Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by yasujirozu »

početak, za početak, mani se citiranja dorćol hemfrija - loša karma će te stić :D
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by ChupaChups »

Evo odlucila i ja da pisem , u nadi da ce mi biti lakse, da cu dobiti neke savjete. Imam 25 god , posao, decka s kojim se super slazem. Problem je sljedeci. Od septembra 2015 god pocela sam da uzimam ekstazi , prvo na zabavama a sada je to konstantno, sto znaci svaki drugi treci dan po dvije tri tablete ekstazija. I decko je uzimao zajedno sa mnom ali ne cesto kao ja i nema problema da prestane . Ja se sada mucim i patim jer priznajem da ne mogu bez toga. Decko mi ne dozvoljava vise , rekao je da prekidamo ako uzmem, a sta ja radim. Zavrsavam sebi bez njegovog znanja, gutam ih kod kuce , zadnju marku dajem na to, platu citavu potrosim na to, kada ne uzmem duze od 5-6 dana nervozna sam, nemam volje, i samo na to mislim, nemam apetita, nemam volje. Ja vise ne znam sta da radim, kako da prestanem s tim, na koji nacin da se izborim, decko me nadgleda ali nije sa mnom stalno, kad ostanem sama odma uzimam to . Vas savjet bilo sta ??
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by Heroin Rehab 4 YU »

ChupaChups wrote:Evo odlucila i ja da pisem , u nadi da ce mi biti lakse, da cu dobiti neke savjete. Imam 25 god , posao, decka s kojim se super slazem. Problem je sljedeci. Od septembra 2015 god pocela sam da uzimam ekstazi , prvo na zabavama a sada je to konstantno, sto znaci svaki drugi treci dan po dvije tri tablete ekstazija. I decko je uzimao zajedno sa mnom ali ne cesto kao ja i nema problema da prestane . Ja se sada mucim i patim jer priznajem da ne mogu bez toga. Decko mi ne dozvoljava vise , rekao je da prekidamo ako uzmem, a sta ja radim. Zavrsavam sebi bez njegovog znanja, gutam ih kod kuce , zadnju marku dajem na to, platu citavu potrosim na to, kada ne uzmem duze od 5-6 dana nervozna sam, nemam volje, i samo na to mislim, nemam apetita, nemam volje. Ja vise ne znam sta da radim, kako da prestanem s tim, na koji nacin da se izborim, decko me nadgleda ali nije sa mnom stalno, kad ostanem sama odma uzimam to . Vas savjet bilo sta ??
Zdravo. :)
Kao neko ko je probao i radio sve droge koje su se mogle naći na evropskom tržištu (između ostalog i tu "tvoju"), pokušaću da ti dam svoje viđenje.

Kao prvo, problem nije nerešiv i postoje vrlo realne šanse da se izvučeš iz toga. Nije tvoj staž tako dug (9 meseci) da bi ti se mozak reprogramirao toliko da nema nazad. Iz iskustva i saveta psihijatara, potrebno je onoliko vremena koliko si se drogirala - da budeš čista, kako bi mogla da kažeš da si se "izlečila". Ako bi bila 9 meseci čista, svako kasnije uzimanje smatralo bi se potpuno novom 'bolešću'.

Drugo, možda malo pretenciozno zvuči, ali može se čak reći "da imaš sreće" što je u pitanju ekstazi, a ne heroin ili kokain, koji podrazumevaju fizičku zavisnost. Ovde se neki neće složiti sa mnom, ali moje 20-godišnje iskustvo govori da je tvoja zavisnost psihološke, a ne fizičke, prirode. Naravno, to je za tebe ne čini ništa lakšom, ali bar si pošteđena snažnih fizičkih/tjelesnih apstinencija i bolova, onog dela koga smo svi prestravljeni i na kom većina pada u iskušenje i recidiv. Nemaš volje? Pa ni normalni ljudi na ulici nemaju mnogo volje, osvrni se oko sebe - većina ljudi "is going through motions", ide na posao jer mora, ne ustaje se ujutro nikome iz kreveta - ali nemaju izbora, mora se živeti od nečega.

