Ono što me pokreće

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Ono što me pokreće

Post by dioda_cenerka »

Baš tragična priča i žao mi je što se tako desilo. Taj video i sve što se izdešavalo preko odmora je baš mind blowing scena.

Prvo neko zapažanje i osjećaj koji sam stekao je da si u svijet party droga uletio naglo i u kratkom vremenskom periodu si mnogo toga prošao. Onda opet razmislim, pa i nisi tako naglo jer se dosta dugo lupaš. Pod ovim ne ubrajam vrijeme dok si pušio travu, jer manje-više to više nije ni tabu niti je to klasična party droga već više neko izbijanje iz svakodnevnice koje svi ispoljavamo na različite načine. U svakom slučaju, i trava je psihoaktivna droga, a nek tvrdi ko šta hoće.

Onda opet, čitam tvoje redove i zamišljam sebe u tvojoj koži ono što bi rekli: "I feel you". Neka alternativna budućnost i putevi mi se ukazuju u mislima, stranputice u kojim bi mogao zaglaviti i sam popušiti životnu foru za sva vremena. Znači, u jednom trenutku sam pomislio da se družimo i poznajemo hehe ;)

Posebna priča za sebe je vremenska distanca u kojoj se ovo sve izdešavalo i činjenica da smo vjerovatno ljetos i proteklih 2-3 godine 'skupa' bili na više lokacija (neću navoditi, sve ih znaš sigurno), pa čak i jeli iste bombone na istom partiju (plavi RB). :shock: ...Onda djevojka i veza, ma burazeru moj, isto da imamo toliko toga zajedničkog da ti ne mogu opisati.

Ovaj zadnji dio čim pročitam neka mi je lošina baš, pa ga neću ni komentarisati, mogu misliti smo kakve su scene bile. Uzevši sve u obzir, mislim da opet s obzirom na sve navedeno, moglo je i moralo bolje da se završi sa djevojkom. Al da ne idem dalje, ovo je čist primjer poruke poslane od strane Boga ili jednostavno narodski rečeno "da je najjeftinija škola učenje na tuđim greškama". Evo 24 dana kako sam totalno čist od svega osim cigara. I to je početak zar ne!

Želim ti svako dobro i da više nikad i ne svratiš na ovaj forum, a pogotovo da, ne daj Bože pišeš neku novu ispovijest.

_____________________________________

Što se mene tiče, definitivno osjetim velike promjene prema nabolje nakon određenog vremenskog perioda kada ne koristim ništa. Ustajem lijepo, nema jutranje mučnine, treninzi su bolji, na poslu izvršavam zadatke lakše, manje nervoze, manje pritiska za koji sam skontao ad sam sebi nabijam. Onda, osjetim nekako da sam ja JA, odnosno da kontrolišem svoje misli. Nije mi lako da se razumijemo, ali nije ni toliko teško. Odnosi u porodici i sa prijateljima su bolji, ključan je moment kada te zovu "ovi tvoji" na dernek da ti kažeš neću. U početku razvija se ružan osjećaj jer propuštaš strašnu robu (čuj strašnu robu, pa vazda je neka roba strašna- pravi narkomanski termin), ali kako vrijeme prolazi sve ti bude lakše. E tu ko uspije, taj će se izvući i od ekstazija, mrme, spida, trave, tramala, pa i žutog.

Idemo dalje.
etta
Posts: 4
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:55 pm

Re: Ono što me pokreće

Post by etta »

Prije svega mi je drago da si procitao. Ako je ovo sto si procitao ostavilo bilo kakav utisak na tebe ja sam uspio, jer inace nisam tip koji voli ovako nasiroko da pise ali bas zbog toga da naucis na mom primjeru sam to uradio.

Moj zivot sad je ok. Cist sam nisam u medjuvremenu nista uzeo, niti sam travu pusio. Mogu reci da je bilo dosta toga. U jednom trenutku sam i pozelio i osjetio potrebu, ali moj sistem je taj da svako jutro na papir zapisem datum i koji je dan po redu kako sam cist. Svako jutro nekako budem ponosan na sebe, hrabro udjem u novi dan.

