100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Heroin Rehab 4 YU »

100 stvari koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet...

1. Potpuno si sam u ovom životu. Sam si se rodio, sam umireš.
2. To što si sam ne znači da nisi povezan sa svima i svačim, kroz svoju svest i DNK softver.
3. Ti si mala verzija velike slike. Živiš u hologramu. Sad idi izguglaj šta je tačno hologram.
4. U životu je sve o seksu, osim seksa. Seks je o dominaciji. Moć i poniznost.
5. Ništa dobro se ne dešava posle 3 ujutro.
6. Kada misliš da nešto propuštaš – ne propuštaš.
7. Ne gledaj Pink i ne čitaj Kurir. Nikada. Ikada.
8. U svetu ne vlada demokratija, već robovlasništvo. Ali manje više, to je oduvek bilo tako.
9. Ništa u životu nije besplatno.
10. Ako odete u krevet posle prvog sastanka, dosadiće ti posle prve nedelje.
11. Zabavljanje je precenjeno i najčešće gubljenje vremena.
12. Proklinjaćeš dan kada si uzeo kredit ili kreditnu karticu.
13. Orgije su gubljenje vremena i ljudskog dostojanstva.
14. Nije važno dobiti diplomu, nego naučiti da radiš.
15. Od svih droga, vredi probati samo halucinogene (DMT, pečurke, ayahuascu, ibogain, dakle sve prirodne tvari). Priroda ti otvara vidike. Heroin i kokain, spid i ekstazi nema potrebe ni da probaš. Đubre su i mogu da ti unište život.
16. Esencijalno je uspostaviti ravnotežu u organizmu. Nekada je za to neophodan i bensedin ili antidepresiv ili insulin.
17. Lepota je u jednostavnosti.
18. Budi pismen. Napisano će te reprezentovati svuda.
19. Ne mora sve da se proba po 10 puta, dovoljno je dvaput.
20. Svi mi želimo ono što nemamo. A ne cenimo ono što imamo.
21. Moguće je da radiš manje, a uradiš više.
22. U vojsci se nauči šta sve može da se uradi do 8 ujutro. I kako se puši Drina bez filtera.
23. Sve je to u redu, ali ipak ti stavi kondom. Svaki put.
24. Život nije ravna linija, već set ciklusa. Većine tih ciklusa se nećeš ni sećati.
25. Vreme je iluzija, trenutak je uvek – sad. Sve možeš da promeniš – sada.
26. Nikada ne reci – volim te – ako tako ne misliš.
27. Nasilje je za idiote, reči su najjače oružje.
28. Nisu svi ljudi oko tebe na istom nivou razvoja. Ne možeš da nateraš bebu da trči.
29. Ljudi uglavnom lažu. Svet ne bi postojao kad bi svi govorili istinu.
30. Šta god se desilo, u svakom trenutku ćeš biti i živeti bolje nego 85% ljudi na planeti.
31. Samo si ti kreator svoje depresije ili zadovoljstva.
32. Ne postoji sreća... sve je vežba i trening.
33. Mogućnost da čitaš ljude će te odvesti dalje od bilo čega u životu.
34. Svet funkcioniše kroz manipulaciju.
35. Kravata nije nikada izašla iz mode zato što prekriva rupe između dugmića košulje i pogled na stomak.
36. Nemoj nikada da nosiš beli donji veš i belu potkošulju ispod košulje. Bolje se prehladi.
37. Problem sam po sebi nije problem, problem je tvoj stav prema problemu.
38. Mi mislimo da je mržnja problem, ali nije. Strah je problem. Oslobodi se straha.
39. Oslobodi se kajanja. Jer nekada si baš to želeo da uradiš.
40. Oslobodi se besa. Iskuliraj.
41. Oslobodi se brige. Briga je tvoja konstrukcija, strah od tvoje konstrukcije budućnosti na osnovu tvoje konstrukcije prošlosti. Iluzija.
42. Oslobodi se osećaja krivice, to je plod organizovane religije i nepotreban je.
43. Može se i godinama bez seksa, ali bez masturbacije ne.
44. Ako ćeš da pušiš marihuanu, nauči da je sam uzgajaš.
45. Prošlost ne definiše čoveka, već ono što trenutno radiš.
46. Nije važno gde si, važno je s kim si.
47. Većina toga što te o svetu i istoriji nauče roditelji i profesori u školi – pogrešno je.
48. Život počinje u tridesetoj. Sve pre toga je infantilnost.
49. Na internetu ćeš naučiti više nego u školi, na Youtube-u više nego na fakultetu.
50. Onima koje voliš daj krila da odlete, korene da se vrate i razlog da ostanu.
