogavnosti a ne sucuti, i empatije. Ljudi bjeze od unesrecenih kao od gubavaca. Invalidi kisnu na ulici, promrzli umiru, uz oluke, ispod tudjih prozora, gledajuci u tople sobe sa Bozicnim jelkama.
Djevojcica sa sibicama.
I ne pises ti ovdje za sebe.. Djeciji izgovor. Da pises za sebe, napisao bi u wordu. Pises za nas, da vidimo, da procitamo, da te odgovaramo, bodrimo, sazaljevamo. Ocajnicki pokusaj, skretanja paznje na tvoje dusevno stanje. Je li ti treba zazaljenje ? Mene je sazaljenje vise boljelo od mrznje. Bolji zivot pripada samo onima koji se izbore za njega. Rijetko ko ovdje poceo je drogu uzimati iz obijesti. Vecina se slomila, pokusla da pokrpa razorenu dusu.
Opalila te depresija, u kombinaciji sa mazohizmom, koji se hrani mislju da drugi placu nad tvojim teskim usudom, ozaljevaju, tvoju potrganu dusu, sto nisu ucinili nista da te spase...Okrivljavacemo se, ako tvoje ime procitamo na zadnjoj strani novina.
Imas sestru koja dobija sve.. Ja imam brata. Otac me nije zelio pa me napustio kad sam bila veoma mala. Onda, se desio rat, glad, krv i smrt. Poslije 95, prestale su padati granate, ali je ostala glad i gorcina siromastva. Skrivala sam se po kutovima u skoli i kod kuce, u tudjim pocijepanim farmericama i poderanim tenisicama, bila predmet ismijavanja svojih vrsnjaka. Maltretirali su me i tukli, u ucionici, na igralistu, i bjezala sam kuci, da se sakrijem, a onda bi se repertoar nastavio, samo bi se uloge promijenile. Doma me tukao ocuh, na igralistu njegov sin. Kada sam nudila dusu, vracali su je popljuvanu, kad nisam nudila nista, cupali su je iz mene i mazali je katranom. Trovali, me uvreadama, prezirom podsmijehom, batinama. Tesko sam zaradjivala svoj krvavi komad kruha, koji je bio toliko krvav da se nije mogao ni jesti. Sa 18 godina, nasla sam prvi posao, jako tezak ali jedini koji sam tada mogla naci. I danas, oziljci na mojim rukama, svjedoce koliko sam krvi i znoja, prolila da zaradim bijedni dinar i dignem se iz blata zivota. I moja plata nije bila moja. A onda sam se digla sa koljena i krenula da sve ili nista. Prvo sam pocela da treniram borilacke vjestine, i nastavila punih 8 godina, upisala jedan fakultet, pa drugi. Promijenila posao. Iz mrznje, bijesa i osvete sam postala najbolja. I na kraju se slomila. Krivi je to pristup. Kad sam bila nadomak, boljeg zivota, uzela sam drogu. Kao protezu na dusu.
Tako ,. nisi ti jedini teske biografije, aaaaali vjerujem da se penjes, da skaces s prozora, samo kad ima neko da te skine...Ljudi koji planiraju suicid, rade tajno kako im namjera ne bi ostala osujecena.
Kako god, nisi jedini, tuzne proslosti, i nesretnog djetinstva. A kako pripadamo istom coporu, instinktivno trazis, da ti se rane lizu..., pa posto se neces, ubiti, reci sta bi mi ostali manji ili veci nesretnici mogli uciniti za tebe ?
Msm, koji bi ishod volio, ili koju reakciju, na ovu objavu. Jer da pises samo sebi, supljak ti je cisti. Lakse je, na kraju ovom ili onom, reci in medias res ( u srediste stvar) otvoreno, sta bi volio da cujes od supatnika bar ovdje.. ili bi volio da oni tebe cuju, da te slusaju ?
..... Ajde, boze budi drug, pa okreni jedan krug unazad planetu....
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Vivaldi82 »

Ja sam jedena od Hemfrijevih boljih prijatelja ona o kojoj pise u svom postu. Htela bi nesto ovako javno da napisem povodom njegove odluke .Vec nekoliko godina slusam od njega da zeli da okonca svoj zivot i uvek se nekako desi da ga ubedim da saceka jos malo ili se desi nesto sto mu pruzi nadu da ce se nesto makar malo promeniti i da ce moci otici iz te kuce gde ga kinje ,grde ,progone izgladnjuju itd.Vi cete naravno reci odrastao covek sto nekako ne nadje mogucnost da se odvoji od roditelja i ode od njih kad su takvi

.E pa vidite pored anksije depresije ocaja i nervnog rastrojstva u kojem se on u toj kuci nalazi Hemfri je i fizicki bolestan ,ima virus koji mu narusava rad organa i jako je neuhranjen i ne moze da se ugoji jer je pod stresom svaki dan i jedva da ima sta da jede,tako da fizicke poslove koje bi mozda i uspeo i uspevao je da nadje on fizicki ne moze da podnese ,a posao u kancelariji ili kao portir, vozac i slicno on trazi vec godinama al koliko je lako naci posao u Srbiji znate vi koji tamo zivite bolje od mene.