Zaprosio sam djevojku i pristala je i nekako lijepo mi je i neobicno zakazali smo datum, spremamo sve oko te svadbe pored obaveza i tim sam okupiran. U kuci svi sretni ponosni sto se njegov sin zeni u 29 a iskreno nakon svega mislili su da to nece docekati . I jedan od rijetki (nadajmo se) iscupao se iz tog zla zvanog droga.

Taj jedini put kad sam htio da zapalim, povucem je bio 15 januara. Sjedim na poslu stize mi poruka. Ona. "Cestitam ti na novom poglavlju tvog zivota. Iskreno iz srca mislim da nisi mogao da doneses bolju odluku za samog sebe. Od onog dana svaki dan se cujem s tvojima, obavijestena sam o tvom zivotu, o tvom stanju. Ponosna sam i vjerujem da nije lako. Zelim da znas da sam ti oprostila, da te ne krivim. Volim te ali nikad vise ne bih mogla da budem s tobom. Znam i da ti ne bi mogao biiti tako sa mnom znajuci da te nikad istim ocima ne bih gledala, da tvoj dodir ne bi bio tvoj.. Sretno, cuvaj se i zivi zivot. Nemoj da odgovaras valjda toliko zasluzujem neces nista promijeniti. Budi fer prije svega prema sebi, prema izabranici pa onda prema meni. Nasim zajednickim godinama sam to zasluzila. :)"
Sta da ti kazem sat vremena sam sjedio sav sam htio da svasta napisem, da je trazim al cemu ? Upravu je gledala je kako jebem drugu u supak, kako vucem bio sam onaj odvrani narkomacina. Kako da me zaagrli a da joj se ne gadim. Smirio sam se stalno citao poruku i dobio naglu zelju za zelenim pa onda malo bijelog i taman kad sam razmisljao da nadjem nacin kako da nabavim malo da se opustim ipak u moj glavi sam bio dobar trudim se nista to nece znaci, ugledam neprocitanu poruku opet od nje valjda sam toliko bio fokusiran na tu prvu. "Nemoj ni da pomislis da si olaksas pa uzmes nesto! Pati ko musko osjeti nesto. Najllakse je vratiti se, a kazem ti treba zivjeti. Zivi kako ja zivim bar jedan dan." Uvijek je znala, jebena teelepatija visa sila nasao sam broj od nekog psihologa psihijatra sta je vec nazvao i rekao da je hitno i otisao istog momenta. Prvi put plakao sam. Plakao sam sat. Pricao sam. Kad sam izasao bio sam dobro. Ona je ta zbog koje nisam nista uzeo ipak je bar nesto od mene zasluzila.

Sutra ujutro dobio sam sliku testa za trudnocu. Moja zarucnica je trudna. I sad vise nego ikad imam volju i zelju da ustajem i budim se. Da se ne lazemo i dalje je svaki dan tezak u odredjenom periodu al kad preguras to sretniji si vise nego iko. Idem redovno i razgovaram s doktorom.

Ja se nadam da se necu vise ovdje vracati. A i ti jaro moj i meni se cini da te znam zato ti sve i pisem ovo.

Bit cu vise nego sretaan da naucis na mojoj greski. Kazu pomozi jednoj osobi pomogao si svima. Sretno!
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Ono što me pokreće

Post by Jajajajaisamoja »

@Etta, kako nam je tica? Nema ga u crnoj hronici, nema ga na ogradi... jel' živ?
Ti vidim dobro, st8, čekaš dijete, mlada ti halalila. Zvuči nekako poznato...

Šta da ti kažem, osim ustraj, bori se jer svaka bobjeda sa sobom nosi nagradu. I čuvaj sebe, jer samo tako možeš sačuvati porodici. Jer vrijeme proleti u trenu a skontaš samo da djeca rastu...

Večeras nešto pomagao drugu, ima super ženu i djecu, ekonomista, bivši sportista, vjernik iz ugledne porodice koji je u40tim opet otkrijo sve čari narkomanije. Da plačeš...

