Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Pocetak »

Upravo sam se registrovao na forum. imam 21 godinu. U 14 sam poceo piti tablete inace prepisane od strane psihijatra,znao sam da uzmem vise bromazepama da s eopustim i posto sam se navikao na to sa bromazepamima mislio sam da ce tako ici i sa drugim lekovima te sam popio 3 zolofta dok mi je prepisan jedan, moji su napravili frku,i na situacije na koje sam obicno emotivno delovao od tim zoloftom sam ostao hladan, meni se svideo osecaj posto sam preemotivan i onda sam smao hteo da prestanem da osecam tako j eotprilike pocelo cesto sam uzimao vise lekova nego prepisano a pio sam i po 5 vrsta lekova za psihu zbog poremecaja koje imam,sto bi ukljucivalo antidepresive antipsihotike sedative psihostabilizatore i ko zna sta jos...pa sam se s vremana na vreme opustio sa tablom broma ili par zolofta, u 15oj sam poceo piti do 16 svaki dan po 4 litre piva,neka di neko vino uz to, i bilo je ok,,, ali sam stvaro toleranciju na alkohol kao i na sedative pa sam spoio da bi pojacao delovanje znaci alkohol i tablete,pao sam bio imao napadaj,i onda su odlucili kriti od mene lekove. I poi savetu strucnih lica sa izrazom: pustili ste da 15ogodisnjak pije svakodnevno? Ukinuli su mi i pice... ja sam se snalazio kupovao,svako mesto u kuci sam d poznavao i znao sam de se kriju lekovi,mada nesto manje alkohol je bio aktuelan tad vise trpanje tableta za smirenje depresiju ma sve... naravno posle nekog vremena potrebno je vise i vise .....iskoriscavao sam svaku priliku da se dokopam lekova i to na neki nacin kao da koristim heroin tako sam se osecao kad sam video sebe kako u zurbi preturam kucu i nadam se da cu nesto naci..... moja majka skojom zivim je zaboravn a i nikada skoro ne bi primetila da fali, prvo neko kao predoziranj eje bilo kada sam uzeo 500mg zolofta od dozvoljenih 200mg..nisam spavao tu noc i sedeo sam u sobi i na zidu video slike koj ese pomeraju,zatim krenem u skolu sednem u autobus kad na svim vratima i zidovima okolo filmovi ja sedeo i gledao nisam izasao iz busa do kraj astanice takodje i batalio da odem u skolu nego se vratio u bus da jos se vozikam i gledam filmice....e sad sledi ono dopalo mi se to.....sledeci pokusaji su bili na 600mg pa nna 750mg...naravno ne svaki dan....sad sam vec teze uspevao da prikrijem toliki nedostatak lekova,pa su menjali mesta na kojima su krili,da ne duljim vise ovo se oteglo, nego dosao sam do stanja kad pitam nekog da mi kupi alkohol jer su moji zabranili da u bilo kojoj prodavnici u mom mestu rekli su prodavcima da mi nedaju,ili sam o nekm specijalnim prilikama pio poceli su i kafetine sklanjati od mene,sve lekove,sve,i tako dalje...bitno da sam j apre 3 dana uzeo 1000mg zolofta sutradan jos 500mg popio 2 litre piva i 2 ultre, kada me je sve sto sam novo mogao videti i bolje od onoga sto znam prestalo i pocelo smao tonjenje kao mamurluk jaka drhtavica bukvalno nisam mogao da koac uzmem da priblizim ustima,zujalo mi je u usima i hvatala me je depresija,tada sam popio 14mg rivotrila odjednom....i bilo je super bio sam najvaznij eopusten malo osamucen i kooradinacij anula,ali bio sam na krevetu pa to nije bio problem,sa jutrom prestaje dejstvo i toga, popio par tableta kojim ni naziv ne znam, i onda kafetine, problem je sto ja sad ne mogu stati par dana sam pod uticajem svacega i svakog dana dodam jos da me odrzi u tom stanju...kada tablete nisu vise mogle nista sem da me ubiju, prvi put sam uzeo drogu, ekstazi,idalje sam pod uticajem svega sto sam popio mnoge ljude cudi da sam u stanu da kucam pravilno ali nekako ne znam to ide ali govor je nerazumljiv i vidi se da sam nadrogiran,majka ce doci sa posla nemam pojma kako da se iskontrolisem da izgledam normalno,sad se plasim da ovome nema kraja cim me malo popusti ja potezem za jos ...i ako sam svestan da ova konbinacija moze ubiti....sta sad imate li neki savet ili nesto j anemam pojma o drogama a tabletomanij sam smatrao necim drugacijim i nisam ni istrazivo jer mi jednostavno da kazem nije bilo nista mislim ostao sam ziv ...nikome ne mogu da se obratim, a mozda i ne zelim .... li ipak ovde sam odlucio napisati ...nadam se da nij eprevise teksta ....hvala
Ništa ja ne potpisujem!!!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by oxo »

prica ti je apsolutno besmislena i lose napisana, nisam mogao da procitam sve ali koliko sam shvatio ti pokusavas da se drogiras antidepresivima sto je van pameti i samo ces sjebati organizam.