U tvom slučaju je jako dobro što već imaš izgrađen život - dakle, imaš i ljubav i posao, nešto što većina narkomana (znam da je grozna reč, ali bar služi da nam lupi šamar) - nema, ili je izgubila. Ono što je sigurno - izgubićeš i ti, i jedno i drugo, ako nastaviš tako. Pazi, jako je lako provaliti nekog na ekstaziju, zenice su ti ogromne (čak i na svetlu), a i taj osećaj miline u tebi se primećuje, za one koji znaju. A dečko ti zna, jer je i sam radio.

Znam da je sve ovo lakše reći nego primeniti, ali moraš da postaviš neke prioritete u životu. Svi smo prošli kroz te faze, i mnogi od nas su uspeli, iako nije bilo ni najmanje lako. Šta više, prolazili smo kroz jebeni pakao, i to ne figurativno, već pakao kao definicija iz udžbenika, goreli smo. Šta ti je važnije - posao i dečko - ili ta droga, koju ionako više ne osećaš kao što si na početku osećala? Šta taj ekstazi više može da ti ponudi, što već nije toliko puta? To je droga za žurke, za društvo, za jednom u 3 meseca, nikako za svaki ili svaki treći dan. Zato i piješ po 3 tablete odjednom, dok te je na početku i samo 1 samlela.

E sad, razna su mišljenja kako se izlazi iz toga. Većina doktora i socijalnih radnika će te savetovati da izbaciš apsolutno sve supstance iz svog života.

Po mom iskustvu, to jeste idealna opcija, ali istovremeno i utopija. Šta više, to je i put u poraz i recidiv, matematičkom preciznošću.

Mora se naći neka zamena. Za većinu toksikomana, ta zamena mogu biti ono što ti već imaš - ljubav, posao, obaveze, nešto čime ćeš popunjavati tu prazninu u sebi i u svom danu. Ako ti to nije dovoljno, a reklo bi se da nije, neka supstitucija mora da se nađe. Ja ne mogu ovde da te savetujem šta bi ta zamena mogla da bude, jer bi osuli paljbu po meni, ali nekada je u životu jednostavno neophodno izabrati manje od dva zla, makar privremeno. Ali i dalje ostajem na tome da su ljubav (ili zaljubljenost, dakle onaj prvobitni period iluzije u mozgu) i radne obaveze - najbolja zamena.

Ispuni svoj dan... idi u kupovinu, u teretanu, idi džogiraj ili vozi bicikl... toliko da uveče padneš mrtva od umora. Fizička aktivnost će ti ispuniti mozak serotoninom, dopaminom i osećanjem zadovoljstva.

Svima nama je primarni problem ta praznina u nama. Rupa, koju punimo drogom. Ali ta rupa može se puniti i hranom, pićem, rođenjem deteta, seksom, bilo čime, jer svako od nas je donekle različit, iako su rupa i praznina isti.

Ti si jaka osoba. Ceo tvoj život i svet oko tebe - sama kreiraš. Jača si nego što možeš i da zamisliš.
Ako ovako nastaviš, samo je pitanje vremena, pitanje dana, kada ćeš izgubiti - prvo dečka, a onda i posao.
Još imaš vremena da to izbegneš, preduprediš, ali niko ne može toliko da ti pomogne sem same tebe.
Mogu da te zatvore u sobu ili zatvor, u bolnicu ili neku vukojebinu - ali to nije rešenje... dok si tamo, samo bi razmišljala o trenutku slobode kada bi ponovo uzela "svoju" drogu.

Nije navlaka na ekstazi toliko jaka. To je samo trik koji tvoj mozak igra sa tobom. A ulog je prevelik - tvoj život.
Pronađi zamenu, bar privremeno. Potraži pomoć dečka i nekog od poverenja, ko će ti pomoći u kriznim trenucima, onda kad si najslabija.
Malo je onih koji mogu sami da se izbore sa zavisnošću.

