POMOZITE NAM !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Nola
Posts: 4
Joined: Tue Jul 26, 2016 11:01 pm

POMOZITE NAM !

Post by Nola »

Vec skoro dvije godine vodim mucnu borbu sa kcerkom od 20 godina koja redovno trosi marihuanu, a sve cesce ecstasy i speed. Ona je na studiju i zivi sama. Nedavno sam saznao koliko je to cesto i zaprepastio se. Odlucio sam poduzeti drasticne korake i vratiti je kuci kod majke i ne davati joj nikakav novac, niti bilo sta dok se ne popravi. Moja bivsa supruga je misljenja da ja pretjerujem, da oni to uzimaju tek povremeno i vise vremena trosi da bi ublazila moje reakcije, nego da se suoci sa problemom u kojem se nalazimo. Kcerka sa druge strane tvrdi da je to normalno i da ona jednostavno zeli tako da zivi, da smo mi ograniceni i da ona sve drzi pod kontrolom. Razmisljao sam tako daleko da sam njoj i njenom drustvu htio cak i policiju zvati, angazovati druge roditelje i sta sve ne. Odlucio sam je ne kontaktirati i vratiti sa studija dok se ne opameti i ne odluci da potrazimo strucnu pomoc. Imam osjecaj da ako sada ne istrajem u ovome i ako ponovo pocnemo komunicirati, ona ne shvati kao precutno odobravanje svega sto radi. Pomozite mi molim vas, jer vise ne znam sta da radim.
brat1987
Posts: 5
Joined: Tue Jul 26, 2016 9:11 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by brat1987 »

spasavaj je,dok se spasiti moze,svim sredstvima!nadam se da se jos moze spasiti,da nije otisla predaleko.ne obaziri se na okolinu,cupaj,vadi,kako znas i umes!!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by noel »

Nola wrote:Vec skoro dvije godine vodim mucnu borbu sa kcerkom od 20 godina koja redovno trosi marihuanu, a sve cesce ecstasy i speed. Ona je na studiju i zivi sama. Nedavno sam saznao koliko je to cesto i zaprepastio se. Odlucio sam poduzeti drasticne korake i vratiti je kuci kod majke i ne davati joj nikakav novac, niti bilo sta dok se ne popravi. Moja bivsa supruga je misljenja da ja pretjerujem, da oni to uzimaju tek povremeno i vise vremena trosi da bi ublazila moje reakcije, nego da se suoci sa problemom u kojem se nalazimo. Kcerka sa druge strane tvrdi da je to normalno i da ona jednostavno zeli tako da zivi, da smo mi ograniceni i da ona sve drzi pod kontrolom. Razmisljao sam tako daleko da sam njoj i njenom drustvu htio cak i policiju zvati, angazovati druge roditelje i sta sve ne. Odlucio sam je ne kontaktirati i vratiti sa studija dok se ne opameti i ne odluci da potrazimo strucnu pomoc. Imam osjecaj da ako sada ne istrajem u ovome i ako ponovo pocnemo komunicirati, ona ne shvati kao precutno odobravanje svega sto radi. Pomozite mi molim vas, jer vise ne znam sta da radim.
Ovi "drastični" koraci sigurno neće pomoći, ako pozoveš policiju i druge roditelje tvoja kćerka će se sigurno dodatno udaljiti od tebe, a možda izgubiš i kompletnu kontrolu i kontakt. Meni su roditelji kao klincu pozvali policiju radi pronađene marihuane, a rezultat je bio bijeg od kuće. Problem ne samo da nije bio rješen, nego sam kasnije završio na teškim drogama poput kokaina i heroina.

Najbolje bi bilo da se prvenstveno kvalitetno oduciraš (internet imaš), o svim vrstama droge, ovisnosti, posljedicama itd... A onda ostaje razgovor i samo razgovor. Ako je vratiš sa studija, to bi isto mogao biti veliki problem.

Ne kažem da pređeš preko ovoga, dapače, s tim se treba ozbiljno pozabaviti, samo kažem da oprezno moraš odabrati način i sve izvesti vrlo suptilno. Za početak vjerujem da bi se trebao dogovoriti sa bivšom suprugom, da sjednete i uskladite stajališta koliko je to moguće. Ostavi je na faksu, ali postavi par uvjeta, poput redovnog (iznenadnog) testa na droge, s prikladajućim kaznama (uskraćivanje novca recimo).

Također, nisam siguran koliko je "stručna pomoć" ovdje potrebna, eventualno razgovor s nekim savjetnikom ili psihologom - ako je odvedeš doktoru psihijatru, natrpat će je hrpom lijekova, što je stvarno štetno. Vjerujem da ti je kao roditelju teško, ali pokušaj ne praviti problem većim nego što jeste, danas svi klinci odreda vikendom uzimaju extacsy i speed, a najčešće na tome i ostane sve dok se ne zasite ili ne prerastu. Ne kažem da bi trebao odobravati, ali pokušaj malo stvari pogledati iz njene perspektive.