potrazi pomoc i probaj da se izlecis od problema koje imas, uz drogu za to neces imati ni sansu
User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Pocetak »

oxo wrote:prica ti je apsolutno besmislena i lose napisana, nisam mogao da procitam sve ali koliko sam shvatio ti pokusavas da se drogiras antidepresivima sto je van pameti i samo ces sjebati organizam.

potrazi pomoc i probaj da se izlecis od problema koje imas, uz drogu za to neces imati ni sansu
a vi ste ocekivali da smisleno pisem posle svega sto sam konzumirao ovih dana? .... mozda jeste glupo ali ipak je problem...jos veci meni ne dizu vise ti antidepresivi u pocetku jesu jer je bilo nesto novo a sad sam se navukao ... stim sto idem ka dalj eprobam nove stvari i ne znam stacu,ovo bi trebalo bit forum podrske...ne osudjuj te me
Ništa ja ne potpisujem!!!
Taihoskopija
Posts: 1
Joined: Mon May 23, 2016 7:08 pm

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Taihoskopija »

Pocetak, ne znam odakle bih krenula sa odgovorom na post i tvoj problem.

1. Antidepresivima (Zoloft) se ne mozes "nadrogirati". Mozes uzeti vecu dozu od propisane, podizati je do maksimalne bez konsultacije sa lekarom i prekoracivati i nju (1000 mg?!), ali se neces nadrogirati. Ono sto ce se desiti je da ces imati sve nuspojave leka koje nisu nimalo prijatne ni pri normalnom, preporucenom koriscenju, neprijatne i uzasne fizicke rakcije u najboljem slucaju, ugroziti svoj organizam i potencijalno ostetiti CNS, a reakcije i posledice takvog izivljavanja, sto je najstrasnije, mogu stici kasnije sa tvojih trideset, ili cetrdeset kada budes prestao to da radis i zaboravis takve izlete. Pretpostavljam da ne zelis da provedes zivot ostecenog mozga, sjebane koncentracije, unistenih hormona, sa hronicno degenerisanim krvnim celijama, i sa psihickim poremecajima najteze kategorije. Druga stvar koja moze da se dogodi je serotoninski sindrom sa smrtnim ishodom, a njegov blazi oblik donosi simptome: uznemirenost, drhtanje, bolovi, znojenje, povracanje i proliv. Dakle, ludackim pijenjem SSRI SIS antidepresiva ces u najlepsem slucaju dobiti proliv, trajne probleme sa erekcijom, bez ikakvih propratnih efekata i "rada" kao prilikom drogirnja. Sve u svemu "dzabe se kreci" tako mozes da "se radis" praskom za ves. Na antidepresive ne mozes da se navuces, ne izivaju zavisnost, niti toleranciju.

2. Benzodiazepini izazivaju zavisnost, problem sa Rivotrilom resavas tako sto se obratis psihijatru kod kog ides. Prekoracenje doze Rivotrila moze doneti probleme sa govorom, izrazavanjem i pisanjem i njih vidis i sam citajuci svoje postove. Dakle, nista kul ni u vezi sa njim. Kafetin necemo ni da komentarisemo.

3. Ovo manijakalno gutanje lekova je autodestrukcija u svom najcistijem obliku, ona je proizvod psihickog stanja koje nije najbolje i mora da se resava kod psihijatra. Prvi uslov da bi krenula da se resava je da kazes psihijatru sve sto si napisao ovde. Drugi korak je psihoterapija. Ne znam kakve probleme imas i koja ti je tacna dijagnoza (pomenuo si stabilizatore, antipsihotike i antidepresive) tako da je sva ova destrukcija verovatno simptom poremecaja koji vec imas i koji treba primarno sanirati. To je jos jedan veliki razlog zbog kog NE SMES DA GUTAS EKSTAZI. Ni dva puta ni tri, ni vikendima, nijednom. Ni ekstazi, ni marihuanu. Nikad. Ove supstance mogu biti okidaci za trajne dusevne poremecaje kod ljudi koji spaadaju u rizicne skupine, a ti to jesi. Rizikujes trajne, hronicne i neizlecive poremecaje, mnogo teze nego sto su ovi sada, a vec si im sklon i vec si osetio delic tog pakla. Samo depresija je dovoljna da te prepadne da bezis i ne osvrces se. Ne treba ti sizofrenija, ili njena progresija kao bonus. Veruj mi. Sa nje nema skidanja. Nikad.