Nisam ni ja daleko, djeca narasla a ja nezreo sa trajnim poremečajem ličnosti, doduše dosta drugačijim pristupom i izborom droga krenuo sam istim putem kao prije 20 godina. Kontam ako ne mogu riješiti problem ovisnosti, možda ovaj put problem uspijem prerasti...

@dioda jarane kako si ti? Odnekle si poznat...
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
etta
Posts: 4
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:55 pm

Re: Ono što me pokreće

Post by etta »

[quote="Jajajajaisamoja"]@Etta, kako nam je tica? Nema ga u crnoj hronici, nema ga na ogradi... jel' živ?
Ti vidim dobro, st8, čekaš dijete, mlada ti halalila. Zvuči nekako poznato...

Šta da ti kažem, osim ustraj, bori se jer svaka bobjeda sa sobom nosi nagradu. I čuvaj sebe, jer samo tako možeš sačuvati porodici. Jer vrijeme proleti u trenu a skontaš samo da djeca rastu...

Večeras nešto pomagao drugu, ima super ženu i djecu, ekonomista, bivši sportista, vjernik iz ugledne porodice koji je u40tim opet otkrijo sve čari narkomanije. Da plačeš...

Ja dosta dobro. Dosta provodim vremena ovdje i citam i kad vidim koliko su ljudi sjebani u zivotu i sta sve prolaze ja sam jedan sretan covjek. Ne znam za buducnost i gdje ce me voditi al sad trenutno ne vidim nikakav smisao u drogi. Bio mi je izgovor uglavnom mlad sam, daj da se sve proba nema stajanja, cemu normalan zivot. Al kao sto ti kazes citao sam negdje si napisao da ne znas covjeka koji je naucio na svojim greskama. Prosao sam sve te lude rave partije kojih vidim danas u Sarajevu je sve vise i vise, nije ni cudo da nas na ovom forumu ima sve vise i vise. Nek prica ko sta hoce ''ljubav'' prema muzici ako je troje ljudi na ravu ili privatnim afterima cisto evo glave. Dovoljno ti je bilo za Novu godinu u podrumu pice i konzumacija voce :lol:

Nisam kompetentan da sudim i osudjujem ljude s obzirom na moju proslost, al nevjerovatno je kako u kratkom razdoblju se moj zivot promijenio. Od ljubavi prema travi, spidu, bobama onog osjecaja u 12 kad ides vani, kad cekas da krenee taj osjecaj dosao sam do osjecaja gdje mi se sve to gadi.
Nedavno sam cuo da ko drogu pametno koristi i to je sretan zivot. Sretan zivot je onaj koji nema nikakve veze s drogom. Mislim da se prestalo u javnosti pricati koliko je droga u biti stetna i trenutno zastupljena pogotovo kod mladih ljudi al bas mladih ljudi u Bosni i Hercegovini...
Ljudi ne shvataju da treba da zive zivot, a drogiranje nije zivot. Alkohol nije zivot. Sve sto ti zamaskira svijest i stvarnost na odredjeni period nije zivot. Ti si ono sto jesi u svom normalnom izdanju, ako si samo na bobi primjerice otvoren, pozitivan, komunikativan, pristupacan i slicno znaci da imas problem. Taj kao i mnogi problemi se mogu rijesiti na milion drugih nacina koji nisu droga. :!: Pozz
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Ono što me pokreće

Post by dioda_cenerka »

03.01.-03.05. --- 5 mjeseci clean streak.