Nazalost Nisu problem samo svoji roditelji oni se ponasaju u skladu sa zeljama njegove sestre jer su joj podlozni i cak od iste imaju strah. Do pre 4-5 god jedino ko ga je bar malo branio i brinuo o njemu bila je njegova majka nazalost i ona se skroz promenila i okrenula mu ledja ,jedino do koga joj je stalo je njegova sestra i njena deca i na njih se trosi sve do zadnjih para u kuci .Hemfri nije osoba koja ce se bahato ponasati vikati biti violentan i traziti da ga se postuje i da se s njim podjednako postupa,jer ne mozemo svi biti jaki bezobrazni i agresivni ,on nije od tih .On je neko ko kad se usudi da se pozali dobije najgore uvrede i pretnje i uvek udaraju u tu slabu tacku sto je on narkoman i zavisnik i kao takav po njima ne zasluzuje nista treba i da crkne,al ne da sramoti porodicu ,nego da ode negde sam u tisini i to obavi.Verujte mi nije on sam dosao na tu ideju.

Najgore je sto ovaj put u njegovom glasu vidim odlucnost i volju vecu nego ikada.Nije on ovo napisao da bi ga vi odvracali NE ,napisao je ovo jer oce da znate da ako ode nije otisao bez borbe ni iz nekog hira jer mu je dunulo da se ubije uvatila ga depra i okonco.To je odluka koju on vec jako dugo razmatra.Godinama i prica samnom o tome.Pokucao je na vrata socijalnih radnika raznih verskih udruzenja agencija za pomoc mladima itd.,I kad bi ljudi culi njegovu pricu mnogi ne bi mogli da veruju da postoje takjvi ljudi ,takvi roditelji,al niko mu do sada nije dao nikakvu pomoc niti posao.
Ja sam protiv samoubistva i mislim da je to kukavicluk jer zivot je kucka i treba ga ziveti i boriti se jer moze biti i lep samo od nas zavisi al neki jednostavno nemaju u sebi tu snagu i volju iu odlucnost tu agresivnost koja nam je nekad potrebna da bi nesto tesko preziveli i uspeli da resimo probleme i suprotstavimo se onima koji nas ugnjetavaju.Ne polazi to svakom za rukom .Samo neko ko je stigao do te tacke i ziveo u takvoj agoniji da pokusa da okonca svoj zivot jer bolje nistavilo nego pakao na zemlji moze to da razume.Meni se to desilo u pobertetu sa 17-18 god ,pokusala sam da se ubijem 2 puta jer sam izgubila sve zbog droge pa cak i samu sebe ,ali ja sam u tom trenutku imala Nekog bliskog u mojoj porodici i okolini ko me je izvukao iz pakla.Hemfri takvu osobu nema...Nemojte da mu pisete gluposti tipa trazi posao nadji devojku okupi misli drugim stvarima...ZAr mislite da nije probao vec sve to???On zivi sa ljudima kojima nije bitno dal je ziv il mrtav i kojima je on ogroman teret i to mu nedaju da zaboravi ni na jedan dan .A nema gde da ode,nema novca ,nema prijateljakoji bi ga ugostio.Ima tu jos dosta stvari koje su se desile i koje vi ne znate ..Ako on to uradi mogu samo da kazem da ga razumem i pored toga sto sam protiv i sto mislim da ne treba da im da tu pobedu nego da treba da se bori za sebe da je ZIVOT JEDAN I VREDAN ZIVLJENJA ,da ce njegovi kad tad uvideti koliko grese i da on to treba da doceka .Sutra krecem u Srbiju pa cemo se napokon videti ,nadam se da ce se predomisliti mada ....
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Evo kod mene moze doci kad hoce, sto jedemo muz i ja, jesce i on, spavati ima gdje, moze ostati koliko hoce. S tim da cemo se i mi seliti, pa moze i sa nama. Ne ocekujem da neko ne pomisli, zauzvrat nista. Koliko imam ja, imace i on, nemam nesto puno, ali barem ga niko nece psihicki maltretirati i izgladnjivati. Druze, dobrodosao si kad god zelis, ja sam u Banja Luci, ako to ikako pomaze, jer iskreno razumijem tek sad malo bolje u kakvoj si situaciji kad je cura objasnila, znam da je bar meni, psihicko maltretiranje gore od fizickog.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