Nadam se da je ovo poslednje dovoljno da se saberes i postanes svestan u punom smisli te reci da treba da iskuliras, udahnes duboko i:

1. potrcis kod psihijatra koji te leci i ispricas sve. Ako ne valja potrazis drugog, treceg i petog. U dogovoru sa njim promenis terapiju jer ova, evidentno, ne donosi dobre rezultate.

2. Potrazis dobrog psihoterapeuta (drzavno, ili privatno) i krenes da renoviras psihu i pozabavis se svojim psihickim zdravljem dok ga jos imas.

3. Prestanes da se useravas u sopstveni zivot i ozbiljno shvatis da stojis na crti zivota u ovom trenutku. Rizikujes mnogo (ponavljam trajne poremecaje i trajno unistavanje mozga), a ne dobijas nista osim "rada" eksera koji traje pet sati.

O alkoholu i ostalim aspektima problema zavisnosti te mogu posavetovati iskusniji clanovi.

Imas kome da se obratis uvek, evo za pocetak, ljudima na forumu.

Nadam se da ces prestati da mucis sopstveni mozak, trebace ti jos mnogo godina.

Drzi se!

Pozdrav!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by oxo »

da s' tim sto je ovo forum za podrsku u oporavku, a ne za podrsku ili razmenjivanju iskustava o drogiranju

iskreno, ja prvi put cujem da se neko drogira antidepresivima

ne osudjujem te ja, daleko od toga, svako radi sa sobom sta hoce, ali osudjujem (vecinu) stvari koje pises na forumu. na kraju krajeva, ti ces tek da platis cenu za to sto radis, ja sam svoju odavno platio (sa kamatom)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Hemfri »

Pcetak,zdravo pre svega,
možeš li mi reći kakva je tebi porodična/obiteljska situacija,ono,kakav odnos imaš sa majkom,a kakav sa ocem,uopšte kakva je tvoja priča sa tvojim roditeljima i bratom/sestrom,ako ih imaš,a i devojka ako je tu negde pored ili nešto tako?
Ima razloga zašto te to pitam jer tvrdim da ako je tu ok priča može MNOGO da ti pomogne/znači,za razliku od mene koji je "obitelj"imao samo u narkomanskim grupicama i psiholozima (da PRE prisolozima koje mnogo više gotivim nego psihijatre koje nešto baš i ne cenim...)ali pustimo sad mene i moju sjebanu porodičnu,ups,Obiteljsku (jbg Hrvatski)situaciju,a oxo koji je napisao da prvi put čuje da se neko drogira antiDepresivima,pa JA sam to radio ,ne BAŠ TAKO kako je pocetak napisao (kako uopšte uspeva da vidi mirnu sliku monitora na toliko sprženom mozgu nije mi jasno...elem),i ja sam svaki lek,Psiho Aktivne Prirode Zloupotrebljavao i uzimao po 10,20,xxx puta VIŠE nego što mi je propisano pa se OTRUJEM i doživljavao sam halucinacije,gubitak vida,paranoje.....uhhhh,kad se setim naježim se-a onda sam molio da mi se donese dop da se"spustim i vratim u normalu"-gospode bože kako ovo što sam sad napisao nakaradno žvuči za pročitati-ali zaista je tako bilo kod mene jedno kratko vreme,hoću reći da Apsolutno Razumem čoveka i verujem mu,samo i Ja sam SAAAM skontao brzo da se samo TRUJEM tako i pržim mozak a da su efekti 1%dobar rad,a 99%KATASTROFALNE NUS POJAVE da sam hteo da se ubijem ne bi li prekinuo to ,nadasve Bolesno stanje,mislim ipak je dop-dop,prirodna tvar...šaaaaalim se,ne valja ništa sem "DROGIRANJA ŽIVOTOM" i opet,Ljubav-ah ta ljubav,evo ja sam se skoro zaljubiška u moga miška,,,,,zapravo u jednu curu koja radi na kasi na benzinskoj stanici/pumpi,a ima kćerku i pride je još i Udata za caju,poliCaju...Užas :p ,ali mnoooogo mi je bre ljudi slatka nekako ,kako pomislim na nju ,ne želim nikakve supstancije i/ili supstitucije...prostitucije,već samo ŽELIM NJU-MARINUUU...auh,,sad sam odlutao od teme pocetka-ozbiljno ,napiši,ispovedi se ,ukoliko to ,naravno želiš,kakva ti je Obiteljska situacija i uopšte piši,piši,ovde ima mnogo ok,i dobrih i inteligentnih ljudi ,koji žele da pomognu a znaju puno i svašta su prošli,ne libi se da se otvoriš i sve što želiš kažeš,pitaš,napišeš itd...pozdrav i želim ti da kreneš u rešavanje problemčića 8-)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Pocetak »

Taihoskopija wrote:Pocetak, ne znam odakle bih krenula sa odgovorom na post i tvoj problem.