Život je lijep i bez sintetičkih stimulansa. Ograničen striktno na legalne: nikotin, kofein i alkohol (pivo). Cigarete već pomalo izbacujem max 1. kutija dnevno, može to i na 5-10 cigara dnevno. Alkohol vikendom umjereno, kafa što jača turska, dobro me izvoza, nargila isto. ;)


Pozdrav svima :!:
Lossin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 31, 2017 7:52 am

Re: Ono što me pokreće

Post by Lossin »

Moram i ja da se uključim... Koristim speed-amfetamin učestalo vec duze vreme, zurke-posao-sam kuci ako imam viska... U svakoj prilici kada imam spid kod sebe uzmem, znam da ne valja, znam da treba prestati ali eto uvek bude "Jos ovih 5 i necu vise"... Cak sam kad je slaba sema znao da u dva grama dojsića izmrvim ekser i izudaram se, e to je voznja nezamisliva, znaci dva dana dve noci, djavolja kombinacija. Necu sad pisati ispovest, početak, kako zašto, nemam snage... Pozdrav svima, svako dobro zelim.
Pitanje? Speed i ksalol, posledice?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ono što me pokreće

Post by sanela »

dioda_cenerka wrote:03.01.-03.05. --- 5 mjeseci clean streak.

Pozdrav svima :!:
Svaka čast!
MIKAINA1993
Posts: 5
Joined: Fri Feb 10, 2017 10:48 pm

Re: Ono što me pokreće

Post by MIKAINA1993 »

...
Last edited by MIKAINA1993 on Thu Apr 23, 2020 9:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Ono što me pokreće

Post by dioda_cenerka »

Pozdrav ljudi.

Da se opet javim, čist evo više od godinu :D tačnije godinu i 2 mjeseca ... Sve je već zaborav, čak i cigare...

Život je prelijep, ljetos sam se oženio ženom svog života, čekamo i dijete. Preselili smo se u novu kuću na padinama grada. :) Ona je presretna i ja sam. Smisao života je porodica, a ne materijalne stvari u to sam sad siguran. Ostavite sve budućim generacijama/našoj djeci i volite se. To se valjda zove zrelost.

Nikad ne odustajte, okupirajte se lijepim stvarima i vrijeme provodite sa knjigama, prijateljima i porodicom. Stvarno je sreća probuditi se zdrav i nasmijan svaki dan, otići na posao, stvoriti neku novu vrijednost i zagrliti voljenu osobu.

Svjestan sam kakav sam problem imao i koliko sam se drogirao i da će mi trebati minimalno još par godina da mi se percepcija stvarnosti vrati u potpunu normalu. Puno sam čitao o tome, pogotovo o mehanizmu djelovanja dopamina... Tolika neprirodna stimulacija je sigurno ostavila velike posljedice na mozgu, ali svaki novi dan koji prođe ja se osjećam ljepše. Svaki dan je lijep, svaki strah i anksioznost je nestala, nema više bezvoljnosti i promjene raspoloženja, kada je problem reaguješ racionalno, a ne instinktivno i u afektu.

Jedna stvar je sigurna, a to je da ljude i prirodu oko sebe volim puno više nego prije. Zdrava i neprerađena hrana, svježe voće i povrće mi je postala nova droga. Šetnje sa dragom, zajedničko planiranje života i kupovine su zamijenile zamračene i zapušene prostorije, podrume i klubove.

Htio bi i da pozdravim prijatelja etttu, nadam se da je i on našao mir i sreću. Ako ovo pročitaš znaj da ti "Sve najbolje želim, da bude hairli, znam da je tako...

Pozdrav svima još jednom, ovdje svratih u želji da sve ohrabrim i da ima spasa da ne ne znam koja droga u pitanju. Svi vi koji bijete teške bitke sa ovim stvarima znajte da sve počinje od pokušaja, jedan ili 100 nebitno. Nije mi bilo lako, znam da ni vama nije lako, to su stvari koje samo mi znamo kada sami sjedimo u praznoj sobi i razmišljamo kuda dalje, uzeti ili ne, završiti nešto ili se natjerati da spavaš.. To znamo mi najbolje koliko puta zamalo posrnemo i napravimo recidiv, ali uz ljude koji te vole sve je PUNO LAKŠE, opet ću ponoviti... Porodica, pravi prijatelji i učenje.

pozz
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ono što me pokreće

Post by sanela »

Hvala sto dijelis svoje iskustvo.
Sretno i samo naprijed u novim ulogama!
Post Reply