51. Sve se konstantno menja. Ne plaši se promena, koristi ih kao šanse.
52. Pakao je nešto što nosiš sa sobom, a ne destinacija na koju odeš.
53. Čovek se može pročitati za 2 minuta ako se prate mikrogrimase na licu i govor tela.
54. Kod drugih ljudi najviše nervira ono što prepoznajemo na sebi samima.
55. Zaljubljenost je iluzija i hemijska reakcija koji ne traju duže od 180 dana.
56. Ceni ljude sa kojima ćeš razmenjivati ideje, većina ljudi ume samo da ćaska.
57. Iskrenost je najprecenjenija vrlina. Sačekaj kada te uhvate napadi iskrenosti, proći će.
58. Ne plaćaj kazne za parking kada budeš živeo u Beogradu, nezakonite su.
59. Pozajmi ljudima novac ako želiš da te ostave na miru.
60. Samoubistvo je trajno rešenje za trenutne probleme. Koliko god da deluje crno i bezizlazno, u tebi je nadljudska snaga da isplivaš.
61. Ne nerviraj se zbog sporta. Sport je zabava za mase, da ne bi puno razmišljali.
62. Sportski treneri su dovoljno pametni da kapiraju igru i osmisle akcije u napadu i odbrani, i dovoljno glupi da misle da je to važno.
63. Ne veruj u ideale. Svi politički sistemi ikada osmišljeni su već isprobani i svi su, redom, pukli.
64. Ne idi u Amsterdam sa mamom i tatom. Ali druži se sa roditeljima, dok su još tu.
65. Ljudi, kao i atomske čestice, ponašaju se potpuno drugačije kada ih neko posmatra.
66. Ženama možeš da veruješ više nego muškarcima u svemu, osim u poslu.
67. Izbori se za prevlast na početku svakog odnosa.
68. Šta god želiš da bude urađeno kako treba, odradi sam.
69. Priprema i organizacija su sve. Prethodna vizuelizacija pomaže.
70. Svaki kolektiv funkcioniše po istom principu, bilo u narodnoj skupštini ili fabrici.
71. U svakom problemu leži šansa za potencijalni boljitak.
72. Smisao života je - život sa smislom. Raditi za opšte dobro ili viši cilj. Pomagati drugima.
73. Ovaj univerzum se širi samo zato jer se neki drugi negde - sužava.
74. Ljubav od koje se uzdržavaš je bol koji nosiš.
75. Ne spuštaj kriterijume i ne zadovoljavaj se mediokritetom.
76. Svaki je trenutak – raskrsnica. Sijaset mogućnosti. Neke biraš sam, neke tebe biraju.
77. Nikada ne sumnjaj u to da mala grupa posvećenih ljudi može promeniti svet. Upravo su oni jedini to i činili.
78. Tvoje misli, praktično i bukvalno, kreiraju tvoju realnost.
79. Ljude koje ćeš upoznavati, sretaćeš s razlogom. Ti ljudi će ti biti blagoslov ili lekcija.
80. U Evropi ništa fascinantno nećeš videti. Putuj u Japan, Amazon, Afriku i Njujork.
81. Negativni ljudi odašilju i privlače negativnu energiju. Isto važi i za drugu stranu.
82. Dokazi o postojanju više inteligencije su svuda oko tebe. Ali ne veruj organizovanoj religiji.
83. Svako koga sretneš vodi neku svoju bitku. Budi fin.
84. Svako koga sretneš živi svoju laž. Ali nemoj mu to reći ti.
85. Svako koga sretneš je i sam lenj i pun mana. Ne dozvoli da te tangira njihov sud.
86. Sve što ti je zaista potrebno, pojaviće se u pravom trenutku. Treba prepoznati taj trenutak.
87. U redu je da grešiš, ali ne ponavljaj sopstvene greške.
88. Svi ljudi oko tebe će relativno brzo da budu mrtvi.
89. Svako dete je urođeno talentovano za nešto. Treba identifikovati taj talenat.
90. Kupac kupuje prodavca, a ne proizvod.
91. Enteogeni su mnogo brži put ka prosvetljenju od meditacije i joge.
92. Kvalitet odeće i automobila utiču na to kako se osećaš.
93. Gde god pošao, nemoj da žuriš. Ionako nećeš stići na vreme, a i ako bi stigao, to neće biti važno. A gentleman will walk, but never run.
94. Tvoj sud o nekome ne govori o njima, nego o tebi.
95. Smrt nije kraj.
96. Sve je moguće.
97. Sve će biti u redu na kraju. Ako nije u redu, još nije kraj.
98. Ti si proizvod 4 milijarde godina evolucije. Ili božanstvene kreacije. Ponašaj se tako.
99. Nikada ne otkrivaj sve informacije.
100. ...
;)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by sanela »