1. Antidepresivima (Zoloft) se ne mozes "nadrogirati". Mozes uzeti vecu dozu od propisane, podizati je do maksimalne bez konsultacije sa lekarom i prekoracivati i nju (1000 mg?!), ali se neces nadrogirati. Ono sto ce se desiti je da ces imati sve nuspojave leka koje nisu nimalo prijatne ni pri normalnom, preporucenom koriscenju, neprijatne i uzasne fizicke rakcije u najboljem slucaju, ugroziti svoj organizam i potencijalno ostetiti CNS, a reakcije i posledice takvog izivljavanja, sto je najstrasnije, mogu stici kasnije sa tvojih trideset, ili cetrdeset kada budes prestao to da radis i zaboravis takve izlete. Pretpostavljam da ne zelis da provedes zivot ostecenog mozga, sjebane koncentracije, unistenih hormona, sa hronicno degenerisanim krvnim celijama, i sa psihickim poremecajima najteze kategorije. Druga stvar koja moze da se dogodi je serotoninski sindrom sa smrtnim ishodom, a njegov blazi oblik donosi simptome: uznemirenost, drhtanje, bolovi, znojenje, povracanje i proliv. Dakle, ludackim pijenjem SSRI SIS antidepresiva ces u najlepsem slucaju dobiti proliv, trajne probleme sa erekcijom, bez ikakvih propratnih efekata i "rada" kao prilikom drogirnja. Sve u svemu "dzabe se kreci" tako mozes da "se radis" praskom za ves. Na antidepresive ne mozes da se navuces, ne izivaju zavisnost, niti toleranciju.

2. Benzodiazepini izazivaju zavisnost, problem sa Rivotrilom resavas tako sto se obratis psihijatru kod kog ides. Prekoracenje doze Rivotrila moze doneti probleme sa govorom, izrazavanjem i pisanjem i njih vidis i sam citajuci svoje postove. Dakle, nista kul ni u vezi sa njim. Kafetin necemo ni da komentarisemo.

3. Ovo manijakalno gutanje lekova je autodestrukcija u svom najcistijem obliku, ona je proizvod psihickog stanja koje nije najbolje i mora da se resava kod psihijatra. Prvi uslov da bi krenula da se resava je da kazes psihijatru sve sto si napisao ovde. Drugi korak je psihoterapija. Ne znam kakve probleme imas i koja ti je tacna dijagnoza (pomenuo si stabilizatore, antipsihotike i antidepresive) tako da je sva ova destrukcija verovatno simptom poremecaja koji vec imas i koji treba primarno sanirati. To je jos jedan veliki razlog zbog kog NE SMES DA GUTAS EKSTAZI. Ni dva puta ni tri, ni vikendima, nijednom. Ni ekstazi, ni marihuanu. Nikad. Ove supstance mogu biti okidaci za trajne dusevne poremecaje kod ljudi koji spaadaju u rizicne skupine, a ti to jesi. Rizikujes trajne, hronicne i neizlecive poremecaje, mnogo teze nego sto su ovi sada, a vec si im sklon i vec si osetio delic tog pakla. Samo depresija je dovoljna da te prepadne da bezis i ne osvrces se. Ne treba ti sizofrenija, ili njena progresija kao bonus. Veruj mi. Sa nje nema skidanja. Nikad.



Nadam se da je ovo poslednje dovoljno da se saberes i postanes svestan u punom smisli te reci da treba da iskuliras, udahnes duboko i:

1. potrcis kod psihijatra koji te leci i ispricas sve. Ako ne valja potrazis drugog, treceg i petog. U dogovoru sa njim promenis terapiju jer ova, evidentno, ne donosi dobre rezultate.

2. Potrazis dobrog psihoterapeuta (drzavno, ili privatno) i krenes da renoviras psihu i pozabavis se svojim psihickim zdravljem dok ga jos imas.

3. Prestanes da se useravas u sopstveni zivot i ozbiljno shvatis da stojis na crti zivota u ovom trenutku. Rizikujes mnogo (ponavljam trajne poremecaje i trajno unistavanje mozga), a ne dobijas nista osim "rada" eksera koji traje pet sati.



O alkoholu i ostalim aspektima problema zavisnosti te mogu posavetovati iskusniji clanovi.

Imas kome da se obratis uvek, evo za pocetak, ljudima na forumu.

Nadam se da ces prestati da mucis sopstveni mozak, trebace ti jos mnogo godina.

Drzi se!