možda i vivaldi da pozoveš: ona 15 godina na metadonu, plus se dorađuje dopom i koksom; on na pitaj boga čemu sve ne; ti na bupu... fantazija kombinacija ;)
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Pa ja pojma nemam da se on buba bilo cim, ja kontam on se skinuo, ali roditelji ga svejedno psihicki jebu. Mislila sam ako ce mu se tako pomoci, jer je cura napisala nema ni druga koji bi ga ugostio, pa ako je to problem, evo ima. Naravno ako je to tacno, onda idi u komunu, imas dosta komuna koje kad zavrsis program, kazes da zelis postati operater, oni ti omoguce, i imas gdje i biti. Msm, poenta je bila da ako je problem u tome da nema podrsku, ima podrsku.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

draga tamara, moraš pažljivije čitat postove forumaša - hemfri konstantno ovdje kuka...

vivaldi je pak, neizlječiv slučaj, te osoba koja "štiti" hemfrija, isključivo jer joj malo podiže istrulelo samopouzdanje - našla je nekoga goreg od sebe...

ma, užas...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Ja sam se skoro prikljucila, i ovo mi je prvi forum. Bilo kakve vrste. Vi se svi znate duze, i znate vec sve jedni o drugima. Iskreno da ti kazem, puno postova nisam procitala, svaki dan odvojim da udjem, ali ima puno tema, puno postova, i na ovaj sam naletila jer je pri vrhu. Forum sam potrazila iskljucivo da bih pronasla nekog ko se skidao, skida ili zeli skinuti sa Suboxona, prije toga nisam trazila forume, jer sta cu na forumu ja nekome soliti pamet, a uzela danas ne znam ni ja, 16Kapanola, 5Heptanona, i eto, raspolozena sam da kenjam. Poslije toga, kad mi je odobren Suboxon, rekla sam si to ce biti dok si na terapiji za Hepatitis, ali se oteglo, jer sam cekala, kao i svi, i u medjuvremenu mi se smucio, i kao sto rekoh, tako i dodjoh do foruma. Hvala tebi, na iskrenosti, svidja mi se to, i podrzavam.
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by breakdown »

ipak, niko od nas ne zna tačno šta je u Hemfrijovoj glavi...

Ako izuzmemo dileje kao što su samuraji, kamikaze iili sadašnji bombaši samoubice, postoji još samo jedna ali i najveća grupa samoubica (izuzev najtežih psihičkih bolesnika), a to su oni "koji su izgubili svaku nadu"

Ovo je (možda) taj slučaj.
Poznati su mi takvi primjeri koji i pored bolnica i lijekova nisu sretno završili.

Život je proces, putovanje, nekad siv, nekad žut, i sve se smije izgubiti, ali ne i nada u bolje sutra. To je ono što sve ljude tjera da plivaju i bore se.
pokušati ću nastaviti...
nije život poljem proći
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by sanela »

Hemfri, komuna je najbolji izlaz ako trazis rjesenje. Sve ostalo je suplja prica koje je ovdje svako sit. Niko ovdje ne dođe od sreće i jer mu je dobro, osim kad se pukne pa misli da mu je dobro i da je najpametniji. Inace je svako u sranju i svakome treba pomoć i podrska.
Ako hoćeš pomoć, nazovi prvu komunu i seli iz kuće. Rjesenje postoji, samo je pitanje sta je
Tebi lakse? Trpiti i kukati ili nesto poduzeti?
Prvi put da se s jasouryzuom slazem. :)
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Kao sto sam gore napisala, takodje kao i Sanela, komuna ti je najbolje rjesenje, u kojoj kasnije mozes ostati, ako ne kao operater, onda kao neko ko npr. uvece samo prespavas dole, sto bi se reklo "cuvas ih" dok ujutro ne dodju operateri, i zato primas platu. Takva komuna je u Aleksandrovcu, blizu Banja Luke, mogu ti naci broj. Naravno, ako nemas para, oni primaju i besplatno, i ne bi te odbili. Nekako mi je jako tuzno, da ne kazem bezveze, da si se tolike godine drogirao, i nisi umro, nego ces umrijeti tako sto ces dici ruku na sebe, sjetim se druga svog, koji je imao 18 kad je ovjerio, i bio je citav zivot pred njim. I takodje mi nije jasno, ako si se mogao boriti za tu drogu, kako ne mozes za zivot? Ma mogu ja do prekosutra pisati, ti ces uraditi ono sto si naumio, ali ti samo kazem, kao i svi ostali, da nije tacno da rjesenja nema.
Post Reply