Ima super savjeta, ali ima i onih koje bih zaobišla ;)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Hemfri »

BRAVO
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Heroin Rehab 4 YU »

sanela wrote:Ima super savjeta, ali ima i onih koje bih zaobišla ;)
Je l' mogu da pogađam koje?

Pod rednim brojem... 1... 4... 11... 15 (naravno, po službenoj dužnosti)... 16 (ovde "bode" bensedin)... 29... 34... 36... 39 (profesionalna deformacija, moraju da se kaju)... 42 (ako ste vernik jedne od organizovanih religija)... 43... 44... 47... 48... 52... 55 (ovo će svaka žena da porekne, isto kao i 66)... 57 (isto zbog posla, a i ljubavi)... 66... 67... 80... 85... 90... 91 (dakako)... 92.

Pritom se ne poznajemo, ali ne verujem da sam baš puno omanuo. ;)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Hemfri »

Heroin Rehab 4 YU,
Hej ,unterzeitung Heute,willkomen das dortmund,reci mi a šta misliš ,KOJE savJete biK JA zaobišao?
Ajde molim te lauferu-zanIIIMa me kako mene procenjuješ,za sanelu mislim da si pogodio šta bi ona izbegla od saveta,a ja,a ja,ja,ja,ja...oću ja,oću i ja
:)
Ajde da probijem led time što ću reći da mislim da su emotivne veze precenjene i da fizički izgled uopšte nije važan (kad bi se zaj...haha),već je bitna NAčitanost ,načitanost i samo načitanost ,knjige knjige knjige-slova slova slova,muškarci da nose GUNJ i sikirče a žene da imaju brkove ,da su male debele i da misle da su jako inteligentne i time samim i superiorne normalno nad muškarcima,evo ja se nosim mišlju da ogrćem GUNJ....i pustim brkove :shock: ,al ne bilo koje nego one ko musa kesedžija,hah!
Hajde TI sad meni daj vidovito-koji su saveti meni bliski i zanimljivi a koje bih zaooobišao u veeelikom krugu?
Pozdrav sa Brdovitog dorćola,što na Turskom znači "četiri strane"
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Hemfri wrote:Heroin Rehab 4 YU,
Hej ,unterzeitung Heute,willkomen das dortmund,reci mi a šta misliš ,KOJE savJete biK JA zaobišao?
Ajde molim te lauferu-zanIIIMa me kako mene procenjuješ,za sanelu mislim da si pogodio šta bi ona izbegla od saveta,a ja,a ja,ja,ja,ja...oću ja,oću i ja
:)
Ajde da probijem led time što ću reći da mislim da su emotivne veze precenjene i da fizički izgled uopšte nije važan (kad bi se zaj...haha),već je bitna NAčitanost ,načitanost i samo načitanost ,knjige knjige knjige-slova slova slova,muškarci da nose GUNJ i sikirče a žene da imaju brkove ,da su male debele i da misle da su jako inteligentne i time samim i superiorne normalno nad muškarcima,evo ja se nosim mišlju da ogrćem GUNJ....i pustim brkove :shock: ,al ne bilo koje nego one ko musa kesedžija,hah!
Hajde TI sad meni daj vidovito-koji su saveti meni bliski i zanimljivi a koje bih zaooobišao u veeelikom krugu?
Pozdrav sa Brdovitog dorćola,što na Turskom znači "četiri strane"
E pa nismo daleko, mislim geografski, trenutno sam u Majke Jevrosime, ali ne u policijskoj stanici... inače Novi Beograd.