Pozdrav!

ja bih poceo svoj odgovor sa tvojjim recima da mi netreba shizfrenija...dijagnoza paranopidne shizfrenije mi je dijagnostifikovana u januaru 2013te... da ne tupim isao sam kod svih mogucih psihijatara u krugu beograda i ustanove sam izmenjao bio hospitalizovan 3 puta, bile su svakakve dijagnoze ali trenutne su: Paranoidna shizfrenija f20.0, teska depresija sa elementima psihoze f32.3,d granicno nestabilna licnost f63.31, disocijativna amnezija i jos po koji disocijativni poremecaj, kao i pod dijagnoze anksioznosti, pretezno prisilne radnje,misli,suicidalnost,poremecaji sna, sa zacinom na izvestaju " gubitak dodira sa realnoscu'''sto sam ja naravno protestovao cim sam bio u plus fazi te mi je psihijatar objasnio da ja nisam uvek u psihozi nego da imam epizode psihoze,pa da je zato napisao tu sifru, ja sma mu idalje tvrdio da ja nisam bio psihotican pa je onda morao da glumi mene u odredjenim trenucima pa sma donekle shvatio da i nije bilo bas najrealnije ponasanje, dao mi je leponex, koji sam pio 3 godine valjda svi vec znate da je bas onako jak, i pio sam dosta toga, kada mi ga je ukkinuo upao sam u maniju, odbijao sve lekove i slicno, mislio da sma izlecen, te je on zbog mojih drsticnih i cestih promena raspolozenja od tad prepisao granicni poremecaj,jer za bipolar nemam dovoljno simptoma etc... i zbog impulsivnosti, nema sredine kod mene niucemu nikakve, ili ne pijem nista ili pijem sve, da se drzim ove teme, znaci ili ne pijem ni kafetin kad me boli nesto a kamoli druge lekove,ili pijem saku lekova a ne boli me nista, rekao mi je da antipsihotike moram piti da ne bi doslo do jacih i cescih napda psihoze, po mom insistiranju dao je najblazi antipsihotik ali kako to nije radilo jer sam posle nedelju dana da bih zaustavio setanje organa o mom telu izrezao vene, plasim se najgore opcije sa najcim antipsihoticima tipa leponex i sizap, ali opet smo nasli kompromis da pijem rispolept a leponex ili onzapin po potrebi, rivotril zbog romena raspolozenja, i zoloft zbog depresije, vidim da svi kazu da je max dozvoljena doza 200mg ali meni je prepisano 300mg dnevno, jel sam rekao da sam suicidalan,ali mom psihijatru je najbitnije da j apijem antipsihotike, iskreno ni sad ne znam zasto je toliko ubedjen da imam shizfreniju istina je da imam epizode i momente kada ne razmisljam realno, ali cemu tolika drama... pamcenje sam poceo da gubim, imam lucidne snove a paradox tome imam i derealizaciju/depresionalizaciju tako da cesto nemam pojma dal sanjam dal sam nesto vec rekao ni gde sam uopste,sve ovo sto sam sad napisao nije imalo veze nisakakvim drogama, to su sve simptomi poremecaja koje imam... brljao sam sa lekovima od pocetka ali nista drasticno stvarno, bas nesto malo i ponekad, sa periodima alkoholizma, nema potrebe da mi objasnjavas rec pakao jer znam sta ta rec znaci, ja sam odlucan bio da zavrsim svoj zivot a onda s eukazala nada da pre zavrsetka mogu malo i da se osetim bolje, tako sam poceo sa konstantnim uzimanjem vece kolicine lekova, nemoras mi objasnjavati kako je na zoloftu -znam... mada nije bas tako kako si opisao/la, meni je vise puta bilo prilicno dobro na njemu a popio sam mozda petnestak tek, nije da se hvalim ali sam oborio rekord re par dana uzevsi 30 ... nikakve posebne posledice nisam osetio, a sta je uradilo organizmu to vec ne znam, antipsihotike ne zloupotrebljavam,iz razloga sto mi i prepisana doza zaveze za krevet na 20 sati a ustanem mamuran, rivotril kao psihostabilizator je dobra stvar ako uzmes par komada nij eto predoziranje ali ipak je vise od prepisane doze,mada ni to ne praktikujem cesto, benzosi tipa bensedin lorazepam ili stati ja znam su odavno izsli iz ''mode'' kod mene, a i nemam pristup njima, vise netrazim nesto da me smiri nego da stimulise, dajem sebi za pravo da se odmorim od jebene depresije pa makar i na par sati, ovih nedelju dana sam mozda je proslo toliko ne znam tacno jer ne znam ni kad spavam ni kad ustajem ni dal je prosao dan sve se cini nestvarno, koristim kafetin, opet ni to nije nesto zabrinjavajuce, ne vise od table dnevno, radi kodeina i kofeina tu i tamo monster,guaranu, uz to...uzeo sam pivo prekljuce i resio da vise ne koristim alkohol jer mi uopste nije bilo dobro, ja sam sad samo na kodeinu, i prepisanim lekovima, mada taj antipsihotik ne koristim , ne volim ga, u ponedeljak idem ko dpsihijatra da dobijem nesto novo , plus mendilex, na osnovu glavobolj ai mucnine kao nuspojave lekova... ti kazes da vidim da nesmisleno pisem ja bas mislim da sma smisleno pisao kako znam da pisem, ne vidim da nije smisleno...... i zasto ne bi bilo smisleno kad ja koristim samo prepisane lekove i kafetin? mada znam da sam u jednoj forumu jednom napisao sta sam sve konzumirao i oni su rekli da je nemoguce da jesam jer sam mogao da pisem pravilno... znaci imam jaku svest i toleranciju.. uvek sam bio protivnik droga ali veruj mi ne znas kakav sam pakao preziveo i sad samo trazim olaksanje pre nego sto umrem....oduzilo se ovo, sad vec ne znam ni sta si tacno pitao/la, ali mislim da sam odgovorio....trenutno nije moguce da kazem da sam uzeo bilo sta zbog prevelikog stresa koji mogu napraviti odredjenim osobama, ali mislim da jednostavno pocenem sa mendilexom i tako resim sve to, poceo sam psihoterapije i prvi put u zivotu sam bolje, mozda se i snjdjem u zivotu sad ko ga zna, moji poremecaji su takvi da u jednom trenutku mogu misliti da bih voleo da zivim vecno ovakjo a u drugom drzim zilet... svejedno hvala na odgovoru obracanju cemu vec...izvini zbog dugog texta...i ostalo...
Ništa ja ne potpisujem!!!
User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Pocetak »