Što god radio, nemoj smetnuti s uma da je tvoja kćerka punoljetna i u konačnici, svi tvoji potezi ovise o njoj (a i ona je toga vrlo svjesna), stoga treba uz razgovor pronaći kompromis. Jednostavno, ako joj budeš pravio prevelike probleme napustiti će faks ili pronaći posao ili se preseliti kod dečka ili... sve dok je na faksu i ovisi o tvojim novcima donekle imaš kontrolu, stoga čuvaj tu poziciju.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: POMOZITE NAM !

Post by sanela »

noel wrote:
Ovi "drastični" koraci sigurno neće pomoći, ako pozoveš policiju i druge roditelje tvoja kćerka će se sigurno dodatno udaljiti od tebe, a možda izgubiš i kompletnu kontrolu i kontakt.

Najbolje bi bilo da se prvenstveno kvalitetno oduciraš (internet imaš), o svim vrstama droge, ovisnosti, posljedicama itd... A onda ostaje razgovor i samo razgovor. Ako je vratiš sa studija, to bi isto mogao biti veliki problem.

Ne kažem da pređeš preko ovoga, dapače, s tim se treba ozbiljno pozabaviti, samo kažem da oprezno moraš odabrati način i sve izvesti vrlo suptilno. Za početak vjerujem da bi se trebao dogovoriti sa bivšom suprugom, da sjednete i uskladite stajališta koliko je to moguće. Ostavi je na faksu, ali postavi par uvjeta, poput redovnog (iznenadnog) testa na droge, s prikladajućim kaznama (uskraćivanje novca recimo).

Također, razgovor s nekim savjetnikom ili psihologom - ako je odvedeš doktoru psihijatru, natrpat će je hrpom lijekova, što je stvarno štetno.

Jednostavno, ako joj budeš pravio prevelike probleme napustiti će faks ili pronaći posao ili se preseliti kod dečka ili... sve dok je na faksu i ovisi o tvojim novcima donekle imaš kontrolu, stoga čuvaj tu poziciju.
Nemam vremena trenutno da detaljnije odgovorim, ali ovo citirano potpisujem.
Dug put je ispred vas. Ključan je dogovor sa bivšom suprugom i usklađivanje stavova i koraka.
Nola
Posts: 4
Joined: Tue Jul 26, 2016 11:01 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by Nola »

Nisam ni mislio da je vodim psihijatru, vise kao na neki razgovor sa kompetentnom osobom, cisto da bi ona shvatila da u problemu. Eto nisam pametan
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: POMOZITE NAM !

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Noel, svaka cast na odgovoru.

Svaka ti je ka' u Njegosha. ;)

Sta god, samo NIKADA policiju. Ikada.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
Nola
Posts: 4
Joined: Tue Jul 26, 2016 11:01 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by Nola »

Jako sam se informisao i imam potrebna saznanja o svim vrstama droge, znam na koji nacin djeluju i kakve dugogodisnje psihoze mogu uzrokovati. Nema sta nisam pokusao, znam da kada ne kontaktiram sa njom, njoj to odgovara. Na taj nacin ona istiskuje najveceg protivnika njenog nacina zivota tj.mene
U savjetovalistu kazu da se punoljetna osoba mora sama prijaviti. Kako je ubjediti?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by noel »

Heroin Rehab 4 YU wrote:Noel, svaka cast na odgovoru.

Svaka ti je ka' u Njegosha. ;)

Sta god, samo NIKADA policiju. Ikada.

Ah, pa mora i kod mene zalutat nešto suvislo, makar jednom po godišnjem dobu :)

ACAB 4 life! 8-)
Last edited by noel on Fri Jul 29, 2016 8:29 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: POMOZITE NAM !

Post by Hemfri »

Samo cu sledece napisati-a šta će se dešavati kad se marijuana prvo-Dekriminalizuje,zatim i Legalizuje na planetarnom nivou (ako zanemarimo zemlje 23 sveta koje tek treba da uđu u srednji vek),poenta je:šta kad konzumiranje marihuane ili trave postane naj normalnija društveno-socijalno prihvaćena stvar čija lekovita svojstva su već UVELIKO dokazana!
Onda će ljudi kojima se posao zasniva na borbi protiv trave postati obesmišljeni,ovom ocu ove devojke oću da poručim da ne mora da znači da je ona krenula putem haroinskog pakla,i da nije OBAVEZNO da će preći sa trave na hors,pozdrav
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Nola
Posts: 4
Joined: Tue Jul 26, 2016 11:01 pm

Re: POMOZITE NAM !

Post by Nola »

Svjestan sam ja da ona najvjerovatnije nikada nece toliko zaglibiti, ali treba li mi u tom slucaju biti normalno da uzima speed i ecstasy?! Nije mi prihvatljivo da svoj organizam upropastava hemijom koju zovemo tim imeninima, a Bog sami zna kakve hemije stavlju u paketice. Poznato je da i ta trava bude obogacena nekim hemijskim dodacima, cisto da te bolje opali. Svi odmah pocnu govoriti o legalizaciji o terapeutskom djelovanju. Ok, slazem se, jer i ja sam zagovornik takvih teza. Ali to na nasem trzistu nije slucaj. Ovdje dodaju raznorazne psihoaktivne supstance i toga me je STRAH. Znam kako izgleda neko ko uzme te " party" droge i to me uzasava.
Post Reply