Iako znam da bi te neki ovde izignorisali, odgovoriću ti... jer te kapiram, iako to nije lako. Imam ortake kao što si ti. S foruma, drugih.

Prvo, nisam vidovit... morao sam da prelistam nekoliko tvojih ranijih postova, a to je tek priča za sebe, sva ona disfunkcionalnost sa velikim i malim slovima, verujem da ni ti ne znaš šta ti znače velika slova, da li i šta želiš da naglasiš ili... na kraju sam zaključio da baš nema nikakvog pravila.

Iz mešovite porodice, Srbi, Katolici, Muslimani, Jevreji, Beograd i Travnik uBosni (namerno napisano skupa), koristiš i ijekavicu i ekavicu, hrvatske reči, nesklad u porodici, manjak razumevanja i generalno ljubavi, ne veruješ devojkama a pozivaš se na ljubav kao ultimativni lek za sve, "retko te viđaju s devojkama" a drugu stranu nisi smeo da isprobaš ili ispoljiš, pevaš u horu, u depresiji si, pomišljaš na samoubistvo ali nemaš muda pa si odlučio da se "smrzneš pored puta" kad zahladni - jer, dakako, to je ipak najlakši način. Ali neće ni to biti tako lako, trust me.

Droga ti je bila beg iz stvarnosti, i sada kada je više nema, potpuni kolaps sistema... bup kao nužno zlo o kome ne znaš ni šta da misliš, čas ga dižeš u nebesa čas ga nipodaštavaš, ali ti je on i slamka spasa bez koje bi potonuo do dna a ne bi umro. Ima li šta gore nego biti na dnu, a ne moći da umreš? Znam ja, nema. A nemaš ni pasoš. Nisu ti dali da odeš u Valensiju, ali možda i bolje, do sada bi već i tamo bio u tvorza.

Mogu ja i da nastavim... mogu da ti kažem šta ti znači ovaj forum, mogu da ti kažem koliko prijatelja imaš, šta ti se danju a šta uveče mota po glavi... ali neću, znaš to i sam. Ja ovo sve vrlo dobronamerno, pitao si. A pogledao sam 10% tvojih postova. Da sam imao vremena za sve, verovatno bih se ja roknuo zajedno s tobom. :)

"Ko sam ja, i šta ja uopšte ovde radim?" Kriza identiteta. Gnev. Osama, u punoj kući.

A to koje bi savete iznad prihvatio, a koje zaobišao, više nije ni važno, ima ih pregršt, mogao bih 1 po 1 da ti dodeljujem ili oduzimam, ali to su tuđi (tj. moji) saveti. Napiši svoje. Počneš velikim slovom pa nastaviš malim, sve do tačke. ;)


PS. Uzgred, molio bih Sanelu, ako smatra da ovaj topic ne pripada u "Ispovesti", da isti prebaci u neki drugi deo foruma. Možda nije OK da isti autor ima 2 topica kao ispovest. Moja ispovest je "Čekajući sunce iz Japana", iako je to zbirka kratkih priča, koje su jednostavno stil pisanja autora koji se ispoveda. :)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Hemfri »