Hemfri wrote:Pcetak,zdravo pre svega,
možeš li mi reći kakva je tebi porodična/obiteljska situacija,ono,kakav odnos imaš sa majkom,a kakav sa ocem,uopšte kakva je tvoja priča sa tvojim roditeljima i bratom/sestrom,ako ih imaš,a i devojka ako je tu negde pored ili nešto tako?
Ima razloga zašto te to pitam jer tvrdim da ako je tu ok priča može MNOGO da ti pomogne/znači,za razliku od mene koji je "obitelj"imao samo u narkomanskim grupicama i psiholozima (da PRE prisolozima koje mnogo više gotivim nego psihijatre koje nešto baš i ne cenim...)ali pustimo sad mene i moju sjebanu porodičnu,ups,Obiteljsku (jbg Hrvatski)situaciju,a oxo koji je napisao da prvi put čuje da se neko drogira antiDepresivima,pa JA sam to radio ,ne BAŠ TAKO kako je pocetak napisao (kako uopšte uspeva da vidi mirnu sliku monitora na toliko sprženom mozgu nije mi jasno...elem),i ja sam svaki lek,Psiho Aktivne Prirode Zloupotrebljavao i uzimao po 10,20,xxx puta VIŠE nego što mi je propisano pa se OTRUJEM i doživljavao sam halucinacije,gubitak vida,paranoje.....uhhhh,kad se setim naježim se-a onda sam molio da mi se donese dop da se"spustim i vratim u normalu"-gospode bože kako ovo što sam sad napisao nakaradno žvuči za pročitati-ali zaista je tako bilo kod mene jedno kratko vreme,hoću reći da Apsolutno Razumem čoveka i verujem mu,samo i Ja sam SAAAM skontao brzo da se samo TRUJEM tako i pržim mozak a da su efekti 1%dobar rad,a 99%KATASTROFALNE NUS POJAVE da sam hteo da se ubijem ne bi li prekinuo to ,nadasve Bolesno stanje,mislim ipak je dop-dop,prirodna tvar...šaaaaalim se,ne valja ništa sem "DROGIRANJA ŽIVOTOM" i opet,Ljubav-ah ta ljubav,evo ja sam se skoro zaljubiška u moga miška,,,,,zapravo u jednu curu koja radi na kasi na benzinskoj stanici/pumpi,a ima kćerku i pride je još i Udata za caju,poliCaju...Užas :p ,ali mnoooogo mi je bre ljudi slatka nekako ,kako pomislim na nju ,ne želim nikakve supstancije i/ili supstitucije...prostitucije,već samo ŽELIM NJU-MARINUUU...auh,,sad sam odlutao od teme pocetka-ozbiljno ,napiši,ispovedi se ,ukoliko to ,naravno želiš,kakva ti je Obiteljska situacija i uopšte piši,piši,ovde ima mnogo ok,i dobrih i inteligentnih ljudi ,koji žele da pomognu a znaju puno i svašta su prošli,ne libi se da se otvoriš i sve što želiš kažeš,pitaš,napišeš itd...pozdrav i želim ti da kreneš u rešavanje problemčića 8-)
prvo hvala ti na odgovoru posebno na tome sto si tako nekako opicen i opusten a najpre sto ne osudjujes i razumes....haha obitelj....sta to bese?.... to je ono kad te ostave kao bebu da gutas paucinu, pa te tuku od 3ce godine do besvesti zbog problema koji oni imaju emotivno psihicki fizicki zlostavljaju celo detinjstvo? ako mislis na to da to je j emoj aobitelj...postalo je mozda laks ea mozd ai teze u sedmoj godini kada su se razveli, pa je majka sa kojom sma ziveo radila po citav dan, bio sam sam ,potpuno sam ali niko me nije ponizavao...licno nevidim neku svrhu o civlenju ovde i prepricavanju situacija iz mog zivota,dovoljno je da kazem da nisu bile boje od uzasnih, zbog roditelja obitelji i okoline pokupio sam dosta poremecaja ali neuroticnih strahova depresije opsesija granicnosti, amnezije,(na odredjene delove zivota sitacije i lica) frka je pocela kad sam cuo bratov glas koji je rekao da ce nam majka imati udes, (moj brat je inace mrtav) i pukom prilike i situacija nespletanih okolnosti (pokusavam da zvucim ko filozf :D ) desilo se to da je zaista imala udes nakon 2 dana.... pocela su mi prividjanja tj te halucinacije brata, i normalno da nisam na vreme dosao na lecenje iz razloga sto sam verovao da je to normalno jer mi je govorio da je andjeo sad i da moze da vidi nesto sto mi ne,ili predvidi,imao sam prijatelja ponovo, ali dok sam shvatio da je on bio u mojoj glavi prosao voz/vlak... kuzis... mada realno zasto ne bi i bilo istina da imam samo preosetljiva cula a ne shizfreniju ili autizam ili sta su sve mi napricali od kako se lecim... nikada nisam znao sta mi je a kasnije sam i shvatio da nijedan doktor