Ako te bilo šta zanima što već nisam pomenuo, slobodno pitaj, ovde na topicu ili u inbox. Tu smo da pomognemo.
Last edited by Heroin Rehab 4 YU on Mon Jun 27, 2016 9:19 pm, edited 1 time in total.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by ChupaChups »

Mnogo ti hvala na odgovoru. Znam da je ovo samo psihicki ali vjeruj da mi je toliko tesko da se borim s tim. Poznajem osobe koje koriste to duze od mene ali nemaju problem sa prestajanjem. Ja nikom ne mogu da opisem potrebu za tim tableticama, kazem necu vise i onda pocnu oni leptirici u stomaku , onaj lijepi osjecaj i ne mogu da se suzdrzim, ne mogu da ignorisem to , evo dok pisem o tome imam toliku zelju da uzmem. Inace vecinu toga sam probala ali nista me nije zadrzalo kao ekstazi. Ne razmisljam o posljedicama a znam da se moze dosta toga desiti. Kao sto si napisao imam ja i ljubav i posao mogu reci da sam poprilicno sretna osoba, jesam prosla dosta toga u djetinjstvu, porodicni problemi , ali nikad nista prije nisam koristila. I odem na taj jedan party probam to i vise ne odvajam. Decko mi kaze da sam slaba kako mogu dozvoliti da je to jace od mene , imam osjecaj da me niko ne razumije
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by yasujirozu »

ChupaChups wrote: Decko mi kaze da sam slaba kako mogu dozvoliti da je to jace od mene , imam osjecaj da me niko ne razumije
ne bih želio zazvučat "hladno", te proizilazujeće neprimereno neprikladno, jerbo djeluješ iskreno, no, nema on tebi šta da spočitava - kužim kak imaš i dovoljno godina, i saznanje kak živimo u 21. stoljeću gde žena, APSOLUTNO nije dužna da polaže račune svom partneru...

a propos metanfetamina koji su, kako rehab pravilno reče, a ja ću bit i znatno vulgarniji, realno, go kurac spram navlačenja a u odnosu na teške droge, ne sumnjam kak ćeš uz malo volje, iste i bataliti

sretno
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by ChupaChups »

A iskreno pukla sam sa zivcima totalno, dovoljno je malo da pocnem histerisat, imam osjecaj da u meni nema truna srece, nervoza , depresija.... kad imam novac kod sebe odma sto pomislim je e idem si zavrsiti da mi bude lijepo, da se opustim , to mi dodje kao relaksacija a znam da cu se tako vrtiti u krug i da je to samo privremeni osjecaj. Speed sam uzimala isto vise puta ali to je tako odvratna droga da ne razumijem ljude koji se navuku na to , to je samo moje misljenje. Prestale su da me zanimaju stvari koje su me inace prije zabavljale, soping sa prijateljicama, sredjivanje, jer mi je u glavi samo to kako doci do toga, nista me ne moze tako obradovati razveseliti kao to.
Evo u ovom trenutku razmisljam da bi mogla zavrsiti to danas jer naravno imam visak novca i to mi prvo pada na pamet. Ne znam kako ne znam kad ali mozda mi dosadi nekad pa sama prestanem
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moja prica + danas sam prvi put uzeo drogu

Post by yasujirozu »

ds je amfetamin, tj. sirotinjski koks, te ak nisi vozač kamiona il već takva neka profesija koja zahtjeva pozornost (budnost) i u trenucima nadolazeće snenosti, radi se isključivo da bi mogao/la što dulje i što više da cugaš (dakako, po svršetku "seanse" i sljedstvenom buđenju, ne bude ti dobro ~3 dana), tak da ne čudi kak je po srjedi, paradigmatična "rekreativna droga"
Post Reply