...neverovatno...kao da me poznajes i to bas dobro,...zapanjen ja.....da li si svestan koliki si ti empata? Jedino to da "me retko vidjas sa devojkama"a da nemam hrabrosti da probam drugu stranu ili vec kako-pa tu se nesto ne bi slozio jer nemam nista protiv gey,LBGT populacije i slicno ,samo mene licno nikada nije privlacilo istopolno sexualno vezivanje-u svakom smislu,da svestan sam semanticke dvosmislenosti,devojke mi se ipak malo vise dopadaju od muskaraca-ne vidim kakva "hrabrost"bi bila potrebna za ispoljavanje necije sex orijentacije*ma koja ona bila? I dalje mislim da bi mi lek zvan Ljubav mnogo toga promenio u pogledima+shvatanjima+stavovima+depresiji,tacnije Nedepresiji,uopste mislim da Ljubav JESTE taj neki "magican" lek koji MNOGO moze da pomogne u S V I M aspektima,nije resenje u ljubavi ali jeste Dobar vetar u ledja za resavanje stvari koje se treba resiti...ali ima toga jos...naravno...pozz
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by yasujirozu »

72. Smisao života je - život sa smislom... madre mia! :D

no, gro ovonapisanog, bez dvojbe je kopipejst* (ono s donjim vešom koji je beo, zvuči ko nebojšin-neo-sintaktički-logizam, bat dets abaut it) - daj svog materijala ;)

* svjestan il ne
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by Heroin Rehab 4 YU »

yasujirozu wrote:72. Smisao života je - život sa smislom... madre mia! :D

no, gro ovonapisanog, bez dvojbe je kopipejst* (ono s donjim vešom koji je beo, zvuči ko nebojšin-neo-sintaktički-logizam, bat dets abaut it) - daj svog materijala ;)

* svjestan il ne
Malo sitničarimo ovde, don't you think?

Postoji li išta u životu, što neko od danas živih 7.000.000.000 ljudi, ili svih onih pre nas, nije već pomislio i proživeo?
Pa sama pomisao da nešto može biti samo naše/moje, 100% originalno, dovoljno je drsko i naivno razmišljanje.

Naravno da je dobar deo toga prikupljan sve ove godine... ali sve je prolazilo kroz filtere, i profiltriralo se ono što bi mi bilo praktično da sam znao kao tinejdžer, jer bi me poštedelo dosta bola i omogućilo kvalitetniji i lakši život.

U ovom trenutku u svetu ima bar po 1.000 individua koji žive skoro identičan život kao svako od nas ponaosob. Mogao bih da dodam i još 2 nule, najopuštenije. Dakle, po 100 hiljada kopija.

Primera zarad, ako jednog majmuna nauče neki trik u Australiji, skoro istovremeno majmuni u Americi ili Africi pokazuju to isto znanje i veštine, bez prethodne vežbe. Šta to znači? To znači da je svaka vrsta povezana kroz svoj DNK, i da se informacije dele i šire i uče skoro istovremeno. Ako tako nešto važi za životinjske vrste, zašto ne bi i za čoveka?

Na grčkom jeziku, "yasujirozu" znači "zdravo oko tebe" (yasu - zdravo, ćao... giro su - okolo tebe, ali grčki seljaci izgovaraju "jiro zu").
Da li to znači da je taj nick plagijat? A tebi lično sigurno ima neko osobno značenje.

Sve je već rečeno. Sve već viđeno.

Čovek koji je najviše oblikovao moju ličnost, Terence McKenna, rekao je: “You are an explorer, and you represent our species, and the greatest good you can do is to bring back a new idea, because our world is endangered by the absence of good ideas. Our world is in crisis because of the absence of consciousness.”

Pa neki od nas bar pokušavaju da istražuju ovaj svet i našu svest.
Ali nije lako pomisliti nešto što još niko od 10 milijardi ljudi već nije (živih i mrtvih).

Ono što se jednom savlada ili napiše, legat je ili zaveštanje čitavog čovečanstva.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: 100 saveta koje bih dao sebi kao tinejdžeru da nauči napamet

Post by yasujirozu »

nadam se kak se nisi naljutio jerbo ti ton djeluje pomalo pasivno agresivno ;) šalih se, dakako

on ej komplitli diferent end irelevent nout: jasuđiro ozu je spram kurosave, ono što je hičkok u odnosu na džona forda u zapadnoj hemisferi - pomaljanje genijalnosti režije u kamernom kontekstu intime glavnih junaka vs. razgolićeni ep o svijetu
Post Reply