takodjer nije znao, u pocetku sam verovao da tako mora biti da je to to jednostavno da sam takav i da je zivot takav, jer ja sam bukvalno atio od pocetka svog zivota, normalno je da se nesecam do 3ce godine, ali secanja tj slike koje imam ....bile su takve, doziveo sam napustanja odbacivanja ismevanja vredjanja i zlostavljanja, i mislio da to tako ide, nisam znao da je moglo drugacije, meni su se simptomi javili u cetvrtoj godini vec, a kod psihijatra sma dospeo tek u sedmoj, sa dijagnozom teskog oblik aopesisivnog komplusivnog poremecaja koji inace nikada ni dan danas nije potpuno nestao uvek je varirao od teskog srednjeg pa do lakog oblika, sleece stvari su postale zabrinutost socijalna fobija isto tezi oblik do te mere da je nastupio elektivni mutizam pocetkom skole i trajao 4 godine, narednih 4 je bilo nesto bolje o pitanju mog govora ali naravno sve je to prestavljalo isuvise veliki uzitak za vrsnjake da ne bi jednostavno ismevali bulingovali etc...na silu odveden kod psihijatra par godina kasnije , poremecaj ponasanja,elektivni mutizam ,socijalna fobija..... sa 14 krecem da se lecim intenzivno,padale su razne dijagnoze, i kao sto napisah u predhodnom postu, sada su, paranoidna shizfrenija,teska depresija sa elementima psihoze, granicni poremecaj licnosti, sa od dijagnozama...ali vec sam ih naveo...nisam verovao u zle ljde jer ja sam bio prosto ne preterujem savrseno dobar,nikad lagao,nikad,nista... pa sam shvatio da sam bio okruzen zlim ljudima,ali onima stvarno, zlim...ne mislim na majku koja me jeste zlostavljala,jer ipak vidim da me voli bar sada,ako pre zaslepljena svojom depresijom nije mogla, sa ocem se nisam vidjao uopste i bla blah... boli me vis euvo za to nego mi najgore sto izgravaju happy and perfect family okruzenju...da zivim u zabiti de je najbitnije sta ce susjed reci... crko ti gladan nema veze daj da posluzimo goste da vide da imamo...i slicne jabastine... ne znam , prvo mislim da cu da smaram nekog drugo video sam da i ako pocnem nesto da se ispovedam nekom odmah govore da lazem, trece i nevidim poentu u tome...ali eto veceras sam raspolozen da vezbam misice u prsticima.... i zavrsio bih sa svojom najvecom traumom, dakle da budemo clear, ja sam bio ubedjen da sam ziveo pakao do tog dana, uhvatila me je psihoza, stanje je bilo vis enego ne podnosljivo nikakav apsolutno nikakav interes nizasta ogroman strah kao da si u panicnom napadu tj umires pa si preplasen do koske samo sto taj panicni napad je trajao danima...ukupno dva meseca, u pocetku sam bio kod kuce, slabo se secam i ako je bilo skoro ali znam da sam samo po ceo dan i noc sedeo i ljuljao se napred nazd i ponavljao reci pomozite mi...nisam gledao niusta tacno,i nisam imao nikakvih misli,jednostavno nepodnosljivo, ali ja nisam ni bio svestan, nisam ni bio toliko svestan da pokusam samoubistvo,totalno sam bio van sebe, onda su me smestili u bolnicu, prokletu tamnicu koju za zivota necu zaboraviti, na svu tu muku dosao sam u nepoznato mesto gde je sve oko mene bilo bolesno jednostavno, zakljucan u nekoj tamnoj prostoriji, bez podrske i ikog da mi pomogne i kad molis na kolenima dobijes samarcinu i vezivanje plus injekcija, a dal si kriv ako povratis zobg hrane od pre tri dana pa te bosog vuku po ledenim plocicama i zatvaraju daju hranu kroz krv, a nadalje te teraju da jedes a ne mozes...znaci na svu tu muku oni su me jos vise mucili, niko se nije ni dao svesti da uputi blagu rec,ne.... sve je bilo samo gruboca...i menjanje lekova dok nisu dosli do leponexa, tad sam uspeo cak i da sam otsetam do hodnika da popusim pljugu, pa su rekli da mi je bolje i da mogu kuci, danas nakon 4 godine ja se plasim da legnem da spavam, jer ja nocu prezivljavam iznova i izvnova sav taj bol, u mom snu prodju 2 meseca a u realnosti 2 sekunde, svaku noc prolazim kroz isto... ako procitas ovo i moj odgovor na predhodni post shvatices zasto mi je palo napamet da uzmem drogu...
Ništa ja ne potpisujem!!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by noel »

Kao prvo, molim te podjeli tekst u paragrafe, ovo je potpuno nečitljivo. Nitko ovdje nema namjeru ganjati tvoj tijek misli.

Taihoskopija ti je dala vrhunski odgovor. Ovo što ti radiš je zapravo žalosno, posebno "drogiranje" sa SSRI lijekovima koje će te odvesti do samoubojstva radi inducirane manije/agitacije ili trajnog oštećenja mozga. SSRI lijekovi nemaju rekreativnog učinka niti izazivaju euforiju pri visokim dozama.

Imaš hrpu problema, ali posveti se i pokušaj ih polagano rješavati, znam da ne ide preko noći, ali daj si vremena. Umjesto gutanja Zolofta pokušaj sa svojim psihijatrom pronaći antidepresiv koji bi ti odgovarao (SSRI, SNRI, heterociklički, bupropion, MAO-i). Antipsihotike i anksiolitike uzimaj kako je propisano. Sve su to ozbiljni lijekovi (ne droge).

Nikad nije kasno, uvijek ima vremena za život dovesti u normalnu, a prvi korak je napraviti kemijski balans u mozgu. Nakon toga sve će ići lakše.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Početak, uz pozdrav, imao bih par pitanja za tebe...

1. Iz kog si mesta u Srbiji? Pitam eto tako, ne moraš ni da odgovoriš ako ne želiš. Kažeš da živiš u nekoj "zabiti", iako si obišao sve ustanove u Beogradu.

2. Da li sam dobro razumeo da na kraju Leponex bio lek koji ti je navodno "pomogao"? Je l' to lek koji te drži "prikovanog za krevet" po 20 sati?

Ja bih rekao da jeste, jer od samo 1/5 tablete od 100mg nisam mogao da podignem ruku s kreveta sledećeg dana. Išao sam na sve 4 do kupatila, od petine, 20mg. To je lek koji ti isisa svaku trunku snage, bukvalno te samelje, ali ne pomaže da se zaspi. Mislio sam da će da mi pomogne da zaspim, tokom opijatske krize, ali tu nema leka koji će da ti pomogne da zaspiš, bar ne na duže od 15 minuta. Nekoliko puta nisam spavao po 20 dana. Posle nekog vremena poludiš, sve ti se spaja u jedan dan bez kraja, telo se ne regeneriše, dok svi spavaju - tebi noć traje beskonačno. Tada sam probao Leponex, na preporuku, ali nije pomogao. Samo me od njega bolela svaka ćelija u telu. Mislim da cela tableta ruši slona. Neću reći od čega sam na kraju zaspao, da me ne bi optužili za instruisanje. :)

Počesmo o Leponexu, malo sam odlutao, ali nema veze, koristiće možda nekome.
Ne znamo tvoju tačnu dijagnozu (ili dijagnoze), pa ne možemo ni da sudimo koji je lek delotvoran.
Samo znam da Leponex "lepi za patos".

3. Kad kažeš da si na Kodeinu, je l' to misliš na onaj u Caffetinu?

Hvala i pozdrav, hope you're better.

PS. Sa samobistvom sačekaj, nije sad baš pogodan trenutak, ima vremena... :)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
Post Reply